Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ το έκανα, αλλά και πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ.

Μήπως πρέπει να κάνω καμία επανεκίνηση;

Δεν μπορώ να καταλάβω, την πρώτη φορά που το συνέδεσα δεν είχα κανένα πρόβλημα.:( :( :(

 

den vlaptei ena reset kai stis 2 syskeves (pc & ppc)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασα στο φόρουμ του mio όσο κ του eten x500 ότι το gps τους βρίσκει δορυφόρους ακόμα κ μέσα σε σπίτι...

Το δικό μας δεν τα καταφέρνει γιατί δεν έχει ισχυρό επεξεργαστή?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια προταση για screen protector ,οχι απο ebay και τετοια γιατι δε μπορω. Απο καποιο μαγαζι στη Θεσσααλονικη για την ακριβεια...:)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο φόρουμ του mio όσο κ του eten x500 ότι το gps τους βρίσκει δορυφόρους ακόμα κ μέσα σε σπίτι...

Το δικό μας δεν τα καταφέρνει γιατί δεν έχει ισχυρό επεξεργαστή?

 

1.αν θες gps για μεσα στο σπιτι παρε τα αλλα 2 που ειπες

για εξω απο το σπιτι να εχεις το 3300:lol:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

epatha vlavi sto scroll wheel pou exei kollisei (kineitai para poli diskola san na einai sfinomeno) kai taftoxrona to trackball strifogirnaei alla me elaxisti antapokrisi stin othoni.

Ola afta eginan eno to artemis einai monimos se thiki kai den exei pesei oute egine tipota allo pou na dikaiologei.

Avrio tha ginei episkepsi sto service.

Exei pathei kaneis sas kati antistoixo? Einai sixni vlavi i aplos etixe se emena?

 

Το επαθα και εγω.Να το πας στο σερβις και θα στο αλλαξουν αμμεσα.Χωρις χρεωση εννοειτε!:)

Link to comment
Share on other sites

Το επαθα και εγω.Να το πας στο σερβις και θα στο αλλαξουν αμμεσα.Χωρις χρεωση εννοειτε!:)

 

Poio 8a alla3oyn to p3300 h mono to e3arthma gia na 3eroyme dld..:)

Link to comment
Share on other sites

1.αν θες gps για μεσα στο σπιτι παρε τα αλλα 2 που ειπες

για εξω απο το σπιτι να εχεις το 3300:lol:

 

ETSI ETSI kala ta leei omastelos

ps emena moy poianei 4 doryforus konta se para8yro alla mesa sto spiti!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι να πώ, τα έχω χάσει!!!:wacko:

 

Τη μια στιγμή το Pocket Ringo μου βλέπει και μπορεί να ΕΠΙΛΕΞΕΙ OTI ήχο και να πετάξω στο Storage Card\My Documents

και μετά απο λίγο που πάω να αλλάξω τον ήχο κλήσης μου ζητά να ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ το mp3 στη συσκευή!@?#$%^&*

 

What the *uck is going on?:blink:

 

Επίσης,

 

1. Πώς γίνεται όταν έρχεται ένα sms να μην εμφανίζεται απευθείας το περιεχόμενό του?

 

Δοκίμασα το SK Tools αλλά το μόνο που βρήκα είναι "Show SMS delivery notifications" yes/no και "Do not show message sent bubble" yes/no.

Υπάρχει κάπου αλλού?

 

2. Τελικά υπάρχει εύρεση στο ημερολόγιο του 3300 ή έστω του Pocket Breeze?

 

3. Πώς κάνουμε delete το "Σήμερα" απο την έναρξη?

 

Είχε αναφέρει ο mino ότι πάμε με τον Resco Windows\Start Menu ή Start_Menu και το βρίσκουμε εκεί μέσα κλπ.

Το θέμα είναι οτι δεν το βρίσκω σε κανένα απο τα 2 start menu:(

 

Please help.......................................

Link to comment
Share on other sites

 

1. Πώς γίνεται όταν έρχεται ένα sms να μην εμφανίζεται απευθείας το περιεχόμενό του?

 

Δοκίμασα το SK Tools αλλά το μόνο που βρήκα είναι "Show SMS delivery notifications" yes/no και "Do not show message sent bubble" yes/no.

Υπάρχει κάπου αλλού?

 

Please help.......................................

 

Ρυθμίσεις -> ήχοι και ειδοποιήσεις -> επιλέγεις sms και κάνεις uncheck εκεί που λέει να εμφανίζεται στην οθόνη.:)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο φόρουμ του mio όσο κ του eten x500 ότι το gps τους βρίσκει δορυφόρους ακόμα κ μέσα σε σπίτι...

Το δικό μας δεν τα καταφέρνει γιατί δεν έχει ισχυρό επεξεργαστή?

Δεν έχει σχέση με τον επεξεργαστή αλλά με την ικανότητα και ευαισθησία του GPS που φοράει το κάθε PDA. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με τον επεξεργαστή αλλά με την ικανότητα και ευαισθησία του GPS που φοράει το κάθε PDA. :rolleyes:

 

katey8eian me thn kalh koyventa.. ok osoi 8elete to gps sas na paizei mesa apo to ypogeio sas parte to x500 h to mio exei kai shmeio endeiaferontos kai kampanizei opoy einai oi patates kai ta kremydia!!mesa sta kasonia!:X

Link to comment
Share on other sites

katey8eian me thn kalh koyventa.. ok osoi 8elete to gps sas na paizei mesa apo to ypogeio sas parte to x500 h to mio exei kai shmeio endeiaferontos kai kampanizei opoy einai oi patates kai ta kremydia!!mesa sta kasonia!:X

Δεν είπα ούτε καλή ούτε κακή κουβέντα. Απάντησα στο φίλο που περίμενε φαντάζομαι μιά απάντηση. Ουτε ανέφερα καν το Χ500. Αλλά γιά κάποιο λόγο δεν πρέπει ουτε να υπονοείται οτι υπάρχει PDA με καλύτερο GPS από το 3300. Γιατί άραγε ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έβαλα την Lite ROm... και όλα οκ ... Το καλό είναι ότι ξεκινάει με 32Μb ελέυθερα για storage... Και το equalizer που έχει είναι καλό... Τπτ το φοβερό όμως.... Αν έχω όρεξη αργότερα μπορεί να περάσω και την customized (η οποία διάβασα ότι ξεκινάει με 34 Μb για storage!!!!)...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έβαλα την Lite ROm... και όλα οκ ... Το καλό είναι ότι ξεκινάει με 32Μb ελέυθερα για storage... Και το equalizer που έχει είναι καλό... Τπτ το φοβερό όμως.... Αν έχω όρεξη αργότερα μπορεί να περάσω και την customized (η οποία διάβασα ότι ξεκινάει με 34 Μb για storage!!!!)...

 

ρε παιδια καποιος παραπανω ανεφερε οτι εκανε upgrade στο quickgps.

ΠΩΣΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ;

μπας και βοηθησει γιατι τις τελευταιες μερες αργει να συνδεθει (βρισκει δορυφορους αλλα δυνοπαθει μεχρι να δειξει οτι εχει σημα gps), παρ' όλο που κατεβαζω παντα το ephimeris με τους δορυφορους και τις θεσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Paidia opoios endiaferetai polu kali vasi autokinitou efete to fnac sto mall me 25 eurwpoula teleia efarmogi gia to htc mas kai exei kai san maxilarakia giana mi gdernetai...episis pira me 26 eurwpoula kingstone 1gb kai ti na pw..mou fenetai polu kali pros to parwn...

 

Αν εννοείς την "be connect" βάση που έχει το fnac με 25,90, ακριβώς την ίδια πήρα από τη Microland 16,60 στο The Mall και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δε με νοίαζει να έχει σήμα μέσα στο σπίτι, εγώ ήθελα απλώς να μάθω το ρόλο του επεξεργαστή στη λειτούργια του gps.

Την λειτουργία του GPS δεν την επηρεάζει ο επεξεργαστής, αλλά επειδή γιά να χρησιμοποιήσεις το GPS προφανώς θα τρέξεις κάποιο πρόγραμα πλοήγησης εκεί ένας ταχύτερος επεξεργαστής βοηθάει στην ομαλότερη λειτουργία του προγράματος. Σκέψου οτι ταυτόχρονα μπορεί να χτυπήσει κάποιο τηλέφωνο η να ακούς μουσική, δηλαδή να τρέχουν αρκετές εφαρμογές μαζί. Εκεί φαίνεται βασικά η διαφορά. :cool:

Link to comment
Share on other sites

GIA OSOUS EXOUN PROBLHMA ME THN KARTA MNHMHS.

 

Diabasa exthes se ena germaniko forum, mia allhgh sthn Registry, thn opoia ekana.

Apo exthes den exw allo problhma me thn SD kai to kleinw sto Standby kanonika apo to on/off. To dokimazw apo exthes, kai shmera diarkws.

Ola einai kanonika, enw prin ekana 3-4 fores thn hmera soft reset.

Dokimaste kai eseis mhpws htan tyxh se emena.

H allagh einai:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\

PNPUnloadDelay=1500

apo 1500 na balete 4096.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση (έκδοση 3.0.4) από την ACE Hellas με το Ελληνικό Smartdial.

Την δοκίμασε κανείς;;;;

 

Από ότι έχω διαβάσει δεν έχει καμία αλλαγή παρά μόνο το ελληνικό smartdial. Δυστηχώς δεν την έχω δοκιμάσει. Όποιος έχει διάθεση να την τεστάρει μπορεί να την κατεβάσει εδώ. Μην ξαχάσετε να κάνετε backup πριν γιατί η αναβάθμιση κάνει hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει δεν έχει καμία αλλαγή παρά μόνο το ελληνικό smartdial. Δυστηχώς δεν την έχω δοκιμάσει. Όποιος έχει διάθεση να την τεστάρει μπορεί να την κατεβάσει εδώ. Μην ξαχάσετε να κάνετε backup πριν γιατί η αναβάθμιση κάνει hard reset.

 

.................το οποίο Ελληνικό smartdial, μάλιστα δεν (!) έχει Ελληνικό skin, αλλά εμφανίζει τα γράμματα στα Αγγλικά. Έτσι τουλάχιστον λένε στο forum της HTC.

Όσοι το έβαλαν ας μας πουν τη γνώμη τους...

Link to comment
Share on other sites

Mόλις προσπάθησα να την βάλω εγώ αλλα μου λέει ότι απέκτησα την ROM με παρανομο τρόπο και ότι μπαίνει μόνο σε μηχανάκια που έχει φέρει η ACE... ΕΛΕΟΣ.... (Επειδή ειναι απο το εξωτερικό το δικό μου)

 

 

Τελικά την έβγαλα την Lite γιατι δείχνει να έχει πρόβλημα με το wi-fi... Δεν μπορεί να το ενεργοποιήσει... Λέω να βάλω την customized τώρα αφου έχει φάει που έχει φάει 6 Hard resets τι πειράζει ένα ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, οι αναβαθμίσεις της ACE Hellas, μπαίνουν μόνο στα δικά τους μηχανάκια.

Μην πιάσουμε πάλι αυτή την ιστορία, έχει εξαντληθεί το θέμα από την εποχή του Qtek 8080 ( το θυμάται κανείς; )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...