Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να κάνω κάτι πολύ απλό,όπως το να κατεβάσω δωρεάν το χάρτη της Αθήνας και δεν μπορώ: μέσω του Activesync μου βγάζει το μήνυμα ότι η σελίδα που αναζητώ δεν μορεί να προβληθεί εξαιτίας αγνώστου σφάλματος 0*80072f78. Προσπάθησα και μέσω του pc αλλά δεν βρήσκω πουθενά κάτι για να τον κατεβάσω.

Καμμία ιδέα?

 

Είτε κάνεις εγκατάσταση το activesync 4.1, είτε κάνεις κάποιο "κόλπο" στη registry του υπάρχοντος. Το "κόλπο" έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες.

 

Εγώ πάντως με το 4.1 δουλεύω.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το mavimate δεν μπορει να το κανει κανενας copy paste σε αλλη sd γιατι ειναι κλειδωμενο. πρεπει να παει στην ace hellas να του ενεργοποιησουν την αλλη καρτα με καποιο tool που απ οτι λεει η ace δεν μπορει να δωθει δημοσια. γι αυτο ισως κανει αυτα τα κολπα το προγραμμα...

 

Telika h emmonh ths ACE me ta kleidwmata kala kratei :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Telika h emmonh ths ACE me ta kleidwmata kala kratei :lol: :lol:

lol ρε mino...!!!

μονο που αυτη τη φορα δεν πρεπει να φταιει η ace( ετσι λεει τουλαχιστον) αλλα η εταιρεια του navimate. απλα εχει δωσει το tool στην ace για να εξυπηρετει τους πελατες της...

Link to comment
Share on other sites

An ekanes olo ton folder opws grafeis den tha paizei sigoura..

 

Ola ta periexomena tou folder prepei na kaneis copy sthn nea sd kai oxi ton folder pou ta periexei

 

 

τζιφος τιποτα......

παλι το ιδιο απ οτι καταλαβα δε υπαρχει χαρτης γι αυτο ειναι μαυρη η οθονη...

 

τι κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις εβαλα το destinator 6 ολα οκ το προγραμμα τρεχει κανονικα ,

αλλα δεν εχω σημα απο το gps,

τι λετε να φταιει...

 

Πηγαινε προγραμματα - gps και ρυθμισε το

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Destinator, Menu -> Συνέχεια -> Ρυθμίσεις -> Σήμα GPS -> Ρύθμιση -> Θύρα Com, και να βάλεις Com4 ή όποια θύρα έχεις δηλώσει στις Ρύθμίσεις -> Σύστημα -> GPS -> Θύρα GPS της συσκευής σου.
Link to comment
Share on other sites

'Οντως λειτούργησε με την 4.1

Σ'ευχαριστώ

 

 

Είτε κάνεις εγκατάσταση το activesync 4.1, είτε κάνεις κάποιο "κόλπο" στη registry του υπάρχοντος. Το "κόλπο" έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες.

 

Εγώ πάντως με το 4.1 δουλεύω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα μια βόλτα στο The Mall. Πήρα σβάρνα όλα τα μαγαζιά Πλαίσιο, Fnac, Vodafone, Cosmote, Κοτσόβολος, Multirama, και μπήκα και στο μαγαζάκι της Microland, αν και δεν μου γέμιζε το μάτι λόγω θέσης, μεγέθους κλπ. Λοιπόν έβγαλα λαβράκι. Έψαξα για βάση αυτοκινήτου για το Artemis. Κανείς δεν είχε (μου τελείωσαν, περιμένω από Δευτέρα, δεν έχουμε τέτοιες) εκτός από το Fnac και η Microland!!! To Fnac έχει δύο μοτέλα με 25,90 και 29,.. κάτι. Η Microland είχε την ίδια βάση των 25,90 με 16,60 !!!!!!!!!!!! Δεν το συζητώ ότι τη χτύπησα και είναι και πολύ καλή. Αυτή η βάση είναι αυτή που πρίν δύο εβδομάδες (θα το δείτε και σε παλαιότερο post μου) την είχε το Fnac 20,90. Τι να πώ... πάνε να τα πιάσουν τώρα τις γιορτές??? ή μας περνάνε για ηλίθιους μην πω τίποτα άλλο (έχουμε και ανατροφή)!!!

Έχασα πάσα ιδέα. Δεν πρόκειτε να πάρουν δεκάρα τσακιστή ποτέ από εμένα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του Destinator, Menu -> Συνέχεια -> Ρυθμίσεις -> Σήμα GPS -> Ρύθμιση -> Θύρα Com, και να βάλεις Com4 ή όποια θύρα έχεις δηλώσει στις Ρύθμίσεις -> Σύστημα -> GPS -> Θύρα GPS της συσκευής σου.

 

 

thank maximos it works

 

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

to 4,01 pou yo vriskoume...

 

Εμένα δουλεύει κανονικά και με την 4,5 beta. http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0e19bd46-f101-4852-96aa-398cb3b54681&DisplayLang=en μόνο που είναι Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

to 4,01 pou yo vriskoume...

 

Δεν είναι 4.01 , είναι 4.1

 

Google it! :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

kalispera,gia osous einai stin athina to tom tom einai makran to kalitero. den me noiazoun ta grafika oute to elliniko menou, me noiazei i kathodigisi, i diadromi kai o grigoros ipologismos...einai makran kalitero apo destinator...bebaia einai to pos tha sinithiseis... exo mixani kai to destinator me estelne olokliro kiklo ston dromo gia to spiti mou kai i kopela mperdeue sinexos aristera -dexia klp...eutixos xero pou meno. mpravo ace gia tin epilogi sou!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

το navimate δεν μπορει να το κανει κανενας copy paste σε αλλη sd γιατι ειναι κλειδωμενο. πρεπει να παει στην ace hellas να του ενεργοποιησουν την αλλη καρτα με καποιο tool που απ οτι λεει η ace δεν μπορει να δωθει δημοσια. γι αυτο ισως κανει αυτα τα κολπα το προγραμμα...

 

πως εγω το εκανα απλα copy paste στο σκληρο σε ενα φακελο και μετα ξανα copy ολα τα περιεχομενα του φακελου στην νεα καρτα χυμα και δουλεψε κανονικα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα gadgetakides. Ειμαι νέος στον χώρο και ακόμη δεν έχω παρει στα χερια μου το "υπερεργαλειο" Ρ3300. Να και κάποιος (droulis) που δεν βρίζει για το ΤΟΜΤΟΜ. Τι γίνεται τελικά? ποιά είναι η λύση? δυστυχώς δεν έχω δουλέψει ούτε το destinator ή το navi. Ταξιδεύω πολύ (ειδικά στην ελλάδα) αλλά και στο εξωτερικό. Θα τα βρώ μπαστούνια ή ????

Ευχαριστώ προκαταβολικώς.

Ατιμη Κοινωνία που μας έχεις εξαρτήσει απο τα κινητά!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα gadgetakides. Ειμαι νέος στον χώρο και ακόμη δεν έχω παρει στα χερια μου το "υπερεργαλειο" Ρ3300. Να και κάποιος (droulis) που δεν βρίζει για το ΤΟΜΤΟΜ. Τι γίνεται τελικά? ποιά είναι η λύση? δυστυχώς δεν έχω δουλέψει ούτε το destinator ή το navi. Ταξιδεύω πολύ (ειδικά στην ελλάδα) αλλά και στο εξωτερικό. Θα τα βρώ μπαστούνια ή ????

Ευχαριστώ προκαταβολικώς.

 

Για εξωτερικο καλυτερο tomtom για ελλαδα destinator κατα τη γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικο καλυτερο tomtom για ελλαδα destinator κατα τη γνωμη μου

Thanks g_Maximos. Το destinator το έχεις δουλεψει αρκετα? Εκτός των χαρτών του τι λέει? δείχνει δρόμους? κεντρικους? εθνικές? στο βουνό ή στην θαλασσα τι παθαίνει? νεκρο?

Ατιμη Κοινωνία που μας έχεις εξαρτήσει απο τα κινητά!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Thanks g_Maximos. Το destinator το έχεις δουλεψει αρκετα? Εκτός των χαρτών του τι λέει? δείχνει δρόμους? κεντρικους? εθνικές? στο βουνό ή στην θαλασσα τι παθαίνει? νεκρο?

 

Το δουλευω αρκετο καιρο και το pn και το 6 ειναι αψογα.Και στην επαρχια που κινουμαι πιο πολυ αρκετα ενημερωμενο.Για θαλασσα δεν ξερω τι γινεται αλλα νομιζω υπαρχει ειδικο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Το δουλευω αρκετο καιρο και το pn και το 6 ειναι αψογα.Και στην επαρχια που κινουμαι πιο πολυ αρκετα ενημερωμενο.Για θαλασσα δεν ξερω τι γινεται αλλα νομιζω υπαρχει ειδικο προγραμμα

οκ. αν εσύ ή κανείς άλλος έχει υπόψη του για το ειδικό προγραμμα στείλε καμιά ιδέα γιατί θα το χρειαστώ. Α, αν κανείς ξέρει τι γίνεται εκτος δικτύου πόλεων θα το εκτιμούσα νε μα ενημερώσει... (πάντως ψαχνω και δεν βρίσκω τίποτα στο δικτυο!).

Ατιμη Κοινωνία που μας έχεις εξαρτήσει απο τα κινητά!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

πως εγω το εκανα απλα copy paste στο σκληρο σε ενα φακελο και μετα ξανα copy ολα τα περιεχομενα του φακελου στην νεα καρτα χυμα και δουλεψε κανονικα

δεν ξέρω φίλε μου, ούτε το p3300 έχω ούτε το navimate για να το δοκιμάσω. έγραψα απλώς ότι διάβασα στο forum της ace. μάλιστα έχει γίνει και ολόκληρη φασαρία γι αυτό το θέμα. σαν εκδοχή το είπα για το φίλο που δεν του δούλευε σωστά το πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...