Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Αυτή η καταστροφή αποτράπηκε με την καταστροφή της φόρμουλας. Αυτή η φόρμουλα είχε ελευθερωθεί και είχε σκοτώσει ένα τεράστιο μέρος του πληθυσμού. Γι’ αυτό μας δείχνει ότι όταν ο Πήτερ πηγαίνει στο μέλλον, βλέπει τα πάντα έρημα και όλα σε αναρχία. Σε αυτό, δόθηκε τέλος και δε νομίζω ότι θα ξαναφερθεί.

 

2. Η φόρμουλα και το σχέδιο του Άρθουρ να δώσει δυνάμεις σε όλους αποδεικνύεται καταστροφικό. Ο Πήτερ είδε το μέλλον και γι’ αυτό ορκίστηκε να σταματήσει τον Άρθουρ.

 

3. Πάλι συνδέεται με το γεγονός ότι όλοι έχουν δυνάμεις. Η Κλερ, η Δάφνη και ο Νοξ είναι κακοί και θέλουν να σκοτώσουν τον Πήτερ (αν θυμάσαι στο 1ο λεπτό του πρώτου επεισοδίου τον κυνηγάει γι’ αυτό τον λόγο) αλλά όλα στραβώνουν, σκοτώνεται ο γιος του Σάιλερ και αυτοανατινάζεται καταστρέφοντας την Κόστα Βέρντε.

 

4. Αυτό, μας το είχαν δείξει από τα πρώτα επεισόδια όπου αν θυμάσαι μονομαχούσαν με τον Χίρο και τον σκότωνε.

 

Thanks για τις απαντησεις!;)

 

στο (1) εννοεις τον ιο ετσι (της 2ης σεζον) ? οχι τη φορμουλα που δινει δυναμεις:confused: Παντως ετσι ή αλλιως ο Πητερ δεν εδειξε ποτε την προθεση να γυρισει στο μελλον να σωσει την κοπελια...την εγραψε στα παλια του τα παπουτσια κανονικότατα:p

 

Καλα εννοειται οτι

O Sylar δεν πεθαινει! καποιος θα βρεθει να του τραβηξει το γυαλι απ το κεφαλι...μη σας πω κ η ιδια η Ατζελα...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με απογοήτευσε το φινάλε.. λες και βλέπαμε κανονικό επεισόδιο...
Link to comment
Share on other sites

Παντως ετσι ή αλλιως ο Πητερ δεν εδειξε ποτε την προθεση να γυρισει στο μελλον να σωσει την κοπελια...την εγραψε στα παλια του τα παπουτσια κανονικότατα:p

Λογικά δεν μπορεί να επιστρέψει πια να τη σώσει, γιατί εκείνο το μέλλον δεν υπάρχει πια.

 

Όσο για το γιατί δεν το επιχείρησε πριν αλλάξει εκείνο το μέλλον...οι σεναριογράφοι έχουν δηλώσει ότι είχαν ιστορίες να πουν στη 2η season, -που συνδέονταν με την υπόθεση του 2ου volume- αλλά λόγω της WGA απεργίας, δεν θα τις πούνε ποτέ (κάπως αστόχως πικρόχολο ακούγεται αυτό). Μια από αυτές μπορεί να ήταν και της κοπέλας του Peter.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικό του μέτριου φινάλε, είναι ότι ενώ κοντεύει μια βδομάδα που το είδα, δεν καιγόμουν καθόλου να το σχολιάσω.

Σίγουρα είναι ένα volume που θα θυμόμαστε περισσότερο από το 2ο, αλλά και πάλι...

Πάντως θα δώσω μια ευκαιρία στο 4ο volume, χωρίς όμως φανατική παρακολούθηση, αφού όπως είπε και ο stroggoff ξεκινούν Lost, 24 κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νοιάζει κανέναν ότι Δευτέρα βράδυ προβάλλεται η πρεμιέρα του 4ου Volume;

 

Όχι;

 

Το φαντάστηκα... :p

 

H πρεμιέρα ήταν σήμερα το βράδυ!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Νοιάζει κανέναν ότι Δευτέρα βράδυ προβάλλεται η πρεμιέρα του 4ου Volume;

 

Όχι;

 

Το φαντάστηκα... :p

πω πω οντως! ειχα ξεχασει τελειως την ύπαρξή του...κ εννοειται οτι δν εχω ορεξη να δω αλλο "volume" κ το προηγουμενο που ειδα πολυ ηταν! μονο ο...πικατσου θα μου λειψει!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε το καινουριο επεισοδιο αρκετα:):confused:

 

Στο τελος

ο Peter τι ακριβως εκανε?Απορροφουσε τις δυναμεις με το αγγιγμα?Δεν θυμαμαι να λειτουργουσε ετσι η δυναμη του...

 

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε το καινουριο επεισοδιο αρκετα:):confused:

 

Στο τελος

ο Peter τι ακριβως εκανε?Απορροφουσε τις δυναμεις με το αγγιγμα?Δεν θυμαμαι να λειτουργουσε ετσι η δυναμη του...

 

 

Peter's original ability is to mimic the powers of others, acquiring powers simply by being near someone. Peter is eventually stripped of his abilities, before later regaining some form of mimicry. Απο wikipedia..

 

Link to comment
Share on other sites

εστω και αργα,βλεπω την σειρα(φυσικα μαζεμενα ολα τα επεισοδια,τωρα ειμαι στο τελος του 1ου κυκλου)

Η σειρα ειναι αρκετα καλη,αλλα με προβληματισε το γεγονος οτι δεν ηταν τοσο καλο το νεο επεισοδιο του νεου κυκλου(απο μια βολτα σε καποια forum)!

Τοσο χαλια ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

όχι ήταν καλο.. όχι χάλια.. αλλά καλό..

αναμένω μέχρι το 3ο επεισόδιο να πάρει τα πάνω του

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

Μάλλον μας τελειώσανε οι (παρανοϊκές) storylines και αρχίσαμε να "δανειζόμαστε" δοκιμασμένες συνταγές: αυτό το

να μαζέψουμε και να σκοτώσουμε/εξαφανίσουμε τους ανθρώπους με δυνάμεις

έχει φορεθεί ήδη από το The 4400.

 

Εντάξει, μπορεί να ακούγεται σαν γκρίνια, αλλά το επεισόδιο μου φάνηκε πως είχε μερικές καλές ιδέες για τη συνέχεια. Ένα νόημα κάπως βγαίνει τώρα (ελπίζω μόνο να μην αρχίσουν πάλι τα τρελά). Μόνο θέλει προσοχή γιατί και το the 4400 μέχρι 4η σεζόν έφτασε. Μετά το... έφαγε η μαρμάγκα. :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...

Μάλλον μας τελειώσανε οι (παρανοϊκές) storylines και αρχίσαμε να "δανειζόμαστε" δοκιμασμένες συνταγές: αυτό το

να μαζέψουμε και να σκοτώσουμε/εξαφανίσουμε τους ανθρώπους με δυνάμεις

έχει φορεθεί ήδη από το The 4400.

 

Εντάξει, μπορεί να ακούγεται σαν γκρίνια, αλλά το επεισόδιο μου φάνηκε πως είχε μερικές καλές ιδέες για τη συνέχεια. Ένα νόημα κάπως βγαίνει τώρα (ελπίζω μόνο να μην αρχίσουν πάλι τα τρελά). Μόνο θέλει προσοχή γιατί και το the 4400 μέχρι 4η σεζόν έφτασε. Μετά το... έφαγε η μαρμάγκα. :p

 

Το 4400 το έχει αντιγράψει σε 3 σημεία που έχω εντοπίσει μέχρι τώρα.

Ακόμα και το concept του εκπαιδεύω πεζοναύτες για να τους χορηγήσω μετά δυνάμεις είναι κλεμμένο από 4400.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα να βλεπω πριν 3 μερες και μεχρι σημερα εχω δει 12 επεισοδια... Ωραιο ειναι! :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club :D

 

Άρχισε επιτέλους να έχει λίγη κανονική δράση και όχι μόνο στα λόγια. Προσωπικά μου αρέσει πολύ αυτό κ ελπίχω να συνεχιστεί έτσι!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα μετα απο καιρο τωρα αρχιζει να ξανααποκτα ενδιαφερον σαν σειρα μου αρεσει που ξαφνικα εκει που πιστευα οτι ξοφλησε σαν σειρα αποκτησε νοημα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις τελειωσα τον 2ο κυκλο,που απλα "τα σπαει"!!

ολα τα λευτα η σειρα,τελικα,ελπιζω να ειναι το ιδιο καλος και ο3ος αλλα και ο 4ος που παιζει τωρα!

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις τελειωσα τον 2ο κυκλο,που απλα "τα σπαει"!!

ολα τα λευτα η σειρα,τελικα,ελπιζω να ειναι το ιδιο καλος και ο3ος αλλα και ο 4ος που παιζει τωρα!

Σου αρεσε ο 2 ε?:confused:

Παραξενο:p

 

4 κυκλο δεν εχουν κανει ακομα...στον 3 ειναι απλα ο 3 χωριστηκε σε 2 Volumes:)

Μεχρι το 3x13 ειναι το Volume 3:Villains και απο το 3x14 ξεκινησε το Volume 4:Fugitives:)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σου αρεσε ο 2 ε?:confused:

Παραξενο:p

 

4 κυκλο δεν εχουν κανει ακομα...στον 3 ειναι απλα ο 3 χωριστηκε σε 2 Volumes:)

Μεχρι το 3x13 ειναι το Volume 3:Villains και απο το 3x14 ξεκινησε το Volume 4:Fugitives:)

 

 

thank's για τις πληροφοριες δεν το χα παρει χαμπαρι αυτο με τους κυκλους!:)

 

γιατι παραξενο το οτι μου αρεσε ο 2ος?

γενικα εχει παρει κακες κριτικες?

τι να πω εμενα με ενθουσιασε!:p

Link to comment
Share on other sites

thank's για τις πληροφοριες δεν το χα παρει χαμπαρι αυτο με τους κυκλους!:)

 

γιατι παραξενο το οτι μου αρεσε ο 2ος?

γενικα εχει παρει κακες κριτικες?

τι να πω εμενα με ενθουσιασε!:p

 

και εγω ενθουσιαζομαι με κατι αθλιες σεζον σειρων, οποτε μην ανησυχεις, σε λιγο θα ειμαστε 2 (ειμαι ακομα στο 15 της 1ης...) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thank's για τις πληροφοριες δεν το χα παρει χαμπαρι αυτο με τους κυκλους!:)

 

γιατι παραξενο το οτι μου αρεσε ο 2ος?

γενικα εχει παρει κακες κριτικες?

τι να πω εμενα με ενθουσιασε!:p

 

Ναι γενικα εχει παρει πολυ κακες κριτικες.Και ηταν ο κυκλος που εχασαν πολυ κοινο οι heroes...Ειχε πεσει και στην απεργια των σεναριογραφων...

Oπως και το Volume 3 προσωπικα με απογοητευσε αρκετα.Τωρα απο το 3x14 και το 3x15 ομολογω εχει αρχισει να μου αρεσει ξανα...ελπιζω να συνεχισει ετσι:)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια...ο Sylar δεν ειναι κουκλος??? Μιλαμε τον βρισκω τέκναρο! (από το κουρεμα και μετα βεβαια!)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...