Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα windows 7 όταν έχεις πολλά παράθυρα στο messenger (και σε άλλα προγράμματα βέβαια) τα βάζει όλο στα taskbar και δεν σε ειδοποιεί αν χτύπησε κάποιος μήνυμα ή όχι.. (τουλάχιστον έτσι κάνει αυτό το pc που δουλεύω αυτή τη στιγμή) αυτό πως θα γίνει να αλλάξει;

Εχω όλους τους ήχουν ενεργοποιημένους και στο msn και στο pc, ωστόσο δεν καταλαβαίνω πότε μου στέλνουν μήνυμα, κτλ...

Εμένα όποτε μου στέλνουν κάτι γίνεται πορτοκαλί το χρώμα του Messenger στη taskbar. Παρ'όλα αυτά μπορείς να κάνεις το εξής:

Κάνε δεξί κλίκ πάνω από το εικονίδιο της "Έναρξης" και πάτα το "Properties".Στο tab "Taskbar" θα δεις κάπου που θα γράφει:"Taskbar buttons" και θα σου έχει ως προεπιλογή το "Always cobine, hide labels". Αυτό θα το αλλάξεις και θα επιλέξεις το "Never Combine". Έτσι θα γίνει όπως είναι στα XP/Vista. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα windows 7 όταν έχεις πολλά παράθυρα στο messenger (και σε άλλα προγράμματα βέβαια) τα βάζει όλο στα taskbar και δεν σε ειδοποιεί αν χτύπησε κάποιος μήνυμα ή όχι.. (τουλάχιστον έτσι κάνει αυτό το pc που δουλεύω αυτή τη στιγμή) αυτό πως θα γίνει να αλλάξει;

Εχω όλους τους ήχουν ενεργοποιημένους και στο msn και στο pc, ωστόσο δεν καταλαβαίνω πότε μου στέλνουν μήνυμα, κτλ...

 

Με τον ήχο οκ .. φάνηκε να συνεργάζεται μετά από ένα sign out ..

 

Τρέξε τον σε windows vista sp2 compatibility mode και θα λειτουργεί όπως παλιά.

 

Ε, μα το θέμα είναι να μην γυρνάμε πίσω .. αλλά μπροστά .. είναι δυνατόν;

 

Εμένα όποτε μου στέλνουν κάτι γίνεται πορτοκαλί το χρώμα του Messenger στη taskbar. Παρ'όλα αυτά μπορείς να κάνεις το εξής:

Κάνε δεξί κλίκ πάνω από το εικονίδιο της "Έναρξης" και πάτα το "Properties".Στο tab "Taskbar" θα δεις κάπου που θα γράφει:"Taskbar buttons" και θα σου έχει ως προεπιλογή το "Always cobine, hide labels". Αυτό θα το αλλάξεις και θα επιλέξεις το "Never Combine". Έτσι θα γίνει όπως είναι στα XP/Vista. ;)

 

Α, ευχαριστώ πολύ .. καλή φάση ... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

 

Ε, μα το θέμα είναι να μην γυρνάμε πίσω .. αλλά μπροστά .. είναι δυνατόν;

Πού πίσω γυρνάμε; Μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοούσα. Δεξί κλικ στο .exe, properties, και στο tab compatibility βάλε windows vista sp2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!

Πήρα καινούργιο υπολογιστή.. πέρασα το μσν την ίδια έκδοση που χρησιμοποιούσα και πριν.. αλλά όταν συνδέομαι μου λέει ότι δεν έχω επαφές!!! Μπήκα από το κινητό στο μσν και είδα ότι οι επαφές μου είναι οκ.

Τί πρέπει να κάνω να μου τις εμφανίσει? Μην γίνει και τίποτα και σβηστούν...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δυστυχώς συνεχίζει να μην μου εμφανίζει τις επαφές. :O Κι άλλες "λύσεις" που βρήκα στο google καμία δεν είχε αποτέλεσμα.

 

Edit: Πέρασα τα windows 7.. κατέβασα το msn, το έκανα εγκατάσταση και συνδέθηκα κανονικά!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω κατεβάσει κάποια emoticon, μπορείτε να μου πείτε σε ποιο φάκελο πρέπει να τα βάλω για να μπορέσω να τα χρησιμοποιήσω στο messenger. Ευχαριστώ:)
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Run Windows Live Messenger from the Notification Area

 

Ένα κολπάκι για τους χρήστες των windows 7 που έχει σχέση με την εμφάνιση του WLM στη νέα μπάρα εργασιών (task bar).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Run Windows Live Messenger from the Notification Area

 

Ένα κολπάκι για τους χρήστες των windows 7 που έχει σχέση με την εμφάνιση του WLM στη νέα μπάρα εργασιών (task bar).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3049193#post3049193

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει να ανοίγει αυτόματα το μσν όταν ανοίγω τον υπολογιστή. Ωστόσο κάποιες φορές μου βγάζουν μήνυμα τα windows ότι πρέπει να κλείσει το πρόγραμμα.. κάτι τέτοιο και πρέπει να ανοίξω χειροκίνητα το μσν.

Τί μπορεί να φταίει? Δεν μου το κάνει πάντα. Έχω windows 7 ultimate. Με τα windows xp δεν είχε τέτοιο πρόβλημα..

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

Δες μηπως υπαρχει conflict με καποιο αλλο προγραμμα που ξεκιναει μαζι.

Εχεις την τελευταια εκδοση? Η καποια πειραγμενη παλαιοτερη ωστε να συνεχιζει να κανει connect?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω αν κάνει conflict με κάποιο άλλο πρόγραμμα; Εχω την τελευταία έκδοση. Την κατέβασα από το επίσημο site πριν 4 βδομάδες περίπου που πέρασα και τα windows. Το μόνο που εχω προσθέσει στο μσν είναι το plus αλλά δε νομίζω να φταίει αυτό! Για antivirus εχω το avast. Γενικώς ότι προγράμματα χρησιμοποιούσα πριν, εχω και τώρα. Βέβαια αυτό το κόλλημα μου το κάνει μια στις τρεις φορές που θα ανοίξω τον υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κ αλλα προγραμματα που ξεκινουν στο start up απενεργοποιησε τα απο το msconfig και δες πως θα συμπεριφερθει.

Για να το κανει οποτε του κατεβει ομως ισως ειναι και κακη εγκατασταση.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

συνεχως μου βγαζει το σφαλμα 81000306. στο troubleshoot εμφανιζει προβλημα στα key ports.

το κακο ειναι οτι οταν κανω απεγκατασταση του msn και ξανα install, τα log in μου ειναι ελαχιστα και μετα ξαναεμφανιζει το σφαλμα 81000306. και αυτη τη διαδικασια unistall-install την εχω δοκιμασει αρκετες φορες.

η εκδοση ειναι του 2009 (build 14.0.8089.726)

 

υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω;

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

συνεχως μου βγαζει το σφαλμα 81000306. στο troubleshoot εμφανιζει προβλημα στα key ports.

το κακο ειναι οτι οταν κανω απεγκατασταση του msn και ξανα install, τα log in μου ειναι ελαχιστα και μετα ξαναεμφανιζει το σφαλμα 81000306. και αυτη τη διαδικασια unistall-install την εχω δοκιμασει αρκετες φορες.

η εκδοση ειναι του 2009 (build 14.0.8089.726)

 

υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω;

 

Τσεκαρε στο help, αναφερει τι να κανεις!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

τα χω δοκιμασει και παλιοτερα τα βηματα της βοηθειας του windowslive, αλλα τζιφος...

μαλλον θα κανω το συνηθισμενο, απεγκατασταση παλι...:(

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

τα χω δοκιμασει και παλιοτερα τα βηματα της βοηθειας του windowslive, αλλα τζιφος...

μαλλον θα κανω το συνηθισμενο, απεγκατασταση παλι...:(

 

Τι antivirus εχεις?? Μηπως εμποδιζει κανα firewall? Δοκιμασε να το απενεργοποιησεις!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

AVG εχω...ηδη απεγκατεστησα το msn:p

 

για να δουμε...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχει κανεις αλλος προβλημα τωρα τελευταια με μη παραλαβη/παραδοση μηνυματων?? ανοιγω μια συζητηση και τα μισα απο αυτα που γραφω η μου γραφουν δν φτανουν στον εκαστοτε παραληπτη :(

 

τελευταια εκδοση Msn με plus! και A-patch και Win 7 64-bit

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

νομιζω τελικα οτι το προβλημα το δημιουργουσε το μtorrent. Πρεπει να τρωει ΟΛΟ το bandwidth της γραμμης και να σκαλωνει και το msn. Εχω και προβληματα στο σερφαρισμα οταν εχω και τα torrents. Περιεργο βεβαια. Ισως φταινε οι νεες εκδοσεις του client γιατι δν ξαναχα τετοιο προβλημα.

 

 

Ps: Sorry για το Double post. Απλα για να ενημερωθει το thread ;)

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο οτι με τον plus δεν αποθηκευονται ολα τα chat logs. Δηλαδη κανω μια συνομιλια αλλα μπορει και να μην την κρατησει...

 

Χμ...το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γίνεται να διαγράψω μόνο το msn messenger και να κρατήσω το email ?

 

Και βεβαια γινεται. Το messenger δεν εχει να κανει με το msn id σου (το mail σου δηλαδη), πλην την εισοδο σου σε αυτη την εφαρμογη!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...