Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εκπέμπει cell info η cosmoτε και ειδικά στο 3g που ακόμα είναι σε πειραματικό στάδιο!Ανέβασε μια φωτό της οθόνης σου!Σύμφωνα πάντως με αυτό το gsm cell id ήσουν Καλαμπάκα :rolleyes:

 

Όντως, Καλαμπάκα είμαι....Θα προσπαθήσω να ανεβάσω το συντομότερο....Μπορεί όμως κάποιος να μου εξηγήσει σε τι χρησιμεύει όλο αυτό ή πώς "ερμηνεύεται"???

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκπέμπει cell info η cosmoτε και ειδικά στο 3g που ακόμα είναι σε πειραματικό στάδιο!Ανέβασε μια φωτό της οθόνης σου!Σύμφωνα πάντως με αυτό το gsm cell id ήσουν Καλαμπάκα :rolleyes:

 

Κανένας ακόμη δεν εκπέμπει σε 3η γενιά πληροφορίες κυψέλης,ούτε η WIND και δε ξέρω πως θα γίνεται η εκπομπή κυψέλης!

Η Cosmote δεν εκπέμπει cell info στο Πήλιο,απ'οσο έχω δει...Ενεργοποίησα cell info και τίποτα δε μου ήρθε...:O

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οντως τιποτα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για το windows live messenger είναι πλέον διαθέσιμο και το επίσημο web site της υπηρεσίας στο http://www.messengerstokinito.gr .
Link to comment
Share on other sites

Στην επιστολή για την επιδότηση συσκευής που πήρα από τη Cosmote υπήρχε και η πρόταση για 50 ευρω επιπλέον επιδότηση αν έπαιρνα τη Cosmote Visa από τη Eurobank, με δωρεάν συνδρομή για πάντα όπως έγραφε με bold πράσινα γράμματα. Πράγματι πήγα στο Γερμανό και εκμεταλλεύτηκα και αυτή τη προσφορά. Μου δίνουν να υπογράψω τη σύμβαση με τη Τράπεζα η οποία ανέφερε ετήσια συνδρομή 17,61, δωρεάν μόνο για το πρώτο χρόνο. Ο προϊστάμενος του καταστήματος που είπε να μην ανησυχώ είναι προσφορά της Cosmote και είναι δωρεάν για πάντα. Δε μπόρεσε βέβαια να μου εξηγήσει γιατί εγώ υπογράφω ότι του χρόνου θα πληρώσω.

 

Όσοι πήρατε τη κάρτα, στο 10 μήνες επικοινωνήστε με τη Eurobank και ζητήστε γραπτή επιβεβαίωση ότι δεν υπάρχει συνδρομή ή διακόψτε τη κάρτα. Επίσης κρατήστε την επιστολή της Cosmote…. Θα έχει show του χρόνου….

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Χρησιμοποιώ ένα V710 και σε cosmote 3G μου βγάζει 1201 32988779

σε 2G βγάζει 403 32988779.

είναι όντως πληροφορία κυψέλης;

Αν ναι που είμαι;:lost:

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα τον αριθμό του κινητού μου επιλέγοντας προηγουμένος "Sony Ericsson - Άλλο" μου λέει ότι το μήνυμα στάλθηκε με επιτυχία....αλλά ούτε μήνυμα, ούτε εφαρμογή μου ήρθε! Σε K550i (not i-mode) δουλεύει??? Σε java είναι??? :worry:
:)
Link to comment
Share on other sites

κανονικα επρεπε να δουλευει... βαλε αλλο μοντελο sony ericsson να δεις αν θα ερθει..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αφού βλέπετε πληροφορίες κυψέλης της cosmote δεν μας λέτε και από ποιό κανάλι εκπέμπονται;π.χ η wind εκπέμπει στο CH:50
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με την wind η συσκευή το αναφέρει ως εκπομπή κυψέλης (μενού μηνυμάτων), ενώ αυτό γράφουμε περιγράφεται ως πληροφορίες κυψέλης και βρίσκεται σε διαφορετικό μενού του τηλεφώνου (ρυθμίσεις δυκτίου).
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε cosmote δουλεύει η εφαρμογή? Με άλλο τρόπο δεν κατεβαίνει? Δεν έχει κανένας το αρχειο jar να μας το δώσει?
Link to comment
Share on other sites

Η δωρεάν χρήση πήρε παράταση μέχρι 23/09/2008.

 

αυτο ελειπε να μην παρει!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομη...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Στη Μεθοδίου (στη στάση λεωφορείων);;;.:worry::confused:.Πρέπει να έχω πολύ καιρώ να κατέβω στην πλατεία~!

 

Δεν ξέρω αν ονομάζετε Μεθοδιού εκεί ο δρόμος γιατί ήμουν απλώς για τουρισμό στο νησί, απλά ξέρω ότι έχει περίπτερο ακριβώς απέναντι από την αφετηρία των αστικών λεωφορείων, ακριβώς απέναντι από ένα φαγάδικό που έχει στην γωνία, στην αρχή του δρόμου που οδηγεί προς την Eurobank και το κατάστημα Sephora.

 

Χθες γύρισα από Κέρκυρα και επειδή το έφερε η κουβέντα στην παρέα για το Ciao Mobile και ψάξαμε το μέρος, βρήκαμε πακέτο στο περίπτερο στην γωνία απέναντι από την αφετηρία των αστικών λεωφορείων και αφίσες είδαμε σε περίπτερα στην πρωτεύουσα και ακόμα στον Μακρύγιαλό όσο και στον Κάβο.

 

Στη Κέρκυρα εγώ ακόμα δεν έχω δεί.Αφίσες της Ciao Mobile πρωτοείδα χθές που πήγα στα Ιωάννινα,αλλά και πάλι μόνο αφίσες και μερικά περίπτερα να έχουν ''στολιστεί'' με τη Ciao είδα,πακέτα σύνδεσης...ούτε για δείγμα!.Πάλι καλά που υπάρχει και το site της Ciao αλλιώς ούτε πως θα ήταν απο έξω δεν θα ξέραμε :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Η δωρεάν χρήση πήρε παράταση μέχρι 23/09/2008.

 

Στο site της Cosmote ακομα λεει οτι η δωρεαν χρηση της υπηρεσιας ειναι μεχρι της 23/08/2008.

 

Υπαρχει επισημη ανακοινωση για την παραταση?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Cosmote ακομα λεει οτι η δωρεαν χρηση της υπηρεσιας ειναι μεχρι της 23/08/2008.

 

Υπαρχει επισημη ανακοινωση για την παραταση?

 

Μέσα στο site στο myview το αναφέρει όταν πας να κατεβάσεις την εφαρμογή. Εξάλλου αν δεν υπήρχε παράταση δεν θα μπορούσε κάποιος να κάνει χρήση της υπηρεσίας χωρίς εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο site στο myview το αναφέρει όταν πας να κατεβάσεις την εφαρμογή. Εξάλλου αν δεν υπήρχε παράταση δεν θα μπορούσε κάποιος να κάνει χρήση της υπηρεσίας χωρίς εγγραφή.

 

Σωστα.

Εγω παλι μετα της 23/08 δεν μπηκα καθολου γιατι νομιζα οτι θα με χρεωσει :O

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το nokia n73 music edition και εβαλα την υπηρεσια wap στο κινητο για να μπορω να εχω msn.Μεχρι εκει ολα καλα μεχρι την στιγμη που μπηκα στο site της cosmote απο το κινητο για να κατεβασω το προγραμμα και με το που εφτασε στο 100% το κατεβασμα μου γραφει το μηνυμα ''σφαλμα πιστοποιητικου''και σταματαει η εγκατασταση:cry::cry:Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω??Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...