Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟ ARTEMIS?

 

ipmart-forum.com gia paixnidia efarmoges kai oti allo yparxei gia PPC kai oxi mono.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζει κανείς πως ριθμίζω τα sms έτσι ωστε να στέλνω 160 χαρακτήρες;;;;

Υ.Γ ΤΟ τηλέφωνο είναι το 3300!!!!ευχαριστώ εκ' το πρωτέρον!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κ χρονα σας πολλα.

μηπως εχει κανεις προχειρα τα autorun.nng αρχειακια του iGO, γιατι τα διεγραψα καταλαθος, κ δεν παιζει το προγραμμα.

 

elpizo na ennoeis auta :

: http://rapidshare.com/files/83265831/iGO_2006.rar.html

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Ultra-Mobile PC ( OQO model 01+ ) ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΚΑΤΑ 70% WORD / EXCEL ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ (ACDSee) ΚΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ Κ.Λ.Π.

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που να έχει κατεβάσει αυτή την έκδοση και να έχει το ίδιο πρόβλημα με τα mms;Κάποια λύση;

 

Δηλαδή δεν μπορείς να λάβεις και να στείλεις ΜΜS?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα κανω τις ρυθμισεις για το wind plus non-stop.Ειμαι γραμμενος και εχω απεριοριστη προσβαση χωρις χρεωση αλλα δεν ξερω πως θα ρυθμισω το htc ρ3300.Μπηκα στη σελιδα της wind αλλα δεν εχει αυτη τη συσκευη???:(:(

 

Εχει γραφτει σε καποιο topic του myphone.

 

 

 

Ενεργοποίησα το tim plus non stop ( PLUS στο 349 ), και έβαλα αυτές τις ρυθμίσεις :\\Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

 

 

Όλα μια χαρά . Είναι οτι πρέπει για browsing . Έχω ακούσει οτι έχει όριο το 1 ΜΒ για download , θα το δοκιμάσω κ θα σας πω. Επίσης αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με τον Opera για Pocket PC (5.60) με το encoding σε μερικές ελληνικές σελίδες, αλλά μάλλον φταίει ο opera. Πάντως με τον internet explorer βλέπεις τα πάντα μια χαρά (από εκεί γράφω αυτή τη στιγμή)

 

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν επιτρέπει την πρόσβαση σε λογαριασμό POP3, αλλά γι'αυτό υπάρχει κ το gint ή το webmail.

--------------------

 

 

 

Στις ρυθμίσεις πρόσεχε την πόρτα ( 9401 όχι 9201 ) επίσης κ στον opera πρέπει στις ρυθμίσεις να βάλεις proxy το 192.168.200.10:9401

--------------------

 

 

Ρυθμίσεις MMS

Αυτόματες Ρυθμίσεις

Δεν διατίθενται προς το παρόν

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

 

Πατήστε Έναρξη

Επιλέξτε Ρυθμίσεις

Επιλέξτε Συνδέσεις Tab

Επιλέξτε Συνδέσεις

Επιλέξτε Για προχωρημένους Tab

Πατήστε Επιλέξτε δίκτυα

Πατήστε Νέο

Εισάγετε τα ακόλουθα:

Όνομα: WIND MMS

Πατήστε Modem tab

Πατήστε Νέο

Εισάγετε τα ακόλουθα

Όνομα: WIND MMS

Επιλέξτε modem: Γραμμή Κιν. Τηλ

(GPRS)

Πατήστε Επόμενο

Όνομα σημείου πρόσβασης:

mnet.b-online.gr

Πατήστε Επόμενο

Όνομα χρήστη: mms

Κωδικός: mms

Τομέας:

Πατήστε Τέλος

Πατήστε Ok

 

Το επόμενο βήμα είναι να

συμπληρώσουμε τις MMS ρυθμίσεις.

 

Πατήστε Έναρξη

Επιλέξτε Μηνύματα

Πατήστε μενού

Επιλέξτε Εργαλεία

Πατήστε Επιλογές

Επιλέξτε MMS

Πατήστε Διακομιστές Tab

Πατήστε Νέο

Εισάγετε τα ακόλουθα

Διακομιστής: WIND MMS

Πύλη: 192.168.200.11

Θύρας: 9201

Διεύθυνση: http://192.168.200.95/servlets/mms

Σύνδεση με: WIND MMS

Πατήστε Ok

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω ενα htc p3300.προσπαθω να περασω java games αλλα δεν παιζει τπτ απολυτως(τουλαχιστον με τον τροπο που τα περναω).ξερει κανεις τι παιζει? εχει καποια ειδικη διαδικασια εκτος του να παρεις το αρχειο να το βαλλεις στην καρτα μνημης και να το κανεις εγκατασταση με το midlet manager? ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω ενα htc p3300.προσπαθω να περασω java games αλλα δεν παιζει τπτ απολυτως(τουλαχιστον με τον τροπο που τα περναω).ξερει κανεις τι παιζει? εχει καποια ειδικη διαδικασια εκτος του να παρεις το αρχειο να το βαλλεις στην καρτα μνημης και να το κανεις εγκατασταση με το midlet manager? ευχαριστω πολυ!

δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=232706

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΤΕΛΝΩ SMS Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?

Link to comment
Share on other sites

Νέος στον κόσμο των WM Phones (αγόρασα μεταχειρισμένο ένα P3300) έχω κάποιες απορίες.

 

Καταρχάς έχω εγκαταστήσει την παρακάτω custom ROM και όλα καλά.

Έχει φτιάξει και o meschle μια. Δεν την δοκίμασα μια και δεν κόβομαι για τα Ελληνικά, αλλά σχόλια και πληροφορίες θα βρεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=342580 (mescle)

Κ

 

1) Στον τηλεφωνικό κατάλογο μπορείς να φτιάξεις ομάδες και να τις διαεχειρίζεσαι όπως στα κινητά (πχ. διαφορετικός ήχος κλήσης), ή έστω με κάποια εξωτερική εφαρμογή?. Το μόνο που στο μενού των επαφών είναι κάτι που το ονομάζει "κατηγορία" αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι τέτοιο.

2) Έχω κατεβάσει κάποια themes με κατάληξη *.tsk αλλά δεν ξέρω που να τα τοποθετήσω για να τα δουν τα WM.

3) Μπορείς να βάλεις mp3 ήχο για ξυπνητήρι, ή διαβάζει μόνο wma; Κι αν ναι που αποθηκέυονται αυτά (ακόμα και τα wma) γιατί αυτά που έχει από μόνο του είναι πολύ σπαστικά...

4) Μπορείς να κάνεις κάποια συντόμευση σε ένα μενού. Και τι εννοώ. Εγκατέστησα το Derstinator 7 και όπως λεν οι οδηγίες για να δουλέψει το μεταφέρεις ατην κάρτα αφού εγκατασταθεί. Έτσι όπως δεν δουλεύει το εικονίδιο που εμφανίστηκε και αναγκάζομαι να ανοίγω τον explorer->storage card->...->destinator και είναι λίγο χρονοβόρο.

 

EDIT

Για το 1 (Ringo Mobile), 2, 4 (πως κάνεις shortcuts) βρήκα λύσεις..

 

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων και συγνώμη αν κούρασα.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω την πίσω πρόσοψη απο αυτο το κινητό,για πίσω εκει που μπαίνει η μπαταρία,ξερετε καταστήματα που να μπορω να βρω?οι αλλοι στην αντιπροσωπια λενε πρεπει να παω εκει(αγiα παρασκευη)πρωινές ωρες..
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω την πίσω πρόσοψη απο αυτο το κινητό,για πίσω εκει που μπαίνει η μπαταρία,ξερετε καταστήματα που να μπορω να βρω?οι αλλοι στην αντιπροσωπια λενε πρεπει να παω εκει(αγiα παρασκευη)πρωινές ωρες..
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω την πίσω πρόσοψη απο αυτο το κινητό,για πίσω εκει που μπαίνει η μπαταρία,ξερετε καταστήματα που να μπορω να βρω?οι αλλοι στην αντιπροσωπια λενε πρεπει να παω εκει(αγiα παρασκευη)πρωινές ωρες..
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ROM TOY TOM ΞΕΡΕΤΕ ΤΠΤ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?ΒΡΗΚΑ ΤΟ RESCO KEYBOARD TRIAL ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΕΝΩ ΣΤΕΛΝΩ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ?????>????ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΑ ΡΟΜ?HELP HTC P 3300
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ROM TOY TOM ΞΕΡΕΤΕ ΤΠΤ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?ΒΡΗΚΑ ΤΟ RESCO KEYBOARD TRIAL ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΕΝΩ ΣΤΕΛΝΩ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ?????>????ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΑ ΡΟΜ?HELP HTC P 3300

 

an kai exo allaksei forum(vlepe cruise) mexri na pouliso to artemis mpaino kai edo pou kai pou gia na vlepo ti ginete....loipon...stis rythmiseis mynimaton tikare tin epilogi unicode kai tha stelnei kanonika xoris erotimatika...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ψαχνω την πίσω πρόσοψη απο αυτο το κινητό,για πίσω εκει που μπαίνει η μπαταρία,ξερετε καταστήματα που να μπορω να βρω?οι αλλοι στην αντιπροσωπια λενε πρεπει να παω εκει(αγiα παρασκευη)πρωινές ωρες..

 

Kai emeis edw to idio tha sou poume.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

1) Στον τηλεφωνικό κατάλογο μπορείς να φτιάξεις ομάδες και να τις διαεχειρίζεσαι όπως στα κινητά (πχ. διαφορετικός ήχος κλήσης), ή έστω με κάποια εξωτερική εφαρμογή?. Το μόνο που στο μενού των επαφών είναι κάτι που το ονομάζει "κατηγορία" αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάτι τέτοιο.

Αυτό ακριβώς είναι και μάλιστα μπορείς πολύ εύκολα να το κάνεις μέσα από το outlook (εφοσον συχρονίζεις το κινητό σου) έτσι ώστε να μην παιδεύεσαι με την γραφίδα.

Για το ringo άκουσα διάφορα άσχημα, εγώ χρησιμοποιώ το Photo contacts αλλά μόνο για τους ήχους (καθώς είναι αρκετά βαρύ). Δηλαδή το ανοίγο ρυθμίζω τους ήχους όπως θέλω και μετά δεν το ξανανοίγω ;)

2) Έχω κατεβάσει κάποια themes με κατάληξη *.tsk αλλά δεν ξέρω που να τα τοποθετήσω για να τα δουν τα WM.

Μέσα στον φάκελο windows και μετά θα τα βλέπεις κανονικά στις ρυθμίσεις του today.

3) Μπορείς να βάλεις mp3 ήχο για ξυπνητήρι, ή διαβάζει μόνο wma; Κι αν ναι που αποθηκέυονται αυτά (ακόμα και τα wma) γιατί αυτά που έχει από μόνο του είναι πολύ σπαστικά...

Στον φάκελο my documents ή ακόμα καλύτερα στο "Storage card/ my documents" για να μήν πιάνουν χώρο στην κύρια μνήμη που είναι λίγη.

4) Μπορείς να κάνεις κάποια συντόμευση σε ένα μενού. Και τι εννοώ. Εγκατέστησα το Derstinator 7 και όπως λεν οι οδηγίες για να δουλέψει το μεταφέρεις ατην κάρτα αφού εγκατασταθεί. Έτσι όπως δεν δουλεύει το εικονίδιο που εμφανίστηκε και αναγκάζομαι να ανοίγω τον explorer->storage card->...->destinator και είναι λίγο χρονοβόρο.

Με τον file explorer κάνεις copy το εκτελέσιμο του Destinator και μετά πας στον φάκελο που θέλεις (windows/start menu/programs) και με παρατεταμένη πίεση τις γραφίδας σου βγάζει επιλογή "paste shortcut"

Link to comment
Share on other sites

Sou to kanei afto kai meta apo hard reset? Ean nai tote mallon tha prepei na paei sto service tis ACE. Stin ACE to stelneis mono me tin official ROM pou yparxei sto episimo site tis HTC europe. Mporeis omws na tin pareis kai apo edw: Artemis Official WM6 ROM.

 

Αυτή είναι η ROM από την ACE (δλδ αυτή που φορούσε όταν το πήρα με wm6?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...