Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τώρα μετέδωσε και το Mega την είδηση.

Ο κ.Βουρλούμης ανάγκασε σε παραίτηση τον πρόεδρο της Cosmote ώστε η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να απορροφηθεί από τον ΟΤΕ. Εν συνεχεία θα εκποιηθεί κι ο ΟΤΕ, σύμφωνα με το ρεπορτάζ.

Link to comment
Share on other sites

Του χαλαγανε τη μασα του Μαρτιγοπουλου. Δεν του εφτανε ο Γερμανος, κι' αλλο ηθελε? Ουστ κρατικοδιαιτοι.
Link to comment
Share on other sites

Το μέλλον θα δείξει πιο είναι το σωστό και πιο το λάθος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχετε καταφερει να συνδεθείτε με τον Opera Mini και Cosmote??? Εγώ με ένα Νοκια 6300 έφαγα αρκετή ώρα σε κατάστημα της Cosmote χωρίς επιτυχία….

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ

Όταν είχα το Nokia 6230 συνδεόμουν μέσα απο τη σύνδεση του WAP over GPRS. Αργότερα ενεργοποίησα και το Wireless Internet Easy και έμπαινα με φθηνότερες χρεώσεις.

 

Τώρα με το 6120 μπαίνει μέσω Wireless Internet Easy 3G αλλά έχω παρατηρήσει ότι δεν μπαίνει με HSDPA.

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιησουμε την γραφη στα 901, 909; ευχαριστω..

ΔΕΝ εννοω με το 1200, 1212..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia Series 60 μου απεστάλησαν απο την Cosmote ρυθμίσεις WAP τις οποίες να να αποθηκευσω -λέει- θα πρέπει να βάλω σαν κωδικό τον αριθμό "1".

Η απορία μου ειναι η εξής - αφου ποτέ δεν τις ζήτησα, γιατί τις στέλνει η κοσμοτε? ή μήπως δεν τις στέλνει η κοσμοτέ αλλά κάποιος που θέλει να χρησιμοποιήσει το κινητό μου σαν proxy για να στέλνει τσάμπα μηνύματα? (και σκεφτήτε το αρκετά πρίν μου πείτε πως δεν γίνεται).

Κανεις με περισσότερες πληροφορίες?

Το μήνυμα ούτως ή άλλως διεγράφη καθως ουδέποτε χρησιμοποίθησα ή χρειάστηκα το wap της κοσμοτέ απλά σκέφτηκα να σας το κοινοποιήσω ωστε να ψαχτείτε κι εσείς για να μην την πάθουμε ξαφνικά.

 

Ο Header του μηνύματος (το αντίστοιχο του callerID) είναι Cosmote (αντί για νούμερο) αλλά αυτό το φτιάχνεις έυκολα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά επειδή είναι το πρώτο Nokia που παιρνω (Nokia 6300) δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να κατεβάζω τα mails μου απο τον imap server του gmail.

 

 

Ξέρει κανείς να μου πει ακριβώς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Η cosmote το τελευταίο διάστημα έκανε και συνεχίζει να κάνει αλλαγή των αριθμών σε διάφορες υπηρεσίες. Παρακάτω αναφέρονται διάφορες αλλαγές και η λίστα θα αλλάζει όταν θα διαπιστώνονται νέες αλλαγές.

Έτσι έχουμε:

  • Το 1400 για τις chat υπηρεσίες έγινε 19519
  • Το 5000 για τις υπηρεσίες mail mycosmos έγινε 54000
  • Το 1244 για το φωνητικό mail mycosmos έγινε 1888
  • Το 1414 για τις υπηρεσίες beat box έγινε 14014

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστες για τους περισσότερους με εξαίρεση το mycosmos mail...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

για πιο λόγο κάνει αυτές τις αλλαγές απο 4ψήφια σε 5ψήφια?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

EETT μάλλον...

 

αν ήταν έτσι θα το έκαναν και οι άλλες εταιρίες...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστες για τους περισσότερους με εξαίρεση το mycosmos mail...

 

Και που ξέρεις εσύ τι είναι χρήσιμο και τι άχρηστο για τους άλλους; Τους παρακολουθείς Ο Λ Ο Υ Σ με κάποιο τρόπο; Μ΄ ενδιαφέρει κι εμένα αυτό γι΄ αυτό ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω κατά 95% με σταθερά. Ποια επιλογή μου προτείνετε για χαμηλότερο δυνατό πάγιο και περισσότερα λεπτά ομιλίας προς σταθερά? Π.χ. το Cosmote προς σταθερά με τα 12,5€/500' μπορεί να συνδυαστεί με μηδενικό πάγιο ή πρέπει αναγκαστικά να πάω στο 60 ή το 120?
Link to comment
Share on other sites

για σκέψου και το Cosmote OnePhone με αστική χρέωση και 200 λεπτά δωρεάν.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

για σκέψου και το Cosmote OnePhone με αστική χρέωση και 200 λεπτά δωρεάν.

 

...Ρε παιδιά ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ όχι ΔΩΡΕΑΝ... Και μην ξεχνάς ότι αυτά (με το ONE PHONE) τα έχεις μόνο αν είσαι στην περιοχή του σπιτιού σου. Αλλιώς χρεώνεσαι ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω λοιπόν ότι, ενώ αν έχεις 1 πακέτο με προπληρωμένο χρόνο ομιλίας και καλέσεις σταθερό θα αφαιρεθεί από το χρόνο σου, με το πακέτο onephone, εκτός της ζώνης σπιτιού, θα χρεωθείς τις κλήσεις προς σταθερό. Για μένα είναι καλύτερο να έχεις ένα μεγαλύτερο πακέτο ομιλίας παρά τις κλήσεις προς σταθερά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η cosmote το τελευταίο διάστημα έκανε και συνεχίζει να κάνει αλλαγή των αριθμών σε διάφορες υπηρεσίες. Παρακάτω αναφέρονται διάφορες αλλαγές και η λίστα θα αλλάζει όταν θα διαπιστώνονται νέες αλλαγές.

Έτσι έχουμε:

  • Το 1400 για τις chat υπηρεσίες έγινε 19519
  • Το 5000 για τις υπηρεσίες mail mycosmos έγινε 54000
  • Το 1244 για το φωνητικό mail mycosmos έγινε 1888
  • Το 1414 για τις υπηρεσίες beat box έγινε 14014

 

Χρόνια πολλά σε όλους.

 

Μία ακόμα αλλαγή έκανε η cosmote στους αριθμούς όσον αφορά τα mms και την ενεργοποίησή τους. Έτσι το 1651 (με χρέωση) που ήθελε παλιά για την ενεργοποίηση τώρα έγινε 1333 και χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενεργοποίησα την υπηρεσία ebil που πλέον είναι διαθέσιμη και για ιδιώτες. Αρκετά καλή δουλειά έχει γίνει, έχει ωραία στατιστικά, output σε excel και άλλα.

 

Δυο παράπονα:

 

Γιατί η cosmote αρνείται να σταματήσει να στέλνει έντυπο λογαριασμό όταν κάποιος έχει ενεργοποιήσει το ebill?

Επίσης ωραίο θα ήταν αν κανανε και μια μικρή έκπτωση στο λογαριασμό για το χαρτί που γλυτώνουν…

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνει το έντυπο της ταχυπληρωμής με το απαραίτητο barcode για να πληρώσεις το λογαριασμό. Δεν σου στέλνει ανάλυση κλήσεων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...