Jump to content

Κάρτες γραφικών: Αγορές, προβλήματα, ερωτήσεις


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά θα σου πρότεινα την Nvidia 7600GT...πολυ καλή...και προσφέρεται για αγορά αυτή την περίοδο...

με 200e η αντίστοιχη πρόταση της ΑΤΙ εχει 256mb ddr3,256bit,με προτοπορίακο συστημα ψύξης(iceQ)T

o θέμα είναι να πάρω κάτι ικανοποιητίκο κ΄αξιόπιστο...δν θέλω κάτι τρέλλο αφόυ από σεπτέμβριο σκοπεύω να πάρω κάτι πολύ κάλο(μέχρι 300e)...άρα μέχρι 120e το πολύ κ΄ΑΤΙ άν γίνεται..

 

Επίσης διάβασα σε προηγούμενο thread ότι σ'ορισμένα μοντέλα γίνεται να "ξεκλειδώσεις" ορισμένα χαρακτηριστικά...άν ξέρει κανείς κανα μοντέλο πού να κυκλοφορεί με τέτοιες δυνατότητες,ας το αναφέρει pls...δν με χαλάει η ιδέα με 120e να πάρω ποιότητα 150e!!!

feel the confusion with the POWER of 3G!:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να αγορασω μια καρτα γρφικων γυρω στα 160 με 180 €.

Βρηκα αυτες τις δυο :

MSI RX1950PRO-T2D256E 256MB PCI-E RETAIL

ASUS EN7600GT/2DHT 256MB PCI-E RETAIL

 

Ποια μου προτεινετε?

ATI δεν εχω ξαναγορασει και δεν ξερω τι λεει σαν εταιρια.Κατι προβληματα με drivers ακουγα και ποτε δεν επερνα.

Η MSI (αν επιλεξω ATI) σαν εταιρια για κερτες γραφικων τι λεει???

 

Την καρτα γραφικων τι θελω ποιο πολυ για παιχνιδια σε αναλυσεις 1024χ768.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Μια 7600GΤ ειναι πολυ καλη αλλα δν πιανει μια μπροστα στην Χ1950ΡRΟ διοτι η συγκεκριμενη ΑΤΙ καρτα ειναι παρα πολυ καλη με αρκετα μεγαλη διαφορα επιδοσεων με την 7600GΤ για προβληματα της ΑΤΙ μην ανησυχεις κ μην ακους τα παιδια εδω διοτι δν φταιει η καρτα απλα κανανε λαθος εγκατασταση της καρτας, η καρτα αποδιδει αριστα σε αναλυση 1280χ1024 με ολα ΜΑΧ. Μην το σκεφτεσαι τρεχα να παρεις την ΑΤΙ καρτα!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Αρα παω για ATI !!! Αν την εχει κανεις απο εδω μεσα ας μου πει εντυπωσεις σε παιχνιδια οπως Oblivion,F.E.A.R,Quake 4,Age of Empires 3....

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

HIS RADEON 128MB-128bit με iceQ τεχνολογία+ddr3...πιστεύω ότι είναι αρκετα καλή άν κ΄με προβληματίζει ότι είναι 128bit(πιστεύω πως τα mb δν παίζουν καθοριστικό ρόλο)Επειδή είναι η 1η φορά που ασχολουμαι-σοβαρά-με κάρτες γραφικων θέλω τήν γνώμη σας...ειναι ικανοποιήτικές οι προδιαγραφές της κάρτας για παιχνίδι σε 1280x1024 κ τίτλους οπώς fear & oblivion?+έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο μέχρι 120e?

 

ΥΓ:Από σεπτέμβριο θα πάρω νέα κάρτα,πίθανως dx10 μέχρι 300e,άρα θέλω μια μέτρια κάρτα πού να με καλύψει γιά το καλοκαίρι που έρχεται...

feel the confusion with the POWER of 3G!:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για την MSI NX7950GT 512MB;

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Δεν θα μπορεί να υποστηρίξει το Directx 10.....; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Είναι συγκεκριμένες οι κάρτες που υποστηρίζουν το directx10. Η συγκεκριμένη γράφει στα χαρακτηριστικά directx9! οπότε όχι!

 

Αν θες directx10 κοίτα καμία 8800 αλλά να είσαι έτοιμος για 500++€...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά-SOS!- απαντήστε το ερωτημά μού...αρκεί η κάρτα που προαναφέρω γιά ποιοτικο παιχνίδι ή υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση στα ίδια λεφτά?
feel the confusion with the POWER of 3G!:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Παιδακια εβαλα καινουρια καρτα γραφικων και συγκεκριμενα μια 7600gt,εβαλα τους drivers κανονικα και δουλευει μια χαρα!

 

υπαρχει ενα αλλα!

στις ρυθμισεις οταν παταω στον οδηγο βελτιστοποιησης οθονης μου βγαζει το εξης μηνυμα¨--

 

"Οι οθονες που βρισκονται σε λειτουργια κλωνου δεν ειναι διαθεσιμες για βελτιστοποιηση!

Αν θελετε να βελτιστοποιησετε τις οθονες αυτες αλλαξτε τη λειτουργια της οθονης σε διαφορετικη λειτουργια και ξεκινηστε ξανα τον οδηγο!

 

Τι πρεπει να κανω για να αλλαξω τη λειτουργια αυτη που λεει?

 

παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει αμεσα ας το κανει!

 

Ευχαριστωωωωω πολυυυυυυυυυυυυ!!!!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

7600gt AGP η PCI?

Εγω αυριο θα παω να παραγγειλω καρτα γραφικων γιατι η δικια μου 9600pro δεν την παλευει..

δεν μπορω να πεξω το need for speed carbon..στο wow οταν μπαινω στα οχειρα που ειναι μαζεμενος πολυς λαος τρωει κολημματακια..κοκ..

το θεμα ειναι πως θελω agp...

και ρωτω εγω...

αξιζει να βαλει κανεις AGP η να αλλαξω και μια μητρικη και να βαλω PCI να ξεμπερδευω...δεν διαθετω πολλα λεφτα για ξοδεμα...η γραφικων η προαναφερομενη θα μου βγει γυρω στα 100-130

αν εχετε καποια καλυτερη προταση σε agp καρτα γραφικων παρακαλω πειτε μου...επισης την γνωμη σας για το αν αξιζει να βαλω πακετο μητρικη και καρτα γραφικων PCI...αλλα μετα θα χρειαζομαι και αλλη ραμ ε?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

ειναι pci express φιλε μου ξερεις τι να κανω μηπως?

 

φιλε dinossss ο επεξεργαστης μου εχει αυτο το socket

 

CPU Sockets/Slots 1 LGA775

 

και η μητρικη εχει αυτο το chipset

Motherboard Chipset i915P

 

ξερεις τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

help.....

 

antimetopizw ena provlima pou mou spaei ta nevra:mad: !! exw tin geforce 4

kai de mou paizei kanena kainourio paixnidi kai sigkekrimena to underground carbon!!

 

please protinete mou mia fthini kai kali karta toulaxiston na mporei na paizei aksioprepos ta paixnidia!!:(

 

thanks...

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

Αποταθείτε παρακαλώ στο τμήμα σκληροware: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=74

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

help.....

 

antimetopizw ena provlima pou mou spaei ta nevra:mad: !! exw tin geforce 4

kai de mou paizei kanena kainourio paixnidi kai sigkekrimena to underground carbon!!

 

please protinete mou mia fthini kai kali karta toulaxiston na mporei na paizei aksioprepos ta paixnidia!!:(

 

thanks...

 

Για AGP θα σου έλεγα

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=904600

 

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.512617

 

 

και για PCI-E

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=910414

 

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.510553

 

:O :rolleyes:

Για παραπάνω πληροφορίες ότι αναφέρει ο Demis_CY

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει Geforce 4, αναγκαστικά η μητρική του έχει AGP και όχι PCI-Express. Επομένως για τέτοια κάρτα γραφικών πρέπει να ψάξει.
Link to comment
Share on other sites

Με τόσο λίγα χρήματα περιορίζονται πολύ οι επιλογές σου πάντως, π.χ.: http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.513122
Link to comment
Share on other sites

Με τόσο λίγα χρήματα περιορίζονται πολύ οι επιλογές σου πάντως, π.χ.: http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.513122

den einai kali afti diladi???? de thelw ipervolika pragmata apo ti karta apla na paizei paixnidia oxi teleia alla ikanopoiitika

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...