Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα με τεχνικό τμήμα και μου είπαν ότι δεν τους έχει τύχει ξανά. Τελικά διαπίστωσα ότι είναι υπερθέρμανση γιατί όταν αφήνω την κάρτα μέσα χωρίς να κατεβάζω δεν κλείνει ο υπολογιστής (έμεινε online 6.5 ώρες), αν αρχίσω το κατέβασμα πολλών δεδομένων, κάποια στιγμή θα κλείσει. Μου έδωσαν το τηλέφωνο καταστημάτων cosmote για να δω τι μπορεί να γίνει. Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος βέβαια. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόποσ να πιέσω για αλλαγή? Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής σίγουρα αλλά και το δικαίωμά σου να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων και διακοπής συμβολαίου μιας και δεν έχουν περάσει οι 10 ημέρες και το modem αυτό προκαλεί σοβαρό πρόβλημα στο laptop σου. Η άποψή μου είναι να ζητήσεις αλλαγή σε usb modem για να μην έχεις άλλη ταλαιπωρία.

 

Προσωπικά εγώ έχω πάρει τα χρήματά μου πίσω μετά από αγορά Η/Υ στα καταστήματα plaisio και την μη σωστή λειτουργεία του υπολογιστή μέσα στις 10 πρώτες ημέρρες. Είναι δικαιωμά σου και το ξέρουν πολύ καλά όλοι τους.

 

Δεν πιστεύω να σου φέρουν αντίρρηση και σίγουρα θα σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής σίγουρα αλλά και το δικαίωμά σου να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων και διακοπής συμβολαίου μιας και δεν έχουν περάσει οι 10 ημέρες και το modem αυτό προκαλεί σοβαρό πρόβλημα στο laptop σου. Η άποψή μου είναι να ζητήσεις αλλαγή σε usb modem για να μην έχεις άλλη ταλαιπωρία.

 

Προσωπικά εγώ έχω πάρει τα χρήματά μου πίσω μετά από αγορά Η/Υ στα καταστήματα plaisio και την μη σωστή λειτουργεία του υπολογιστή μέσα στις 10 πρώτες ημέρρες. Είναι δικαιωμά σου και το ξέρουν πολύ καλά όλοι τους.

 

Δεν πιστεύω να σου φέρουν αντίρρηση και σίγουρα θα σε εξυπηρετήσουν.

 

Αυτό θα κάνω, θα ζητήσω αλλαγή σε usb modem, απλά υποθετικά αύριο το απόγευμα φεύγω για διακοπές αν και εκεί που θα πάω, έχει oteshop απ'ότι είδα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! θα ήθελα να ρωτήσω αν την έχει πάρει κάποιος επειδη η camera έχει και περιστοφη των 2 καμερων απο το κινητο. Αυτο που ήθελα να ρωτήσω είναι οτι η περιστροφή γίνεται απο τον μοχλό του κινητου? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

 

μονο η υπηρεσια data/fax με το παγιο 8 ευρα το μηνα μου επιτρεπει να δω τα email μου στο κινητο? υπαρχει κανας αλλος τροπος?

 

Ευχαριστω!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

 

μονο η υπηρεσια data/fax με το παγιο 8 ευρα το μηνα μου επιτρεπει να δω τα email μου στο κινητο? υπαρχει κανας αλλος τροπος?

 

Ευχαριστω!

 

όχι βέβαια με το προφίλ cosmote internet όλα τα κάνεις. Απλά ενεργοποίησε το wireless internet easy χωρίς πάγιο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

thanx καταφερα (ελεος) κ επιασα helpdesk και μου το εξηγησαν.

 

ρίξε μια ματιά και στις χρεώσεις και κάνε και κάναν πρόχειρο υπολογισμό σχετικά, μην πάθεις κάνα έμφραγμα όταν σου έρθει ο λογαριασμός :lol:

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομουν, δεν κατεβαζω ομως ολα τα μεηλς με τα ατατσμεντς, μια εικονα θελω να χω!
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανειs την συγκεκριμενη εφαρμογη για προσβαση στο MSN? Του δουλευει?

Σε εμενα δεν δουλευει για το MSN παρα μον για τα αλλα( Yahoo kai GoogleTalk)

Εχετε καμια εναλλακτικη προταση?

 

Αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα. Ενώ σερφάρω, δε μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλες εφαρμογές με το internet. Oute messengers ούτε VNC clients , τίποτα. Σε αντίθεση με σένα δε μπαίνω ούτε yahoo ούτε google talk ούτε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

κάποια προγράμματα θέλουν σύνδεση wap και κάποια σύνδεση web, ίσως γιαυτό έχετε προβλήματα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νούμερο του CC για να πάρω απο σταθερό;

Αν ξέρει κανείς

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νούμερο του CC για να πάρω απο σταθερό;

Αν ξέρει κανείς

 

Για συμβόλαια 13838 ή 6971001212. Για καρτοκινητά 6971001313. Για εταιρικά 6971001200.:)

Link to comment
Share on other sites

thanks
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε επίσης το 2106177777 ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε επίσης το 2106177777 ;)

 

Δεν ισχύει αυτό. Σου λέει με ηχογραφημένο μήνυμα τα παραπάνω νούμερα για εξυπηρέτηση πελατών ή σε συνδέει με τα γραφεία της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Αχα! Θα το αλλάξανε.. Είχα πολύύύ καιρό να το καλέσω.. ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Χθες τηλεφωνησα απο ενα cosmote συμβολαιο (τουλαχιστον 7 ετων) στη φορητοτητα της WIND και σημερα το πρωι με καλεσαν απο τη cosmote γιατι θελω να φυγω κτλ, καθοτι δεν απαντησα εγω αφησαν τηλεφωνο για να τους τηλεφωνησω. Παιζει καμια καλη εκπτωση ή και καλη επιδοτηση; Αν εχει καποιος αναλογη εμπειρια ας μας πει!Συντομα ληγει το 12μηνο μου.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπουν ότι θέλεις να κάνεις φορητότητα, σου δίνουν μεγαλύτερη επιδότηση. Σε περίπτωση που πάρεις την επιδότηση, δεσμεύεσαι για ακόμα 12 μήνες, οπότε αν κάποια στιγμή πριν λήξει το 12μηνο αποφασίσεις να κάνεις φορητότητα, θα σου ζητήσουν κάποιο ποσό από την επιδότηση πίσω (ίσως και όλη την επιδότηση).
Link to comment
Share on other sites

Όταν απλά καλέσεις το 4ψήφιο της φορητότητας για άλλη εταιρεία ή όταν κάνεις αίτηση φορητότητας; Πρέπει δηλ. να θες να φύγεις για να σε προσέξουν! Αθάνατο ελληνικό μάρκετινγκ! Το loyalty δεν υπάρχει στο λεξικό τους! Τώρα που έχουν όλοι από ένα κινητό, θα πάρουν είδηση κάποια στιγμή ότι πρέπει να προσέχουν τους παλιούς πελάτες;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση σε όποιον ξέρει. Έχω Cosmote ως mobile operator και ΟΤΕΝΕΤ ως email provider. Στο κινητό μου ποιον smtp θα βάλω και με τι ρυθμίσεις για να μπορώ να στέλνω με το OTENET account μου; Ο mail.mycosmos.gr δεν το επιτρέπει, και ούτε ο mailsrv.otenet.gr, είτε με authentication, είτε χωρίς. Με HOL και με το mycosmos δεν έχω κανένα πρόβλημα αποστολής.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και ζητώ συγνώμη εάν έχω ποστάρει σε λάθος σημείο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ρε παίδες, άκουσα στο ραδιόφωνο, ολόκληρο ρεπορταζ ότι ο Μαρτιγόπουλος παραιτήθηκε, ή οτι μεθοδεύεται η παραίτησή του από τον Βουρλούμη, για να ανοίξει ο δρόμος για τη απορόφηση της Cosmote από τον ΟΤΕ.

 

Έχει ακούσει κανείς κάτι έγκυρο;

 

 

http://www.reporter.gr/default.asp?pid=16&la=1&art_aid=96146

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...