Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Opws akrivws ta les, filtate ddr2...!!!!

...Makari giati plaka plaka ayto to soyrta ferta,synecheia sto service point tis S.e.,gia erwtiseis apo tin agwnia moy pote telika tha einai to "timimeno" edw,

( to diko moy S.E. K-800) echw pia "liwsei" ta podia moy sto treksimo....:( :( :( :( :( :(

(den me noiazei tipote allo apla na aksizei ton kopo monacha-diladi na echw kanei apla tin doyleia moy ws christis aytis tis syskevis...-filtate ddr2!!!!)

 

Μα και εγώ από το "λιώσιμο"έχω μάθει όσα σου λέω,όχι για το συγκεκριμένο κινητό, γενικά για το σέρβις της se.

Να έχεις υπόψη σου και τα εξής ακόμα:

Το σέρβις της se είναι γενικά γρήγορο και αξιόπιστι εκτός κι αν:

-δεν υπάρχουν ανταλλακτικά.Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν ορισμένα ανταλλακτικά, ακόμα και αν το κινητό κυκλοφορεί κάποιους μήνες ήδη στην αγορά.(τα ίδια προβλήματα με τα ανταλλακτικά αντιμετωπίζουν σχεδόν όλες οι ιαπωνικές εταιρίες, είτε κατασκευάζουν κινητά, είτε αυτοκίνητα:p )

-πας σε λάθος service point.Δεν μπορούν όλα τα σέρβις της εταιρίας να κάνουν τα πάντα.Άλλα σέρβις είναι μόνο για αναβαθμίσεις και άλλα μπορούν να κάνουν επέμβαση και στο εσωτερικό του κινητού ή και αλλαγή συσκευής.Να προτιμάς τα σέρβις της Teleservice(TS International) ή της Omnitech(για την οποία πάντως δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα,αλλά προσωπικά δεν έχω παράπονο).

Αυτά:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

:!:

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί πού μπορώ να βρώ το προγραμματάκι

<<Pullface - Image Manipulator>> για το Κ800i ; Το έψαξα στο site της Sony Ericsson αλλά θα προτιμούσα αν μπορούσα να το βρώ κάπου Free... Εύχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!

:hunter:

 

ZOURIDI F.C. !!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,εχω ενα προβλημα με το κινητο μου,επεστρεψα ιταλια σημερα και το κινητο δεχεται μονο τα sms στη sim!!!!γιατι γινεται αυτο?εχει κανεις καμια ιδεα???????
Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ από το "λιώσιμο"έχω μάθει όσα σου λέω,όχι για το συγκεκριμένο κινητό, γενικά για το σέρβις της se.

Να έχεις υπόψη σου και τα εξής ακόμα:

Το σέρβις της se είναι γενικά γρήγορο και αξιόπιστι εκτός κι αν:

-δεν υπάρχουν ανταλλακτικά.Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν ορισμένα ανταλλακτικά, ακόμα και αν το κινητό κυκλοφορεί κάποιους μήνες ήδη στην αγορά.(τα ίδια προβλήματα με τα ανταλλακτικά αντιμετωπίζουν σχεδόν όλες οι ιαπωνικές εταιρίες, είτε κατασκευάζουν κινητά, είτε αυτοκίνητα:p )

-πας σε λάθος service point.Δεν μπορούν όλα τα σέρβις της εταιρίας να κάνουν τα πάντα.Άλλα σέρβις είναι μόνο για αναβαθμίσεις και άλλα μπορούν να κάνουν επέμβαση και στο εσωτερικό του κινητού ή και αλλαγή συσκευής.Να προτιμάς τα σέρβις της Teleservice(TS International) ή της Omnitech(για την οποία πάντως δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα,αλλά προσωπικά δεν έχω παράπονο).

Αυτά:)

 

Αυτό είνα λογικό να συμβαίνει, γιατί λόγω των πτωτικών τάσεων στις τιμές των ηλεκτρονικών δεν συμφέρει να διατηρούν αποθέματα ενός εξαρτήματος που το έχουν αγοράσει από τον προμηθευτή σε μια αυξημένη τιμή, σε σχέση με την τιμή που θα έχει σε 3 μήνες για παράδειγμα. Οπότε τα προμηθεύονται μόλις τα χρειαστούν. Αυτό ισχύει και στην αυτοκινητοβιομηχανία αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κ800 sony ericsson και μπηκα στον αναγνωστη RSS ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΑ

ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΤΑ ΔΙΕΓΡΑΨΑ ΟΛΑ!!!ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ!!ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Link to comment
Share on other sites

:confused: Γειά χαρά σε όλους, μήπως ξέρει κανείς αν έχουμε κανένα νέο από το μέτωπο - Sony(:shoot: :rocket: ) που ακούει στο όνομα UPDATE SERVISE???

PLEASE ANSWER...........:what:

:hunter:

 

ZOURIDI F.C. !!!

Link to comment
Share on other sites

:confused: Γειά χαρά σε όλους, μήπως ξέρει κανείς αν έχουμε κανένα νέο από το μέτωπο - Sony(:shoot: :rocket: ) που ακούει στο όνομα UPDATE SERVISE???

PLEASE ANSWER...........:what:

 

Αυτο περιμενουμε ολοι αλλα τιποτα...

Μας εχει καθυστερησει πολυ...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγει η αναβάθμιση πριν το επόμενο μοντέλο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

skeftete na to agorasei o pateras mou kai tha ithela mia sinoptiki parousiasi meta tin xrisi pou tou exete kanei

 

ennoo pia pistevete oti einai ta thetika tou kai ti arnitika-provlimata exete vrei

 

thanx

83 ολοκληρες σελιδες με τα ++++++++ και τα ------------- :!:

παρτες μια προς μια και θα παρεις μια ολοκληρωμενη εικονα του κινητου :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος Κ800i από την 1η μέρα που βγήκε και είμαι πολύ ικανοποιημένος παρά τη σκληρή χρήση που του κάνω (λήψη photo's videos games radio & mp3 κλπ). Μήπως τυχόν έχει ακούσει κανένας πουθενά για προγραμματάκι που να το κάνει TV remote control μέσω IR?

May The Force Be With You...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος Κ800i από την 1η μέρα που βγήκε και είμαι πολύ ικανοποιημένος παρά τη σκληρή χρήση που του κάνω (λήψη photo's videos games radio & mp3 κλπ). Μήπως τυχόν έχει ακούσει κανένας πουθενά για προγραμματάκι που να το κάνει TV remote control μέσω IR?

Καλημερα.εχει ρωτηθει και εχει απαντηθει πολλες φορες αυτη η ερωτηση.Δεν υπαρχει τετοιο προγραμμα για τα δικα μας κινητα.τετοιες εφαρμογες τρεχουν τα symbian και τα UIQ smartphones της εταιρίας, όπως τα Sony Ericsson P990/P910/P900, M600 .:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε μια νεότερη έκδοση λογισμικού και στην Ελλάδα! Γιατί πάντα να τα έχουμε όλα τελευταίοι; Είμαστε μια μικρή αγορά, αλλά δεν νομίζω ότι ο μέσος ευρωπαίος αλλάζει κινητά με την ελληνική συχνότητα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο το φορουμ!!μηπως καποιος ξερει να μου πει,γιατι ανοιγει τοςο δυσκολα το πορτακι της μπαταριας και αν υπαρχει κανενα πιο ευκολο κολπο για να το ανοιγω??
Link to comment
Share on other sites

Eιναι η κάρτα sim εκει μέσα.

Επομένως, εύκολα καταλαβαίνει κανείς τον λόγο.

(Πολλές συνδέσεις.)

Εγώ εχω 5 κάρτες!!!

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο το φορουμ!!μηπως καποιος ξερει να μου πει,γιατι ανοιγει τοςο δυσκολα το πορτακι της μπαταριας και αν υπαρχει κανενα πιο ευκολο κολπο για να το ανοιγω??
δεν πιστευω οτι ειναι δυσκολο, του κ750 που ειχα ναι ηταν αλλα αυτο μια χαρα, παταω ελαφρα προς τα μεσα διπλα στα γραμματα και προς τα κατω και ανοιγει
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

na po oti provlimata me to kentriko pliktro den tha exoume ksana me to k-800,o logos eine oti exoune vali mia memvrani i opoia kalipti (giro giro) ke den pernane mesa skones, pou dimiourgousan to provlima px. me to 750.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κανα προγραμματάκι αναπαραγωγής βίντεο άλλο-καλύτερο από το υπάρχον του κινητού???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο το φορουμ!!μηπως καποιος ξερει να μου πει,γιατι ανοιγει τοςο δυσκολα το πορτακι της μπαταριας και αν υπαρχει κανενα πιο ευκολο κολπο για να το ανοιγω??

 

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ αρχικά. Με λίγη προπόνηση χαλαρώνει. Βέβαια καλό είναι στη διαδικασία αυτή να μην αλλάζεις και sim, μια και αυτό συνδέεται με το πρόβλημα νεκρών Κ800...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κανα προγραμματάκι αναπαραγωγής βίντεο άλλο-καλύτερο από το υπάρχον του κινητού???

 

Μπα, δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα σε αυτά τα κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρα. Σήμερα πήρα το k800i και έχω το παρακάτω πρόβλημα. Το αυτοκίνητό μου έχει ενσωματωμένο Bluetooth hands free. Δούλευε απροβλημάτιστα με SE-P900 και Qtek9100. Με το k800i παρουσιάζει φοβερή αστάθεια η σύνδεση bluetooth. Συνεχώς συνδέεται και αποσυνδέεται. Καμιά ιδέα? Κανείς με αντίστοιχο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να συνδέομαι με το SEUS και να μου λέει ότι έχω... την τελευταία ( :( ) έκδοση λογισμικού !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...