Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, sou_d said:

Αν επιμείνεις, μπορεί να σου κάνει έκπτωση στο δεύτερο πάγιο, καθώς και μια δωροεπιταγή των 50€ σε κατάστημα Γερμανός. Το έχω κάνει, για αυτό στο λέω. Δεν λέω ότι γίνεται στάνταρ, αλλά έχει γίνει. Όπως νομίζεις

Μου την είχαν δώσει έτσι μαζί με όλα και την 50 αρα επιταγή θυμάμαι. Αναλόγως τι προωθητικό τρέχει θα μου πεις είναι κάθε περίοδο φυσικά. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vasilhs_lamia said:

μου ειπε οτι θα μου φωρτοση τι ενα καρτοκινητο με 100 ευρω!

Και αυτό γίνεται. Βγάζεις 1 χρόνο τζάμπα σε 2 κινητά. Αν σε καλύπτει το δίκτυο, είναι πολύ καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Με επιπλέον  κάθε χρόνο 79,2€ στο σταθερό όμως. 
Αν πληρώνει τώρα 20, στην κόσμο θα πληρώνει 26,6€

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Εαν του βάλει τώρα 100 στο καρτοκινητο, για να μην χάσει το υπόλοιπο θα πρεπει να βάζει 13ε κάθε 2μηνο, ή 8ε από κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Εαν του βάλει τώρα 100 στο καρτοκινητο, για να μην χάσει το υπόλοιπο θα πρεπει να βάζει 13ε κάθε 2μηνο, ή 8ε από κατάστημα. 

Πρέπει να μάθουμε τους όρους με τους οποίους μπήκαν τα 100€.. μπορεί να είναι για έναν χρόνο..

Δεν είναι γελοίο να σου δίνουν 100€ και να διαρκούν μόνο 2 μήνες;; Τι θα τα κάνεις;;

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πρέπει να μάθουμε τους όρους με τους οποίους μπήκαν τα 100€.. μπορεί να είναι για έναν χρόνο..

Δεν είναι γελοίο να σου δίνουν 100€ και να διαρκούν μόνο 2 μήνες;; Τι θα τα κάνεις;;

Όντως. Αλλά νομίζω δεν στα "τρώει", απλά θέλουν να βάζεις κάρτα στο δίμηνο για να είναι ενεργό το καρτοκινητό😏. Κανονικά, για τη γραμμή που παίρνει την προσφορά, έπρεπε να αφαιρούν προσωρινά αυτόν τον όρο για μένα, αλλά δεν μπαίνουν στον κόπο να κάνουν κάτι τέτοιο που είναι κάτι απλό συστημικά, αλλά σου λέει κιόλας πλήρωνε, σου χω τσονταρει πράμα 😛 και μετά σου μένει βέβαια το υπόλοιπο φυσικά αναλόγως τη χρήση που θα κάνεις 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnny_htc said:

Όντως. Αλλά νομίζω δεν στα "τρώει", απλά θέλουν να βάζεις κάρτα στο δίμηνο για να είναι ενεργό το καρτοκινητό😏. Κανονικά, για τη γραμμή που παίρνει την προσφορά, έπρεπε να αφαιρούν προσωρινά αυτόν τον όρο για μένα, αλλά δεν μπαίνουν στον κόπο να κάνουν κάτι τέτοιο που είναι κάτι απλό συστημικά, αλλά σου λέει κιόλας πλήρωνε, σου χω τσονταρει πράμα 😛 και μετά σου μένει βέβαια το υπόλοιπο φυσικά αναλόγως τη χρήση που θα κάνεις 

Μα, αν σου δώσουν 100 για έναν χρόνο δεν σου μένει υπόλοιπο.. αφού μόνο μία φορά το δίμηνο θα βάζεις κάρτα, το δεύτερο μήνα θα τρως από το κατοστάρικο. Ούτε χρόνο δεν βγάζεις.

Υ.Γ.  Μάλλον βγάζεις 14 μήνες ουσιαστικά 7 δώρο και 7 δικοί σου χοντρικά.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μα, αν σου δώσουν 100 για έναν χρόνο δεν σου μένει υπόλοιπο.. αφού μόνο μία φορά το δίμηνο θα βάζεις κάρτα, το δεύτερο μήνα θα τρως από το κατοστάρικο. Ούτε χρόνο δεν βγάζεις.

Υ.Γ.  Μάλλον βγάζεις 14 μήνες ουσιαστικά 7 δώρο και 7 δικοί σου χοντρικά.

Ε ναι. Μάλλον κάπως έτσι το έχουν υπολογίσει. Και πάλι, δίνεις τα μισά λεφτά που θα έδινες ας πούμε για 14 μήνες αν δεν το είχες όπως υπολόγισες. Από ολότελα, καλή και η Παναγιώταινα 😏 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, hercoulis said:

Με επιπλέον  κάθε χρόνο 79,2€ στο σταθερό όμως. 
Αν πληρώνει τώρα 20, στην κόσμο θα πληρώνει 26,6€

24,60 είπε. Αν του κάνουν και δωροεπιταγή δώρο και κανένα πάγιο, σπέσιαλ είναι. Όπως νομίζει όμως. Πάντα θα πρέπει να τον καλύπτει και το δίκτυο

59 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μα, αν σου δώσουν 100 για έναν χρόνο δεν σου μένει υπόλοιπο.. αφού μόνο μία φορά το δίμηνο θα βάζεις κάρτα, το δεύτερο μήνα θα τρως από το κατοστάρικο. Ούτε χρόνο δεν βγάζεις.

Υ.Γ.  Μάλλον βγάζεις 14 μήνες ουσιαστικά 7 δώρο και 7 δικοί σου χοντρικά.

100 € + τις υπόλοιπες αποδοχές νομίζω. Πχ 1000 λεπτά και 3gb

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Πρέπει να μάθουμε τους όρους με τους οποίους μπήκαν τα 100€.. μπορεί να είναι για έναν χρόνο..

Δεν είναι γελοίο να σου δίνουν 100€ και να διαρκούν μόνο 2 μήνες;; Τι θα τα κάνεις;;

Και πάλι πιστεύω πως δεν διαρκούν μόνο 2 μήνες. Ας το διευκρινίσει όμως κιόλας στο τηλ

Link to comment
Share on other sites

Από αντίστοιχη πρόσφατη συνεννόηση, ο εκπρόσωπος έλεγε ότι τα 100€ παραμένουν χωρίς ανανέωση. Μένει να το δούμε.

Τα 24,60€ ή 26,6€ για το σταθερό που αναφέρετε για τι ταχύτητα είναι;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, minast said:

 

Τα 24,60€ ή 26,6€ για το σταθερό που αναφέρετε για τι ταχύτητα είναι;

Χωρίς να ξέρω, υποθέτω 24αρα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Χωρίς να ξέρω, υποθέτω 24αρα

Παιδιά η cosmote νομίζω έδινε μέχρι πρόσφατα την 50αρα στα 27 ευρώ. Τιμή site. Πιθανότατα πρόσφατα για 50αρα την κόβω. 24 άρα τώρα να την προωθεί δεν πιστεύω. Μόνο άμα δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή του. Έτσι και αλλιώς για αυτές τις περιοχές τις κρατάνε τις adsl, αλλιώς θα της είχαμε κλάψει προ πολλού 😏

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, johnny_htc said:

Παιδιά η cosmote νομίζω έδινε μέχρι πρόσφατα την 50αρα στα 27 ευρώ. Τιμή site. Πιθανότατα πρόσφατα για 50αρα την κόβω. 24 άρα τώρα να την προωθεί δεν πιστεύω. Μόνο άμα δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή του. Έτσι και αλλιώς για αυτές τις περιοχές τις κρατάνε τις adsl, αλλιώς θα της είχαμε κλάψει προ πολλού 😏

Κι εγώ έτσι πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

παιδια 24αρα γτ δεν υπαρχει κατι αλλο στην περιοχη...μου λεει δεν χρειαζεται καρτα για δυο χρονια στα καρτοκινητα θα μου πιστονουν απο 10 ευρω!+δωρεαν να μειλανε σταθερο κ τα 2 καρτοκινητα κ στο ενα να φορτοση τα 100 ευρω!24.60 τελικη τιμη!σημερα με επερνε ειμουν στην δουλεια ισως αυριο το τελιωσω!

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, vasilhs_lamia said:

παιδια 24αρα γτ δεν υπαρχει κατι αλλο στην περιοχη...μου λεει δεν χρειαζεται καρτα για δυο χρονια στα καρτοκινητα θα μου πιστονουν απο 10 ευρω!+δωρεαν να μειλανε σταθερο κ τα 2 καρτοκινητα κ στο ενα να φορτοση τα 100 ευρω!24.60 τελικη τιμη!σημερα με επερνε ειμουν στην δουλεια ισως αυριο το τελιωσω!

Εγώ το έκλεισα 23,90€ Δεκέμβριο με 10€ και 1000’ σε 2 καρτοκινητά και τα τέλη φορητότητας δώρο ως πίστωση 32€. Χωρίς έξτρα πάγιο χωρίς 100€ σε ενα αριθμό εφάπαξ. Σε 100αρα οπτική  που έκανε ο πατέρας μου έδωσαν και τα 100€ και ενα πάγιο. Αν έχεις καρτοκινητο καντο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vasilhs_lamia said:

παιδια 24αρα γτ δεν υπαρχει κατι αλλο στην περιοχη...μου λεει δεν χρειαζεται καρτα για δυο χρονια στα καρτοκινητα θα μου πιστονουν απο 10 ευρω!+δωρεαν να μειλανε σταθερο κ τα 2 καρτοκινητα κ στο ενα να φορτοση τα 100 ευρω!24.60 τελικη τιμη!σημερα με επερνε ειμουν στην δουλεια ισως αυριο το τελιωσω!

Φίλε μου μια χαρά, μου ακούγεται. Αν είσαι ελεύθερος, ρώτα αν έχουν και καμιά κόρη να σου δώσουν 😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vasilhs_lamia said:

παιδια 24αρα γτ δεν υπαρχει κατι αλλο στην περιοχη...μου λεει δεν χρειαζεται καρτα για δυο χρονια στα καρτοκινητα θα μου πιστονουν απο 10 ευρω!+δωρεαν να μειλανε σταθερο κ τα 2 καρτοκινητα κ στο ενα να φορτοση τα 100 ευρω!24.60 τελικη τιμη!σημερα με επερνε ειμουν στην δουλεια ισως αυριο το τελιωσω!

10€ δώρο και δωρεάν ομιλία σε σταθερό;
Όχι σε κινητά;

100€ δώρο το οποίο :

20€ έχεις στη vf, θα πάει 24,6€ επι δυο χρόνια = 110,4€ παραπάνω από το συμβόλαιο, πάει το 100 ευρώ. 
 

Φυγε κ περίμενε αντιπροσφορά της vf. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, hercoulis said:

10€ δώρο και δωρεάν ομιλία σε σταθερό;
Όχι σε κινητά;

Εννοεί το cosmote one

7 minutes ago, hercoulis said:

 

20€ έχεις στη vf, θα πάει 24,6€ επι δυο χρόνια = 110,4€ παραπάνω από το συμβόλαιο, πάει το 100 ευρώ. 

Δεν υπολογίζεις τα δωρεάν κινητά όμως

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, sou_d said:

Εννοεί το cosmote one

Δεν υπολογίζεις τα δωρεάν κινητά όμως

λοιπον υπεγραψα σημερα!24.90 σταθερα 500 λεπτα πρως κιν κ 24 γραμη!κ μου δινει 1000 λεπτα κ 10 ευρω καθε μηνα σε 2 κινητα που δηλωσα+100 ευρω στο ενα τα οποια δν ληγουν...για 2 χρονια ουσιαστικα μου λενε δεν χρειαζεται να βαλω καρτα για 2 χρονια στα κορτοκινητα θα ανανεωνονται καθε μηνα με την πιστωση τον 10 ευρω!

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vasilhs_lamia said:

λοιπον υπεγραψα σημερα!24.90 σταθερα 500 λεπτα πρως κιν κ 24 γραμη!κ μου δινει 1000 λεπτα κ 10 ευρω καθε μηνα σε 2 κινητα που δηλωσα+100 ευρω στο ενα τα οποια δν ληγουν...για 2 χρονια ουσιαστικα μου λενε δεν χρειαζεται να βαλω καρτα για 2 χρονια στα κορτοκινητα θα ανανεωνονται καθε μηνα με την πιστωση τον 10 ευρω!

 

Πολύ καλό ντιλ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vasilhs_lamia said:

δεν ξερω αν θα υπαρξη αντιπροταση της βονταφον!

Δεν πιστευω, τί περισσότερο να δώσει;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το τηλέφωνο στο site και με πήρανε. Έκλεισα σταθερό φοιτητικό στα 26,90 (100mbps χωρίς δωρεάν λεπτά), συν 1000’ και 10€ σε 2 καρτοκινητά για 24 μήνες (χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης). Έφερα σταθερό από Nova. Πολύ τίμιο μου ακούγεται, ουσιαστικά έτσι μηδένισα τα κόστη των καρτοκινητών για τον σύζυγο κ μαμά. 
Έβαλα και Cosmote cinema pack με 12€ για 12 μήνες και 2 πάγια δώρο. Αυτό όμως όπως είναι και στο site χωρίς κάτι έξτρα 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, paanos said:

Πολύ τίμιο μου ακούγετα

Εξαιρετικό θα έλεγα, όχι απλώς τίμιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...