Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σασ, εχω κι εγω αυτην την κινιταρα, αλλα εχω 2 αποριεσ. Καταρχασ (οπωσ παρατηρησατε...)δεν ξερω πωσ να γραψω το τελικο σιγμα. Και δευτερον, δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφιεσ στο facebook... Μπορω να εχω λιγη βοηθεια???

 

Το τελικό σίγμα είναι στα σύμβολα, από εκεί θα το βάζεις εκτός αν χρησιμοποιείς το Τ9. Για το FB δεν έχω ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

η κοπέλα μου έχει ένα k800 με χαλασμένη κάμερα και θα μου το χαρίσει.

έχω και γω ένα που λειτουργεί η κάμερα αλλά έχει άλλα προβλήματα.

τα ερωτήματά μου είναι.σε τι μαγαζί να το πάω για να αλλάξουν τη κάμερα απ'το ένα στο άλλο.πόσο περίπου θα πάει το μαλλί?

(είχα και ένα υγειέστατο και το έχασα :( )

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου, κάνε το μόνος σου. Ψάξε στο youtube για βιντεάκια αποσυναρμολόγησης του K800 ώστε να ξέρεις τι κάνεις. Πριν από 1μιση χρόνο είχα ανοίξει ένα K800 μιας φίλης μου που δεν δούλευε η camera και είναι σχετικά εύκολο τόσο στο να φτάσεις στο module, όσο και να το αντικαταστήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει μερικές λεπτομέρειες που αν δεν το προσέξεις θα σπάσεις τίποτα.

Βέβαια δεν έχω δεί πολλές κάμερες χαλασμένες σε τέτοια τηλέφωνα, συνήθως χαλάνε τα φίλτρα και διάφορα κυκλώματα της κάμερας παρά αυτή.

Γνώμη μου είναι να το πάς σε ένα μαγαζί τις γειτονιάς και να του πείς να σου αλλάξει την κάμερα για να δείτε τι παίζει. Αν λειτουργήσει είσαι έτοιμος, αν όχι πές του να σου το επισκευάσει.

Σε καμιά περίπτωση μην το πάς σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ok παίδες.ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.αν τελικά το επιχειρήσω θα σας πω αποτελέσματα καθώς και τον τρόπο που επέλεξα.
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξερει κανεις εαν μπορω να βρω και που το k800 για αγορα?

 

aggeliopolis.gr

emarket.gr

ricardo.gr

ebay.gr

ebay.co.uk

χρυση ευκαιρια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κ απο μενα!

Εχω το Κ800i, κ εχω ενα προβλημα μεγαλο!

Δεν μπορω να το συνδεσω με το πισι μου!~

παλια το συνεδεα κ με την pc suite 6 συνδεομουν μια χαρα για μεταφορα αρχειων βασικα(φωτογραφιες)

το πηγα στο σερβις του Γερμανου, μου το καθαρισε απο κατω στο σημειο που συνδεεται το καλωδιο κ ειπε οκ, αλλα δνε λειτουργησε ποτε!

καποια ιδεα;; εχω 100δες φωτογραφιες που ειναι επειγον να μεταφερθουν στο πισι.

Ευχαριστω εκ των προτερω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κ απο μενα!

Εχω το Κ800i, κ εχω ενα προβλημα μεγαλο!

Δεν μπορω να το συνδεσω με το πισι μου!~

παλια το συνεδεα κ με την pc suite 6 συνδεομουν μια χαρα για μεταφορα αρχειων βασικα(φωτογραφιες)

το πηγα στο σερβις του Γερμανου, μου το καθαρισε απο κατω στο σημειο που συνδεεται το καλωδιο κ ειπε οκ, αλλα δνε λειτουργησε ποτε!

καποια ιδεα;; εχω 100δες φωτογραφιες που ειναι επειγον να μεταφερθουν στο πισι.

Ευχαριστω εκ των προτερω.

παρε τις φωτογραφιες με ενα card reader.ευκολοτερη ειναι η διαδικασια ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρε τις φωτογραφιες με ενα card reader.ευκολοτερη ειναι η διαδικασια ;)

 

Raver Ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως μπορώ να περάσω τα μηνύματα απο το κινητό μου sony ericsson k800 στον υπολογιστή? Θα εκτιμούσα μια γρήγορη απάντηση γιατί σε λίγες μέρες φεύγω για το MEXICO!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως μπορώ να περάσω τα μηνύματα απο το κινητό μου sony ericsson k800 στον υπολογιστή? Θα εκτιμούσα μια γρήγορη απάντηση γιατί σε λίγες μέρες φεύγω για το MEXICO!

 

Με το MyPhoneExplorer περνας τα παντα απο το τηλεφωνο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κ΄από μένα...:)

Αφού κατάφερα να μετατρέψω το κ800 σε κ810 (:thanks: για την βοήθεια κ' τον κατατοπιστικότατο οδηγό) τώρα θέλω να του βάλω μερικά patch...

Με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτό με το θερμόμετρο...

Έψαξα στο "θείο" αλλά δεν βρήκα τίποτα...:worry:

Αν το έχει κάποιος μπορεί να μου πεί πως θα το βάλω κ' εγώ???

Ευχαριστώ...:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πριν λίγες μέρες παρέλαβα το κινητό μου από το service γνωστής αλυσίδας προϊόντων κινητής τηλεφωνίας για 2η φορά μέσα σε 1 μήνα.Το πρόβλημα του πριν το 1ο service ήταν ότι η αδυναμία ενεργοποίησης.Το πρόβλημα επιλύθηκε αλλά προέκυψε άλλο.Συγκεκριμένα, το τηλέφωνο δεν αναγνώριζε την κάρτα μνήμης,η οποία προφανώς από αδέξιο χειρισμό στο 1ο service καταστράφηκε. Μετά από 2 εβδομάδες το ξαναπήγα για 2ο service για να ελεγχθεί η κάρτα μνήμης.Δεν κατέστη δυνατό να εξακριβωθεί από τον τεχνικό αν η κάρτα μνήμης ήταν ελαττωματική:!:Η απάντηση ήταν ότι δεν είχαν μια λειτουργική M2 να την δοκιμάσουν:!::!:Μου το παραδίδουν και διαπιστώνω από το κατάστημα ότι είχε υποστεί φορμάρισμα η μνήμη του τηλεφώνου και χαθήκαν σημειώσεις, γεγονότα ημερολογίου,επαφές,μηνύματα:(Αυτό που μ' έκανε τούρκο:mad: ήταν ότι όταν τους ζήτησα να μου δώσουν αντίγραφα ασφαλείας μου απάντησαν ότι δεν είχαν κρατήσει:blink:Το κατάστημα όφειλε να κρατήσει μου ανέφερε ο εξωτερικός τεχνικός, με τον οποίο κατάφερα να μιλήσω μέσω τηλεφώνου.Από την μεριά του το κατάστημα μου είπε ότι κρατά μόνο αντίγραφα επαφών και sms κάτι το οποίο έκανε μόνο πριν το 1ο service:blink:.Καταφανέστατη περίπτωση ερασιτεχνισμού και προχειρότητας:mad:Σπατάλησα αρκετό χρόνο έπειτα για να επαναφέρω μηνύματα και επαφές από το backup του 1ου service, καθώς και φωτογραφίες από την κατεστραμμένη κάρτα μνήμης, με τη βοήθεια του PC Inspector smart recovery http://systest.sonyericsson.com/cws/support αλλά σημειώσεις, εργασίες,ημερολόγιο δεν μπόρεσα να τις επαναφέρω με κάποιο πρόγραμμα.Υπάρχει κάποιος ομοιοπαθής ή κάποιος που γνωρίζει κάποιο προγραμματάκι για την επαναφορά σημειώσεων,γεγονότων ημερολογίου,αρχείου κωδικών, μήπως και περισώσουμε τίποτα από τα συντρίμια που άφησε η ανευθυνότητα του service?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες παρέλαβα το κινητό μου από το service γνωστής αλυσίδας προϊόντων κινητής τηλεφωνίας για 2η φορά μέσα σε 1 μήνα.Το πρόβλημα του πριν το 1ο service ήταν ότι η αδυναμία ενεργοποίησης.Το πρόβλημα επιλύθηκε αλλά προέκυψε άλλο.Συγκεκριμένα, το τηλέφωνο δεν αναγνώριζε την κάρτα μνήμης,η οποία προφανώς από αδέξιο χειρισμό στο 1ο service καταστράφηκε. Μετά από 2 εβδομάδες το ξαναπήγα για 2ο service για να ελεγχθεί η κάρτα μνήμης.Δεν κατέστη δυνατό να εξακριβωθεί από τον τεχνικό αν η κάρτα μνήμης ήταν ελαττωματική:!:Η απάντηση ήταν ότι δεν είχαν μια λειτουργική M2 να την δοκιμάσουν:!::!:Μου το παραδίδουν και διαπιστώνω από το κατάστημα ότι είχε υποστεί φορμάρισμα η μνήμη του τηλεφώνου και χαθήκαν σημειώσεις, γεγονότα ημερολογίου,επαφές,μηνύματα:(Αυτό που μ' έκανε τούρκο:mad: ήταν ότι όταν τους ζήτησα να μου δώσουν αντίγραφα ασφαλείας μου απάντησαν ότι δεν είχαν κρατήσει:blink:Το κατάστημα όφειλε να κρατήσει μου ανέφερε ο εξωτερικός τεχνικός, με τον οποίο κατάφερα να μιλήσω μέσω τηλεφώνου.Από την μεριά του το κατάστημα μου είπε ότι κρατά μόνο αντίγραφα επαφών και sms κάτι το οποίο έκανε μόνο πριν το 1ο service:blink:.Καταφανέστατη περίπτωση ερασιτεχνισμού και προχειρότητας:mad:Σπατάλησα αρκετό χρόνο έπειτα για να επαναφέρω μηνύματα και επαφές από το backup του 1ου service, καθώς και φωτογραφίες από την κατεστραμμένη κάρτα μνήμης, με τη βοήθεια του PC Inspector smart recovery http://systest.sonyericsson.com/cws/support αλλά σημειώσεις, εργασίες,ημερολόγιο δεν μπόρεσα να τις επαναφέρω με κάποιο πρόγραμμα.Υπάρχει κάποιος ομοιοπαθής ή κάποιος που γνωρίζει κάποιο προγραμματάκι για την επαναφορά σημειώσεων,γεγονότων ημερολογίου,αρχείου κωδικών, μήπως και περισώσουμε τίποτα από τα συντρίμια που άφησε η ανευθυνότητα του service?

φιλε σε καταλαβαινω απολυτα.εγω ομως χρησιμοποιω ενα free programm το οποιο ειναι το launce pandora recovery.καντο μια αναζητηση και ευχομαι να βρεις τα χαμενα αρχεια σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά έχω και ένα ένα k800 και είναι τις orange και δεν δουλεύει η η ελληνική sim πάνω σε αυτό το κινητό πως μπορώ να το σπάσω το κινητό να κάνω την sim να δουλέψει...πήγα σε καταστήματα να ρωτήσω και m περνούν 30 ευρώ και πάνω για να μου το ξεκλειδώσουν και να δουλέψει εδώ ελλάδα αν είχατε την ευχαρίστηση να με βοηθήσετε σε κάτι....:D
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν ξέρω από αυτά θα τα "κατεφερο" μονος αν ακολουθήσω τις οδηγίες?ελπίζω να μην το τινάξω το κινητό :P

 

ναι δυστυχώς βαράει άσχημα αυτή η κρίση :P

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα πρόσφατα σε έναν φίλο που έχει πολλά χρόνια το k800i σε άριστη κατάσταση, αυτήν εδώ την μπαταρία η οποία είναι γνήσια.

 

Μόλις την παραλάβαμε την βάλαμε στο κινητό και δούλευε μια χαρά (είχε 76%). Το βράδυ που το έβαλε ο φίλος να φορτίσει έγραψε "μη αναγνωρίσιμη μπαταρία". Επίσης μου είπε ότι τα % είναι γενικά λάθος. Ξέρετε τι συμβαίνει ?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, πρέπει να είναι γνήσια. Αν και η πολύ χαμηλή τιμή της με κάνει να αμφιβάλλω. Το ότι στην πρώτη τοποθέτηση σου έδειξε χ% φόρτιση δεν μουλέει τίποτα. Έχουν δει πολλά τέτοια τα μάτια μου. Κάνε την καρδιά σου πέτρα και πάρε μια καινούργια γνήσια από Ελλάδα με 10-12€, αν δεν κάνω λάθος, για να έχεις ένα λόγο παραπάνω αν σου συμβεί κάτι. Δεν νομίζω πάντως οτι είναι σοφτγουερικό πρόβλημα του κινητού. Παρ΄όλα αυτά όμως, αν έχεις κανέναν γνωστό που να έχει το ίδιο ή άλλο κινητό που ταιριάζει, δοκίμασέ την να δεις τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Φταίει το ότι είναι υπερβολικά γνήσια η μπαταρία. Την πετάς στα σκουπίδια και παίρνεις μια από την αντιπροσωπεία της sonyericsson.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα πρόσφατα σε έναν φίλο που έχει πολλά χρόνια το k800i σε άριστη κατάσταση, αυτήν εδώ την μπαταρία η οποία είναι γνήσια.

 

Μόλις την παραλάβαμε την βάλαμε στο κινητό και δούλευε μια χαρά (είχε 76%). Το βράδυ που το έβαλε ο φίλος να φορτίσει έγραψε "μη αναγνωρίσιμη μπαταρία". Επίσης μου είπε ότι τα % είναι γενικά λάθος. Ξέρετε τι συμβαίνει ?

 

Κατι τετοιο εκανε και το δικο μου πριν κανενα μηνα που το ανοιξα...Bρηκα δλδ μια μπαταρια που 200% την υποστηριζε(περισσευματα απο παλιες συσκευες,και που δουλευα με το Κ800 πριν το αφησω),και μου εβγαζε αυτο το μυνημα...Aρα,μηπως η μπαταρια ηταν πεθαμενη,ακομα και γνησια να ειναι;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Έχω το k800i και συνδέοντάς το στο SEUS μου δείχνει οτι υπάρχει η ενημέρωση R8BF003 CID53. Ξεκινάει η διαδικασία ενημέρωσης και μετα το backup που κανει, εμφανίζει το μήνυμα οτι δεν υπάρχει ενημέρωση. Το firmware που έχει τώρα είναι R1CF001. Τι μπορει να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...