Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μολις επεστρεψε το k 800 μου απο σερβις και παλι προβληματα....

απο οταν το ανοιξα εχει κολλησει στην οθονη ενα μηνυμα "για απευθειας μεταβαση στην αναμονη πιεστε & κρατηστε το πληκτρο πισω". Το τηλεφωνο δουλευει κανονικα αλλα ειναι εκνευριστικο για φοντο...

καμια ιδεα κανεις?

δοκιμασες να πατησεις ΟΚ κανονικα πρεπει να φυγει
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

thimaste gia to k800 poy sas eixa pei?

Moy ekanan antikatastasi syskeyis,pros to paron eimai ok.

Paidia mporei na exei mikro problimata,alla einai to kalitero til stin kamera.

Eidika to flash ta kseskizei ola ta kinita!!

proteinete moy ena bt handsfree,an paro alli marka einai symbata?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει φίλε μου, το βίντεο του κ800 είναι αισχρό για συσκευή τέτοιου επιπέδου και δεν βλέπω γιατί να μην αντάξιο του κ750 έστω
Link to comment
Share on other sites

thimaste gia to k800 poy sas eixa pei?

Moy ekanan antikatastasi syskeyis,pros to paron eimai ok.

Paidia mporei na exei mikro problimata,alla einai to kalitero til stin kamera.

Eidika to flash ta kseskizei ola ta kinita!!

proteinete moy ena bt handsfree,an paro alli marka einai symbata?

 

Προτείνω το HBH-IV835, το μικροσκοπικό BT handsfree της SonyEricsson. Ταιριάζει αιθητικά πάρα πολύ με το τηλέφωνο, είναι πανέμορφο, πολύ εύκολο στη χρήση: μπαίνει-βγαίνει με το ένα χέρι, με μια απλή κίνηση. Το μόνο μειονέκτημά του είναι η σχετικά μικρή διάρκεια μπαταρίας σε σχέση με τα υπόλοιπα handsfree (έως 3.5 ώρες ομιλία, έως 160 αναμονή), που είναι όμως λογική σε σχέση με το μέγεθός του. Επίσης αν είσαι από αυτούς που κυκλοφορούν σαν πράκτορες με το BT καρφωμένο στο αυτί όλη μέρα για να μην αργήσουν να πάρουν την επείγουσα κλήση (:p) πάρε κάποιο άλλο γιατί δεν στηρίζεται αρκετά καλά στο αυτί ώστε να τρέχεις ή να κάνεις δουλειές την ώρα που το φοράς.

 

Γενικά με τα bluetooth headsets καλό είναι να παίρνεις ίδιας εταιρίας με το κινητό σου. Θα δουλέψουν ακόμα κι αν είναι από άλλη εταιρία, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις χάνεις κάποιους αυτοματισμούς. Π.χ. συνήθως στα τηλέφωνα SonyEricsson δεν μπορείς να πατήσεις το πλήκτρο του handsfree και να ξεκινήσεις φωνητική κλήση και δεν μπορείς να κάνεις ηχογράφηση φωνητικών εντολών από το handsfree αν αυτό είναι άλλης εταιρίας. Οι δυνατότητες αυτές παίζουν και από συσκευή σε συσκευή, π.χ. με το Κ800 μπορείς να ηχογραφήσεις φωνητική εντολή από το HBH-IV835 ενώ με το Κ750 δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις απο την Τιμ?Μηπως εχει μενου τιμ η καποιο αυτοκολλητο?Ευχχαριστω πολυ :)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...

εφυγε με αλλο τροπο... κουφο παντως

 

καθολου κουφο,εμφανιζεται μερικες φορες στην αρχη που ανοιγυμε το κινητο ειτε αν ειναι κανουρια η συσκευη η αν εχει γινει αναβαθμιση η κι αν εχεις βγαλει και την μπαταρια για λιγο αν θυμαμαι καλα,μην σε ανησυχει δεν ειναι προβλημα αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το HBH-IV835, το μικροσκοπικό BT handsfree της SonyEricsson. Ταιριάζει αιθητικά πάρα πολύ με το τηλέφωνο, είναι πανέμορφο, πολύ εύκολο στη χρήση: μπαίνει-βγαίνει με το ένα χέρι, με μια απλή κίνηση. Το μόνο μειονέκτημά του είναι η σχετικά μικρή διάρκεια μπαταρίας σε σχέση με τα υπόλοιπα handsfree (έως 3.5 ώρες ομιλία, έως 160 αναμονή), που είναι όμως λογική σε σχέση με το μέγεθός του. Επίσης αν είσαι από αυτούς που κυκλοφορούν σαν πράκτορες με το BT καρφωμένο στο αυτί όλη μέρα για να μην αργήσουν να πάρουν την επείγουσα κλήση (:p) πάρε κάποιο άλλο γιατί δεν στηρίζεται αρκετά καλά στο αυτί ώστε να τρέχεις ή να κάνεις δουλειές την ώρα που το φοράς.

 

Γενικά με τα bluetooth headsets καλό είναι να παίρνεις ίδιας εταιρίας με το κινητό σου. Θα δουλέψουν ακόμα κι αν είναι από άλλη εταιρία, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις χάνεις κάποιους αυτοματισμούς. Π.χ. συνήθως στα τηλέφωνα SonyEricsson δεν μπορείς να πατήσεις το πλήκτρο του handsfree και να ξεκινήσεις φωνητική κλήση και δεν μπορείς να κάνεις ηχογράφηση φωνητικών εντολών από το handsfree αν αυτό είναι άλλης εταιρίας. Οι δυνατότητες αυτές παίζουν και από συσκευή σε συσκευή, π.χ. με το Κ800 μπορείς να ηχογραφήσεις φωνητική εντολή από το HBH-IV835 ενώ με το Κ750 δεν μπορείς.

se eyxaristo poly file,fainete poly kalo,kai opos leei sto site prepei na exei apsogi poiotita synomilias.

exei kai fortisti?

tairiazei o fortistis toy k800 poy exo?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μήπωσ κσέρει κανείσ πωσ να κανω debranding το Κ800 μου χωρίς να πληρώσω?Ευχαριστω:)

 

 

To τσάμπα ψώφησε! Μπορείς από wotan με 7 ευρώ.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με τα bluetooth headsets καλό είναι να παίρνεις ίδιας εταιρίας με το κινητό σου. Θα δουλέψουν ακόμα κι αν είναι από άλλη εταιρία, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις χάνεις κάποιους αυτοματισμούς. Π.χ. συνήθως στα τηλέφωνα SonyEricsson δεν μπορείς να πατήσεις το πλήκτρο του handsfree και να ξεκινήσεις φωνητική κλήση και δεν μπορείς να κάνεις ηχογράφηση φωνητικών εντολών από το handsfree αν αυτό είναι άλλης εταιρίας. Οι δυνατότητες αυτές παίζουν και από συσκευή σε συσκευή, π.χ. με το Κ800 μπορείς να ηχογραφήσεις φωνητική εντολή από το HBH-IV835 ενώ με το Κ750 δεν μπορείς.

 

Πάντως, το Samsung Bluetooth / Tiny που έχω παίζει μία χαρά με το Κ800 μου :happy:

 

Παρ όλα αυτά συμφωνώ, έτσι έχεις τις λιγότερες πιθανότητες να σου κάτσει η οποιαδήποτε ασυμβατότητα!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κ800 δεν εχει φλασ στο βιντεο? τι περιεργο κ αυτο..το βραδυ πωσ θα βγαινει το βιντεο..

 

με φακό., μπουχου χου:lol: :ninja:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

με φακό., μπουχου χου:lol: :ninja:

 

Στις ψηφιακές πώς βγαίνει??

 

Ψηφιακή μηχανή δεν θέλαμε??:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

se eyxaristo poly file,fainete poly kalo,kai opos leei sto site prepei na exei apsogi poiotita synomilias.

exei kai fortisti?

tairiazei o fortistis toy k800 poy exo?

 

Έχει δικό του φορτιστή το HBH-IV835 με ένα μικρό βύσμα που ταιριάζει ακριβώς στο ακουστικό, αλλά στην ουσία είναι ο ίδιος φορτιστής με του τηλέφωνου. Δηλαδή και το "μικρό" αυτό βύσμα μπορεί να φορτίσει το Κ800, και το "μεγάλο" βύσμα του φορτιστή του Κ800 μπορεί να κουμπώσει και να φορτίσει το ακουστικό (κουμπώνει σε μία άκρη του χρησιμοποιώντας το ένα από τα δύο clips).

Το ακουστικό συνεργάζεται με όλους τους φορτιστές που κάνουν για το Κ800.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καταρχήν καλησπέρα. Μόλις έγινε το service στο k800i μου (σπασμένη οθόνη) και μου έκαναν update αυτοί από μόνοι τους. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω την συσκευή με το pc, έκανα uninstall το pc suite και το ξανάβαλα αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δοκίμασα και σε άλλες usb θύρες μήπως δουλέψει αλλά και πάλι τίποτα. Λογικά θα είναι το πιο πρόσφατο update (δεν ξέρω από που να το κοιτάξω) και χρησιμοποιώ την έκδοση 1.20.237 του pc suite και η συσκεύη είναι vodafone live. Καμμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καταρχήν καλησπέρα. Μόλις έγινε το service στο k800i μου (σπασμένη οθόνη) και μου έκαναν update αυτοί από μόνοι τους. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω την συσκευή με το pc, έκανα uninstall το pc suite και το ξανάβαλα αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δοκίμασα και σε άλλες usb θύρες μήπως δουλέψει αλλά και πάλι τίποτα. Λογικά θα είναι το πιο πρόσφατο update (δεν ξέρω από που να το κοιτάξω) και χρησιμοποιώ την έκδοση 1.20.237 του pc suite και η συσκεύη είναι vodafone live. Καμμιά βοήθεια;

Και εγω το ιδιο προβλημα ειχα.Τωρα το αφησα και περναω τα αρχεια μεσω card reader.Και επισης δεν θελω να κανω αναβαθμιση γιατι ειναι vodafone live κια δεν θελω το κινητακι μου να υποστει τον λεγομενο ξαφνικο θανατο.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καταρχήν καλησπέρα. Μόλις έγινε το service στο k800i μου (σπασμένη οθόνη) και μου έκαναν update αυτοί από μόνοι τους. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω την συσκευή με το pc, έκανα uninstall το pc suite και το ξανάβαλα αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δοκίμασα και σε άλλες usb θύρες μήπως δουλέψει αλλά και πάλι τίποτα. Λογικά θα είναι το πιο πρόσφατο update (δεν ξέρω από που να το κοιτάξω) και χρησιμοποιώ την έκδοση 1.20.237 του pc suite και η συσκεύη είναι vodafone live. Καμμιά βοήθεια;

 

Όταν συνδέεις το βύσμα usb στο κινητό σου βγάζει ένα μενού στην οθόνη της συσκευής?

Τι επιλέγεις??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το βύσμα usb στο κινητό σου βγάζει ένα μενού στην οθόνη της συσκευής?

Τι επιλέγεις??

Επιλέγω μεταφορά αρχείων. Και μετά μου λέει το γνωστό "Μην αφαιρείτε το καλώδιο USB πριν......" .. Ελέγχω στο my computer μήπως υπάρχει εκεί αλλά δεν είναι...

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγω μεταφορά αρχείων. Και μετά μου λέει το γνωστό "Μην αφαιρείτε το καλώδιο USB πριν......" .. Ελέγχω στο my computer μήπως υπάρχει εκεί αλλά δεν είναι...

 

Αν επιλέγεις "μεταφορά αρχείων" ο υπολογιστής σου βλέπει το κινητό σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο και το pc suite δεν λειτουργεί.

Επέλεξε "λειτουργία τηλεφώνου" και θα δείς ότι όλα θα πάνε ρολόι.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέγεις "μεταφορά αρχείων" ο υπολογιστής σου βλέπει το κινητό σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο και το pc suite δεν λειτουργεί.

Επέλεξε "λειτουργία τηλεφώνου" και θα δείς ότι όλα θα πάνε ρολόι.:)

Στην Λειτουργία Τηλεφώνου μου λέει πως είναι έτοιμο για χρήση με τον υπολογιστή αλλά δεν το βλέπει καθόλου, ενώ στο suite όταν το βάζω μεταφορά αρχείων λέει πως συνδέθηκε μια συσκευή αλλά στο file manager δεν φαίνεται πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Στην Λειτουργία Τηλεφώνου μου λέει πως είναι έτοιμο για χρήση με τον υπολογιστή αλλά δεν το βλέπει καθόλου, ενώ στο suite όταν το βάζω μεταφορά αρχείων λέει πως συνδέθηκε μια συσκευή αλλά στο file manager δεν φαίνεται πουθενά...

 

Όταν το κινητό είναι σε λειτουργία τηλεφώνου δεν το βλέπει ο υπολογιστής.Το βλέπει μόνο το suite.

Και το αντίστροφο όταν είναι σε "μεταφορά αρχείων".

 

Τον file manager άστον, είναι για τα μπάζα.Πάντα έτσι ήταν...

Αν θέλεις να μεταφέρεις αρχεία από και προς το κινητό επέλεγε το μεταφορά ρχείων.

Αν θέλεις να συγχρονίζεις τις επαφές και το ημερολόγιο επέλεγε λειτουργία τηλεφώνου και κάνε τον συγχρονισμό μέσω του suite.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι σε λειτουργία τηλεφώνου δεν το βλέπει ο υπολογιστής.Το βλέπει μόνο το suite.

Και το αντίστροφο όταν είναι σε "μεταφορά αρχείων".

 

Τον file manager άστον, είναι για τα μπάζα.Πάντα έτσι ήταν...

Αν θέλεις να μεταφέρεις αρχεία από και προς το κινητό επέλεγε το μεταφορά ρχείων.

Αν θέλεις να συγχρονίζεις τις επαφές και το ημερολόγιο επέλεγε λειτουργία τηλεφώνου και κάνε τον συγχρονισμό μέσω του suite.

Αυτό είναι το πρόβλημα. Όταν το έχω σε¨"Λειτουργία Τηλεφώνου" δεν το βλέπει το suite... Ενώ πριν το update έβαζα μόνο το καλώδιο επέλεγα "Μεταφορά Αρχείων" και το έβλεπε κανονικά από το my computer...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα. Όταν το έχω σε¨"Λειτουργία Τηλεφώνου" δεν το βλέπει το suite... Ενώ πριν το update έβαζα μόνο το καλώδιο επέλεγα "Μεταφορά Αρχείων" και το έβλεπε κανονικά από το my computer...

 

Από το my computer θα το δείς κανονικά μόνο όταν έχεις επιλέξει μεταφορά αρχείων.

Αν δεν το βλέπεις υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Προσπάθησε να ξανακάνεις Install το suite

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...