Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

COSMOΚΑΡΤΑ: Καθυστέρηση απόδοσης Bonus

 

Μέχρι τώρα δεν μου έχει έρθει το μήνυμα για το Bonus των εισερχομένων και εξερχόμενων κλήσεων. Συνήθως το μήνυμα για το Bonus ερχόταν τους προηγούμενους μήνες στις 6-7 του μήνα. Τον προηγούμενο μήνα είχα περίπου 4Є εξερχόμενες κλήσεις και 40 λεπτά εισερχόμενες. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο διάβασα πληρώνεις συνδρομή με το μήνα! Αν δεν σε πειράζει... Εγώ θα πλήρωνα ευχαρίστως 1 φορά το πρόγραμμα αλλά ΟΧΙ μηνιαία συνδρομή, το θεωρώ υπερβολικό !

 

Το πρόγραμμα της Ιάβας χρησιμοποιεί εντατικά τον κεντρικό υπολογιστή ipopmail για να συνδέσει με τον κεντρικό υπολογιστή ταχυδρομείου σας: Το Imode δεν μπορεί να κάνει αυτό από το πρόγραμμα της Ιάβας άμεσα. Αυτό είναι ο λόγος για τη μηνιαία συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω εάν μπορώ να κάνω από το καρτοκινητό μου μεταφορά ποσού μονάδων με sms π.χ. σε άλλο καρτοκινητό ? Το δικό μου είναι what's up και το άλλο είναι κοσμοκάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όχι με sms αλλά καλώντας στην εξυπηρέτηση πελατών αναφέροντας τον αριθμό χρηστή σου και τον αριθμό που θέλεις να μεταφέρεις !η μεταφορά είναι χωρίς χρέωση !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Όντως το είχα κάνει κάποτε με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών, ζήταγαν και κωδικό χρήστη. Όμως έπρεπε να έχεις τουλάχιστον 7 ή 9 ευρώ, δεν θυμάμαι καλά... Επίσης δεν θυμάμαι για χρέωση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά Υπολοίπου

 

Αν θέλετε, μπορείτε να ζητήσετε τη μεταφορά του υπολοίπου του χρόνου ομιλίας σας σε κάποιο άλλο καρτοκινητό COSMOTE , καλώντας την Υπηρεσία Εξυπηρέτησης Πελατών Καρτοκινητής στο 1313 από το κινητό σας τηλέφωνο. Η μεταφορά γίνεται χωρίς χρέωση και επιπλέον έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε το ποσό που επιθυμείτε να μεταφέρετε, με ελάχιστο ποσό μεταφοράς € 5 και ημερήσιο όριο που δεν υπερβαίνει τα € 100. Έτσι μπορείτε π.χ. να εξυπηρετήσετε κάποιον συγγενή ή φίλο σας, μεταφέροντας το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας σας ή μέρος αυτού, στο δικό του καρτοκινητό COSMOTE ( COSMOKAPTA ή WHAT' S UP ).

 

Σημείωση : Η μεταφορά υπολοίπου είναι δυνατή μόνο μετά από αναφορά του ατομικού κωδικού χρήστη. Ο αρχικός χρόνος ομιλίας δε μεταφέρεται.

 

Πηγή: Κοσμοτέ

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ρωτάω και i.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

akousa oti to 3g imode gprs einai dwrean mexri septembrio.alhthebei? kai an nai exei kapoios tis rythmiseis? :rolleyes: elpizw na einai kati san ths vodafone to 3g :shifty: (lol)
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, δεν υπάρχουν ρυθμίσεις, απλά χρειάζεσαι να έχεις την usim card, και τη συμβατή συσκευή, δηλαδή την Nec N600i, και φυσικά 3G κάλυψη στο σημείο που βρίσκεσαι!
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

τους εχω περασει ολους .λογαριασμοι ....μεχρι και 3000 ετησιως,τωρα ειμαι ΤΙΜ.απαρaδεκτοι οπως και cosmote....κοτσανες προσφορες.....η τιμ εχει 28 ημερες ....ΜΗΝΙΑΙΩς,κοσμοτε σου χρεωνει δυο φορες το λογαριασμο και εσυ πρεπει να εχεις κρατησει τις αποδειξεις....και μετα θα σου πει πως αυτος ο αριθμος ειναι καρτα....τι τον πληρωνεις!!!!_οτε ΕΡΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗς_ ΤΡΕΙΣ ΛΑΛΟΥΝ.....ΣΑς ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :w00t:
Link to comment
Share on other sites

τους εχω περασει ολους .λογαριασμοι ....μεχρι και 3000 ετησιως,τωρα ειμαι ΤΙΜ.απαρaδεκτοι οπως και cosmote....κοτσανες προσφορες.....η τιμ εχει 28 ημερες ....ΜΗΝΙΑΙΩς,κοσμοτε σου χρεωνει δυο φορες το λογαριασμο και εσυ πρεπει να εχεις κρατησει τις αποδειξεις....και μετα θα σου πει πως αυτος ο αριθμος ειναι καρτα....τι τον πληρωνεις!!!!_οτε ΕΡΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗς_ ΤΡΕΙΣ ΛΑΛΟΥΝ.....ΣΑς ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :w00t:

Δεν έχουν αλλάξει τον τρόπο πληρωμής εκεί πέρα για να μην υπάρχουν τέτοια προβλήματα?Στον ΟΤΕ Κατερίνης εδώ και αρκετά χρόνια τον περνάνε μέσα από υπολογιστή τον λογαριαμό και σου βγάζει ακριβώς πότε πληρώθηκε ημερομηνία και ώρα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα όπως παλιά που έκοβαν το απόκομμα και βάζαν σφραγίδα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!! Μήπως ξέρετε αν η cosmote έχει βγάλει καμιά δωρεάν υπηρεσία 3G δικτύου όπως βίντεο κλήση, video streaming κι έτσι? Ακόμα, ξέρετε αν η περιήγηση στο internet είναι δωρεάν?
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Τζαμπατζής!!!!!

Άκου: Πάρε κινητό i-mode 3G (π.χ. το Nec N600i), βάλε κάρτα USIM COSMOTE (από το δίκτυο της COSMOTE) και θα έχεις:

-Δωρεάν πλοήγηση στο i-mode

-Δωρεάν e-mail

-Δωρεάν βιντεοκλήση

Μέχρι 15 Σεπτεμβρίου 2005 όλα αυτά.

Για περισσότερα μπες στην COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις πληροφορίες όμως εγώ έχω το 6680 και έχω μπερδευτεί κάπως.

Τη μία μέρα μου λένε από την cosmote πως η βίντεο κλήση είναι δωρεάν άσχετα απο το i-mode 3G. την άλλη μου λένε πως χρεώνεται κανονικά! τελικά τι γίνεται???

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις πληροφορίες όμως εγώ έχω το 6680 και έχω μπερδευτεί κάπως.

Τη μία μέρα μου λένε από την cosmote πως η βίντεο κλήση είναι δωρεάν άσχετα απο το i-mode 3G. την άλλη μου λένε πως χρεώνεται κανονικά! τελικά τι γίνεται???

Η δωρεαν βιντεοκληση αφορα ΟΛΟΥΣ τους πελατες 3ης γενιας ασχετα αν εχουν 3g i-mode η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Το δωρεάν ισχύει και για την καρτοκινητή τηλεφωνια της cosmote? Επίσης γνωρίζετε εάν είναι το GPRS δωρεάν μέσω του δωρεάν 3G?δηλαδή γίνεται να συνδέσω το pc μου δωρεάν με το δικτυο της cosmote για ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Το δωρεάν ισχύει και για την καρτοκινητή τηλεφωνια της cosmote? Επίσης γνωρίζετε εάν είναι το GPRS δωρεάν μέσω του δωρεάν 3G?δηλαδή γίνεται να συνδέσω το pc μου δωρεάν με το δικτυο της cosmote για ιντερνετ?

Aυτο δεν ισχυει για τα καρτοκινητα ακομη γιατι δεν παρεχεται 3g στα καρτοκινητα. Οσο αφορα τωρα το αλλο θεμα για συνδεση με το pc παλι δεν ισχυει γιατι χρειαζεται σημειο προσβασης 3g-internet που χρεωνεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρστώ πολύ παιδια!! Έχει να γίνει της βιντεο κλήσης αυτό το καλοκαίρι!!! Αλήθεια ξέρει κανείς πότε η cote θα βγάλει USIM για καρτοκινητά??
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...