Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά με το 8ο episode τι έχει παιχτεί και δεν υπάρχει πουθενά σε 720p????
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο ανέβηκε... Καλα... Το 8ο δεν θα πρεπε να χε κυκλοφορήσει απ τη προηγούμενη βδομάδα?? Το 7 το είχα δει πριν 15 μέρες... Γιόρταζαν κ αυτοί την 28η Οκτ και είχαν αργία?? :P
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο και το 8ο επεισόδιο. Μέσω του οράματος του Χίρο μας δείχνει πολλά στοιχεία για το παρελθόν των ηρώων που δεν ξέραμε και κυρίως τον Άρθουρ. Και το τέλος, μας κάνει να αγωνιούμε για το επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο ανέβηκε... Καλα... Το 8ο δεν θα πρεπε να χε κυκλοφορήσει απ τη προηγούμενη βδομάδα?? Το 7 το είχα δει πριν 15 μέρες... Γιόρταζαν κ αυτοί την 28η Οκτ και είχαν αργία?? :P

 

Obama.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω αρχισει κ βαριεμαι παντως...αφού να φανταστείτε πρώτα κατέβασα να δω το LAPD κ μετά έβαλα το Heroes κι αυτό μόνο κ μόνο επειδή τις Τρίτες έχω πολύ ελεύθερο χρόνο!:p

 

ενδιαφέροντα τα "χαμενα κομματια" που προστέθηκαν στο παζλ δε λέω... (πιο πολυ μ αρεσε ο εκτροχιασμός του τρένου που μας γυρισε στο 1ο επεισόδιο αλλα κ η σχέση Σαιλερ -

Elle - τωρα ξερουμε ποια παντρευεται στο μελλον

(α! κ σε σχέση μ αυτό : μπορει καποιος να μου θυμισει αν κ πότε έχουν ξανασυναντηθεί αυτοί οι 2 γιατί μου διαφεύγει)

 

να δουμε τώρα που μαλλον σκοπευουν να αλλαξουν τη σεναριακή "γραμμή" προς τα που θα το παν...

 

-στο μεταξυ ανακαλυψα την παρωδία του Mad tv για τη σειρα - καφρίλα αλλα εχει γελιο -εκει με την Νικι-Τζεσικα στον καθρεφτη:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή του 3ου κύκλου, ο Σάιλερ πάει στην Πρίματεκ να βρεί και να σκοτώσει τον Νώα. Εκεί συναντιούνται.
Link to comment
Share on other sites

για μένα ήταν το καλύτερο επεισόδιο της 3ης σεζόν

Συμφωνώ. Και προσθέτω. Η 3η season στα τελευταία επεισόδια ανακάμπτει (ως προς το ενδιαφέρον).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και η 3η σαιζόν όπως και η 2η, απογοήτευσε πολύ κόσμο (όχι εμένα) γιατί δεν είχε ένα καλοστημένο κεντρικό στόρι. Η 1η ήταν πολύ πιο δεμένη και ήξερες τι έβλεπες. Στην 3η, στα πρώτα επεισόδια κυρίως, οι ήρωες περιφερόντουσαν χωρίς να ξέρεις ποιός είναι ο σκοπός της σαιζόν και προς τα που οδεύει.

 

Απο την στιγμή που ξύπνησε/παρουσιάστηκε ο Άρθουρ, η σαιζόν απέχτησε τρομερό ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η σεζόν άρχισε να παίρνει τα πάνω της.

 

Στα θετικά:

- Η υποθεση που έχει αρχίσει να βγάζει κάποιο (γενικότερο) νόημα

- Η σκηνοθεσία (η τελευταία σκηνή του 3x09 -

που δείχνει εναλλάξ τους "καλούς" και τους "κακούς" μαζεμένους

-μου θύμισε έντονα αντίστοιχη σκηνή από το Kill Bill)

- Η Kristen Bell :D

- Το ότι παρόλο που και πάλι υπάρχουν ΠΟΛΛΑ αναπάντητα ερωτήματα, τουλάχιστον κάποια πράγματα αρχίζουν να έχουν μια λογική (για τα δεδομένα των Heroes πάντα :p) εξήγηση.

 

Στα αρνητικά:

- O Hiro και ο Ando. Από την περσινή σεζόν μέχρι και το 3x09 μου δίνει την εντύπωση πως απλά υπάρχει και αυτή η storyline απλά για να υπάρχει. Περιφέρονται χωρίς σκοπό και χωρίς λόγο ύπαρξης. Ακόμα και η comic relief δικαιολογία πλέον δεν στέκει - δεν έχουν καν πλάκα. Κρίμα γιατί νόμιζα πως δεν υπάρχει πιο εκνευριστικός χαρακτήρας από τον Mohinder και σιγά-σιγά αρχίζω να πείθομαι πως τελικά υπάρχουν δύο χειρότεροι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ανακάμπτει η σειρά! ενδιαφέρον το τελευταίο επεισ. έδωσε επιτέλους νόημα στη σεζόν κ "έδεσε" αρκετά κομμάτια της ιστορίας...τωρα μάλιστα, θα το περιμένω το επόμενο!

ο Χιρο ειναι all time favourite ακόμα κι αν βρίσκεται σε μια...καμπή της καριέρας του:p

επίσης εχω ξαναπει οτι μ αρεσει πολύ ο νέος Σαιλαρ

βέβαια δεν ξέρω ποιά είναι η σημειολογία των 2 "στρατοπέδων" που δημιουργούνται στο τέλος του επεισοδίου : είναι οι καλοι κ οι κακοι? ο Σαιλαρ κ η Ελ ειναι κακοι όμως? κανονικά το μήνυμα της σεζόν είναι οτι κανεις δεν ειναι μονο/για παντα καλός ή κακός οπότε κ οι 2 ομάδες του τέλους πρέπει να σημαινουν κατι πιο συνθετο απ το γενικό καλοι vs κακοι...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο με το HEROES, αλλά ο ηθοποιός που κάνει τον Σάιλαρ, θα παίξει τον ΣΠΟΚ στο νέο ΣΤΑΡ ΤΡΕΚ!!!:lol::lol:

Τον είδα σε φωτογραφία με το περίεργο μαλλί και με τα μυτερά αυτά και μπορώ να πω ότι του ταιριάζει γάντι!!!:D

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πάρα πολύ ωραίος στον συγκεκριμένο ρόλο. Εκτός αυτού, τον Σάιλερ τον γουστάρω όλο και περισσότερο σε κάθε νέο επεισόδιο.

 

Το 9ο επεισόδιο μου άρεσε αρκετά. Σε μερικά σημεία περίμενα να δω κάτι πιο δυνατμικό αλλά οι σεναριογράφοι προτιμούν συνεχώς την εύκολη λύση (κανείς δεν παθαίνει τίποτα, μεγάλες και σημαντικές μάχες συνεχώς αναβάλλονται, η ιστορία εξελίσσεται με πολύ αργούς αλλά σταθερούς ρυθμούς).

 

Η σεζόν, στα τελευταία 5 έχει φτιάξει αισθητά.Έχει βρεί, κατά κάποιον τρόπο, τον δρόμο της. Περιμένω το 10.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο με το HEROES, αλλά ο ηθοποιός που κάνει τον Σάιλαρ, θα παίξει τον ΣΠΟΚ στο νέο ΣΤΑΡ ΤΡΕΚ!!!:lol::lol:

Τον είδα σε φωτογραφία με το περίεργο μαλλί και με τα μυτερά αυτά και μπορώ να πω ότι του ταιριάζει γάντι!!!:D

 

:lol: http://www.torrentfive.com/portadas/star_trek_xi.jpg

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Aνακάμπτει μου φαίνεται η σειρά.

Αν και η όλη φάση με τη σελήνη μου φάνηκε ψιλομούφα. Νταξ, τί είναι οι δυνάμεις να εξαφανίζονται όταν έχει έκλειψη? :O

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό επεισόδιο. Χαμός γίνεται. Ήταν πάρα πολύ χορταστικό και το τέλος του, απλά σε κάνει να μετράς τις ώρες για το part II. Μακάρι να ήταν πάντα έκλειψη. Με ψιλοκούρασαν όλες αυτές οι βλακίες περι τηλεμεταφοράς, τηλεκίνησης και όλα τα σχετικά. Στο επεισόδιο αυτό είδαμε πόσο δυναμικοί μπορούν να είναι μερικοί ακόμα και χωρίς τις δυνάμεις τους, πχ ο Πίτερ. Ελπίζω και το επόμενο να μας πάει στο ίδιο άκρως ενδιαφέρον μοτίβο.
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό επεισόδιο. Χαμός γίνεται. Ήταν πάρα πολύ χορταστικό και το τέλος του, απλά σε κάνει να μετράς τις ώρες για το part II.

 

+1 το επεισόδιο τα εσπασε! επιτέλους! "hory crap!":lol::lol:

 

Με ψιλοκούρασαν όλες αυτές οι βλακίες περι τηλεμεταφοράς, τηλεκίνησης και όλα τα σχετικά.

:wacko: αφου καλέ βλέπεις μια σειρα με θέμα "ανθρωποι με υπερδυναμεις"...σε οποιον αρεσει η σειρα του αρεσει κ το βασικό της θεμα - το αντιθετο ακουγεται καπως παραλογο...ειναι σα να βλέπεις το House ή το ER κ να λες "με κουρασαν ολες αυτες οι αρρωστιες":p:O

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Όλα κάνουν κύκλους. Στην πρώτη σεζόν όλοι χρησιμοποιούσαν τις δυνάμεις τους με πολύ έξυπνο και ξεχωριστό τρόπο (και στην 2η επίσης). Στην 3η όμως κάπου έχουν χάσει την μπάλα. Είπαμε, καλό το consept της σειράς, αλλά το θέμα είναι να δωθεί βάρος στην πλοκή και στους χαρακτήρες. Το τελευταίο, ήταν απο τα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

πως σας φανηκε το 3x11? λιγοτερο δυνατό απ το προηγουμενο αλλα καλο...βεβαια απογοητευτηκα

που ο Sylar ξαναγινε κακός - μου ειχε αρέσει πολύ η αλλαγή του

και φαντάζομαι θα απογοητεύτηκαν πολύ κ οι φαν

της Kristen "Elle" Bell αφου κατα πασα πιθανοτητα αυτη τη φορα δε θα τη γλιτώσει...

Link to comment
Share on other sites

πως σας φανηκε το 3x11? λιγοτερο δυνατό απ το προηγουμενο αλλα καλο...βεβαια απογοητευτηκα

που ο Sylar ξαναγινε κακός - μου ειχε αρέσει πολύ η αλλαγή του

και φαντάζομαι θα απογοητεύτηκαν πολύ κ οι φαν

της Kristen "Elle" Bell αφου κατα πασα πιθανοτητα αυτη τη φορα δε θα τη γλιτώσει...

 

Αστα.

Έχω ήδη πέσει σε περίοδο θρήνου και περισυλλογής!! :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το 11 δεν μου άρεσε καθόλου. Εκεί που είχαν δημιουργήσει μια ατμόσφαιρα στο 1ο μέρος, τα κατέστρεψαν όλα στο 2ο με εύκολες λύσεις. Πραγματικά, σε αυτό το επεισόδιο, οι σεναριογράφοι φάνηκε οτι έχουν ξεμείνει απο ιδέες.

 

Ο Μοχίντερ απλά είναι ΓΤΠ. Αποδεκνύει αυτό που έλεγα απο την αρχ'η, οτι στον 3ο κύκλο είναι εκτός τόπου και χρόνου. Η ιστορία Παρκμαν Δάφνη μεγάλη απάτη. Αλήθεια, τί προσπαθούν να μας περάσουν; Το κυνήγι Νώα Ερωτικού διδύμου εντλώς ανέμπνευστη, και η καταληξή της, απαράδεκτη και ανούσια. Έκανε μπαμ τί θα συμβεί.

 

Το μοναδικό που απόλαυσα στο επεισόδιο αυτό, χωρίς πλάκα, είναι τα μπουτάκια της Ελ. Η κατάληξη του επεισοδίου δε μου άρεσε καθόλου. Για ποιόν λόγο το έκανε αυτό;

 

Ο Χίρο και ο Πήτερ είναι οι μόνοι που κρατούν ζωντανοί την σειρά σε δύσκολες εποχές όπως αυτή. Γιατί όταν πας και φτιάχνεις κάτι τόσο ωραίο όπως το όλο στόρι με την έκλειψη (μέρος πρώτο), και το σκοτώνεις έτσι, τότε υπάρχει πρόβλημα.

 

Ελπίζω το επόμενο να είναι καλύτερο γιατί το 11 με ξενέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...