Jump to content

Κάρτες γραφικών: Αγορές, προβλήματα, ερωτήσεις


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ti ennoeis? oti einai kali??

 

Μαλλον το αντιθετο εννοει ο φιλος DirectorCK !!!! :)

Απο τα λιγα που ξερω για καρτες γραφικων θα σου προτεινα μια 7600 GT που θα σου παιζει ολα τα σημερινα παιχνιδια στο φουλ και για τα επομενα 2 χρονια στο medium .....

 

EDIT : Με προλαβε ο googler :)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

θέλω να αγοράσω μία κάρτα γραφικών.το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα είναι συμβατή με το Pc Μου. τώρα έχω μία riva tnt2 model 64 Με δίαβλο pci.αρα δέχεται κάρτες pci express? θα είναι συμβατή με την μητρική?διάβασα κάπου ότι υπάρχει μια κάρτα που λέει 128 up 512 τι είναι αυτό? και τι μου προτίνεται να πάρω μία τέτοιου είδου ή μία καθαρά 256mb?

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

θέλω να αγοράσω μία κάρτα γραφικών.το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα είναι συμβατή με το Pc Μου. τώρα έχω μία riva tnt2 model 64 Με δίαβλο pci.αρα δέχεται κάρτες pci express? θα είναι συμβατή με την μητρική?διάβασα κάπου ότι υπάρχει μια κάρτα που λέει 128 up 512 τι είναι αυτό? και τι μου προτίνεται να πάρω μία τέτοιου είδου ή μία καθαρά 256mb?

Ο υπολογιστής σου είναι πολύ παλιός, δεν έχει ούτε AGP ούτε PCI Express (που δεν έχει καμία σχέση με το απλό PCI). Καλύτερα να κάνεις μια γενική αναβάθμιση στο σύστημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα ειναι απλα δν θα μπορεσεις να εκμεταλευτεις το dx10 διοτι δν θα υποστηριζεται απο τα XP αλλα παρε την εσυ κ μετα οταν θα μπορεις θα βαλεις τα Vista. Εξαλλου την καρτα θα την αναγνωρισουν ως dx9.0c και θα την εκμεταλευονται τα XP πληρως. Αρα δν χανεις κ ουτε κερδιζεις.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής σου είναι πολύ παλιός, δεν έχει ούτε AGP ούτε PCI Express (που δεν έχει καμία σχέση με το απλό PCI). Καλύτερα να κάνεις μια γενική αναβάθμιση στο σύστημά σου.

 

και τι να κάνω δεν υπάρχει καμία τέτοια είδους κάρτα να αγοράσω?σε τί γενική αναβάθμιση να κάνω?το Pc μου είναι pentium 4 και δέχεται sdram(αν βοηθάει αυτό)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

Sοrry ρε φιλε αλλα το ΡC ειναι για τα σκουπιδια . Θα πρεπει να αλλαξεις μητρικη αλλα δν θα ειναι συμβατη με το sοcket του επεξεργαστη σου κ ουτε με τις sdram οποτε πας για ολικη αναβαθμιση.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Sοrry ρε φιλε αλλα το ΡC ειναι για τα σκουπιδια . Θα πρεπει να αλλαξεις μητρικη αλλα δν θα ειναι συμβατη με το sοcket του επεξεργαστη σου κ ουτε με τις sdram οποτε πας για ολικη αναβαθμιση.

 

μην ζητάς συγγνώμη. ξέρω ότι είναι για τον π..... με 1,5 επεξεργαστή που να πας? καλύτερα ένας καινούγιος παρά 1000 euro και πάλι τίποτα:(

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

Ε ενα με 350W Θα την αντεξει. Αλλα για να σου πω με ακριβεια πρεπει να μου πεις ολο το συστημα σου.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα μια 8800GΤS μην βλεπεις την μνημη της. Πολυ καλυτερη απο την 7950!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους

 

εχει κανεί υπόψη του για κάρτα με HDMI έξοδο?

 

Γιατί είναι τελικά η HDMI η εγγύηση ότι θα δούμε HD video?? Από DVI με καλώδιο DVI-HDMI νομίζω δε γίνεται τίποτα,, σωστα???

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω μια ολική αναβάθμιση στο pc μου.

Θα αγοράσω την ocz 8800GTX 768MB HTDP θα μπορούσατε να μου πείτε τι τροφοδοτικό πρέπει να έχω?:O :O

the absolout site το δικό μου site: louwtak.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια άμα πας για sli τότε μιλάμε για 800 τουλάχιστον...

 

Να ρωτήσω κάτι, είναι δυνατόν να παίξεις παιχνίδια που θέλουν directx10 με κάρτα που υποστηρίζει μέχρι και 9; Εννοω, δε θα παίξουν καθόλου η θα παίξουν χωρίς κάποια χαρακτηριστικά και εφφε;

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να αλλάξω την κάρτα γραφικών του υπολογιστή μου.

Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ώστε όλα να γίνουν ομαλά και να μην έχω προβλήματα, conflicts κλπ με τον παλιό driver?????

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...