Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα πηρα και εγω το "αρτεμις" αλλα δεν ξερω πως να ενεργοποιησω το gps!!:( :(

Το πηρα με το i-drive navigator...

sorry αν εχει απαντηθει αλλα ειμαι καινουργιος στον "χωρο"!

 

 

edit:Ακυρο ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

In Close Mobile & Battery status. πολυ καλα προγραμματακια.;)

μια ερωτηση. πως μπορω να κανω συντομευση του ραδιοφωνου στην κεντρικη οθονη?

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

In Close Mobile & Battery status. πολυ καλα προγραμματακια.;)

μια ερωτηση. πως μπορω να κανω συντομευση του ραδιοφωνου στην κεντρικη οθονη?

 

ENAS TROPOS EINAI ME TO SPB POCKET PLUS:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,μηπως ξερει κανεις πως μπορουμε να κανουμε στον media player επιλεκτικη ανανεωση στην βιβλιοθηκη γιατι καθε φορα που βαζω καινουριο mp3 μεσα στην storage card κανω ανανεωση ξανα απο την αρχη και μετα πρεπει να σβηνω απο την βιβλιοθηκη ολους τους ηχους που υπαρχουν στα προγραμματα και τις εφαρμογες που εχω μεσα και ειναι και πολλοι!!!ωστε να μου μεινουν μονο τα mp3.Τελος στο destinator μπορουμε να κανουμε κατι και να απαγορευει τις αριστερς στροφες?ειχα ρωτησει και πιο παλια αλλα δεν ειχα λαβει απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,μηπως ξερει κανεις αν και πως μπορουμε να κανουμε στον media player επιλεκτικη ανανεωση στην βιβλιοθηκη γιατι καθε φορα που βαζω καινουριο mp3 μεσα στην storage card κανω ανανεωση ξανα απο την αρχη και μετα πρεπει να σβηνω απο την βιβλιοθηκη ολους τους ηχους που υπαρχουν στα προγραμματα και τις εφαρμογες που εχω μεσα και ειναι και πολλοι!!!ωστε να μου μεινουν μονο τα mp3.Τελος στο destinator μπορουμε να κανουμε κατι και να απαγορευει τις αριστερς στροφες?ειχα ρωτησει και πιο παλια αλλα δεν ειχα λαβει απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Paidia gia sas kainoyrios sto my phone sas parakoloytho kairo twra . den exw katalavi telika ti einai to kalytero to P3300 ME NAVI H XORIS an to parw xwris yparxei h dinatotita na baloyne allo systhma ploigiseis ektos tou navi .mporei to artemis na yposthrixei allo programma ploigiseis?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Paidia gia sas kainoyrios sto my phone sas parakoloytho kairo twra . den exw katalavi telika ti einai to kalytero to P3300 ME NAVI H XORIS an to parw xwris yparxei h dinatotita na baloyne allo systhma ploigiseis ektos tou navi .mporei to artemis na yposthrixei allo programma ploigiseis?
καλως ηρθες:) γνωμη μου ειναι να το δεις με το navi πρωτα γιατι μπορει να μην σου αρεσει,οποτε το παιρνεις σκετο και του βαζεις οποιο σου αρεσει,πχ destinator-igo,αν το παρεις σκετο σου εχει μεσα και το τομ-τομ δωρεαν με μια πολη της αρεσκειας σου αλλα με μετριους χαρτες
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες:) γνωμη μου ειναι να το δεις με το navi πρωτα γιατι μπορει να μην σου αρεσει,οποτε το παιρνεις σκετο και του βαζεις οποιο σου αρεσει,πχ destinator-igo,αν το παρεις σκετο σου εχει μεσα και το τομ-τομ δωρεαν με μια πολη της αρεσκειας σου αλλα με μετριους χαρτες

 

EYXARISTO. ERWTISH AN TO PARW SKETO POY THA BRW TA ALLA POSO KANOYN KAI AN EINAI SYMBATA....

Link to comment
Share on other sites

κ που ειναι αυτο; πως δουλευει;

εχω ελληνικη εκδοση.

 

ενας αλλος κωστη ειναι και το ilauncher ;)

 

αλλα γιατι ψαχνεσαι?? :blink: εχασες το πμ μου ??:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει φορτιστης αυτοκινητοιυ για το 3300?Θελω να το παρω γι χρηση gps.

 

φυσικα και γνησιος :)

 

ειναι κοινος στα 3300,3600,ΤyTN ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

An sthseis swsta to Gps gate den exeis kanena problhma to xrhsimopoioume aproskpopta tosa atoma to mono meiwn einai na mhn afhseis anoikto to gpsgate sto stand by giati meta thelei reset

 

 

Τι σημαίνει "να το στήσω σωστά"; Του έφτιαξα μια virtual port την COM5 την οποία και όρισα στο Destinator να τη χρησιμοποιει.Δεν έχει και άλλες επιλογές το GPSGate.Με όσους κατόχους Artemis έχουν αγοράσει την τελευταία προβληματική έκδοση του Destinator τι γίνεται; Τους λεει εκ των υστέρων ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα να πληρώσουν και το GPSGate για να κάνουν τη δουλειά τους ή απλά δεν το συστήνει για το συγκεκριμένο pda από την αρχή;Είναι κρίμα ένα τόσο καλό υπόβαθρο να χαραμίζεται έτσι με ένα τόσο κακό πρόγραμμα πλοήγησης...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει φορτιστης αυτοκινητοιυ για το 3300?Θελω να το παρω γι χρηση gps.

 

Είναι συμβατός ο φορτιστής του Motorola V3.Έναν τέτοιο έχω αγοράσει (γνήσιο) περίπου 10-11€

Link to comment
Share on other sites

Paidia gia sas kainoyrios sto my phone sas parakoloytho kairo twra . den exw katalavi telika ti einai to kalytero to P3300 ME NAVI H XORIS an to parw xwris yparxei h dinatotita na baloyne allo systhma ploigiseis ektos tou navi .mporei to artemis na yposthrixei allo programma ploigiseis?

 

Μην κάνεις το λάθος να το πάρεις με το navimate.τσάμπα λεφτά θα πετάξεις.Πάρτο σκέτο, και βάλε σπασμένο destinator PN μέχρι να βγεί το Destinator 7 (και να λυθούν τα προβλήματα που σίγουρα θα έχει στην αρχή).Στη συνέχεια *αγοράζεις* το Destinator 7 έτσι ώστε και προβλήματα που έχουν οι σπασμένες εκδόσεις να μην έχεις, αλλά και να υποστηρίξεις την πολύ αξιόλογη δουλειά που έχει κάνει η NGi στο θέμα του υπόβαθρου.Ελπίζω μόνο σύντομα να ακούσουν τις διαμαρτυρίες των χρηστών τους και να αξιοποιήσουν το υπόβαθρο τους συνεργαζόμενοι με κάποια εταιρία που έχει καλύτερο πρόγραμμα από το Destinator...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι ρυθμισεις χρειαζονται για να συνδεθει το P3300 ασυρματα με ενα speedtouch 585 για να έχω internet??

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει "να το στήσω σωστά"; Του έφτιαξα μια virtual port την COM5 την οποία και όρισα στο Destinator να τη χρησιμοποιει.Δεν έχει και άλλες επιλογές το GPSGate.Με όσους κατόχους Artemis έχουν αγοράσει την τελευταία προβληματική έκδοση του Destinator τι γίνεται; Τους λεει εκ των υστέρων ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα να πληρώσουν και το GPSGate για να κάνουν τη δουλειά τους ή απλά δεν το συστήνει για το συγκεκριμένο pda από την αρχή;Είναι κρίμα ένα τόσο καλό υπόβαθρο να χαραμίζεται έτσι με ένα τόσο κακό πρόγραμμα πλοήγησης...

 

Diakrinw mia epithetikothta h einai h idea mou ?

 

Den nomizw oti ftaiw egw an h MLS kai h Ace den mporoun na synergastoun gia na doulepsei swsta to Destinator me to Artemis.

 

EINAI APARADEKTO episimoi dianomeis sthn Ellada na diaiwnizoyn to provlima kai emeis oi aploi xrhstes na briskoume liseis sto problhma tous (kai na ta akoume kai apo panw apo amature users).

 

BTW exw anevasei olokliro tutorial gia to teleftaio Dest kai to GPSgate (den einai toso aplo opws to les thelei kai alles rythmiseis plin ths com5 ) psaxto einai edw mesa des to kai an den ta katafereis edw eimaste..

Link to comment
Share on other sites

Diakrinw mia epithetikothta h einai h idea mou ?

 

akoume kai apo panw apo amature users).

 

 

 

Θεώρησες επιθετικό το δικό μου ποστ; Το δικό σου σχόλιο τι είναι τότε;

Ασε που είναι λίγο παρακινδυνευμένο να χαρακτηρίζεις κάποιον "amateur" απο τον αριθμό των posts του σε ενα forum χωρίς να γνωρίζεις καν την ιδιότητά του και τη σχέση του με το χώρο.:)

Επί της ούσιας: εχω ακολουθήσει το tutorial.Έχω δεί το Destinator και σε PNA.Το έχω δει και σε ΜΙΟ Α701.Σε όλες τις περιπτώσεις θεωρώ οτι υστερεί σε σχέση π.χ. με το ΤΟΜΤΟΜ ή ακόμα και το Navimate στο 3300 μου.

Δεν γνωρίζω καν ποιός είσαι (εκτός του ότι έχω δει posts σου συχνά), ώστε να θεωρήσεις και το τελευταίο σχόλιο μου ως "επιθετικό".

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του 6 (αυτή με το πρόβλημα του GPS) απλά...δεν δουλευει σωστά.

Και το gps gate που εβαλα ναι μεν άνοιγε την com και φαινομενικά είχε επαφη με τους δορυφόρους, παρ'ολα αυτά όμως ήταν αναξιόπιστο γιατι σε άτακτα χρονικά διαστήματα έχανε το σήμα και το ξαναέβρισκε.

Η 6.1.0.31696 (by Kapitalas) λειτουργούσε σημαντικά καλύτερα.Η μόνη η οποία λειτούργησε ικανοποιητικά.Και αυτή όμως ακόμα είχε προβλήματα.Στις αλεπάλληλες συνεχείς στροφές μέσα στην πόλη έχανε τη μπάλα και μέχρι να επανυπολογίσει τη διαδρομή εγώ έχανα και την επόμενη στροφή.

Τελικά προχθές τα ξήλωσα όλα, και δοκίμασα το ΡΝ, οπότε και είδα επιτέλους τι σημαίνει πλοήγηση.

Συμπερασματικά: το 3300 ΔΕΝ ειναι απόλυτα συμμβατο με το destinator 6.

Κάτι ξέρουν που δεν αναφερούν πουθενά συμβατότητα με το 6 απο την HTC (ενώ ας πούμε αναφέρουν ώς συμβατό το htc 3600).

Για να μην παιδευτείτε λοιπόν άδικα (όπως έκανα εγώ τις τελευταίες 20 μέρες) ξεχάστε το 6 και βάλτε το ΡΝ.Δουλεύει πάρα πολύ αξιόπιστα.

Μέχρι να βγεί τουλάχιστον η 7 και βλέπουμε.

μολις γυρισα απο Θεσσαλονικη και εχω να πω οτι: μετα απο 1300χλμ συνολικα σε 3 μερες, το destinator δουλευει αψογα, και σε κεντρικες περιοχες(κεντρο Θεσσαλονικης) και στην εθνικη (με 160χλμ/ωρα δουλευε κανονικοτατα) αλλα και στο επαρχιακο δικτυο...η εκδοση ειναι 6.1.4 κατι...α, και δεν εχω βαλει το gps gate αλλα εχω κανει την μαγκια με το TMC(δυο κλικ παραπανω υποθεση οταν το πρωτοανοιγουμε)...

Link to comment
Share on other sites

Θεώρησες επιθετικό το δικό μου ποστ; Το δικό σου σχόλιο τι είναι τότε;

Ασε που είναι λίγο παρακινδυνευμένο να χαρακτηρίζεις κάποιον "amateur" απο τον αριθμό των posts του σε ενα forum χωρίς να γνωρίζεις καν την ιδιότητά του και τη σχέση του με το χώρο.:)

Επί της ούσιας: εχω ακολουθήσει το tutorial.Έχω δεί το Destinator και σε PNA.Το έχω δει και σε ΜΙΟ Α701.Σε όλες τις περιπτώσεις θεωρώ οτι υστερεί σε σχέση π.χ. με το ΤΟΜΤΟΜ ή ακόμα και το Navimate στο 3300 μου.

Δεν γνωρίζω καν ποιός είσαι (εκτός του ότι έχω δει posts σου συχνά), ώστε να θεωρήσεις και το τελευταίο σχόλιο μου ως "επιθετικό".

 

Synexizeis sto idio yfos..

 

Den tha milisw oute gia to poios eimai oute tha apologhthw se kanenan, an nomizeis oti htan epithetiko to diko moui post e ti na pw...

 

Epeidh loipon den mporoume na synennoithoums to thema thewreite lixan.

 

As milisoun alloi gia emena kai oxi egw...

 

Over & Out

Link to comment
Share on other sites

Θεώρησες επιθετικό το δικό μου ποστ; Το δικό σου σχόλιο τι είναι τότε;

Ασε που είναι λίγο παρακινδυνευμένο να χαρακτηρίζεις κάποιον "amateur" απο τον αριθμό των posts του σε ενα forum χωρίς να γνωρίζεις καν την ιδιότητά του και τη σχέση του με το χώρο.:)

Επί της ούσιας: εχω ακολουθήσει το tutorial.Έχω δεί το Destinator και σε PNA.Το έχω δει και σε ΜΙΟ Α701.Σε όλες τις περιπτώσεις θεωρώ οτι υστερεί σε σχέση π.χ. με το ΤΟΜΤΟΜ ή ακόμα και το Navimate στο 3300 μου.

Δεν γνωρίζω καν ποιός είσαι (εκτός του ότι έχω δει posts σου συχνά), ώστε να θεωρήσεις και το τελευταίο σχόλιο μου ως "επιθετικό".

 

φιλε μου μονο μια λεξη μπορει να κολησει διπλα στον minotavrs...respect

 

ειναι πολλα τα παιδια που μας εχουν ανοιξει τα ματια και μας εχουν λυσει τα χερια εδω μεσα,χρονια τωρα,(και οχι μονο) σε χιλια μυρια καθημερινα αλλα και εξεζητημενα προβληματα με συσκευες - εφαρμογες-και οτι αλλο μπορει να φανταστεις..

ειναι μεγαλη η λιστα των ονοματων αυτων παιδιων που βοηθανε χωρις κανενα προσωπικο κερδος και ο μινος ειναι ενας απο αυτους...

δεν ειναι σιγουρα θεμα αριθμου ποστς αλλα συμβολης του καθενος και η συμβολη του μινου ειναι τεραστια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρέπει να ρύξουμαι λίγο τους τόνους ,μεγάλα παιδιά είμαστε .

Ο φίλος minotavrs έχει βοηθήση πάρα πολύ, πρέπει λίγο φίλε theo1973 να προσέχουμε !

Πάντα καλοπροαίρετα .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

O Minos ειναι ο κυριος υπευθυνος για το οτι εχουμε στο 3300 (και οχι μονο) το D6 με τους τελευταιους χαρτες της ngi,ενα σιγουρα προβληματικο προγραμμα με καλους χαρτες,αν δεν ηταν ο μινος ισως ακομα να ειχαμε σπασμενες εκδοσεις και οχι επισημη ή να ειμασταν με το PN.

Kαι επειδη οι περισσοτεροι δεν γνωριζομαστε σιγουρα κρινομαστε απο την ποιοτητα και οχι την ποσοτητα των ποστ.

 

το θεμα ομως ειναι να εχουμε λυση και οχι να αντιδικουμε μεταξυ μας και λυση εγω δεν βλεπω αν κρινω και απο

 

""Η Destinator έχει λύσει το πρόβλημα που εμφανιζόταν στα P3300 χωρίς χρήση TMC. Καθώς επίκειται η έκδοση 7 δεν έχει αποφασιστεί αν θα κυκλοφορήσει update για την 6 ή το πρόβλημα θα λυθεί με απευθείας μετάβαση στην 7. Επομένως κάνετε λίγη υπομονή ακόμα!""

 

αυτο το μυνημα το οποιο γραφτηκε επισημα ΕΔΩ πριν απο 2 μηνες χωρις να εχει γινει τιποτα μεχρι σημερα

 

αν σκεφτουμαι οτι επισημα μας ειπαν μετα απο 4 μηνες η κυκλοφορια του D7 τοτε μιλαμε για κανονικη γειωση απο την destinator

 

και για να μην παρεξηγηθω το εχω αγορασμενο αν το ειχα σπασμενο σιγουρα δεν θα ζηταγα και τα ρεστα.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

ενας αλλος κωστη ειναι και το ilauncher ;)

 

αλλα γιατι ψαχνεσαι?? :blink: εχασες το πμ μου ??:lol::lol:

 

kalimera

na rotiso tora pou to anafetes:) to ilauncher einai pio ''elafri'' program apo to spb pocket plus???eimai apolita eyxaristimenos me ta programata tis spb alla argoune ligo stin ekinisi:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...