Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] Πόσα έχετε δώσει για κλήσεις;


aggelopas
 Κοινοποίηση

Ποσα εχετε δωσει για κλησεις?  

117 members have voted

  1. 1. Ποσα εχετε δωσει για κλησεις?

    • 'Εως 50€ Breakfast
      14
    • 'Εως 100€ Να τα μας αρχίζουμε...
      26
    • Έως 300€ Πελάτης πλέον...
      8
    • More??!! Βασικος χρηματοδοτης των bonus τροχαιατζηδων...
      17
    • Δεν έχω πληρώσει ποτέ! (εξυπακουεται κατοχη οχηματος & διπλωματος για να απαντησετε στην ερωτηση 5)
      52


Recommended Posts

Η γνώμη η δική μου είναι πώς οι μπάτσοι απλά το κάνουν για την δουλειά και τα χρήματα, χέστηκαν αν εσύ σκοτωθείς με την μηχανή επειδή δεν έχεις δίπλωμα ή αν είσαι νόμιμος.Εγω τους τα έχω πεί και στα μούτρα αυτό και μου αλλάζαν κουβέντα και νευριάζαν αλλά δεν με νοιάζει όποτε μου δίνετε η ευκαιρία τους μπινελικώνω για τα καλά αν και δεν καταλαβαίνουν τίποτα αυτοί μόνο να το παίξουν εξουσία ξέρουν καλά !

 

τελικά μπορεί να απαντήσει κανείς και στο ποστ 65 ?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 107
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος ξαναγράψει υβριστικό post σχετικό με το θέμα θα φάει ποινή.

 

Freak για να σε προλάβω το δικό σου σβήστηκε λόγω του ότι είναι δυσανάγνωστο με τον τρόπο που το έγραψες (πολλά χρώματα)

Link to comment
Share on other sites

ε ας το μαυριζες βασιλη μου:!:

 

παμε παλι

 

Ρε οι τροχαίοι δεν χτυπάνε τα πρόστιμα και δεν κάνουν τα μπλόκα με απώτερο σκοπό να βελτιώσουν τις συνθήκες κυκλοφορίας. Είναι ξεκάθαρο αυτόΤα κάνουν όποτε θέλουν να εκπληρώσουν τον "οικονομικό στόχο" που θέτει η κάθε υπηρεσία και η κάθε χρονική περίοδος. .

Όταν πρέπει, αμολιούνται στους δρόμους και γράφουν τους πάντες και τα πάντα. Και έτσι πρκύπτει αυτό το περίεργο φαινόμενο, να μας γράφουν για ψύλλου πήδημα, και να τη βγάζουν λάδι καθημερινά τόσες και τόσες χοντρές παραβάσεις. Εγώ βλέπω συνέχεια στον δρόμο παρανομα παρκαρίσματα, κλείσιμο δρόμου με το έτσι θέλω, παραβάσεις στα φανάρια και τις προτεραιότητες και ένα σωρό άλλα, και στον αδερφό μου πριν κανα χρόνο είχαν πάρει τις πινακίδες επειδή είχε παρκάρει σε απόσταση λιγότερη των 12 μέτρων από το φανάρι...

Μα δεν είναι κοροϊδία?? Προσωπικά δεν έχω φάει κανένα πρόστιμο τα 2 χρόνια που οδηγώ, αλλά είμαι περίεργος να δω αν θα κράταγα την ψυχραιμία μου και δεν θα έχωνα μπινελίκια...

 

ας μην ειμαστε απολυτοι.γινονται και μπλοκα με στοχο και λογικη

αυτο νομιζω εχει αποδειχτει οταν ειχε βγει πριν απο αρκετα χρονια στην τηλεοραση επιστολη προς ολα τα τμηματα

 

 

δεν εισαι ο μονος που παρατηρεις τετοια φαινομενα..αληθεια για το φαναρι 15 μετρα δεν πρεπει να εχουμε αποσταση?

 

 

ουτε εγω εχω φαει κληση(φτου φτου σκορδα)

αν γινει και οντως φταιω,οκ..αλλα αν ειναι κληση να χαμε να λεγαμε καποιος θα το μετανιωσει..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Με το αυτοκινητο ακομα κληση δεν εχω φαει, καποια στιγμη θα την αρπαξω για παρκαρισμα ή για οριο ταχυτητας δεν υπαρχει περιπτωση να τη γλυτωσω.
Link to comment
Share on other sites

ε ας το μαυριζες βασιλη μου:!:

 

παμε παλι

 

 

 

ας μην ειμαστε απολυτοι.γινονται και μπλοκα με στοχο και λογικη

αυτο νομιζω εχει αποδειχτει οταν ειχε βγει πριν απο αρκετα χρονια στην τηλεοραση επιστολη προς ολα τα τμηματα

 

 

δεν εισαι ο μονος που παρατηρεις τετοια φαινομενα..αληθεια για το φαναρι 15 μετρα δεν πρεπει να εχουμε αποσταση?

 

ουτε εγω εχω φαει κληση(φτου φτου σκορδα)

αν γινει και οντως φταιω,οκ..αλλα αν ειναι κληση να χαμε να λεγαμε καποιος θα το μετανιωσει..

20 είναι για φανάρι...(Το Φεβρουάριο πήρα το δίπλωμα αλλά τα σήματα τα πέρασα το 2005 και θυμάμαι τα βασικά)

12 για στοπ

Δεν νομίζω να παίρνουν όμως το μέτρο και να μετράνε μέχρι το φανάρι!Αρκεί να έχεις μια απόσταση τέτοια ώστε να μην εμποδίζεις(και 15 καλά είναι).Αν γίνεται αυτό πολύ θα ήθελα να το δω.Να γράφουν για παράδειγμα κάποιον επειδή είχε παρκάρει 19 μέτρα μακριά.Ακόμη και σε μένα να το 'καναν θα έσκαγα στα γέλια και θα το έλεγα σε όλο τον κόσμο με καμάρι για τον έλεγχο που γίνεται όπως πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

σιγα μη βγαινουν με την μεζουρα καλε!

χωρια που θεσσαλονικη αποκλειται να δεις ελευερο φαναρι,ακομα και σταση λεωφορειου

για κρουνο πυροσβεστικης δε το συζητω

αν τηρουσαμε ολοι αυτα τα μετρα(20 απο φαναρι,15 απο κρουνο,12 απο σταση) δε θα ειχαμε που να παρκαρουμε

και προς Θεου!δε λεω πως καλα κανουμε και ειμαστε παρανομοι.αλλα σε ορισμενες πολεις το θεμα παρκινγκ ειναι μεγαλο προβλημα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ας εξασφαλίσουν αυτοί (=το κράτος) όλες τις ευνοϊκές συνθήκες για νόμιμο παρκάρισμα, και μετά ας μου τραβήξουν και ενα μηνιάτο σε κλήση αν παρκάρω παράνομα. Έλεος δλδ, στις περιοχές γύρω από το κέντρο της Αθήνας ΔΕΝ βρίσκεις χώρο για παρκάρισμα ούτε πάνω στο φανάρι, πόσο μάλλον στα 20 μέτρα. Το "παράνομο" θα έπρεπε να αναφέρεται κυρίως στην εσκεμμένη παρανομία, δλδ έχω τόσο χώρο να παρκάρω νόμιμα, και παρ'όλα αυτά εγώ το βάζω παράνομα (ναι, υπάρχουν και τέτοιο "μαμάω και δέρνω" τυπάδες...). Αλλά δε γίνεται να σε γράφουν επειδή π.χ. δεν τήρησες την απόσταση από την πινακίδα/φανάρι. Και που να το βάλω δλδ ρε φίλε, προτιμάς να το αφήσω στη μέση του δρόμου???

Αλλά άμα ήθελα αξιοκρατία, θα έπρεπε να την είχα κάνει από αυτή τη χώρα πολύ καιρό τώρα. Όλοι μας!! Να μένανε μόνοι τους, και να κλέβανε, κοροϊδεύανε, κόβανε πρόστιμα ο ένας στον άλλον!!!! :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως αν βρω χωρο σε φαναρι σιγα μη σκεφτω να φυγω 20 μετρα μακρια..(εννοειται ποτε δε παρκαρω πανω σε διαβαση)

αλλα ρε παιδια μια παρακληση!

μην παρκαρετε εκει οπου υπαρχουν ραμπες για ΑΜΕΑ¨:!::!:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
τίποτα στα 8 χρόνια που οδηγώ! (αλλά με κάποιο φλερτάκι):worry:

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

320 euro gia orio to 2002 (eutyxos ta plirose i douleia)

450 euro (sto dikastirio) prin 2 mines gia ypervoliko orio stin Attiki (dystyxos o torinos ergodotis einai Skroutz).

Eixe orio 120 kai pigaina me 162.

Link to comment
Share on other sites

τίποτα στα 8 χρόνια που οδηγώ! (αλλά με κάποιο φλερτάκι):worry:

 

Και εγω καμια ακομα, 2 χρονια οδηγω συστηματικα.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα 150ευρώ πρόστιμο επειδή έλειπε η μπροστά πινακίδα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα 150ευρώ πρόστιμο επειδή έλειπε η μπροστά πινακίδα.

 

μπορούσες να τη γλυτώσεις πιστεύω έτσι εχω ακούσει τουλάχιστον.

 

back to the point. 50€ για ταχύτητα έπεσα σε καλόν ^_^

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα με εγραψαν για μπροστινη πινακιδα που φυσικα και δε προβλεπεται να βαλω.απο πολλους την εχω γλυτωσει απλα με παρατηρηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα 150ευρώ πρόστιμο επειδή έλειπε η μπροστά πινακίδα.

 

μπορούσες να τη γλυτώσεις πιστεύω έτσι εχω ακούσει τουλάχιστον.

 

back to the point. 50€ για ταχύτητα έπεσα σε καλόν ^_^

 

Ναι με μια καλη δικαιολογια του στυλ κοπηκε η μια βιδα,μου την στραβωσαν και τετοια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον είπα το αμάξι είναι καινούργιο και περιμένω τώρα την βάση για μπροστά γτ μπαίνει στο πλάι όχι στην μέση και η απάντησή του:"Έλα ρε φιλαράκι γυρνάς με τέτοιο αμάξι και σε ενοχλεί το πρόστιμο των 150ευρώ?"Αν και το αμάξι δεν ήταν δικό μου,το έκανα γαργάρα γτ δεν θέλω να μαλώνω ξανά με μπάτσο και τον είπα καλά γράψε με να φύγω βαρέθηκα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
5 χρονια οδηγω μηχανη και δεν εχω φαει προστιμο!με σταματησαν μια φορα,ειχα κρανος,αδεια ασφαλεια κτλ αλλα το διπλωμα ειναι για 50αρι ενω η μηχανη 100αρα.μου εκαναν παρατηρηση και με αφησαν.μπορουσαν βεβαια να με γραψουν για εξατμιση καθρεπτη κτλ αλλα μπα.η πλακα ειναι οτι εγω δεν ακουσα την σειρηνα τους και σταματησα,αλλα σταματησα στον φουρνο για να παρω να φαω και τσουπ μπηκαν και αυτοι :lol:
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα με εγραψαν για μπροστινη πινακιδα που φυσικα και δε προβλεπεται να βαλω.απο πολλους την εχω γλυτωσει απλα με παρατηρηση.

 

γιατι δεν προβλεπεται να βαλεις την πινακιδα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν προβλεπεται να βαλεις την πινακιδα?

 

ειναι πολυ απλο.δεν μου αρεσει και δεν την βαζω.καλλιο τα 150 παρα να δω το αμαξι η την μηχανη μου με πινακιδα.ασε που αν ενεργοποιησουν και τις καμερες θα βγαλω και την πισω.αν και κανονικα η πισω πινακιδα θα πρεπε να τους ενδιαφερει περισσοτερο.προσωπικο θεμα και γουστο ειναι και δε ζητω την γνωμη κανενος στο θεμα αυτο,εχω κολλημα τι να κανουμε.αν και συνηθως εδω δε γραφουν για την μπροστινη πινακιδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...