Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι κακή ιδέα και μια καταγγελία προς ΙΝ.ΚΑ.. ;) Μη νομίζουν ότι τρώμε και κουτόχορτο.

Πρώτα, βέβαια, δες τι γράφει και το συμβόλαιό σου...

 

Στο συμβόλαιό της σύνδεσης δε κατάφερα να εντοπίσω κάτι σχετικό. Λογικά κάτι ίσως αναφέρεται στους όρους χρήσης της cosmoκάρτας τους οποίους με πρόχειρη αναζήτηση δε βρήκα.

 

Ευελπιστώ ότι δε θα χρειαστεί να καταγγελία σε ΙΝΚΑ-Συνήγορο καταναλωτή γιατί ήδη έχω αφιερώσει πολύ περισσότερο χρόνο από ότι θα έπρεπε.. Αν δεν ικανοποιηθώ πάντως μάλλον θα το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

αν ισχυει αυτο που λες makouin ειναι κριμα! ισως κατι πρεπει να γινει με την εταιρια και να διορθωσει αυτο το "προβλημα"

 

Εγω οταν ειχα παει να κανω την cosmoκαρτα συμβολαιο ενημερωθηκα οτι εαν εχω χρονο θα πρεπει να μεταφερθει σε καποιο αλλο καρτοκινητο γιατι αλλιως χανεται οριστικα ολο το ποσο... και μετα να προχωρηση η αιτηση συμβολαιου.......οπως και εγινε.....μετα απο την ολοκληρωση της μεταφορας(2 ωρες) προχωρησε η αλλαγη σε συμβολαιο....και το λεω αυτο γιατι η κοπελα στην cosmote που εκανα την αλλαγη ηταν απολυτη.....

Οσον αφορα την παραλειψη του υπαλληλου να μην το αφησεις ετσι.......

Εγω συνδεση ολοκληρη καταργησα χωρις κανενα επιλπεον κοστος επειδη ειχα παραπλανηθη απο υπαλληλο οτι για να παρω το smartplay θα επρεπε να εχω συνδεση κινητου-intenrnet the go-at home και οτι ταχα δεν μπορουσα να εχω το εκπτωτικο με μονο 2 συνδεσης......

Μην κανεις πισω....πανε και πιασε τον ιδιο(αρκει να το παραδεχτη)γιατι εμενα στην αρχη πηγανε να μου κανουν π....τσες οτι ταχα αρνηθηκα να παραλαβω εξοπλισμο κτλ κτλ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρει ο makouin είχα κατά νου. Υποβολή παραπόνου στη cosmote για να τους ενημερώσει για τη μη ενημέρωσή του απο πλευράς καταστήματος όσον αφορά στο χρόνο ομιλίας που είχε στο κινητό και σε συνεργασία με το κατάστημα ( αφού παραδεχτούν ότι δεν ενημέρωσαν ), να γίνει κάτι απο τη cosmote ( όλο και κάτι θα κάνουν, δεν μπορεί ). Για δοκίμασε λοιπόν και πες μας...
Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις αρνητικό, μηδενικό υπόλοιπο ή υπόλοιπο κάτω από αυτό που σου μπαίνει φραγή εξερχομένων κλήσεων τότε η μετατροπή δεν μπορεί να ολοκληρωθεί.

Όφειλε να σε ενημερώσει ο υπάλληλος, τώρα μόνο η εταιρεία μπορεί να σου πιστώσει τα χρήματα χειροκίνητα εφόσον μπορεί να δει τι υπόλοιπο είχε ο λογαριασμός σου πριν τη μετατροπή.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

σαν υπαλληλος θα επαληθευσω και εγω οτι ειναι καθαρα λαθος αυτου που σε ενημερωσε και ξεχασε να σου πει οτι χανεται το υπολοιπο οποτε η καλυτερη λυση θα ηταν να μιλησεις απευθιας με το ιδιο το καταστημα. Με την cosmote δεν θα βγαλεις ακρη γιατι ουσιαστικα θα το θεωρησει ως λαθος καταστηματος/αντιπροσωπου
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ναι βαλτον και δεν θα χασεις!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας...εδώ και λίγες μέρες ψάχνω για κινητό και έχω χρησιμοποιήσει αρκετά το φόρουμ..είπα λοιπόν να γραφτώ να κάνω και την ερωτησή μου...

Θα το πάρω μέσω επιδότησης του πατέρα μου για καινούργια σύνδεση...

Το σάββατο το βράδυ λοιπόν ανακάλυψα ότι έχασα την καινούργια προσφορά της cosmote!! και ας μην περιγράψω τα νεύρα μου...

Η ερώτηση μου είναι: απο την εμπειρία σας πιστεύετε ότι μπορώ να ελπίζω σε αντίστοιχη προσφορά σε κανενά 15ήμερο; Βλέπω ότι σε ένα μήνα έχουν γίνει 2 τέτοιες προσφορές...

Επίσης να πω ότι ο πατέρας μου αλλάζει από κάρτα και θέλει να μείνει σε cosmote και γιατί θα προσθέσω και άλλη μια επιδότηση για αναννέωση της μητέρας μου στα 80€ (ναι τους μάδησα τους γονείς :p)

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο την αρχη του 2009 σχεδον καθε μηνα παιζει τετοια προσφαρα και απο τις 3 εταιριες.

μεχρι τελος ιουνιου στανταρ θα παιξει καποια προσφορα.και ισωε και καποια σαν αυτη της wind που επαιρνες πραγματικα οποιος κινητο ηθελες με συνδεση με 40 ευρω παγιο(νομιζω) εντελως δωρεαν.πιστευω οτι καποια στιγμη συντομα θα ξεστοκαρει και η κοσμοτε(γερμανος) και η βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

ολες θα ξανακανουν προσφορα υπομονη μονο χρειαζεται. πιστεψτε με! ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τι απαντήσεις παιδιά...

Θα περιμένω λοιπόν...έχω καιρό και να αποφασίσω τι θέλω... θα έλεγα και το δίλημμα μου τώρα αλλά θα είμαι οφφ τόπικ :p

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο...

 

Τώρα έχω καρτοσυμβόλαιο το οποίο με έχει βολέψει πολύ με την προσφορά 5€ για 500 λεπτά προς Cosmote και σταθερά.

 

Αυτό το πακέτο ξέρουμε μέχρι πότε θα ισχύει??

 

Επίσης θέλω να πάρω καινούρια συσκευή και με απασχολεί η βιντεοκλήση και το browsing με HSDPA.

 

  • Τι πακέτο σύνδεσης υπάρχει με περίπου 150-180 λεπτά δωρεάν και καμιά 500αριά MB τον μήνα για ίντερνετ? (πάγιο max 35€)
  • Τα λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας στα συμβόλαια αφορούν κλήσεις ΚΑΙ βιντεοκλήσεις προς όλα τα κινητά (κ σταθερά)?
  • Στο καρτοσυμβόλαιο υπάρχει περίπτωση τα δωρεάν 500 λεπτά της προσφοράς να αφορούν και βιντεοκλήσεις? Η χρέωση της είναι ίδια με της κανονικής κλήσης?

 

Sorry για το πρήξιμο...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο...

 

Τώρα έχω καρτοσυμβόλαιο το οποίο με έχει βολέψει πολύ με την προσφορά 5€ για 500 λεπτά προς Cosmote και σταθερά.

 

Αυτό το πακέτο ξέρουμε μέχρι πότε θα ισχύει??

 

Επίσης θέλω να πάρω καινούρια συσκευή και με απασχολεί η βιντεοκλήση και το browsing με HSDPA.

 

  • Τι πακέτο σύνδεσης υπάρχει με περίπου 150-180 λεπτά δωρεάν και καμιά 500αριά MB τον μήνα για ίντερνετ? (πάγιο max 35€)
  • Τα λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας στα συμβόλαια αφορούν κλήσεις ΚΑΙ βιντεοκλήσεις προς όλα τα κινητά (κ σταθερά)?
  • Στο καρτοσυμβόλαιο υπάρχει περίπτωση τα δωρεάν 500 λεπτά της προσφοράς να αφορούν και βιντεοκλήσεις? Η χρέωση της είναι ίδια με της κανονικής κλήσης?

 

Sorry για το πρήξιμο...

Υπαρχουν τα προγραμματα i της Cosmote ...

Δες εδω και θα καταλαβης http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=iPhone&breadcrumbTitle=%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1+COSMOTE+i

Link to comment
Share on other sites

Mε πρόλαβε ο φίλος.

Προσωπικά προτείνω το i35.

150 λεπτά και μηνύματα σε όλα τα δίκτυα, 500 mb όγκος/μήνα... Eγώ όταν το έκανα είχαν προσφορά και για ένα χρόνο έχω 1,5 gb/μήνα... Δε ξέρω αν ισχύει ακόμα

Πάγιο 35 ευρώ, και χρησιμοποίησα έκπτωση αντί επιδότησης και μου βγαίνει στα 26€.

Link to comment
Share on other sites

Mε πρόλαβε ο φίλος.

Προσωπικά προτείνω το i35.

150 λεπτά και μηνύματα σε όλα τα δίκτυα, 500 mb όγκος/μήνα... Eγώ όταν το έκανα είχαν προσφορά και για ένα χρόνο έχω 1,5 gb/μήνα... Δε ξέρω αν ισχύει ακόμα

Πάγιο 35 ευρώ, και χρησιμοποίησα έκπτωση αντί επιδότησης και μου βγαίνει στα 26€.

 

Να διορθωσω λιγο τον φιλο 100 λεπτα ομηλιας ή βιντεοκλησης.....και οχι 150......150 ειναι τα μηνυματα. :)...οπως και ο διπλασιασμος στα mb ισχυει μεχρι τελος του μηνος...νομιζω οτι το γραφει και πανω στο side που εδωσα με μεγαλα γραμματα....:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μπορείτε να μου πείτε και τι πακέτα-προσφορών υπάρχουν διαθέσιμα για τις συνδέσεις Cosmote? (Που στέλνεις π.χ. sms 5€ και έχεις 500λεπτά και τέτοια)

 

Ξέρουμε μέχρι πότε έχουν ισχύ αυτά τα πακέτα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μπορείτε να μου πείτε και τι πακέτα-προσφορών υπάρχουν διαθέσιμα για τις συνδέσεις Cosmote? (Που στέλνεις π.χ. sms 5€ και έχεις 500λεπτά και τέτοια)

 

Ξέρουμε μέχρι πότε έχουν ισχύ αυτά τα πακέτα?

 

Οι προσφορές για τα 500 sms (5€), 500 λεπτά (5€), πήραν παράταση μέχρι 30/6. Επίσης, νομίζω πως εξακολουθεί και ισχύει ο επιπλέον δωρεάν όγκος στα προγράμματα i (δηλαδή στο i35 να έχεις 1,5GΒ αντί για 500 ΜΒ)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όχι, το έχω ψάξει πολύ.

Με κάθε ανανέωση των 9, έχει βγει προσφορά μέχρι τις 22/07 που δίνει 600 μηνύματα προς όλα τα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το έχω ψάξει πολύ.

Με κάθε ανανέωση των 9, έχει βγει προσφορά μέχρι τις 22/07 που δίνει 600 μηνύματα προς όλα τα δίκτυα.

 

Όλα τα εθνικά δίκτυα...

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο είδα διαφήμιση στην τιβι που έλεγε για κλήσεις προς εξωτερικό με χρήση του δωρεάν χρόνου του κινητού μου, με χρέωση 0,8€/κλήση.

 

ψάχνω στο επίσημο site αλλά τπτ.... καμιά πληροφορία?? δε γίνεται να είναι μούφα

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι αύριο τότε!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...