Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Ναι, μπορείς να το βάλεις το Unbraded Firmware μόνο σου αλλά μπορείς να δώσεις 30€ στο 9Volto να σου το κάνει στα σίγουρα.

 

Έλεος. 3 click είναι όλη η διαδικασία και τα 2 αρχεία του firmware που θέλει. Τι πιο σίγουρο θα κάνει το 9volto δηλαδή;

 

Το πρόγραμμα που χρειάζεσαι είναι το XS++

Link to comment
Share on other sites

Yποτίθεται όταν πληρώνεις παίρνεις εγγύηση καλής λειτουργίας ή αν κάτι πάει στραβά στο επαναφέρουν:!:

 

Ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτίσω κάτι ξέρετε αν κυκλοφορεί ακόμα στην ελληνική αγορά?? έχω επιδότηση από τη vodafone και σκέφτομαι να το πάρω..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτίσω κάτι ξέρετε αν κυκλοφορεί ακόμα στην ελληνική αγορά?? έχω επιδότηση από τη vodafone και σκέφτομαι να το πάρω..

 

To K800i κυκλοφορεί στην αγορά και είναι πάρα πολύ καλό μοντελάκι!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτίσω κάτι ξέρετε αν κυκλοφορεί ακόμα στην ελληνική αγορά?? έχω επιδότηση από τη vodafone και σκέφτομαι να το πάρω..

 

Η προμήθεια είμαι σχεδόν σίγουρος οτι έχει σταματήσει στη Vodafone. Ότι τους έχει μείνει stock λογικά. Εγώ που το πήρα με επιδότηση από το κατάστημα Vodafone στην Πανεπιστημίου ήταν το τελευταίο που είχε μείνει (απ'ότι μου πε η κορασίδα);p

Link to comment
Share on other sites

Έλεος. 3 click είναι όλη η διαδικασία και τα 2 αρχεία του firmware που θέλει. Τι πιο σίγουρο θα κάνει το 9volto δηλαδή;

 

Το πρόγραμμα που χρειάζεσαι είναι το XS++

 

Εσείς τα firmware πού τα βρίσκετε για το XS++; :O

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τα firmware πού τα βρίσκετε για το XS++; :O

 

http://www.4shared.com

 

k800i main

k800i fs

:)
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώωω! :)

 

έντιτ: και κάτι ακόμα, πήρα ένα Κ800 τζαμπέ, και όταν το ανοίγω, μου βγάζει customization error. Αυτό τι σημαίνει;

 

ξανα-μανα έντιτ: δεν το είχε κάνει finalize το τηλέφωνο τελικά ο πρώην ιδιοκτήτης. :)

Link to comment
Share on other sites

Η προμήθεια είμαι σχεδόν σίγουρος οτι έχει σταματήσει στη Vodafone. Ότι τους έχει μείνει stock λογικά. Εγώ που το πήρα με επιδότηση από το κατάστημα Vodafone στην Πανεπιστημίου ήταν το τελευταίο που είχε μείνει (απ'ότι μου πε η κορασίδα);p

 

Oρισμένα κινητά έχει η καθε vodafone κατάστημα,ετοιμοπαράδωτα σε όλες τις φίρμες,για την αποφυγή ληστείας ή διαρρηξης.

 

Το Κ800i συνεχίζει και παράγεται κανονικά,αλλά φαίνεται σαν vodafone live έχει σταματήσει ή δεν στοκάρεται πλέον εν όψη νέων μοντέλων:!:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εκανα flash το κ800 μου και οταν βαζω κωδ τηλεφωνου τον δεχεται και μετα μου λεει error.....ti kanw??????????????/σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Eγώ χρησιμοποίησα το xs++.

 

K800_R1KG001_MAIN_GENERIC_RED52.rar

K800_R1KG001_FS_MEDITERR_RED52.rar

 

τα δύο αρχεία που κατέβασα, και μετά μέσα από το xs++ επέλεγα customize file system και το mediterr για Κ800.

Link to comment
Share on other sites

re file bazo flash themes (swf) kai den ta anoigei??ti kanw???swse me pali an mporeis.......................eyxaristo

 

Κυριάκο, μην κάνεις συνεχόμενα post όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι άλλο σε ένα μήνυμά σου. Πάτα το http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif στο υπάρχον μήνυμα σου και πρόσθεσε αυτό που θέλεις.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

file raver na se rwtisw...exw to bluetooth hack....exw akousei oti ginetai kai me xwris anoixto bluetooth na mpreis sto kinito tou allou mesw internet....ginetai???

Πολύ απλά, όχι... :) :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει προκύψει ξανά αυτό το πρόβλημα και αν το έχετε συζητήσει(δεν έχω χρόνο να ψάξω όλες τις σελίδες), αλλά αντιμετωπίζω το εξής...

 

Όταν πληκτρολογώ μήνυμα, με το χέρι πατάω κατά λάθος το κουμπάκι της κάμερας στα δεξιά και παρόλο που το ενεργό πορτάκι της ψηφιακής είναι κλειστό, μεταφέρομαι στην αρχική οθόνη της εφαρμογής της κάμερας (εννοείται με μαύρη οθόνη, και με ένα μήνυμα να με συμβουλεύει να ανοίξω το πορτάκι).

Είναι σπαστικό και πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω πίσω για να επιστρέψω στο μήνυμά μου.

 

Μάλλον φταίει ο τρόπος που κρατάω το κινητό. Αλλά και πάλι, δεν πρέπει να είμαι η μόνη που το έχει αντιμετωπίσει.

 

Υπάρχει, λοιπόν,λύση όπως για παράδειγμα κάποια ρύθμιση για να παραμένει το κουμπάκι της ψηφιακής ανενεργό όταν είναι κλειστό το πορτάκι για να μην μπαίνω συνέχεια σε αυτή τη διαδικασία μπρος πίσω;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει προκύψει ξανά αυτό το πρόβλημα και αν το έχετε συζητήσει(δεν έχω χρόνο να ψάξω όλες τις σελίδες), αλλά αντιμετωπίζω το εξής...

 

Όταν πληκτρολογώ μήνυμα, με το χέρι πατάω κατά λάθος το κουμπάκι της κάμερας στα δεξιά και παρόλο που το ενεργό πορτάκι της ψηφιακής είναι κλειστό, μεταφέρομαι στην αρχική οθόνη της εφαρμογής της κάμερας (εννοείται με μαύρη οθόνη, και με ένα μήνυμα να με συμβουλεύει να ανοίξω το πορτάκι).

Είναι σπαστικό και πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω πίσω για να επιστρέψω στο μήνυμά μου.

 

Μάλλον φταίει ο τρόπος που κρατάω το κινητό. Αλλά και πάλι, δεν πρέπει να είμαι η μόνη που το έχει αντιμετωπίσει.

 

Υπάρχει, λοιπόν,λύση όπως για παράδειγμα κάποια ρύθμιση για να παραμένει το κουμπάκι της ψηφιακής ανενεργό όταν είναι κλειστό το πορτάκι για να μην μπαίνω συνέχεια σε αυτή τη διαδικασία μπρος πίσω;;;

 

έχω το ίδιο πρόβλημα:pδυστηχώς λύση δεν υπάρχει...απλά προσέχεις πως το κρατάς...:(:rolleyes:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...