Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο οικογενειακό και εκτωση αντι επιδοτησης και αίτηση φορητοτητας σε άλλη εταιρία .Και αν είχα παραπάνω όρεξη για παζάρι θα το έριχνα και πιο πολύ απλά εκείνη την ώρα είχα δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε στειλε internet στο 1333 αν ειναι πρωτη φορα που μπαινεις απο το 26,5 σου.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή llama, αφιέρωσε λίγο χρόνο και διάβασε τα θρεντ που αφορούν συμβόλαια και φορητότητες.

Ύστερα κάνε το ίδιο και για τα θρεντ της καρτοκινητής.

Για όλες τις εταιρείες.

 

ΘΑ δεις ότι μπορείς να έχεις τα ίδια ή και περισσότερα με πολύ λιγότερα χρήματα.

Βρίσκεσαι στο σωστό μέρος για την πληροφόρηση που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς με ποια εφαρμογή και με ποιον τρόπο μπορώ να παρακολουθώ την κατάσταση της cosmokartas μου;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς με ποια εφαρμογή και με ποιον τρόπο μπορώ να παρακολουθώ την κατάσταση της cosmokartas μου;

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχως δεν υπαρχει,ισως με το App της κοσμοτε(δεν εχω κοσμοκαρτα και δεν ξερω αμα δουλευει).

 

Sent from mTalk

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολη την παρεα. Το τελευταιο διμηνο αντιμετωπιζω ενα προβλημα και θα χρειαζομουνα τη βοηθεια σαs.

Ειμαι κατοχοs κοσμοκαρταs , δεν καλω στο τηλεφωνο καποιον συχνα, περισσοτερο θα ελεγα με καλουν που και που oι πελατεs μου

και γενικωs μεχρι προτεινοs την εβγαζα με 10-15 ευρο καρτα κανα μηνα.

Εδω και 3 ομωs τελευταιεs ανανεωσειs με καρτεs των 10ευρο μεσα στον μηνα Ιουλιο , μεσα σε 24-48 ωρεs το υπολοιπο μου ειχε μηδενιστει

χωριs να εχω κανει χρηση του κινητου σχεδον καθολου.

Ο οτε με αγνοησε τελειωs στο τηλεφωνο (αφου με ειχαν και στην αναμονη κανα διωρο) και μου συνεστησε

να μην αναγραφω το κινητο μου τηλεφωνο αμα κανω καμια online αγορα απο internet γιατι πιθανωs απο κει

καποια υποκλοπη εχει συμβει.

Τι κανω τωρα?? Αλλαζω νουμερο και παροχο??

Οποια βοηθεια θα ηταν χρησιμη,

Ευχαριστω θερμα,

Αρθουροs

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έλαβες μέρος σε κάποιον διαγωνισμό μέσω sms πρόσφατα; Τίποτα περίεργα μηνύματα έρχονται, για παροχή υπηρεσιών και καλά; Έχεις smartphone μήπως που μπαίνει internet χωρίς να έχεις αγορασμένο πακέτο; Εγώ θα πήγαινα σε κάποιο κατάστημα της εταιρείας και θα ρωτούσα αν μπορούν να μου βγάλουν ανάλυση των χρεώσεων.
Link to comment
Share on other sites

Παλιά θυμάμαι έτσι ήταν και έβαζες τον αριθμό του κινητού σου για username νομίζω. Τώρα που προσπάθησα δεν καταφέρνω να δω το υπόλοιπο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στην εφαρμογή mycosmote και στο WhatsUp μου λειτουργεί, όπως και στο widget του WhatsUp. Δηλαδή μόνο να βλέπω τι έχω και πότε λήγει. Χωρίς να βάλω στοιχεία, αυτόματα. Και τώρα που το έχω κάνει εδώ και λίγες μέρες Frog ακόμα λειτουργούν τα παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Και στην εφαρμογή mycosmote και στο WhatsUp μου λειτουργεί, όπως και στο widget του WhatsUp. Δηλαδή μόνο να βλέπω τι έχω και πότε λήγει. Χωρίς να βάλω στοιχεία, αυτόματα. Και τώρα που το έχω κάνει εδώ και λίγες μέρες Frog ακόμα λειτουργούν τα παραπάνω

Άρα τότε φταίει ότι έχω δίκαρτο κινητό και είναι στο slot 2. Στο 1 θα δούλευε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εχω συνδέσει το κινητό μου με τον υπολογιστή με hotspot για να έχω ίντερνετ απο το κινητό στον υπολογιστή.

Οι χρεώσεις ομως είναι απίστευτα πολλές. Τα ΜΒ κατεβαίνουν σαν τρελα.

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω συμπίεση των αρχείων στον υπολογιστή ώστε να μην εχω τόσο μεγάλη κατανάλωση στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Γενικά αν αποφεύγεις τα βίντεο, έχεις κλείσει τυχόν αυτόματες ενημερώσεις των Windows, και έχεις κάποιο σχετικά μεγάλο πακέτο, κάτι γίνεται για μια βασική χρήση.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έλαβες μέρος σε κάποιον διαγωνισμό μέσω sms πρόσφατα; Τίποτα περίεργα μηνύματα έρχονται, για παροχή υπηρεσιών και καλά; Έχεις smartphone μήπως που μπαίνει internet χωρίς να έχεις αγορασμένο πακέτο; Εγώ θα πήγαινα σε κάποιο κατάστημα της εταιρείας και θα ρωτούσα αν μπορούν να μου βγάλουν ανάλυση των χρεώσεων.

 

Πολυ πιθανο,αλλα η κοσμοτε πολλες φορες εξαφανιζει τα υπολοιπα και το χειροτερο ειναι οτι δεν κοιτανε μηπως εγινε κανα λαθος.Χωρια απ αυτο,αμα εχεις δεδομενα ανοιχτα με πακετο και τελειωνει δεν στελνει μηνυμα και σου τρωει τα λεφτα στο αψε-σβησε.Κατι τετοια κανει και θελω να φυγω.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε προσωπική εμπειρία από την υπηρεσία Cosmote My Internet και συγκεκριμμένα αν όντως διακόπτεται η χρήση δεδομένων όταν καταναλώνονται τα δωρεάν MB σε συμβόλαιο (για αποφυγή ανεπιθύμητων χρεώσεων).

 

Αυτό ισχύει μόνο στο browsing ή γενικότερα ; Δηλαδή αν εκείνη τη στιγμή το κινητό κάνει π.χ. αναβάθμιση (με τα windows 10 insider έχουμε τρομάξει στα updates) θα σταματήσει ή΄απλά θα ενημερωθείς ;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να το πούμε υποκλοπή . Υπέρκλοπή ακούγεται καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα mb φευγουν νερακι γιατι τα desktop sites δεν ειναι σχεδιασμένα για οικονομια.

 

Ισως σε βολεύει να μπαινεις στα mobile sites απο το pc μπας και δεις οικονομια στα mb.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μας διαβάζουν. Εχθές σταμάτησε να λειτουργεί η εφαρμογή του WhatsUp. Ευτυχώς για την ώρα λειτουργεί το mycosmote το οποίο δυστυχώς δεν έχει widget
Link to comment
Share on other sites

Άρα τότε φταίει ότι έχω δίκαρτο κινητό και είναι στο slot 2. Στο 1 θα δούλευε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς ή εφαρμογή θέλει να είναι ή κάρτα σου στο slot 1

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με, ο υπάλληλος που καλείς και τον ρωτάς τι μου έφαγε τα λεφτά το βλέπει τι έχεις κάνει αλλά δεν του επιτρέπεται να σου πει...οπότε στο πάει γύρω γύρω...μήπως κάνατε αυτό, μήπως κάνατε το άλλο; Ε αν τον φλώμωσες στο δεν έχω κάνει τίποτα, φυσιολογικά σε παρέπεμψε να κάνεις ανάλυση...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ή εφαρμογή θέλει να είναι ή κάρτα σου στο slot 1

 

sent from my Dinosaur

Τελικά δεν ισχύει αυτό. Η εφαρμογή για να σου δείξει το υπόλοιπο θέλει τα δεδομένα σου να είναι από την cosmokarta.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για βοηθηστε με λιγακι εδω περα, εχω το samsung a3 που ειναι συμβατο με 4g αλλα οποτε ανοιγω τα δεδομενα, οπουδηποτε κι αν ειμαι, ειτε κεντρο αθηνας ειτε πουθενα αλλου πιανω μονο ταχυτητες του σαλιγκαριου edge, εχω κοιταξει το apn και ειναι μια χαρα, ειμαι σε δικτυο cosmote. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Να ψάξεις στις ρυθμίσεις του δικτύου κινητής τηλεφωνίας μήπως έχεις προεπιλέξει το 2G...αυτή είναι η μόνη λογική εξήγηση !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...