Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην το φοβασε τον επεξεργαστη,και εγω ετσι ελεγα,τον εχω στα 273 και ειναι μια χαρα,αλλωστε εχω και το 2020i που ειναι στα 520 και βλεπω ελαχιστη διαφορα,τα προγραμματα μου τα τρεχει ολα οκ,αν ανοιξεις 10 μαζι τοτε θα εχεις καθυστερηση.η διαφορα ειναι της ταξεως του 1-2'' το πολυ

Αυτοί οι χρόνοι είναι "τραγικοί" για προγράμματα που ανοίγουν σε λιγότερο από μισό δευτερόλεπτο. Από soft reset, ένας 200ρης omap ανοίγει το excel σε 1-2 δευτερόλεπτο χωρίς τίποτα στην today screen εκτός από τα βασικά, ενώ σε 400άρη κ πάνω ανοίγει στιγμιαία! Φυσικά, δεν τρέχει κ τίποτα αφού τη δουλειά σου την κάνεις όταν με το καλό ανοίξει το πρόγραμμα αλλά τα πράγματα σκουραίνουν κ οι χρόνοι αυτοί αρχίζουν να μεγαλώνουν πολύ όταν περάσει αρκετός χρόνος χωρίς restart. Μετά από 6-7 μέρες, το "στιγμιαίο άνοιγμα" μετατρέπεται σε 2+ δευτερόλεπτα και τα 1-2 δευτερόλεπτα σε "αιώνια αναμονή", τρόπος του λέγειν. Κ εκεί είναι που αρχίζει το πράγμα να γίνεται εκνευριστικό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια θα σας φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα δε πειραζει...

Τι ειναι και τι διαφορα εχουν το softreset με το hardreset και που κανουμε το ενα και που το αλλο???

Για ποια δουλεια ειναι το καθενα?

Link to comment
Share on other sites

μολις παρηγγειλα το p3300 .Ελπιζω να εκανα καλα.

Η συσκευασια περιλαμβάνει προστατευτικό οθόνης;

Αν οχι , αξιζει να το παραγγείλω από τώρα; Χαλάει η απόκριση στην οθόνη αφής;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι χρόνοι είναι "τραγικοί" για προγράμματα που ανοίγουν σε λιγότερο από μισό δευτερόλεπτο. Από soft reset, ένας 200ρης omap ανοίγει το excel σε 1-2 δευτερόλεπτο χωρίς τίποτα στην today screen εκτός από τα βασικά, ενώ σε 400άρη κ πάνω ανοίγει στιγμιαία! Φυσικά, δεν τρέχει κ τίποτα αφού τη δουλειά σου την κάνεις όταν με το καλό ανοίξει το πρόγραμμα αλλά τα πράγματα σκουραίνουν κ οι χρόνοι αυτοί αρχίζουν να μεγαλώνουν πολύ όταν περάσει αρκετός χρόνος χωρίς restart. Μετά από 6-7 μέρες, το "στιγμιαίο άνοιγμα" μετατρέπεται σε 2+ δευτερόλεπτα και τα 1-2 δευτερόλεπτα σε "αιώνια αναμονή", τρόπος του λέγειν. Κ εκεί είναι που αρχίζει το πράγμα να γίνεται εκνευριστικό...

 

αντε παλι με την ταχυτητα ..................... με την ρυθμιση στα 260, 273 , ειτε στα 286 με το batttery status ολα πηγαινουν μια χαρα στο artemis ΧΩΡΙΣ κανενα soft reset εδω και πανω απο 10 μερες !!!!!!!! εχω ξεχασει να κανω soft reset , to monadiko ppc που το επαθα αυτο !!:lol: , κατα τα αλλα πλοηγηση με destinator , ταυτοχρονη αποδοχη κλησης, ομιλια ΑΡΙΣΤΗ με BT hands free , γυρισμα ξανα στο destinator , αποδοχη μυνηματων , χωρις ΚΑΝΕΝΑ απολυτως ΚΟΛΗΜΑ , σε 1,2 sec

τωρα αν σας φαινονται ολα αυτα αργα εμενα με ικανοποιει ΠΛΗΡΩΣ να ταξιδευω με το destinator or Navimate και να μιλαω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ χωρις να εχω ηχω και αλλες ******ες του ειδους , να με ακουν και να ακουω ΚΑΜΠΑΝΑ

,να βγαζω μια χαρα φωτογραφιες με ανεση και ΟΧΙ ΜΕ ΤΡΙΠΟΔΑ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ, , οι ηχοι κλησης να ακουγονται καθαροτατα και δυνατα, και το ραδιο να παιζει στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ ειτε απο τα ακουστικα ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

επισης εγκαταστηστε το resco explorer που εχει και reg editor και

Speed Up your Pocket PC

 

This tweak might help improving visual performance of your pocket pc:

 

1. Open your registry editor o�n your Pocket PC

2. Navigate to

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\

3. Change the value of 'limit' from 8192 to 32768

4. Close registry editor and soft reset.

το Αρτεμις Πεταει

Επισης

1. Disable Windows menu animation

Switching off eye candies like animation keeps your handheld zippy. To do so, you'll need a registry editor like PHM RegEdit to modify the registry. Navigate to

HKEY_LOCAL_MACHINE \SYSTEM\GWE\Menu,

then change the value of "AniType" from 6 (default) to 0. This disables the menu animation.

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι χρόνοι είναι "τραγικοί" για προγράμματα που ανοίγουν σε λιγότερο από μισό δευτερόλεπτο. Από soft reset, ένας 200ρης omap ανοίγει το excel σε 1-2 δευτερόλεπτο χωρίς τίποτα στην today screen εκτός από τα βασικά, ενώ σε 400άρη κ πάνω ανοίγει στιγμιαία! Φυσικά, δεν τρέχει κ τίποτα αφού τη δουλειά σου την κάνεις όταν με το καλό ανοίξει το πρόγραμμα αλλά τα πράγματα σκουραίνουν κ οι χρόνοι αυτοί αρχίζουν να μεγαλώνουν πολύ όταν περάσει αρκετός χρόνος χωρίς restart. Μετά από 6-7 μέρες, το "στιγμιαίο άνοιγμα" μετατρέπεται σε 2+ δευτερόλεπτα και τα 1-2 δευτερόλεπτα σε "αιώνια αναμονή", τρόπος του λέγειν. Κ εκεί είναι που αρχίζει το πράγμα να γίνεται εκνευριστικό...

 

ΔΕΝ μας ενδιαφερουν οι χρονοι......:mad:

πω πω ρε παιδι μου κολημα με αυτο το πραμα....:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι χρόνοι είναι "τραγικοί" για προγράμματα που ανοίγουν σε λιγότερο από μισό δευτερόλεπτο. Από soft reset, ένας 200ρης omap ανοίγει το excel σε 1-2 δευτερόλεπτο χωρίς τίποτα στην today screen εκτός από τα βασικά, ενώ σε 400άρη κ πάνω ανοίγει στιγμιαία! Φυσικά, δεν τρέχει κ τίποτα αφού τη δουλειά σου την κάνεις όταν με το καλό ανοίξει το πρόγραμμα αλλά τα πράγματα σκουραίνουν κ οι χρόνοι αυτοί αρχίζουν να μεγαλώνουν πολύ όταν περάσει αρκετός χρόνος χωρίς restart. Μετά από 6-7 μέρες, το "στιγμιαίο άνοιγμα" μετατρέπεται σε 2+ δευτερόλεπτα και τα 1-2 δευτερόλεπτα σε "αιώνια αναμονή", τρόπος του λέγειν. Κ εκεί είναι που αρχίζει το πράγμα να γίνεται εκνευριστικό...

 

Aντε πάλι τα ίδια! Απορώ γιατί δεν περιορίζεσαι στο thread του ΕΤΕΝ, έτσι απο περιέργεια. Αρχίζεις και γίνεσαι πολύ κουραστικός και νομιζω οτι πρεπει να ενημερωθουν οι moderators γι αυτο.

Υπάρχουν και οι "Διαξιφισμοι" ξέρεις, οπου μπορεις να βγαλεις τα απωθημένα σου με ολα οσα σε βαραινουν τον τελευταιο καιρο χωρις να κουραζεις τους συμφορουμιτες αυτου του θρεντ που θελουν πραγματικα να μαθουν για το Ρ3300.

ΕΛΕΟΣ:)

Χρονια Πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τζάμπα διαβάζετε ή είστε πολύ μιγιάγγιχτοι. Χωρίς να ξεφύγω από το θέμα, έθιξα το ζήτημα του φαινομένου της μειωμένης απόδοσης των WM με το χρόνο, πόσο μάλλον σε πιο αργά μηχανήματα, με αφορμή το σχόλιο ατόμων που θέλουν να αλλάξουν τα παλιά τους ppc. Όσο κ να το θέλουν κάποιοι φασίστες εδώ μέσα, δεν κλείνει το στόμα κανενός. Και παρακαλώ όποιον ξανασκεφτεί να ξαναπεί κάτι προσωπικό για μένα να το διπλοσκεφτεί γιατί θα τον πάρει και θα τον σηκώσει μέρες που είναι!!! Και ας φάω και ban, το πολύ πολύ να μείνετε εσείς να "βοηθάτε" τον κόσμο... Άντε στο διάολο, λοιπόν για να τελειώνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τζάμπα διαβάζετε ή είστε πολύ μιγιάγγιχτοι. Χωρίς να ξεφύγω από το θέμα, έθιξα το ζήτημα του φαινομένου της μειωμένης απόδοσης των WM με το χρόνο, πόσο μάλλον σε πιο αργά μηχανήματα, με αφορμή το σχόλιο ατόμων που θέλουν να αλλάξουν τα παλιά τους ppc. Όσο κ να το θέλουν κάποιοι φασίστες εδώ μέσα, δεν κλείνει το στόμα κανενός. Και παρακαλώ όποιον ξανασκεφτεί να ξαναπεί κάτι προσωπικό για μένα να το διπλοσκεφτεί γιατί θα τον πάρει και θα τον σηκώσει μέρες που είναι!!! Και ας φάω και ban, το πολύ πολύ να μείνετε εσείς να "βοηθάτε" τον κόσμο... Άντε στο διάολο, λοιπόν για να τελειώνουμε.

 

Να σου υπενθυμισω τι αναφερεις στην υπογραφη σου!:)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μολις παρηγγειλα το p3300 .Ελπιζω να εκανα καλα.

Η συσκευασια περιλαμβάνει προστατευτικό οθόνης;

Αν οχι , αξιζει να το παραγγείλω από τώρα; Χαλάει η απόκριση στην οθόνη αφής;

ευχαριστώ

μια χαρα εκανες κατα την γνωμη μου;) προσωπικα δεν ειδα να χαλαει η αποκριση,δεν εχει η συσκευασια screen protector
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τζάμπα διαβάζετε ή είστε πολύ μιγιάγγιχτοι. Χωρίς να ξεφύγω από το θέμα, έθιξα το ζήτημα του φαινομένου της μειωμένης απόδοσης των WM με το χρόνο, πόσο μάλλον σε πιο αργά μηχανήματα, με αφορμή το σχόλιο ατόμων που θέλουν να αλλάξουν τα παλιά τους ppc. Όσο κ να το θέλουν κάποιοι φασίστες εδώ μέσα, δεν κλείνει το στόμα κανενός. Και παρακαλώ όποιον ξανασκεφτεί να ξαναπεί κάτι προσωπικό για μένα να το διπλοσκεφτεί γιατί θα τον πάρει και θα τον σηκώσει μέρες που είναι!!! Και ας φάω και ban, το πολύ πολύ να μείνετε εσείς να "βοηθάτε" τον κόσμο... Άντε στο διάολο, λοιπόν για να τελειώνουμε.

 

«Τρίγωνα κάλαντα, μες στη γειτονιά...» πάρε ένα μπιφτέκι ήτοι 1/3 προειδοποίηση.

 

Ξέρεις οτι δε συμπεριφέρθηκες σωστά, αφού το πρέπον θα ήταν να κάνεις ότι και κάπου 6 άτομα εδώ μέσα: να πατήσεις το πλήκτρο report για να επέμβει Mod και όχι να πάρεις εσύ την κατάσταση στα χέρια σου.

 

Και να σκεφτείς οτι το σχόλιό σου για την ταχύτητα ήταν σωστό και όχι off topic. Μπορείς να γράφεις ότι θέλεις, αρκεί να μην προσβάλλει άλλους. Ομοίως οι υπόλοιποι που μας διαβάζουν μπορούν να σε κάνουν Ignore.

 

Τέλος, συνεχίστε στο θέμα του P3300, το οποίο BTW είναι πολύ καλό και δυνατό σαν GPS, με όσο overclocking και αν του κάνετε πάντως, TyTN δε γίνεται. Αυτό είναι γεγονός, όχι απλή διαπίστωση.

 

Κάθε off topic θα αφαιρείται.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τζάμπα διαβάζετε ή είστε πολύ μιγιάγγιχτοι. Χωρίς να ξεφύγω από το θέμα, έθιξα το ζήτημα του φαινομένου της μειωμένης απόδοσης των WM με το χρόνο, πόσο μάλλον σε πιο αργά μηχανήματα, με αφορμή το σχόλιο ατόμων που θέλουν να αλλάξουν τα παλιά τους ppc. Όσο κ να το θέλουν κάποιοι φασίστες εδώ μέσα, δεν κλείνει το στόμα κανενός. Και παρακαλώ όποιον ξανασκεφτεί να ξαναπεί κάτι προσωπικό για μένα να το διπλοσκεφτεί γιατί θα τον πάρει και θα τον σηκώσει μέρες που είναι!!! Και ας φάω και ban, το πολύ πολύ να μείνετε εσείς να "βοηθάτε" τον κόσμο... Άντε στο διάολο, λοιπόν για να τελειώνουμε.

 

xexexexe εισαι καλος αλλα κανε τροποποιηση και σβησε κατιΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙοσο για το ban δεν ειναι και οτι καλυτερο οσο για τον επεξεργαστη μπορω να πω οτι απαντουσε σε μενα γιατι στην ερωτηση που εκανα δεν μου απαντησε κανεις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά "ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ". Σκέφτομαι να πάρω το htc p3300 λόγω του navigator αλλά και γιατί θέλω να αντικαταστήσω το κινητό μου τηλ. (Benq siemens e71). Είναι καλή η επιλογή ή νομίζετε ότι πρέπει να κοιτάξω κανένα άλλο? Κάποιε ερωτήσεις που θέλω να σας κάνω είναι (είμαι εντελώς άσχετος από ppc και windows mobile): 1) Μπορεί να λειτουργήσει το pda μόνο του χωρίς να είναι ανοικτό το τηλ.? 2) Υπάρχει τρόπος να μεγενθύνω την γραμματοσειρά των windows διότι "καταραμένα μάτια" και πως? 3) αν βάλεις υπενθύμιση π.χ. ένα ραντεβού ή γενέθλια ή να σου θυμίσει μια δουλειά και το κλείσεις το κινητό ή το pda, αυτό ανοίγει για να σου την υπενθυμίσει? (το E71 καθώς και τα SE το κάνουν). Επίσης που μπορώ να βρω εφαρμογες?Παρακαλώ αν γίνεται να απαντήσει κάποιος γρήγορα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά "ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ". Σκέφτομαι να πάρω το htc p3300 λόγω του navigator αλλά και γιατί θέλω να αντικαταστήσω το κινητό μου τηλ. (Benq siemens e71). Είναι καλή η επιλογή ή νομίζετε ότι πρέπει να κοιτάξω κανένα άλλο?

 

κατ' εμέ το πρώτο που πρέπει να προσέξεις / δοκιμάσεις είναι το αν θα σε βολεύει ενα PPC mobile (οπως αυτο) που οπως καταλαβαίνεις δεν θα έχει keypad. Αν σου φανεί βολικό να καλεις τα νούμερα κάνοντας χρήση του virtual keypad τότε είσαι Οκ :)

Link to comment
Share on other sites

κατ' εμέ το πρώτο που πρέπει να προσέξεις / δοκιμάσεις είναι το αν θα σε βολεύει ενα PPC mobile (οπως αυτο) που οπως καταλαβαίνεις δεν θα έχει keypad. Αν σου φανεί βολικό να καλεις τα νούμερα κάνοντας χρήση του virtual keypad τότε είσαι Οκ :)

 

Φίλε stark πρώτα αν είναι δυνατόν θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει στις ερωτήσεις μου και μετά δεν νομίζω ότι αυτό που λες θα μου δημιουργήσει πρόβλημα. Που θα πάει, θα το συνηθίσω. Αλλά θέλω να ξέρω τις απαντήσεις σε αυτά που ρώτησα πρώτα αν είναι δυνατόν για να αποφασίσω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

περιεργο εγω το εχω στο 283 και παει μια χαρα εδω και ενα μηνα σχεδον !!!!!! με τσεκαρισμενη την εντολη set on softreset !!!!!:) :)

Στα 286 μου κολαει, Μαυριζει η οθονη σιγα σιγα και δεν φαινεται τιποτα. Μεχρι τα 273 μια χαρα και για σιγουρα 260! Μην τσεκαρετε το set on softreset! Αν, αν λεω, παει κατι στραβα δεν θα μπορειτε να το διορθωσετε.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την ταχυτητα, εχει δικιο ο kirileman. Ειναι αργο σε σχεση με 400αρια. Ομως κανουμε ενα συμβιβασμο στην ταχυτητα για να εχουμε ενα εργαλειο πληρες (radio,gps,wifi), και πολυ ομορφο σχεδιαστικα. Μακαρι και το P3600 να ηταν τοσο πληρες και ομορφο, Δεν θα υπηρχε αμφιβολια οτι θα ηταν η επιλογη ολων μας!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stark πρώτα αν είναι δυνατόν θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει στις ερωτήσεις μου και μετά δεν νομίζω ότι αυτό που λες θα μου δημιουργήσει πρόβλημα. Που θα πάει, θα το συνηθίσω. Αλλά θέλω να ξέρω τις απαντήσεις σε αυτά που ρώτησα πρώτα αν είναι δυνατόν για να αποφασίσω. Ευχαριστώ.

Τα PDA ποτε δεν κλεινουν. κλεινει η οθονη και το τηλ. Οποτε, ειδοποιησεις και λοιπα λειτουργουν. Το μεγεθος των χαρακτηρων ειναι μεταβλητο. Προγραμματα υπαρχουν πολλα!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Τελικά car charger που μπορώ να βρώ για την Άρτεμη (όχι e-shop). Ποιοί άλλοι ταιριάζουν. Πχ από Qtek 9100 κάνει? Νομίζω κάποιος χρισιμοποιούσε από ένα Motofola.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά car charger που μπορώ να βρώ για την Άρτεμη (όχι e-shop). Ποιοί άλλοι ταιριάζουν. Πχ από Qtek 9100 κάνει? Νομίζω κάποιος χρισιμοποιούσε από ένα Motofola.

πραγματι ετσι ειχε πει καποιος οτι ταιριαζει του motorola V3

τετοιο πηρα και γω και παιζει αψογα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. Απο χθες προστέθηκα και εγώ στην παρέα σας ως κάτοχος της "Άρτεμις". Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές αν και δεν είμαι ο πλέον ειδικός μιας και πρόκειται για την πρώτη συσκευή του είδους που βρίσκεται στην κατοχή μου. Ποιά -κατά την άποψή σας- είναι τα προγράμματα που πρέπει να φορτώσω προκειμένου να με διευκολύνουν στις βασικές λειτουργίες του "πολυεργαλείου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...