Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Paides SOS...Exw ena P3300 edw k kairo...allaza Rom k ola wraia k kala....Twra teleutaia evala tin B&B v5!K mou douleue poly wraia...ela omws pou apo xthes exei faei flashia!K kleinei mono tou mayres othones mou vgazei,kolaei stin eikona ekkinisis me ta vias allaksa Rom k evala tin vanilla v4...Pali mou ta kanei alla oxi se toso entono rythmo.To battery status apo tin arxi pou to pira to exw sta 286 dixws provlima paizei na egine tpt apo ayto???Mipws arxise na ta ftinei o epeksergastis apo tous pollous koftes???Help opoios gnorizei k ti proteinei na kanw!!!
αυτο στο κανει χωρις κανενα προγραμμα εγκατεστημενο;δουλεψε το μερικες μερες χωρις κανενα προγραμμα να δεις
Link to comment
Share on other sites

αυτο στο κανει χωρις κανενα προγραμμα εγκατεστημενο;δουλεψε το μερικες μερες χωρις κανενα προγραμμα να δεις

 

OK tha to dokimasw thanks....:worry:

Link to comment
Share on other sites

λύστε μια απορία και σε μένα, πήρα ένα 3300 για ένα φίλο μου και το έχω δυο μέρες εγώ για να του περάσω μερικά προγράμματα. Πιο πρόγραμμα gps τρέχει καλά; γιατι απ ότι είδα το destinator 6 δεν τρέχει καλά κινείται αργάαα .

Επίσης μια καλή ρομ με 06? δεν με απασχολεί να είναι ελληνική απλά να έχει αρκετή ραμ ελεύθερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λύστε μια απορία και σε μένα, πήρα ένα 3300 για ένα φίλο μου και το έχω δυο μέρες εγώ για να του περάσω μερικά προγράμματα. Πιο πρόγραμμα gps τρέχει καλά; γιατι απ ότι είδα το destinator 6 δεν τρέχει καλά κινείται αργάαα .

Επίσης μια καλή ρομ με 06? δεν με απασχολεί να είναι ελληνική απλά να έχει αρκετή ραμ ελεύθερη.

 

To Dest 6 trexei kala sto P3300 genikws. Ean anaferesai sti diakekomeni kinisi tou belous, einai fysiologiko. Ean les omws oti allou eisai kai allou sou deixnei tote ontws kati den paei kala.

 

Gia WM6 ROMs... yparxoun para polles. Tha sou synistousa na baleis tin teleftaia tou meschle! Rikse mia matia sto XDA kai tha katatopisteis. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ok thnkssss!! ναι για τι διακεκομμένη κίνηση του βέλους μιλάω. Θα δοκιμάσω την ρομ αύριο μάλλον. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε αρκετά παλιότερο ποστάρισμα του φίλου freco αναφερόταν κάποιο σημαντικό τιπ για εξοικονόμηση χώρου στην βασική μνήμη του τηλεφώνου (με την δημιουργία συντομεύσεων στα προγράμματα που ενώ είναι εγκατεστημένα στην storage card τρέχουν κάποια αρχεία τους από τη μνήμη του τηλεφώνου;). Καμμιά ιδέα με απλά λόγια από κάποιο φίλο; Ευχαριστώ πολύ.
Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Σε αρκετά παλιότερο ποστάρισμα του φίλου freco αναφερόταν κάποιο σημαντικό τιπ για εξοικονόμηση χώρου στην βασική μνήμη του τηλεφώνου (με την δημιουργία συντομεύσεων στα προγράμματα που ενώ είναι εγκατεστημένα στην storage card τρέχουν κάποια αρχεία τους από τη μνήμη του τηλεφώνου;). Καμμιά ιδέα με απλά λόγια από κάποιο φίλο; Ευχαριστώ πολύ.

 

Den thymamai na exw dei kati gia afto pou les... :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε αρκετά παλιότερο ποστάρισμα του φίλου freco αναφερόταν κάποιο σημαντικό τιπ για εξοικονόμηση χώρου στην βασική μνήμη του τηλεφώνου (με την δημιουργία συντομεύσεων στα προγράμματα που ενώ είναι εγκατεστημένα στην storage card τρέχουν κάποια αρχεία τους από τη μνήμη του τηλεφώνου;). Καμμιά ιδέα με απλά λόγια από κάποιο φίλο; Ευχαριστώ πολύ.

 

Που το θυμήθηκες? :lol:

 

Λοιπόν είχα δώσει μια λίστα με προγράμματα που δεν χρειάζονται επανεγκατάσταση μετά από reset και φυσικά μπορείς να τα αντιγράψεις από την κύρια μνήμη στην SD και να παίζουν απλά με ένα shortcut στον φάκελο Windows\start up\Programs.

Κάποια που θυμάμαι είναι:

 

Resco Explorer (χωρίς τα addons για today, registry) απλά ξαναζητάει serial.

iGO (με αντιγραφή τον φάκελο \My Documents\iGO για να μην χάθουν τα POI)

MioMap (με αντιγραφή τον φάκελο \My Documents\MioMap για να μην χάθουν τα POI)

Destinator 6 ή 7 (με αντιγραφή τον φάκελο \My Documents\Destinator Tecnologies για να μην χάθουν τα license)

Agile Messenger

BTAudioTongle

CodeWallet Pro

Gps Tuner

SPB Finance (απλά ξαναζητάει serial).

TCPMP

 

Καλό λοιπόν είναι να τα αντιγάφετε στην SD και μετά θα παίζουν απλά με ένα shortcut ή τρέχοντας το exe από τον File explorer.

Πολύ χρήσιμο αν κάνεις συχνά hard reset ή flashαρισμα ή θέλεις περισσότερο χώρο στην κύρια μνήμη.

 

PS. Εγώ έχω στην SD ένα φάκελο Apps με όλα αυτά μόνιμα. Δοκίμασε κανείς την καινούργια rom του Meschle?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Oute pou katalaba pws ennoouse afto o filos parapanw! Nai ontws... afto einai kalo kolpaki alla oxi gia na glytwneis xwro apo tin kyria mnimi, alla gia na glytwneis tin talaipwria tou na egkathistas kapoia programmata pou mporeis na ta exeis monima stin karta mnimis.

 

Oson afora ti ROM, afou einai tou meschle... mou arkei gia na tin empistevomai. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oson afora ti ROM, afou einai tou meschle... mou arkei gia na tin empistevomai. ;)

 

meschle=εγγύηση. Απλά είμαι σε πειρασμό να την βάλω. Η vanila που έχω τώρα είναι ότι καλύτερο και ταχύτερο έχω δει... και το σκέφτομαι...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Oute pou katalaba pws ennoouse afto o filos parapanw! Nai ontws... afto einai kalo kolpaki alla oxi gia na glytwneis xwro apo tin kyria mnimi, alla gia na glytwneis tin talaipwria tou na egkathistas kapoia programmata pou mporeis na ta exeis monima stin karta mnimis.

 

Oson afora ti ROM, afou einai tou meschle... mou arkei gia na tin empistevomai. ;)

Καλησπέρα:)

Μάλλον εγώ φταίω που δεν με καταλάβατε (ή ίσως πάλι να μην κατάλαβα εγώ τι εννooύσατε στα παρακάτω ποστς, οπότε και πάλι φταίω εγώ:O).

Σας παραθέτω το link με τα επίμαχα ποστς:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146358&page=206

Θα με ενδιέφερε πάντως κάποιο άλλο, καλό τιπ, εξοικονόμησης βασικής μνήμης στη συσκευή (τα προγράμματα τα έχω ούτως ή άλλως στην storage card).

Συγγνώμη και ευχαριστώ πολύ και πάλι;)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Μάλλον εγώ φταίω που δεν με καταλάβατε (ή ίσως πάλι να μην κατάλαβα εγώ τι εννooύσατε στα παρακάτω ποστς, οπότε και πάλι φταίω εγώ:O).

Σας παραθέτω το link με τα επίμαχα ποστς:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146358&page=206

Θα με ενδιέφερε πάντως κάποιο άλλο, καλό τιπ, εξοικονόμησης βασικής μνήμης στη συσκευή (τα προγράμματα τα έχω ούτως ή άλλως στην storage card).

Συγγνώμη και ευχαριστώ πολύ και πάλι;)

Ειναι πολυ ευκολο.....πουλησε το και παρε το cruise....χιχιχιχι :P:P:P:P

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Μάλλον εγώ φταίω που δεν με καταλάβατε (ή ίσως πάλι να μην κατάλαβα εγώ τι εννooύσατε στα παρακάτω ποστς, οπότε και πάλι φταίω εγώ:O).

Σας παραθέτω το link με τα επίμαχα ποστς:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146358&page=206

Θα με ενδιέφερε πάντως κάποιο άλλο, καλό τιπ, εξοικονόμησης βασικής μνήμης στη συσκευή (τα προγράμματα τα έχω ούτως ή άλλως στην storage card).

Συγγνώμη και ευχαριστώ πολύ και πάλι;)

 

Η rom που φοράει Άρτεμη μου

 

Artemis Vanilla 4.01 WWE ROM

56 mb total storage memory

28 mb free program memory

 

Αφού δεν έχεις προγράμματα στην μνήμη της συσκευής και έχεις και SD, τα 50+ ΜΒ free που δίνουν όλες οι τελευταίες rom δεν σου φτάνουν? Τι τον θέλεις τον παραπάνω χώρο? Για πες μας και ίσως βρούμε κανένα τρόπο (πχ σβήνοντας τα άχρηστα ringtones).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν ο mescle θα βγάλει την νέα ρομ 4.0 στα Ελληνικά;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Poia i diafora metaksi twn dio ROM? Einai kapoia pio grigori?

 

Λίγο πολύ τα ίδια είναι... προσωπικά εμπιστεύομαι περισσότερο τον meschle.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oi kalyteres einai tis Brando alla kai me mia PDair eixa meinei apolyta efxaristimenos.

 

Φιλε μου επειδη εδω και καιρο που ψαχνω για αυτες τις ζελατινες δεν βρηκα πουθενα μπορεις να μου πεις αν ξερεις κανενα ηλεκτρονικο καταστημα που να εχει η καποιο καταστημα στη θεσσαλονικη????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.pdair.com/catalog/index.php?cPath=10100000_900000_11000063

 

από τις καλύτερες ζελατίνες

την έχω σχεδόν ένα χρόνο μαζί και την θήκη

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

http://www.pdair.com/catalog/index.php?cPath=10100000_900000_11000063

 

από τις καλύτερες ζελατίνες

την έχω σχεδόν ένα χρόνο μαζί και την θήκη

 

Απο εκει τις παρειγγηλες????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι

 

και με παραγγελία πάνω από 28 δολλάρια=20 ευρώ έρχονται με απλό ταχυδρομείο σε 10 μέρες με δωρεάν έξοδα αποστολής

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Η rom που φοράει Άρτεμη μου

 

Artemis Vanilla 4.01 WWE ROM

56 mb total storage memory

28 mb free program memory

 

Αφού δεν έχεις προγράμματα στην μνήμη της συσκευής και έχεις και SD, τα 50+ ΜΒ free που δίνουν όλες οι τελευταίες rom δεν σου φτάνουν? Τι τον θέλεις τον παραπάνω χώρο? Για πες μας και ίσως βρούμε κανένα τρόπο (πχ σβήνοντας τα άχρηστα ringtones).

Καλησπέρα

1. Κατ'αρχήν να ευχαριστήσω τον TonyK για την πολύτιμη συμβουλή του:lol:. Είναι λίγο νωρίς ακόμα (ούτε μήνα δεν την έχω την συσκευή) να την ακολουθήσω, αλλά στο μέλλον δεν αποκλείεται;).

2. Φίλε freco σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Λοιπόν και αν τα λέω καλά:

Η rom που έχω είναι η ARTE 10000 (0.4.2.1.) που φορούσε η συσκευή από την μαμά της (ACE), η οποία μου δίνει

Program Memory 47.9 MB

Storage Memory 32.5 MB

Από αυτά, μου μένουν ελεύθερα 17.97 ΜΒ Program Memory και 8.16 ΜΒ Storage Memory.

Και να φανταστείς πως ήδη έχω σβήσει πολλά ringtones, videos και images από τα φορεμένα στην μνήμη της συσκευής:blink:.

Πρέπει βέβαια να παραδεχθώ πως δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την συσκευή, απλά παλιότερα ποσταρίσματα φίλων για εικοσάδες ελεύθερων ΜΒ στην storage memory της συσκευής με ψιλοθορύβησαν.

Thanx:)

Dive Now Work Later
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να μου πειτε ποια rom προτεινετε.greek κατα προτιμηση.thanks...

 

Eγω εχω την Artemis Touch 3.01 full την ελληνικη.Νομιζω ειναι η τελευταια αλλα δεν ειμαι και πολυ σιγουρος.Παντως ειναι πολυ καλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...