Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Δεν έχεις και πολλά που μπορείς να κάνεις.

Περιμένεις αρχικά να τελειώσει το θέμα με τη φορητότητα, καθώς μάλλον τεχνικά έχουν κάποια θεματάκια που πρέπει να ξεπεραστούν.

Αν μετά από λίγο εξακολουθείς να έχεις κακό σήμα στην περιοχή σου, και είναι πρόβλημα αυτό που δεν αντιμετωπίζεται με κάποιον άλλο τρόπο (κάτι έγραφες για τέλειο σήμα - υποθέτω εννοείς τη συσκευή), τότε το μοναδικό που σου μένει είναι φορητότητα ξανά. Από τη στιγμή που είναι καρτοκινητό και δεν έχεις κάποια δέσμευση είναι εύκολο.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι με καρτοσυμβόλαιο,όχι καρτοκινητό.Αν ήταν καρτοκινητό δε θα το συζητούσαμε καν,θα είχα ήδη επιστρέψει στη Vodafone.Μπορώ με κάποιο τρόπο να τους πιέσω για να πάρω το full σημα (τη συσκευή); Edited by chionis92
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη, διάβασα καρτοκινητό. Νομίζω πως μπορείς να τους πιέσεις, ναι. Από τη στιγμή που δεν μπορείς ούτε να πάρεις τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησαν εκ νέου από την εξυπηρέτηση πελατών,το ίδιο μου είπε και η υπαλληλος σχετικά με τις κλήσεις.Αναφορικά με το σήμα μου πέταξαν το μυστικό με τα 140 ευρώ για τη συσκευή.Αφού άρχισα τα...γαλλικά μου είπαν θα δηλώσουν το πρόβλημα στο τεχνικό τμήμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης της δέσμευσης που ανέλαβες (συμβόλαιο) εντός 14 ημερών χωρίς καν αιτιολογία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν η σύμβαση έγινε σε κατάστημα, αν καταλαβαίνω καλά από αυτά που γράφεις, δυστυχώς δεν έχεις δικαίωμα για υπαναχώρηση.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Αν τους πιέσεις σχεδόν σίγουρα θα σου δώσουν το τέλειο σήμα, αν όντως είναι σοβαρό το πρόβλημα. Στείλτε τους το και εγγράφως για το πρόβλημα μέσω fax. (το εγγράφως μενει) Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να το στείλω; Ήδη επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και στο Facebook όπου μου είπαν οτι θα με ενημερώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να το στείλω; Ήδη επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και στο Facebook όπου μου είπαν οτι θα με ενημερώσουν.

Εχει φαξ η εξυπηρέτηση πελατών που δέχεται αιτήματα. Ρωτα τους να σου πουν τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς,θα περιμένω να δω τι θα μου πουν αύριο και θα το στείλω γιατί δε παίζει να συνεχιστεί έτσι το πράγμα.

 

Update: Πολιτισμός!!! Κατάφερε η κοπέλα μου να με καλέσει μετά από τόσες ώρες :p

Link to comment
Share on other sites

Update: Πολιτισμός!!! Κατάφερε η κοπέλα μου να με καλέσει μετά από τόσες ώρες :p

 

οχι και τίποτα αλλά θα νόμιζε ότι κατι αλλο... τρεχει... :p

Link to comment
Share on other sites

οχι και τίποτα αλλά θα νόμιζε ότι κατι αλλο... τρεχει... :p

 

Όντας ψιλιασμένη από την Cosmote με υποχρέωσε να βάλω Viber :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Παρατήρησα από το κινητό μου ότι έγινε υπέρβαση και μάλιστα μεγάλη (2,5 GB) μέσα σε 2 ώρες από μία εγκατεστημένη εφαρμογή του τηλεφώνου και ως εκ τούτου μηδενίστηκαν τα δεδομένα μου. Χρησιμοποιώντας τα δεδομένα που χρησιμοποιήθηκαν πέραν του παγίου βγαίνει ένα δυσθεώρητο νούμερο (περίπου 250 ευρώ). Υπόψη ότι το μήνυμα για υπέρβαση στάλθηκε πολύ μετά από όταν έγινε η χρέωση. Μπορεί να γίνει κάτι για αυτό ή αναγκαστικά πρέπει να πληρωθούν;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Παρατήρησα από το κινητό μου ότι έγινε υπέρβαση και μάλιστα μεγάλη (2,5 GB) μέσα σε 2 ώρες από μία εγκατεστημένη εφαρμογή του τηλεφώνου και ως εκ τούτου μηδενίστηκαν τα δεδομένα μου. Χρησιμοποιώντας τα δεδομένα που χρησιμοποιήθηκαν πέραν του παγίου βγαίνει ένα δυσθεώρητο νούμερο (περίπου 250 ευρώ). Υπόψη ότι το μήνυμα για υπέρβαση στάλθηκε πολύ μετά από όταν έγινε η χρέωση. Μπορεί να γίνει κάτι για αυτό ή αναγκαστικά πρέπει να πληρωθούν;

 

Μπες στο myinternet.cosmote.gr και ενεργοποίησε να σου σταμάτα την σύνδεση στο ίντερνετ όταν δεν έχεις Data. Έτσι δεν θα ξανά χρεωθείς.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει ήδη γίνει. Το θεμα είναι τι γίνεται με την υπέρβαση. Εκεί είναι το ζουμί...

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει ήδη γίνει. Το θεμα είναι τι γίνεται με την υπέρβαση. Εκεί είναι το ζουμί...

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάρε το 13888 και ενημέρωσέ τους τι έγινε και ζήτα κατανόηση.

Εφ' όσον ήταν λάθος είναι αρκετά διαλλακτικοί.

Πιθανόν θα πάρεις μια γενναία έκπτωση (90%+).

Αν δεν βγάλεις άκρη, καταγγελία στην ΕΕΤΤ ότι άργησε πολύ το ενημερωτικό SMS.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 13888 και ενημέρωσέ τους τι έγινε και ζήτα κατανόηση.

Εφ' όσον ήταν λάθος είναι αρκετά διαλλακτικοί.

Πιθανόν θα πάρεις μια γενναία έκπτωση (90%+).

Αν δεν βγάλεις άκρη, καταγγελία στην ΕΕΤΤ ότι άργησε πολύ το ενημερωτικό SMS.

Ευχαριστώ για τις οδηγίες. Αν δεν κατανοήσουν το ουσιαστικό πρόβλημα και δεν καταλάβουν ότι έγινε εντελώς λανθασμένα, με μπόλικη δόση "Βούρτση", η μονη διέξοδος είναι καταγγελία...

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πάλι με νεότερα! Επικοινώνησαν σήμερα μαζί μου από την Cosmote και αφού είδαν και οι ίδιοι οτι υπάρχει πρόβλημα με το σήμα στην περιοχή μου θα μου στείλουν το τέλειο σήμα χωρίς κόστος! Μπράβο στην Cosmote :up:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πάλι με νεότερα! Επικοινώνησαν σήμερα μαζί μου από την Cosmote και αφού είδαν και οι ίδιοι οτι υπάρχει πρόβλημα με το σήμα στην περιοχή μου θα μου στείλουν το τέλειο σήμα χωρίς κόστος! Μπράβο στην Cosmote :up:

Στο είπα και χθες, ήμουν σχεδόν σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις το Samsung Galaxy S7, με συμβατό λογισμικό (το περνάει δωρεάν η Cosmote σε κατάστημα Γερμανός αν δεν το έχεις) θα σου πρότεινα το WiFi Calling, αλλά προς το παρών παρέχεται μόνο σε συνδρομητές συμβολαίου (όχι καρτοσυμβόλαιο). Λογικά θα το δώσουν και στους υπόλοιπους συνδρομητές στο μέλλον. :)

 

Με το WiFi Calling μπορείς να πραγματοποιείς και να δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα από οποιοδήποτε WiFi δίκτυο με πρόσβαση στο internet.

Edited by kostas_pav
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι τους ρώτησα σχετικά με το WiFi Calling αλλά μου είπαν αυτό που είπες,μόνο σε συμβόλαια προς το παρών.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι τους ρώτησα σχετικά με το WiFi Calling αλλά μου είπαν αυτό που είπες,μόνο σε συμβόλαια προς το παρών.

Είχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό, μετά από "πιεση" μου είπαν... για κάποια στιγμή εντός του επόμενου ετους στα καρτοκινητα

Link to comment
Share on other sites

Οι 2-3 εργάσιμες που μου είχαν πει για να στείλουν τη συσκευή πέρασαν και η συσκευή...αγνοείται. :mad: Ευτυχώς που είχα καβάτζα ένα F2G και το έβαλα στο tablet και τις ώρες που είμαι στο σπίτι έχω κάνει εκτροπή σε αυτό για να μη χάνω έστω σημαντικές κλήσεις. Edited by chionis92
Link to comment
Share on other sites

για το pc σου μπορει να ειναι θεμα drivers ή και να είναι θέμα του συγκεκριμένου stick. Το ότι "παίζει" σε άλλο μηχανημα δε λέει τίποτα. Δοκιμασε αν βρεις από φίλο/γνωστό κάποιο άλλο stick, αλλιώς υπάρχει και η λύση μιας pci-e κάρτας wireless που μπορείς να δοκιμάσεις
Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...