Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ara no flash wint video etsi??

 

mporoume na kanoume tipota me kamia efarmogh oste na exoune flash??

oxi den mporeis na kaneis tpt gia na anapseis to flash sto k800.telika to 903 to exeis akoma?

moy aresei poy eleges oti se xaloyse kai to video toy 903...

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsopula giati exw xenerwsei apisteuta!!

re paidia sto video den exei flash?

 

pathsa kai me anoikth thn camera me epilegmeno sto video to 0 kai den mou edixne poio koumpi einai gia to flash sto video.

paw menu den exei epilogh gia flash opws exei sthn fwto. ti ginete? den uparxei h apla den to vlepw o stravos egw. ean uparxei pws to energopoio???

 

thanks!!!

 

Y.Γ εαν δεν εχει τελικα ειναι πολυ βλακια. Θα ξενερωσω απιστευτα.

 

Εδώ πολλές ψηφιακές(που και αυτές έχουν xenon flash)δεν υποστηρίζουν την λειτουργία στην εγγραφή βίντεο,θέλεις το Κ800 να το κάνει:confused: :wacko: δε νομίζω......

Το Κ750 μπορούσε να το κάνει γιατί δεν είχε xenon,αλλά ενα led μόνο,ομοίως και άλλα καμεροκινητά;) ;)

Link to comment
Share on other sites

ean einai na kanoyme mathimata grammatikis,kai na kleinoyme pws einai o nwtos toy,nwtoy ton nwto...

...tote,to site,tha eprepe na onomazwtan,"my lessons.gr" kai ochi "myphone.gr"...

(sygnwmi gia to off topic,alla... kanwnika edw mesa,eimaste gia to k-800,kai ochi gia tin grammatiki,etsi den einai...?

 

:offtopic: Μα και'συ ΝΩΤΙΑ δε κολλάει καθόλου,ΝΟΤΙΑ είναι το σωστό,το άλλο χτυπάει στο μάτι και έτσι ο RAVER καλοπροαίρετα ήθελε να σου το επισημάνει μήπως και το είχες γράψει λάθος από κεκτημένη ταχύτητα,ελπίζω να μπορείς να αναγνωρίσεις την θετική κίνηση ενός μέλους προς εσένα;):offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν στερηθεί το κινητό τους παραπάνω από ένα εύλογο χρονικό διάστημα -στην περίπτωση τέτοιου είδους καθημερινής χρήσης θα έλεγα ότι 10 εργάσιμες είναι ΠΟΛΥ- πάρτε το παρακάτω link:

http://www.efpolis.gr/content/content.asp?catid=140

Καλύτερα τηλεφωνήστε τους για να σας δώσουν το fax για να στείλετε την καταγγελία σας (εννοείται ότι επισυνάπτετε απόδειξη αγοράς και απόδειξη παράδοσης στο service), ή στείλτε την με γράμμα. Η συνέχεια έχει γέλιο: η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή κοινοποιεί την καταγγελία σας στη SonyEricsson και ζητά εξηγήσεις εντός 10 ημερών. Μετά μπορεί να τους βάλει πρόστιμο ή οτιδήποτε άλλο προβλέπεται. Μόλις φτάσει αυτό στη SonyEricsson θα αρχίσουν να σας τηλεφωνούν για να σας καθησυχάσουν...

Διάβασα ότι κάποιος το περιμένει 1 μήνα: καταγγελία ΑΜΕΣΑ! Ο νόμος ορίζει ότι η επισκευή πρέπει να γίνει μέσα σε ΕΥΛΟΓΟ χρονικό διάστημα και ΧΩΡΙΣ σημαντική ενόχληση του καταναλωτή.

Η συσκευή αντικατάστασης είναι απαράδεκτη κίνηση διότι πλήρωσες για να έχεις το καλό μοντέλο και σίγουρα όχι αυτό που θα σου δώσουν προσωρινά...

 

ΥΓ: Για περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά τα δικαιώματά σας, μπορείτε να κατεβάσετε τον Οδηγό Καταναλωτή (5,62ΜΒ):

http://www.efpolis.gr/_database/docuploads/sitefile-9214.pdf

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το τελευταιο firware το εχει βαλει κανεις?τι διορθωνει?home update εχει κανει καποιος ειναι ευκολο?
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση ακόμα και τώρα ΔΕΝ είναι διαθέσιμη μέσω της επίσημης οδού (SEUS) αν και είναι Παρασκευή της 36ης εβδομάδας. Μάλλον θα τη δούμε την 37η εβδομάδα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν στερηθεί το κινητό τους παραπάνω από ένα εύλογο χρονικό διάστημα -στην περίπτωση τέτοιου είδους καθημερινής χρήσης θα έλεγα ότι 10 εργάσιμες είναι ΠΟΛΥ- πάρτε το παρακάτω link:

http://www.efpolis.gr/content/content.asp?catid=140

Καλύτερα τηλεφωνήστε τους για να σας δώσουν το fax για να στείλετε την καταγγελία σας (εννοείται ότι επισυνάπτετε απόδειξη αγοράς και απόδειξη παράδοσης στο service), ή στείλτε την με γράμμα. Η συνέχεια έχει γέλιο: η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή κοινοποιεί την καταγγελία σας στη SonyEricsson και ζητά εξηγήσεις εντός 10 ημερών. Μετά μπορεί να τους βάλει πρόστιμο ή οτιδήποτε άλλο προβλέπεται. Μόλις φτάσει αυτό στη SonyEricsson θα αρχίσουν να σας τηλεφωνούν για να σας καθησυχάσουν...

Διάβασα ότι κάποιος το περιμένει 1 μήνα: καταγγελία ΑΜΕΣΑ! Ο νόμος ορίζει ότι η επισκευή πρέπει να γίνει μέσα σε ΕΥΛΟΓΟ χρονικό διάστημα και ΧΩΡΙΣ σημαντική ενόχληση του καταναλωτή.

Η συσκευή αντικατάστασης είναι απαράδεκτη κίνηση διότι πλήρωσες για να έχεις το καλό μοντέλο και σίγουρα όχι αυτό που θα σου δώσουν προσωρινά...

 

ΥΓ: Για περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά τα δικαιώματά σας, μπορείτε να κατεβάσετε τον Οδηγό Καταναλωτή (5,62ΜΒ):

http://www.efpolis.gr/_database/docuploads/sitefile-9214.pdf

Το ευλογο χρονικο διαστημα ειναι καθορισμενο στους 6 μηνες .

Link to comment
Share on other sites

Το ευλογο χρονικο διαστημα ειναι καθορισμενο στους 6 μηνες .

Προιόντα τεχνολογίας αιχμής, όπως τα κινητά τηλέφωνα, σε 6 μήνες είναι ήδη ξεπερασμένα.

Μου φαίνεται αδιανόητο το εύλογο χρονικό διάστημα να είναι τόσο μεγάλο.

Που το βρήκες αυτό??:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πολλές ψηφιακές(που και αυτές έχουν xenon flash)δεν υποστηρίζουν την λειτουργία στην εγγραφή βίντεο,θέλεις το Κ800 να το κάνει:confused: :wacko: δε νομίζω......

Το Κ750 μπορούσε να το κάνει γιατί δεν είχε xenon,αλλά ενα led μόνο,ομοίως και άλλα καμεροκινητά;) ;)

den exei ena led to k750 alla 2 opos kai to w810 mou kai gia bradini lipsi binteo einai poli kalo to exo dokimasei arketes fores (logo mpempi tin ora pou koimatai) kai malista me poli kali lipsi

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

oxi den mporeis na kaneis tpt gia na anapseis to flash sto k800.telika to 903 to exeis akoma?

moy aresei poy eleges oti se xaloyse kai to video toy 903...

 

nai to 903 to exw akoma alla auto exei alla kata. tsp kinhta einai den kathomai na skasw kiolas exw san vasiko mou tel ena Qtek s200 kai eimai arxigos. ola ta alla einai apla gia uparxoun video foto kia ola ta sxetika

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

den exei ena led to k750 alla 2 opos kai to w810 mou kai gia bradini lipsi binteo einai poli kalo to exo dokimasei arketes fores (logo mpempi tin ora pou koimatai) kai malista me poli kali lipsi

 

Τι ένα τι δύο,η ουσία είναι ότι ήθελα να ξεχωρίσω τα led από το xenon;) ,συμφωνώ ώς προς την βραδυνή λήψη με αναμένα τα led του(των) Κ750 που είχα,τελικά το xenon αποδεικνύεται μειονέκτημα για την βραδυνή βιντεοσκόπηση:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το service της SE είναι άψογο

Το πήγα χτες το πρωί , με ενημέρωσαν σήμερα το πρωί και πριν λίγο πήγα και πήρα το ολοκαίνουριο Κ800 μου με την νέα αναβάθμιση που κυκλοφόρησε σήμερα! Το μόνο κακό ότι έχασα τις φώτο μου!

Αυτά ολίγα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το service της SE είναι άψογο

Το πήγα χτες το πρωί , με ενημέρωσαν σήμερα το πρωί και πριν λίγο πήγα και πήρα το ολοκαίνουριο Κ800 μου με την νέα αναβάθμιση που κυκλοφόρησε σήμερα! Το μόνο κακό ότι έχασα τις φώτο μου!

Αυτά ολίγα!

Ωραια νεα για πες μας καμια διαφορα ΕΙΔΕς ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Το ευλογο χρονικο διαστημα ειναι καθορισμενο στους 6 μηνες .

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει αυτό το όριο, η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή έχει κινηθεί για πολύ μικρότερο χρονικό διάστημα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει να αναβαθμίσει κανείς το Κ800 σήμερα μέσω του SEUS; Δοκίμασα από το κινητό μέσα από το μενού update αλλά λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει να αναβαθμίσει κανείς το Κ800 σήμερα μέσω του SEUS; Δοκίμασα από το κινητό μέσα από το μενού update αλλά λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση...
Τα ιδια και εγω μεσω υπολογιστη αλλα και στο σερβις της SE το επισημο που ρωτησα [στο ΒΟΛΟ] μου ειπαν οτι δεν υπαρχει καινουρια εκδοση λογισμικου ...Α ΚΑΙ κατι για το joystick του ειπα το προβλημα και ειπε και αυτος οτι ειναι προβλημα λογισμικου την συγκεκριμενη στιγμη που κολλαει δεν δεχεται την εντολη το τηλεφωνο και να μην επιμενω για να μην δημιουργησω πραγματικο προβλημα στο joystick
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ακομα τιποτα με την αναβαθμιση.

Πριν λιγο που δοκιμασα δεν εχει τιποτα.

Ας περιμενουμε.

Δεν μπορουμε να κανουμε και τιποτα.

 

Ας ελπισουμε να μην αργησει...:mad: :mad: :mad:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους τυχερούς κατόχους του Κ800i και πίστευα ότι ήμουν ο μοναδικός "τυχερός",μέχρι που διάβασα τα άρθρα στο forum!Παρατήρησα ότι το κινητό "καίγεται" οταν βάλεις μια άλλη κάρτα sim και επιχειρήσεις να το ανοίξεις!Γι'αυτό,μην το επιχειρήσετε ποτέ!;'Εκαναν 10 μέρες να το επισκευάσουν και στο τέλος μου έδωσαν καινούριο με αποκορύφωμα τη χθεσινή μέρα που άλλαξα και πάλι κάρτα sim για να χρησιμοποιήσω το 2ο μου αριθμό και μαντέψτε...το κινητό δεν άνοιξε ποτέ!2 συσκευές λοιπον σε διάστημα ενός μήνα...τραγικό!Προσοχή λοιπόν...χρησιμοποιείτε 1 κάρτα sim και αν έχετε 2η...χρησιμοποιήστε άλλο κινητό!Έπίσης από το service μου είπαν ότι κάηκε ενα τσιπάκι οπότε...λίγο δύσκολο να φταίει το λογισμικό!Το εύχομαι πάντως γιατί...κατά τα άλλα...το κινητο είναι κορυφαίο!!!
EXPERT IN HIGH TECHNOLOGY
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους τυχερούς κατόχους του Κ800i και πίστευα ότι ήμουν ο μοναδικός "τυχερός",μέχρι που διάβασα τα άρθρα στο forum!Παρατήρησα ότι το κινητό "καίγεται" οταν βάλεις μια άλλη κάρτα sim και επιχειρήσεις να το ανοίξεις!Γι'αυτό,μην το επιχειρήσετε ποτέ!;'Εκαναν 10 μέρες να το επισκευάσουν και στο τέλος μου έδωσαν καινούριο με αποκορύφωμα τη χθεσινή μέρα που άλλαξα και πάλι κάρτα sim για να χρησιμοποιήσω το 2ο μου αριθμό και μαντέψτε...το κινητό δεν άνοιξε ποτέ!2 συσκευές λοιπον σε διάστημα ενός μήνα...τραγικό!Προσοχή λοιπόν...χρησιμοποιείτε 1 κάρτα sim και αν έχετε 2η...χρησιμοποιήστε άλλο κινητό!Έπίσης από το service μου είπαν ότι κάηκε ενα τσιπάκι οπότε...λίγο δύσκολο να φταίει το λογισμικό!Το εύχομαι πάντως γιατί...κατά τα άλλα...το κινητο είναι κορυφαίο!!!

 

Οι κάρτες που έβαλες ήταν από το ίδιο δίκτυο, ή από διαφορετικό; Ρωτάω γιατ ί εγώ έχω 5 κάρτες, αλλά έχω δοκιμάσε μόνο τις 2 Voda (το K800 είναι Voda live) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αν είναι να μη βάλω ποτέ τις Tim και Cosmote!:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες που έβαλες ήταν από το ίδιο δίκτυο, ή από διαφορετικό; Ρωτάω γιατ ί εγώ έχω 5 κάρτες, αλλά έχω δοκιμάσε μόνο τις 2 Voda (το K800 είναι Voda live) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αν είναι να μη βάλω ποτέ τις Tim και Cosmote!:ninja:

 

:!: Με πάσα επιφύλαξη,:!: θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις τις άλλες κάρτες σου(TIM, COSMOTE) όταν θα θέλεις να ξεφορτωθείς μερικές γρατζουνιές από το κινητό σου;) :ninja: ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...