Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, πριν λίγο μπήκα ηλεκτρονικά να τσεκάρω τους λογαριασμούς της Cosmote (πρόγραμμα: cosmote65) για να τους πληρώσω (αυτόν που μόλις εκδόθηκε 15/04-14/05 και του προηγούμενου μήνα 15/03-14/04). Σ' αυτόν που μόλις βγήκε παρατηρώ μια αύξηση στο συνολικό ποσό, ενώ σ' αυτόν του προηγούμενου μήνα διαβάζω κάτω-κάτω:

"Από 8/5/2016 αυξάνονται τα ενσωματωμένα ΜΒ του προγράμματός σας για πλοήγηση στο Ιnternet εντός Ελλάδος από 2048 σε 2548ΜΒ

καθώς και το μηνιαίο σας πάγιο από 65 σε 70 ευρώ. Τυχόν εκπτώσεις που έχετε διατηρούνται. Επίσης, σας υπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να

καταναλώνετε τα MB του προγράμματός σας και από άλλη συσκευή (π.χ.tablet) με μία κάρτα Εxtra SIM (δώρο 3€/μήνα).Την κάρτα την

προμηθεύεστε δωρεάν μέσω του προγράμματος COSMOTE Mobile Internet Extra SIM από κατάστημα του δικτύου COSMOTE-ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Έχετε το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής σας αζημίως (εξαιρούνται τυχόν υπόλοιπα επιδότησης συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού

ή οποιασδήποτε άλλης επιδότησης/ έκπτωσης/ προσφοράς), εντός 1 μηνός από την παρούσα κοινοποίηση."

 

Τηλεφωνώ κατευθείαν στην cosmote και μ' ενημερώνουν πως το πάγιο μου αυξήθηκε κατά 5 ευρώ (Δλδ για μένα που έδινα 30,5 ευρώ λόγω έκπτωσης, πήγα στα 35,5 ευρώ), αλλά ταυτόχρονα αυξήθηκαν τα GB κατά 0,5. Τους εξηγώ ότι δεν μ' ενδιαφέρουν τα GB γιατί ούτως ή άλλως δεν τα κατανάλωνα ποτέ full και πως δεν είμαι σύμφωνος μ' αυτήν την αλλαγή. Την ανανέωση δεν έχει ούτε δύο μήνες που την έκανα και ξαφνικά βρίσκομαι να πληρώνω 5 ευρώ παραπάνω/μήνα, από την συμφωνία που κάναμε. Αλλαγή σε πρόγραμμα δεν μου επιτρέπουν να κάνω. Ούτε παραπάνω έκπτωση γιατί μου είπαν ότι ανανέωσα πρόσφατα. Όπως επίσης μου εξήγησαν ότι εντός συμβολαίου υπήρχε ο όρος ότι δέχομαι την οποιαδήποτε αλλαγή από την πλευρά της εταιρίας (στην ηχογραφημένη συζήτηση - κάτι το οποίο αμφισβήτησα). Τους είπα ότι επιθυμώ να φύγω και να πάω σε άλλη εταιρία, και η απάντηση ήταν ότι θα πρέπει να τους επιστρέψω το ποσό της έκπτωσης που είχα αυτούς τους δύο μήνες (Δλδ γύρω στα 30ευρώ/μήνα = 60 ευρώ). Με λίγα λόγια, "εκβιαστικά" πρέπει να παραμείνω και να δίνω 5 ευρώ παραπάνω, επειδή έτσι αποφάσισε η εταιρία, ενάμιση μήνα μετά την ανανέωση μας. Γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ να κάνω κάτι από την πλευρά μου? Να φύγω και να πάω σε άλλη εταιρία? Μένω κι απλά δίνω το 5εύρω/μήνα? :mad::(

 

Καλησπέρα, για την ιστορία, έστειλα καταγγελία στην ΕΕΤΤ, δεν νομίζω ότι την έχουν δει στην Cosmote. Ταυτόχρονα έκανα αίτηση φορητότητας στην Vodafone, σε οικονομικότερο πρόγραμμα και σε συνδυασμό με το σταθερό που το έχω Vodafone Home, μου βγαίνει πολύ καλή τιμή κινητού-σταθερού. Με πήρε πριν λίγο η Cosmote και μου ζήτησε να παραμείνω σ' αυτούς κάνοντας νέα προσφορά στα 29 ευρώ (από τα 35,5 ευρώ που με είχαν πάει). Δηλαδή απορροφούν το 5εύρω + 1 ευρώ = 6 ευρώ μείον. Η προσφορά της vodafone οικονομικά είναι καλύτερη αλλά σκέφτομαι να μείνω cosmote Α) για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα υποστώ κυρώσεις και μου ζητάνε γύρω στα 80 ευρώ πίσω, επειδή σπάω το συμβόλαιο (δεν θα τα έδινα, αλλά δεν είμαι διατεθειμένος να φάω τόσο χρόνο για να βρω το δίκιο μου), και Β) κυρίως γιατί στην vodafone από 1500 προς όλους, έπεσα σε πρόγραμμα 700 προς όλους και δεν ξέρω εάν θα μπορούσα να διαχειριστώ τον χρόνο μου χωρίς να ξεφύγω.

 

Πέρα από την νέα προσφορά που μου κάνανε λόγω φορητότητας στην Vodafone (που βγήκε πιο οικονομικά και απ' ότι πλήρωνα πριν την αύξηση του 5εύρου), πριν λίγο με πήρανε από την Cosmote και μου είπανε ότι είδανε την καταγγελία μου στην ΕΕΤΤ, και επιθυμούν να μου κάνουν δώρο τα πάγια για 3 μήνες (Ιούνιο-Ιούλιο-Αύγουστο). Οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν μία κίνηση που δεν περίμενα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειχα και εγω την ιδια εμπειρια στο κοσμοτε 65 που εγινε πλεον xl σε 3 αριθμούς οικογενειακο απο 18.5 πηγε αυθαιρετα στα 25.5.η αυξηση απο οτι φαινεται ειναι ονομαστικη. Στην ουσια μεταφραζεται σε 7 €. Πηρα την κοσμοτε για παραπονα και με πηραν πισω μετα απο μια βδομαδα λεγοντας μου πως θα μου κανουν εκπτωση 10% και θα βγει τελικα στα 23 κοντα. Μου ειπε επισης πως η κοσμοτε εχει το δικαιωμα να αλλαζει προγραμματα και το γραφει στο συμβολαιο που εχω υπογραψει. Οταν της ειπα πως δεν εχω υπαγραψει κανενα συμβολαιο και πως η ανανεωση εγινε τηλεφωνικα χωρις να με ενημερωσουν για τυχων αυξησεις και αλλαγη πακετων στο 18μηνο δεν μου απαντησε κατι. Εκανα καταγγελία στον εεττ και περιμενω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μετα απο 5 χρόνια που είμαι στη Cosmote σκέφτομαι να δω πακέτο σε wind ή Vodafone...απο θέμα κάλυψης σήματος τι γίνεται; Άλλοι λένε η wind έχει τις ίδιες κεραίες με τη Vodafone, άλλοι λένε η Vodafone έχει καλύτερο σήμα απο τη wind και γενικά δεν ξέρω τι ισχύει!

 

Το συμβόλαιο είναι εταιρικό και είναι 6 νούμερα!

 

Γενικά η wind έχει τις καλύτερες τιμές, τώρα περιμένω custom προσφορά και νούμερα επιδότησης...

 

Για το σήμα, έμενε με ενδιαφέρει στη Θεσσαλονίκη περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μετα απο 5 χρόνια που είμαι στη Cosmote σκέφτομαι να δω πακέτο σε wind ή Vodafone...απο θέμα κάλυψης σήματος τι γίνεται; Άλλοι λένε η wind έχει τις ίδιες κεραίες με τη Vodafone, άλλοι λένε η Vodafone έχει καλύτερο σήμα απο τη wind και γενικά δεν ξέρω τι ισχύει!

 

Το συμβόλαιο είναι εταιρικό και είναι 6 νούμερα!

 

Γενικά η wind έχει τις καλύτερες τιμές, τώρα περιμένω custom προσφορά και νούμερα επιδότησης...

 

Για το σήμα, έμενε με ενδιαφέρει στη Θεσσαλονίκη περισσότερο

Η γνώμη μου ,να μην αφήσεις κοσμοτε αφου είναι εταιρικό!Η wind έχει ,κατά γενική ομολογία,το χειρότερο σήμα.Όχι δεν έχει τις ίδιες κεραίες με τη vodafone απλά σε κάποιες περιοχές,κυρίως επαρχία, συνεργάζονται και λειτουργούν απο κοινού κάποιες κεραίες.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μετα απο 5 χρόνια που είμαι στη Cosmote σκέφτομαι να δω πακέτο σε wind ή Vodafone...απο θέμα κάλυψης σήματος τι γίνεται; Άλλοι λένε η wind έχει τις ίδιες κεραίες με τη Vodafone, άλλοι λένε η Vodafone έχει καλύτερο σήμα απο τη wind και γενικά δεν ξέρω τι ισχύει!

 

Το συμβόλαιο είναι εταιρικό και είναι 6 νούμερα!

 

Γενικά η wind έχει τις καλύτερες τιμές, τώρα περιμένω custom προσφορά και νούμερα επιδότησης...

 

Για το σήμα, έμενε με ενδιαφέρει στη Θεσσαλονίκη περισσότερο

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, είναι να βρεις κάποιο γνωστό σου που έχει κάποια από τις άλλες εταιρίες, για να δείτε το σήμα στις περιοχές που σ' ενδιαφέρει περισσότερο.

 

Αν δεν κάνεις πολλά ταξίδια και δεν "καίγεσαι" κάθε μέρα, να μπαίνεις οπωσδήποτε και οπουδήποτε στο ίντερνετ με το κινητό, πιστεύω ότι η WIND μια χαρά θα είναι. Τουλάχιστον θα έχεις ομιλία, όμως σε κάποια σημεία το ίντερνετ ίσως είναι αργό, με βάση αυτά που έχω διαβάσει από Σαλονικιους πάντα. Στο νομό Θεσσαλονίκης η WIND δεν είναι τόσο χάλια, όσο είναι στην υπόλοιπη Μακεδονία (προς το παρόν)... Τους επόμενους μήνες όμως, έρχεται αναβάθμιση δικτύου και εκεί. Τώρα βρίσκεται στη Θεσσαλία και πριν να φύγει το '17, η WIND πιθανόν να έχει αναβαθμίσει όλη την Ελλάδα με 4G και νέο 3G, ακόμα και σε χωριά. Όπου έχει αναβαθμίσει μέχρι στιγμής, έχει κάνει καλή δουλειά και έχει 4G ακόμα και σε μικρά χωριά, που η Cosmote με το ζόρι έχει 3G ή και μόνο 2G. Σε κάποια σημεία της επαρχίας έχουν βάλει κεραίες στα ίδια σημεία με τη Vodafone, όχι παντού. Ειδικά σε χωριά που είναι δύσκολο να βρεθεί σημείο για τοποθέτηση.

 

Το πιο πιθανό είναι όμως, ότι αφού κάνεις αίτηση για φορητότητα του αριθμού στη WIND, θα σε πάρει η Cosmote για προσφορά και ίσως να θέλεις να μείνεις, οπότε τσάμπα τα συζητάμε. :p Πληροφορίες για την διαδικασία ακύρωσης φορητότητας, μπορείς να τη ζητήσεις από υπάλληλο της Cosmote.

 

H Vodafone διαφορά στο σήμα από τη WIND, όντως έχει στη Βόρεια Ελλάδα. Στην Πελοπόννησο όμως (από όπου κατάγομαι) και στην Αθήνα που μένω, η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη... Μη σου πω ότι η Vodafone είναι και χειρότερη! :p Έχω και τις 2 εταιρίες.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μετά την καταγγελία με πήραν τηλ, έκοψαν τα 2 5ευρα για 12 μήνες με διάρκεια συμβολαίου 13 μήνες ακόμα, χάνω ένα μήνα δλδ. Απο το τπτ καλύτερα έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Θεσσαλονικη και εχω Q,επισης εχω και Whats Up.Ειμαι μεσα στην πολη(Χαριλαου) και πηγαινω Ημαθια(Αλεξανδρεια,Βεροια συνηθως) αλλα και Πιερια(Λιτοχωρο,Λεπτοκαρυα,Πλαταμαωνας-Νεοι Ποροι κυριως).

 

Μεσα στην πολη ειναι αρκετα καλα σε 3G και 2G.Σε εσωτερικους χωρους στο κεντρο,καμια φορα χανεται το 3G αλλα και σε δυσκολα σημεια.Οσο για περιχωρα.Μετα απο Σινδο το 3G το ξεχνας.Αγιο Αθανασιο,Ν.Χαλκηδονα,Κουφαλια εχει Gprs.Θερμη εχει καλο 3G αλλα στην πλατεια την κεντρικη(στα μικελ) το εχανε και επεφτε σε Edge.Στο Lidl επισης τα ιδια.Περαια εχει θεματα με 3G και πεφτει σε Edge μεσα σε εσωτερικους χωρους.

 

Οσο για Ημαθια απο Χαλκηδονα πας στη Βεροια(απο τον παλιο δρομο) εχει θεματα καλυψης 3G.Πολλα σημεια με Gprs.Edge στο Πλατυ εχει και στο εργοστασιο της Ε.Β.Ζ.

 

Τα ιδια και μεχρι Βεροια,οπου θα δεις 3G μονο στην Αλεξανδρεια.Βεροια κανει εναλλαγες 3G-Gprs.Ειτε εισαι μεσα ειτε εισαι εξω.3G ειδα στο Δικαστικο Μεγαρο.Και απο Εγνατια τα ιδια θα δεις.Παρολα αυτα κληση θα βγαλεις και δεν θα εχεις θεματα.Οσο για Πιερια,εχει αρκετο Gprs εως Λιτοχωρο.

 

Λιτοχωρο,Κατερινη θα δεις 3G και στην Παραλια Λεπτοκαρυας.Στην Εθνικη θα εχεις Gprs και λιγο μετα απο την εξοδο για Μακρυγιαλο,Ν.Αγαθουπολη δεν πιανει καθολου(εχει τρυπα εκει το δικτυο).Συνεπως αμα σε ενδιαφερει η ομιλια και οχι τοσο το ιντερνετ,κανε μεταβαση.Αμα θελεις και Internet παντου,μην πας στην Wind.Παρε για δοκιμη ενα F2G ή Q μαζι σου και δες αμα εχεις σημα και 3G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!Δεν ξερω αν ποστάρω σε σωστο σημείο,αν οχι παρακαλώ να μεταφερθει!!Οπως γραφει και το θέμα ψαχνω να βρω εταιρεια κινητής γαι 1 εβδομαδα ιντερνετ λογω εισαγώγης μου στο νοσοκομείο για εγχείρηση!!Ποιά εταιρεία να επιλεξω,usb stick ή mi-fi σε καρτο προγραμμα για ναμην δεσμευτω χρόνο ολόκληρο?Και κατι ακομα ...ισχύει αυτο που λενε οτι ενα ταβλετ ή κινητο καταναλωνει λιγότερτα δεδομένα απο ένα λαπτοπ για περιηγηση στισ ιδιες σελίδες?Θα νοσηλευτω το πανεπιστημιακο του Ριο στην Πατρα αν εχει καποιος εμπειρια με τα δικτυα εκει περιμένω απαντησεις!!Ευχαριστω εκ ρν προτερων ολους!Συγγνωμη αν κουρασα!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι λύσεις ποτης μπορώ να σκεφτώ είναι οι εξης:

Μπορείς να ρωτήσεις αν έχει wifi το νοσοκομείο.

Αν έχεις πρόγραμμα συμβολαίου και μπορείς να βγάλεις έξτρα κάρτα για να έχεις τα mb του προγράμματος σου σε tablet επίσης κανό.

Και τέλος μπορείς να πάρεις ένα usb στικακι, βάζεις και μια κάρτα και είσαι μια χαρά. Μπορείς να βρεις και μεταχείρισμενα στικακια.

Από προσωπική εμπειρία το tablet ρουφάει mκαι δεν καταναλώνει λιγότερα.

Ότι θέλεις εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δουλευω το internet σχεδον ΟΛΗ μερα...εχω extra πακετο 5GB κιολας...γενικα η cosmote εχει καλυτερο internet αρα ε?

 

 

 

Σε επαρχια ναι.Η Wind σε 3G εκτος πολεων ειναι τραγικη.Μονο 2G εχει σε πολλα σημεια.Νοτια εκανε καλη καλυψη,ακομα και στα χωριουδακια ειχε 3G με καλες ταχυτητες και καλη καλυψη.Για 4G επισης,απ οσα διαβαζω.Δεν εχω 4G κινητο για να δω τι εχει κανει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το ταμπλετ καταναλωνει λιγοτερα ΜΒ απο ενα λαπτοπ εφοσον επισκεπτεσαι σελιδες διαμορφωμενες η μεσο των εφαρμογων... αλλα το θεμα σου ειναι το ιντερνετ για μερικες ημερες... οποτε καλυτερα θα ειναι να παρεις ενα καρτοιντερνετ που σου δινει για προπληρωμενο ογκο για κανα μηνα οποτε δεν εχεις καμια δεσμευση.Εχει αρκετα πακετα σε ολες τις εταιριες αυτο που πρεπει να δεις ειναι ποια εταιρια εχει το καλυτερο σημα μεσα στο νοσοκομειο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειχα και εγω την ιδια εμπειρια στο κοσμοτε 65 που εγινε πλεον xl σε 3 αριθμούς οικογενειακο απο 18.5 πηγε αυθαιρετα στα 25.5.η αυξηση απο οτι φαινεται ειναι ονομαστικη. Στην ουσια μεταφραζεται σε 7 €. Πηρα την κοσμοτε για παραπονα και με πηραν πισω μετα απο μια βδομαδα λεγοντας μου πως θα μου κανουν εκπτωση 10% και θα βγει τελικα στα 23 κοντα. Μου ειπε επισης πως η κοσμοτε εχει το δικαιωμα να αλλαζει προγραμματα και το γραφει στο συμβολαιο που εχω υπογραψει. Οταν της ειπα πως δεν εχω υπαγραψει κανενα συμβολαιο και πως η ανανεωση εγινε τηλεφωνικα χωρις να με ενημερωσουν για τυχων αυξησεις και αλλαγη πακετων στο 18μηνο δεν μου απαντησε κατι. Εκανα καταγγελία στον εεττ και περιμενω.

 

Καλησπέρα και απο εμένα.

Ακριβώς ίδια εμπειρία και απο εμένα με την διαφορά ότι τους κάλεσα εγώ άμεσα μετά την παραλαβή του λογαριασμού και που αντιλήφθηκα την αύξηση.

Αυτό που με εξόργισε περισσότερο ήταν η γραμμή που είχε δοθεί ''αποφασίζουμε και διατάζουμε και αν σας αρέσει'' ειδικά όταν είπα οτι θέλω να διακόψω το συμβόλαιο με απειλές με πέναλτι. Ενημερωτικά δεν είχα καμία επιδότηση συσκευής.

Έκανα άμεση καταγγελία στον ΕΕΤΤ και πήγα κατευθείαν για αλλαγή παρόχου και φορητότητα. Δεν αναφέρω όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Για καλή μου τύχη και ενημερωτικά για οποιονδήποτε άλλο ενδιαφέρεται αυτές τις μέρες έχουν πολύ καλές προσφορές και μεγάλη έκπτωση. Έμενα σε ανάλογα προγράμματα (δυο γραμμές) και με αλλαγή στο σταθερό σε αυτούς (η συμφωνία με τον ΟΤΕ είχε και το σταθερό μέσα και προχώρησα και σε διακοπή επίσης) βρέθηκα να πληρώνω 7€ λιγότερα συνολικά από ότι στον ΟΤΕ.

Φυσικά και σήμερα με πήραν τηλέφωνο πίσω από τον ΟΤΕ για την φορητότητα αλλά δεν δέχτηκα καμία προσφορά τους.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ καταγγελία. Πρέπει να γίνεται πάντως χαμός με τις καταγγελίες. Και η κοπέλα στην cosmote δεν ήξερε τι να πει....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν κάνουμε καταγγελία στον ΕΕΤΤ πρέπει να κάνουμε καταγγελία πριν στην Cosmote ή αρκεί αν εχουμε μιλήσει τηλεφωνικός?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν στείλεις την καταγγελία με FAX ή συστημένο , 25 ημέρες μετά μπορείς να προσφύγεις στην Ε.Ε.Τ.Τ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφού δεν έβγαλα άκρη με την cosmote τους ενημέρωσα απλά στο τηλέφωνο ότι θα προβώ σε καταγγελία και έτσι και έκανα....

Πάντως με δεδομένο ότι για το ίδιο ακριβώς θέμα υπάρχουν πάρα πολλές καταγγελίες, και κατευθείαν καταγγελία να γίνει νομίζω θα προχωρήσει.

Και τα παιδιά εδώ από ότι κατάλαβα προχώρησαν κατευθείαν σε καταγγελία και βγάλαν κάποια θετική άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Μηλισα σήμερα μαζί τους δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Το έγραφε λέει ο λογαριασμός Απριλίου. Δεν συνεχίζω καμία επικοινωνία μαζί τους. Έχω δυο γραμμές που θα τις κάνω κάρτα σε άλλη εταιρία. Κάθε μήνα μου ανέβαζαν το λογαριασμό χωρίς να ξεπεράσω το όριο. Και το σταθερό ακόμα θα το πάρω από τον ΟΤΕ. Έχει γινει η χειρότερη από όλες. Οταν έκανα το συμβόλαιο πλήρωνα τελικό λογαριασμό 32 και τον έφτασαν 53. Δεν θα ασχοληθώ με καταγγελίες θα φύγω και δεν θα κοιτάξω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν στείλεις την καταγγελία με FAX ή συστημένο , 25 ημέρες μετά μπορείς να προσφύγεις στην Ε.Ε.Τ.Τ.

 

εγω που πηρα αρκετες φορες στην cosmote και τους ρωτουσα ποτε θεωρουν οτι εχει παρελθει η προθεσμια των 25 ημερων και μου απαντουσαν οτι ναναι τι πρεπει να κανω?θα κανω καταγγελια και οτι γινει και θα το αναφερω στην καταγγελια μου,

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ιδια κ με μενα.παρατηρησα ότι ο λογαριασμος μου ανεβηκε από τα 29 κατι σε 39 ευρω!(εχω σε προσφορα το cosmote plus 65).

τους επαιρνα τηλ κ μετα από μεγαλη αναμονη η κληση τερματιστηκε μονη της!!δεν τους κανω ξανα τη χαρη να χρεωθώ,αυριο θα τους παρω από κατάστημα ΟΤΕ κ θα τους κραξω ασχημα.

τελικα καταγγελια μπορω να κανω στην Ε.Ε.Τ.Τ?γιατι αν εστειλαν ειδοποιηση τελη απριλιου εχουν περασει οι 25 μερες..τα @@@@ θα μπορουσαν να ειδοποιησουν με ένα απλο sms...

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Κάντε την καταγγελία και ας έχουν περάσει όσες μέρες θέλει... Από που και ως που θέτουν τις 30 μέρες ως χρονικό περιθώριο??? Εγώ έκανα και περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς αναγράφεται αυτό για το +5€; Στο λογαριασμό; Εμένα μου ήρθε ο καινούργιος, αυξημένος λογαριασμός (μου τον έστειλαν με e-mail προχθές), εκεί το λέει ή στον προηγούμενο;

Με λίγα λόγια, προλαβαίνω να κάνω κάτι μπας και γλιτώσω το επιπλέον εφτάευρω το μήνα; Να τους πάρω τηλέφωνο και να αναφέρω τι, όμως; Πρέπει να ρωτήσω ποιο το κόστος της διακοπής συμβολαίου μπας και ψαρώσουν ή απλά να ζητήσω να μου βγάλουν την έξτρα χρέωση (και πώς να το δικαιολογήσω αυτό) ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τις αυξήσεις στον καινούργιο λογαριασμό με δύο 65ρια και τους πήρα τηλεφωνο. Μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να κανουν είναι να δώσουν ένα 10% για τους υπόλοιπους μήνες. Και πάλι όμως δεν φτάνει στο παλιό μου πάγιο. εντάξει είναι απαραδεκτοι .. τι να κάνω τώρα, να το δεχτώ ή να κάνω καταγγελία?

 

Sent from my MX4 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηλισα σήμερα μαζί τους δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Το έγραφε λέει ο λογαριασμός Απριλίου. Δεν συνεχίζω καμία επικοινωνία μαζί τους. Έχω δυο γραμμές που θα τις κάνω κάρτα σε άλλη εταιρία. Κάθε μήνα μου ανέβαζαν το λογαριασμό χωρίς να ξεπεράσω το όριο. Και το σταθερό ακόμα θα το πάρω από τον ΟΤΕ. Έχει γινει η χειρότερη από όλες. Οταν έκανα το συμβόλαιο πλήρωνα τελικό λογαριασμό 32 και τον έφτασαν 53. Δεν θα ασχοληθώ με καταγγελίες θα φύγω και δεν θα κοιτάξω πίσω.

 

 

 

Καλα θα κανεις,πριν μερικα χρονια το ιδιο εκαναν οι δικοι μου με τα κινητα τους.Στο συμβολαιο τα πληρωναν χρυσαφι.Πηγαν σε καρτα και ησυχασαν.Καντο και θα ησυχασεις.Χωρια οτι μετα θα μετανιωνεις γιατι ειχες συμβολαια και δεν το εκανες νωριτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Eγω μετα τις αυξησεις σε 2 συνδεσεις τα εκανα καρτοκινητα σε αλλη εταιρεια μιας και η cosmote οπως και οι αλλες την μεταβαση απο συμβολαιο σε καρτοκινητο την χρεωνουν ενα 20αρικο. Γενικα εχει αλλαξει προς το κακο η εξυπηρετηση της εταιρειας για αυτο τα πηρα ολα τα κινητα και σταθερο και τα πηγα αλλου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...