Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσεξεις οταν εκδοθει ο λογαριασμος μην σε εχου χρεωσει τιποτα αλλαγες προγραμματων...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Νεες χαμηλωτερες χρεωσεις ανακοινωσε η κοσμοτε και διαμορφωνονται πλεον ως εξης:

Απο 0-500 kb 0.006 ευρω/kb

Απο 501-1000 kb 0.005 ευρω/kb

Aπο 1001-2000 kb 0.004 ευρω/kb

Πανω απο 2001 kb 0.003 ευρω/kb

 

Επιπλεον υπαρχουν και πακετα δωρεαν ογκου δεδομενων τα "i-mode 1.5MB" , "i-mode MB" και "i-mode 15MB" και οι χρεωσεις ειναι:

 

1) Πακετο "i-mode 1.5MB" χρεωση 3 ΕΥΡΩ δωρεαν 1,5 ΜΒ και μετα τα δωρεαν kb χρεωση 0,002 ευρω/kb.

2) Πακετο "i-mode 5MB" χρεωση 7,5 ΕΥΡΩ δωρεαν 5 ΜΒ και μετα τα δωρεαν kb χρεωση 0,0015 ευρω/kb.

3) Πακετο "i-mode 15MB" χρεωση 15 ΕΥΡΩ δωρεαν 15 ΜΒ και μετα τα δωρεαν kb χρεωση 0,001 ευρω/kb.

Οι πελατες καρτοκινητης μετα τα δωρεαν kb χρεωνονται συμφωνα με την κλιμακα στην οποια θα βρισκονται οπως φενεται στην αρχη.

*Σημ: Οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. 19% - 1 MB ισοδυναμεί με 1.024 KBs

Τα πακετα ενεργοποιουνται με ενα απλο μηνυμα στο 1256 ως εξης:

Για το "i-mode 1.5" στελνεις imode 1.5.

Για το "i-mode 5" στελνεις imode 5.

Για το "i-mode 15" στελνεις imode 15.

Για απενεργοποιηση της υπηρεσιας στελνεις μηνυμα imode no .

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλές χρεώσεις φαίνονται...δεν μπορούν και κάποιοι άλλοι να εφαρμόσουν τις ίδιες χρεώσεις???

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ ! έκανα πρόταση άρθρου ! πιστεύω ότι τα πακέτα είναι αρκετά καλά κ συμφέρουν !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ ! έκανα πρόταση άρθρου ! πιστεύω ότι τα πακέτα είναι αρκετά καλά κ συμφέρουν !

Ειναι καλο οτι οι χρωσεις πεφτουν και προπαντων οτι ειναι ξεκαθαρες. Δεν σε δεσμευει σε τιποτα ουτε να εισαι σε περιβαλλον i-menu ( βλεπε αντιστοιχα v-live) ουτε τιποτα απλα και ελευθερα. Το σημαντικοτερο ειναι οτι ισχυει η ιδια χρεωση και για τα email & mms.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο οτι οι χρωσεις πεφτουν και προπαντων οτι ειναι ξεκαθαρες. Δεν σε δεσμευει σε τιποτα ουτε να εισαι σε περιβαλλον i-menu ( βλεπε αντιστοιχα v-live) ουτε τιποτα απλα και ελευθερα. Το σημαντικοτερο ειναι οτι ισχυει η ιδια χρεωση και για τα email & mms.

Αυτό ξανά πες το !πάντως σε σχέση με πέρσι η μέγιστη τιμή του kb έχει πέσει στη μίση τιμή ενώ στο πακέτο με τα 15 ΜΒ είναι τεραστία η διάφορα ! ( 0,01 παλιά τιμή 0,001 νέα )

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, απλά επειδή γίνεται τηλεφωνικά πλέον η αλλαγή οικονομικών προγραμμάτων, είναι πολύ πιθανό να γίνει ανθρώπινο λάθος..... :wacko:
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, απλά επειδή γίνεται τηλεφωνικά πλέον η αλλαγή οικονομικών προγραμμάτων, είναι πολύ πιθανό να γίνει ανθρώπινο λάθος..... :wacko:

Επειδη οταν παιρνεις τηλεφωνο για να αλλαξεις πακετο σου ζητανε το νουμερο σου,ανοιγουν την καρτελα πελατη και μετα σου ζητουν για διασταυρωση ονοματεπωνυμο,αφμ,ημερομηνια γεννησης και διευθυνση αποστολης λογαριασμων θεωρω πως δεν μπορει να γινει ανθρωπινο λαθος ετσι. Συν του οτι στο τελος σου ξαναλενε τι αλλαγες ζητησες να γινουν για επιβεβαιωση.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πεφτει τον δευτερο χρονο, και απο εκει και περα, οσα χρονια και να εισαι συνδρομητης, μενει το ιδιο. Νομιζω το βασικο προγραμμα, χωρις χρονο ομιλιας, πεφτει στα 7.5 ευρω.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Re paidia exw ena laptop ena bluetooth adapter kai ena nokia 6600 kai thelw na mpw sto internet xrhsimopoiwntas san ISP to TEI athinas pou ektos apo arithmo EPAK exei kai astiko arithmo prosbashs.Tha prepei na energopoihsw thn yphresia data/fax gia na mporesw na mpw h mporw na mpw kai etsi???
Link to comment
Share on other sites

μηπως γινεται για να σας ενταξουν στα προγραμματαα με τη μεταφορα του χρονου ομιλιας αυτοματα?η αληθεια ειναι οτι μια ερωτηση επρεπε να την κανουν για να δουν αν σας ενδιαφερει κατι τετοιο!

Metafora toy xronou omilias ginetai sta palia programata? Kai an nai pws ginetai?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,επειδή έχω καιρό να ασχολειθώ,το sms choise ισχύει ακόμα?Μήπως έχει βγεί καμιά άλλη καλοκαιρινή προσφορά για sms?Στο 1313 στέλνουμε για ενεργοποίηση?Έχω what's up.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,επειδή έχω καιρό να ασχολειθώ,το sms choise ισχύει ακόμα?Μήπως έχει βγεί καμιά άλλη καλοκαιρινή προσφορά για sms?Στο 1313 στέλνουμε για ενεργοποίηση?Έχω what's up.

Ισχυει κανομικα απλα προσεξε αν εχεις ενεργοποιησει το την υπηρεσια 010 με 0,10ευρω ανα κληση για κλησεις προς κοσμοτε (καλοκαιρινη προσφορα για νεες ενεργοποιησεις του Ιουλιου ) τοτε θα πρεπει να μιλησεις με το cc της κοσμοτε στο 1313. Στην περιπτωση αυτη χανεις την καλοκαιρινη προσφορα και εχεις το sms choise.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μεταφορά χρόνου ομιλίας δεν γίνεται στα παλιά, χρειάζεται να ενταχθείς στα νέα, καλείς 1212, και σου κάνουν την αλλαγή τηλεφωνικώς...
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου φίλε.Δεν έχω ενεργοποιήσει το 010.Μόνο για sms ενδιαφέρομαι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω να φύσω στο εξωτερικό για ένα χρόνο και έχω ενα συμβόλαιο cosmote εδω και 5 χρόνια και δεν θέλω να χάσω το νούμερο! είναι δυνατον να το μετατρέψω σε κάρτα σε όποια εταιρία να ναι? εαν ναι ποως είναι αυτό δυνατόν??

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φύσω στο εξωτερικό για ένα χρόνο και έχω ενα συμβόλαιο cosmote εδω και 5 χρόνια και δεν θέλω να χάσω το νούμερο! είναι δυνατον να το μετατρέψω σε κάρτα σε όποια εταιρία να ναι? εαν ναι ποως είναι αυτό δυνατόν??

 

 

Εάν δεν έχει κάνει ανανέωση συμβολαίου(με αναβάθμιση συσκευής ) μπορεί να το διακόψεις και να ζητήσεις να στο κάνουν κάρτα ...Είναι πολύ απλό :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φύσω στο εξωτερικό για ένα χρόνο και έχω ενα συμβόλαιο cosmote εδω και 5 χρόνια και δεν θέλω να χάσω το νούμερο! είναι δυνατον να το μετατρέψω σε κάρτα σε όποια εταιρία να ναι? εαν ναι ποως είναι αυτό δυνατόν??

 

Θα καλέσεις 1212 από το κινητό σου (αν δεν είναι στο όνομά σου θα καλέσει ο κάτοχος της γραμμής) και θα ζητήσεις διακοπή της σύνδεσης και μετατροπή σε καρτοκινητό. Θα σου δώσουν έναν τετραψήφιο κωδικό. Με αυτόν τον κωδικό και την ταυτότητα σου (από τη στιγμή που είναι στο ονομά σου πάντα) πηγαίνεις σε έναν Γερμανό και ζητάς διακοπή.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

toso eykolo diladi!!! sas efxaristo para poli pedia!!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

για Γερμανία ακριβώς;..

 

περίπου 0,60 το λεπτό;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που καλούν από Αθήνα και θέλουν να αποφύγουν τις υψιλές χρεώσεις των τετραψήφιων υπάρχει και το 210-61 77 777. Βγάζει παντού, συμβόλαια / κάτοκινητά, ακόμα και σε καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Και η υπόλοιπη Ελλάδα να τους πάρει Κυριακή που είναι αστικές οι κλήσεις.

 

Επίσης αν πάρετε το 210 από το κινητό σας τότε μπορεί να χρεωθεί και στο δωρεάν χρόνο, ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Είστε ένας αλλά έχετε 2 ζωές; Συνδυάστε τώρα 2 αριθμούς σε μια συσκευή …με τη νέα κάρτα SIM COSMOTE 2in1. Την κάρτα που σας προσφέρει και το πιο απλό μενού, και δωρεάν προώθηση κλήσεων από τον ένα αριθμό στον άλλο και όποιο συνδυασμό καρτοκινητής και συμβολαίων σάς συμφέρει!

COSMOTE 2in1 . Είναι καλύτερα στο κινητό σας να χωράνε 2 αριθμοί.

 

Χάρις στο ιδιαίτερα εύχρηστο μενού τής κάρτας SIM COSMOTE 2in1 οργανώνετε εύκολα την επικοινωνία σας χωρίς να χάνετε ούτε μία κλήση, γιατί μπορείτε:

 

* να εναλλάσσετε τις γραμμές

* να προωθείτε τη μια γραμμή στην άλλη

* να έχετε κοινό τηλεφωνικό κατάλογο και για τους 2 αριθμούς

* να γνωρίζετε ανά πάσα στιγμή ποια γραμμή χρησιμοποιείτε αφού στην οθόνη του κινητού σας εμφανίζεται η ονομασία της

 

Ταυτόχρονα η COSMOTE 2in1 σας προσφέρει και οικονομία γιατί:

 

* Η προώθηση των κλήσεων από τη μια γραμμή στην άλλη είναι (εντελώς δωρεάν) *TA ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΜ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΣΗ*

* Όλες οι κλήσεις και τα μηνύματα πραγματοποιούνται από τον αριθμό που χρησιμοποιείτε κάθε φορά και χρεώνονται σύμφωνα με το είδος της σύνδεσής του (συμβόλαιο ή καρτοκινητό)

* Η χρέωση του παγίου της COSMOTE 2in1 γίνεται ανά σύνδεση. Οι εταιρικές συνδέσεις και οι συνδέσεις καρτοκινητής δεν επιβαρύνονται με πάγιο

* Η COSMOTE 2in1 σας παρέχεται δωρεάν σε περίπτωση νέας σύνδεσης συμβολαίου :yahoo: TIM :whip:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...