Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μάλλον παρεξηγήσατε κάπως το λόγο που τα έγραψα τα παραπάνω.

Καταρχήν διευκρίνισα από την αρχή ξεκάθαρα νομίζω πως κι εγώ τη θεωρώ πάρα πολύ καλή συσκευή γενικότερα με βάση το τι έχει συγκεντρώσει από καλούδια αλλά και ως προς το πώς το έχει πετύχει αυτό.

Αυτό όμως δε αλλάζει το ότι τα όσα άλλα ανέφερα, επίσης ισχύουν.

 

Δεν ισχυρίστηκα ότι θα έπρεπε οπωσδήποτε να έχει όλα όσα έθιξα! Μακάρι δηλαδή αλλά δεν θα ήταν και τόσο απλό για λόγους που αναφέρατε.

Αυτό που έκανα ήταν απλά να συγκεντρώσω όσα στοιχεία παρατήρησα ότι δεν έχει ή δεν εξυπηρετεί σα δυνατότητες ώστε να τα έχουμε κάπως συγκεντρωμένα και αυτά και να ξέρουν όλοι όσοι τα δουν, τι ΔΕΝ θα πάρουν με αυτή τους την πιθανή αγορά. Κι αυτό γιατί πολύ απλά, καμιά φορά όλα τα άλλα καλούδια μπορεί να παρασύρουν κάποιους και να μην εστιάσουν εκ των προτέρων καν σε κάποια τέτοια έλλειψη που ενδεχομένως για αυτούς θα έπαιζε σημαντικό ρόλο τελικά.

 

Το πόσο σημαντικό είναι το κάθε συν ή πλην, είναι σε μεγάλο βαθμό σχετικό με το άτομο που το κρίνει και θα το χρησιμοποιήσει ή θα του λείψει. Γι’ αυτό και δεν μπήκα καν στην διαδικασία αξιολόγησης των ελλείψεων που ανέφερα. Αρκεί να μπορεί να τις έχει κάποιος συγκεντρωμένες και αυτές για να έχει μια πιο πλήρη εικόνα και να κρίνει φυσικά, καθαρά με τις δικιές του βαρύτητες.

 

Η λέξη «έλλειψη» από μόνη της δεν αποδίδει κάτι κακό ή καλό άλλωστε. Κάθε μια από τις επόμενες προτάσεις μου, έχει τελείως άλλη ερμηνεία ακόμα κι αν βασίζονται στην ίδια λέξη.

«Έχεις έλλειψη αυτό-εκτίμησης!» = Κακό για εσένα

«Έχεις έλλειψη αρνητικών χαρακτηριστικών χαρακτήρα» = Καλό για εσένα

«Ο Χ πλανήτης έχει έλλειψη φωσφόρου» = Ουδέτερο (πιθανά)

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, μάλλον παρεξηγήσατε κάπως το λόγο που τα έγραψα τα παραπάνω.

Καταρχήν διευκρίνισα από την αρχή ξεκάθαρα νομίζω πως κι εγώ τη θεωρώ πάρα πολύ καλή συσκευή γενικότερα με βάση το τι έχει συγκεντρώσει από καλούδια αλλά και ως προς το πώς το έχει πετύχει αυτό.

Αυτό όμως δε αλλάζει το ότι τα όσα άλλα ανέφερα, επίσης ισχύουν.

 

Δεν ισχυρίστηκα ότι θα έπρεπε οπωσδήποτε να έχει όλα όσα έθιξα! Μακάρι δηλαδή αλλά δεν θα ήταν και τόσο απλό για λόγους που αναφέρατε.

Αυτό που έκανα ήταν απλά να συγκεντρώσω όσα στοιχεία παρατήρησα ότι δεν έχει ή δεν εξυπηρετεί σα δυνατότητες ώστε να τα έχουμε κάπως συγκεντρωμένα και αυτά και να ξέρουν όλοι όσοι τα δουν, τι ΔΕΝ θα πάρουν με αυτή τους την πιθανή αγορά. Κι αυτό γιατί πολύ απλά, καμιά φορά όλα τα άλλα καλούδια μπορεί να παρασύρουν κάποιους και να μην εστιάσουν εκ των προτέρων καν σε κάποια τέτοια έλλειψη που ενδεχομένως για αυτούς θα έπαιζε σημαντικό ρόλο τελικά.

 

Το πόσο σημαντικό είναι το κάθε συν ή πλην, είναι σε μεγάλο βαθμό σχετικό με το άτομο που το κρίνει και θα το χρησιμοποιήσει ή θα του λείψει. Γι’ αυτό και δεν μπήκα καν στην διαδικασία αξιολόγησης των ελλείψεων που ανέφερα. Αρκεί να μπορεί να τις έχει κάποιος συγκεντρωμένες και αυτές για να έχει μια πιο πλήρη εικόνα και να κρίνει φυσικά, καθαρά με τις δικιές του βαρύτητες.

 

καλά έκανες και μπράβο σου γιατί οντώς με τα πολλά καλούδια παρασύρεσαι.:)

 

 

Η λέξη «έλλειψη» από μόνη της δεν αποδίδει κάτι κακό ή καλό άλλωστε. Κάθε μια από τις επόμενες προτάσεις μου, έχει τελείως άλλη ερμηνεία ακόμα κι αν βασίζονται στην ίδια λέξη.

«Έχεις έλλειψη αυτό-εκτίμησης!» = Κακό για εσένα

«Έχεις έλλειψη αρνητικών χαρακτηριστικών χαρακτήρα» = Καλό για εσένα

«Ο Χ πλανήτης έχει έλλειψη φωσφόρου» = Ουδέτερο (πιθανά)

 

 

Η λέξη έλλειψη απο μόνη της δεν προσδίδει αρνητικό χαρακτηριστικό αν και πρέπει να παραδεχθείς πως έλλειψη+χαρακτηριστικά κινητών πάει 99% αρνητικός συνειρμός.

 

Επιπλέον δεν την χρησιμοποιήσες μόνη της αλλά με παρέα:

 

Εγώ όμως θεωρώ ότι οφείλω να αντιπαραθέσω και τις όποιες ελλείψεις έχω εντοπίσει σε σχέση βέβαια με τις σημερινές πάντα δυνατότητες που έχουν ενσωματωθεί έστω και αποσπασματικά σε διάφορες άλλες συσκευές παρόμοιας ή και ίδιας κατηγορίας.

 

για μένα είναι ξεκάθαρο πως αφου χρησιμοποιήθηκε με φόντο σύγκρισης με δυνατότητες άλλων συσκευών παίρνει κάπως αρνητική "χροιά".. τέλος πάντων νομίζω πως ξεκαθαρίστηκε η προθεσή σου και δεν υπάρχει θέμα.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

αμεσα διαθεσιμο απο το play247,αυριο θα το χω στα χερια μου κι εγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To P3300 αποτελεί το αντίπαλο δέος του ΜΙΟ Α701 αν και προσωπικά πιστέυω πως το ΜΙΟ απέχει από το HTC. Σίγουρα με χάρτες Navimate παίρνει ένα χαρακτηρα καθαρά Ελληνικό κάτι το οποίο χρειάζεται η Ελληνική αγορά υψηλής τεχνολογίας.
Link to comment
Share on other sites

To P3300 αποτελεί το αντίπαλο δέος του ΜΙΟ Α701 αν και προσωπικά πιστέυω πως το ΜΙΟ απέχει από το HTC.

Καμια σχεση το ενα με το αλλο

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πιστευεις ότι το ΜΙΟ είναι καλύτερο θα πρέπει πρωτα να παιξεις και με τα 2 και μετά θα καταλάβεις τη διαφορά.

μαλλον δεν καταλαβαινομαστε δεν ειναι στην ιδια κατηγορια τα 2 κινητα

δεν ειπα οτι το μιο ειναι καλυτερο

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που θα ήθελε να γράψει (ένα πόστ μονάχα) για τις διαφορές που έχει το gps soft του ελληνικού 3300 σε σχέση με το destinator?

 

ευχαριστώ πολύ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανοίχτηκε το θέμα σχετικά με τις Ελληνικές αντιπροσωπίες / εισαγωγικές εταιρίες των προϊόντων της HTC και κάπου δε κρύβω ότι με θορύβησε αρκετά σα ζήτημα δεδομένου και ότι ως τώρα έχω ήδη πάρει δύο Qtek συσκευές (αρχικά το 2020 και πλέον το 9000) από εισαγωγές της ACE-Hellas, καθώς επίσης τυχαίνει και συμμετέχω και στο Qtek φόρουμ της ACE-Hellas εδώ και κάμποσο καιρό σαν απλό μέλος του φυσικά, είπα να το ψάξω κάπως παραπάνω το πράγμα και από την πλευρά των πληροφοριών της ACE-Hellas με κάπως πιο επίσημο τρόπο. Και δεν εννοώ ενυπόγραφες επιστολές κλπ αλλά τηλεφώνημα κατευθείαν σε υπεύθυνους της εταιρίας και ρωτώντας τους ευθέως τα επίμαχα θέματα.

Παρακάτω θα προσπαθήσω να παραθέσω, όσο γίνεται καλύτερα, το τι μου είπαν σχετικά. Τα συμπεράσματα (όπως πάντα) δικά σας!

 

Η ACE-Hellas είναι ο επίσημος διανομέας της HTC σε 6 χώρες πλέον. Η ανακοίνωση αυτή έγινε στη dte όπου παρευρισκόταν και στέλεχος της HTC.

http://www.ace-hellas.gr/news/news.asp?by_news=1&news_view=1&news_id=176&lang=el&news_date=

 

Η Dynax είναι μια εταιρία που αγοράζει συσκευές από την Dangaard, έναν διανομέα της HTC στη Δανία.

 

Η αγορά βεβαίως είναι ελεύθερη και όποιος θέλει κάνει εισαγωγή ότι θέλει. Και η ACE-Hellas θα μπορούσε να εισαγάγει Nokia τηλέφωνα χωρίς πρόβλημα και να τα πουλάει στην Ελληνική αγορά αλλά αυτό δεν την κάνει επίσημο διανομέα της Nokia στην Ελλάδα.

 

Για την ACE-Hellas η Dynax θεωρείται παραεισαγωγέας καθώς δεν έχει την επίσημη αναγνώριση της HTC για διανομή στην Ελλάδα.

(Ας στείλει και κάποιος e-mail στην HTC να ρωτήσει ποιος είναι ο επίσημος διανομέας και να λάβουμε την απάντηση να λήγει αυτό το θέμα.)

 

H ACE-Hellas αγοράζει συσκευές απευθείας από την HTC και γι’ αυτό τις ανοίγει στην Ελλάδα για να περάσει τα Ελληνικά της που περιλαμβάνουν και επιπλέον λειτουργίες όπως αποστολή SMS 160 χαρακτήρων, αυτόματες ρυθμίσεις GPRS / MMS, εμφάνιση ονόματος στα εισερχόμενα SMS όταν υπάρχει στη λίστα επαφών, υποστήριξη Ελληνικών σε συσκευές με hardware keyboard και άλλα.

 

Η Dynax παίρνει τις συσκευές από την Dangaard όπου πάλι τις ανοίγουν και περνάνε μέσα τα Ελληνικά της Paragon τα οποία έχουν μετάφραση μόνο του Interface χωρίς υποστήριξη SMS 160 χαρακτήρων και τα υπόλοιπα καλούδια (δεν έχουν τα Ελληνικά της... Microsoft όπως οι ίδιοι λένε).

 

Τέλος, το HTC P3300 θα κυκλοφορήσει στην Ελληνική αγορά μεθαύριο (ανέβηκε και η σελίδα στο www.htc.com.gr) και θα είναι η έκδοση Taster με επιπλέον κάρτα μνήμης MicroSD 512MB και το Navimate με πλοήγηση για όλη την Ελλάδα με 79 πόλεις με λεπτομέρεια δρόμου. Η τιμή λιανικής πώλησης του Navimate είναι 109€ και μια κάρτα MicroSD 512MB έχει περίπου 60€.

 

Αυτά...

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και μην ξεχνατε το βασικο,η ace σου δινει την δυνατοτητα της αναβαθμισης απο το σπιτι σου ενω η dynax σε στελνει στην αθλια τελεσερβις
Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχνατε το βασικο,η ace σου δινει την δυνατοτητα της αναβαθμισης απο το σπιτι σου ενω η dynax σε στελνει στην αθλια τελεσερβις

 

poli poli swstos o filos lagoudakis!!! min ta pernoume ta panta arnitika re paidia!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ετσι ειναι φιλε μου ταυρε,αντε και εγω που μενω αθηνα το παραβλεπω,που λεει ο λογος,γιατι δεν θα πηγαινα ποτε σε αυτο το ........ αντε μην πω την λεξη,την τελεσερβις λογω προηγουμενης κακης εμπειριας,αλλα καποιος που μενει επαρχια τι κανει;θα το στελνει με κουριερ και θα μενει 1 βδομαδα χωρις συσκευη για μια αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με 700 Ε αγοραζεις ενα ΕΤΕΝ Μ600+ που παει σφαιραααααααααα και ενα Κ800 με ΤΕΛΕΙΕΣ φωτογραφιες και ραδιο !!!!!!!!!!!! δεν πανε καλα !!! ΟΥΣΤ ΣΤΟΥΣ ΟΜΑΡΡΡΡΡΡ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι φιλε μου ταυρε,αντε και εγω που μενω αθηνα το παραβλεπω,που λεει ο λογος,γιατι δεν θα πηγαινα ποτε σε αυτο το ........ αντε μην πω την λεξη,την τελεσερβις λογω προηγουμενης κακης εμπειριας,αλλα καποιος που μενει επαρχια τι κανει;θα το στελνει με κουριερ και θα μενει 1 βδομαδα χωρις συσκευη για μια αναβαθμιση;

 

etsi einai re file! kafeneia einai oloi tous alla ti na kanoume? ti paei stin ellada mprosta kai tha paei kai ayto?:(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με 700 Ε αγοραζεις ενα ΕΤΕΝ Μ600+ που παει σφαιραααααααααα και ενα Κ800 με ΤΕΛΕΙΕΣ φωτογραφιες και ραδιο !!!!!!!!!!!! δεν πανε καλα !!! ΟΥΣΤ ΣΤΟΥΣ ΟΜΑΡΡΡΡΡΡ

 

den ksero poso kairo asxolise me ppc kai ti kaneis me ayta pantos ego den tha pao na paro ena kommati plastiko pou einai to eten gia na leo oti exo ppc!:wacko: oso gia to k800 symgono oti einai ena poli kalo tilefonaki gia aytous pou den exoun parapano apaitisei apo tin texnologia! giayto to logo to exei parei kai i thia mou i katina!:lol: an tis deikso to ppc tha nimizei oti einai friteza gia patates!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

βασικα το κ800 με το Μ600 θα βγουν πανω απο τα 800.Ασε που θα πρεπει να ναι 2 συσκευες.

 

Για τα περι τιμης τα ειπαμε.Καποιοι γκρινιαζαν παλια που δεν ειχε καρτα μνημης το πακετο.καποιοι ισως γκρινιαξουν που ειναι μονο 512.Οπως και να χει ομως τελικα σκετη η συσκευη βγαινει γυρω στα 550 δλδ σχεδον 100 ευρω κατω απο το S200 που πουλησε τρελα παρα τον...omap.και εφοσον το artemis ειναι ξεκαθαρα πλεον lifestyle συσκευη εγω προσωπικα προικονομω την επιτυχια του

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

βασικα το κ800 με το Μ600 θα βγουν πανω απο τα 800.Ασε που θα πρεπει να ναι 2 συσκευες.

 

Για τα περι τιμης τα ειπαμε.Καποιοι γκρινιαζαν παλια που δεν ειχε καρτα μνημης το πακετο.καποιοι ισως γκρινιαξουν που ειναι μονο 512.Οπως και να χει ομως τελικα σκετη η συσκευη βγαινει γυρω στα 550 δλδ σχεδον 100 ευρω κατω απο το S200 που πουλησε τρελα παρα τον...omap.και εφοσον το artemis ειναι ξεκαθαρα πλεον lifestyle συσκευη εγω προσωπικα προικονομω την επιτυχια του

 

m600+ = 499€ http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=56&product=850802

 

κ800= 385€

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=40266637&product=842532

 

σύνολο 884€

 

 

θεωρώ και γώ πως οι συνθήκες όλες συνηγορούν για πολύ καλή εμπορική πορεία του artemis.. θα ήταν βέβαια πολύ καλύτερη αν υπήρχε και σαν σκέτη συσκευή στα 550-600€.. προσωπικά αν την αγόραζα τώρα δεν θα με ενδιάφερε καθόλου η 512 κάρτα και το συγκεκριμένο πρόγραμμα πλοήγησης.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτά περι επίσημου διανομέα κτλ είναι βλακείες.

Υποτίθεται όσοι ενδιαφέρονται για αυτή τη συσκευή έχουν κάποια σχέση με την τεχνολογία.

Δεν είναι ο τύπος που θα το δει στο πλαίσιο και θα το πάρει.

Καθοριστικός παράγοντας είναι η τιμή του προιόντος.

Αν όπως λέτε η τιμή είναι στα 700 euros χρειάζεται αλλά 100-150 ακόμη για το Destinator, γιατί ουσιαστικά το πακέτο Tomtom+navimate είναι άχρηστο.

Δηλαδή πάμε στα 800+, η οποία είναι τιμή που σίγουρα δεν αξίζει.

Eπίσης αυτό που λέτε με τις αναβαθμίσεις δεν το κατάλαβα.

Όλα τα ppc δεν αναβαθμίζονται online;

 

Aυτό που συμβαίνει στην Ελλάδα με την ACE Hellas είναι απαράδεκτο.

Χρεώνουν 100+ ευρώ 2-3 μετατροπές της ROM, οι οποίες μπορούν να διορθωθούν χειροκίνητα από τον χρήστη. Δηλαδή σε κλέβουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

 

θεωρώ και γώ πως οι συνθήκες όλες συνηγορούν για πολύ καλή εμπορική πορεία του artemis.. θα ήταν βέβαια πολύ καλύτερη αν υπήρχε και σαν σκέτη συσκευή στα 550-600€.. προσωπικά αν την αγόραζα τώρα δεν θα με ενδιάφερε καθόλου η 512 κάρτα και το συγκεκριμένο πρόγραμμα πλοήγησης.

Συμφωνώ και εγώ για εμπορική επιτυχία.

Όσο για σκέτη συσκευή μπορείς να το πάρεις από expansys στα 570 euros.

ps. H 512 κάρτα ούτε 10 ευρώ δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...