Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση, έψαξα στο internet τα manuals των κινητών, και για το D900 λέει 0.82 ενώ για το D900i λέει 0.62.

Eπίσης το D900i δέχεται/ανοίγει αρχεία ms office?

 

 

Ερώτηση προς κατόχους.Ισχύουν αυτές οι τιμές sar που αναφέρω παραπάνω??

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για τισ τιμες SAR δε ξερω.σιγουρα ομως απουσιαζει το picsel viwer μεσω του οποιου διαβαζεις αρχεια office.αντι αυτου προστεθηκε το ραδιοφωνο:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ο αδερφός μου έχει εδώ και μια εβδομάδα το Samsung D900i.

Πολύ όμορφο κινητό και απλό στη χρήση του!

Μια ερώτηση:

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαβάζει αρχεία pdf και word;

Πριν το αγοράσει, στα τεχνικά στοιχεία έλεγε ότι διαβάζει τέτοια αρχεία, όμως στην πράξη διαπίστωσε ότι είναι αδύνατον. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή κάτι άλλο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,είμαι κάτοχος του D900i από τον περασμένο Σεπτέμβρη.Είναι το πρώτο μου Samsung και είμαι πλήρως απογοητευμένος...

Το έχω μεταχειριστεί με προσοχή και από τον πρώτο μήνα το πορτάκι άρχισε να δυσκολεύεται να ανοίξει...Τώρα,θέλει προσπάθεια και με τα δύο χέρια...Η συσκευή εξωτερικά έχει πολλές φθορές χωρίς να έχει πέσει κάτω ποτέ.Την κάρτα μνήμης και που την παίρνει είναι άχρηστη τόσο που αργεί να ανοίξει οτιδήποτε αρχείο βρίσκεται σε αυτή.Η κάμερα θέλει μισή ώρα να εστιάσει και αν κουνηθείς λίγο το'χασες...Το φλας σε σύγκριση με το w-800i που είχα πριν είναι αδύναμο...Τα πλήκτρα δε βολεύουν ιδιαίτερα για τα δάχτυλα...Παιχνίδια δεν μπορείς να βάλεις...Σ τελικό ελληνικό δεν έχει...Αν γράφεις μήνυμα βάζεις το αγγλικό αλλά αν αποθηκεύεις επαφή πρέπει να αλλάξεις γλώσσα εισαγωγής...Το κόμμα έκανα κανα 2 βδομάδες να το βρω που είναι...Γενικά είναι πολύ εκνευριστικό στη χρήση του,αν κ είναι εύκολο δε βολεύει καθόλου...Μην πω για τον ήχο του μηνύματος..Αν είσαι εκτός σπιτιού κι έχει λίγο φασαρία δεν το ακούς ότι χτυπάει για κανένα λόγο...Η μουσική έχει αισχρό ήχο...Αναγκάστηκα και πήρα mp3 player για να ακούω λίγο μουσική...Το μόνο καλό είναι ότι έχει βίντεο mp4...

Είναι κι άλλα αρνητικά αλλά δεν μου έρχονται τώρα...

 

Πρώτη φορά θέλω να αλλάξω κινητό σε τόσο μικρό χρονικό δίαστημα...

Ήταν από τις χειρότερες αγορές που έχω κάνει και δεν πρόκειται να ξαναπάρω Samsung...

 

YΓ: Ούτε για avatar δεν μου πάει καρδιά να το βάλω το ρημάδι...γι'αυτό ,sonyZ7...κινητάρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που περιγράφεις μάλλον δεν μεταχειρίζεσαι το κινητό με τον καλύτερο τρόπο.

Για παράδειγμα δεν μπορεί το κινητό από μόνο του να έχει φθορές εξωτερικά ή το πορτάκι να μην ανοίγει σωστά.Το ότι μετά από χρήση έχει λίγο τσόγο είναι άλλο πράγμα.

Το θέμα με την μνήμη είναι γνωστό.

Τώρα τα υπόλοιπα που λες είναι θέμα software.

Γενικότερα το συγκεκριμένο κινητό είναι ένα τηλέφωνο γενικής χρήσης, χωρίς τις τρελές δυνατότητες αλλά και όχι τόσο χάλια όσο θες να το παρουσιάσεις.

Και από την άλλη πριν αγοράσουμε κάτι, οτιδήποτε είναι αυτό, διαβάζουμε από το επίσημο site της εκάστοτε εταιρίας τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες της συσκευής που θέλουμε να αγοράσουμε.

Γιατί αν απλά αγοράζουμε κάτι μόνο με βάση την εμφάνιση ή ένα χαρακτηριστικό που μας αρέσει τότε όλα τα υπόλοιπα θα τα βρούμε χάλια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι από αυτά που γράφω το οποίο θα μπορούσα να το ξέρω πριν αγοράσω το κινητό διαβάζοντας πληροφορίες κτλ γι'αυτό?Μην τρελαθούμε τώρα...Ούτε είμαι κανένας κολλημένος με κάποια συγκεκριμένη εταιρεία..Έχω χρησιμοποιήσει για αρκετό καιρό ίδιας κατηγορίας τηλέφωνα και κατέληξα ότι σίγουρα το επόμενό μου δε θα είναι Samsung...

 

A,για την μπαταρία δεν είπα,ας μην σχολιάσω...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μια εταιρία θα μπορούσε να πει "αθώα" ψέματα για ένα προϊόν της με σκοπό να το προωθήσει περισσότερο.

Πάντος τι να σου.Το τηλέφωνο το έχω περίπου 6 μήνες τώρα και λειτουργεί άψογα.Όσο για την μπαταρία που λες είναι όλη μέρα συνδεδεμένο με bluetooth,κλήσεις συνέχεια, ημερολόγιο,μηνύματα και η μπαταρία μου κρατάει περίπου 2,5 μέρες με 4-5 ώρες κλειστό το βράδυ για να κοιμηθούμε.

Οπότε μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα με το τηλέφωνο σου και χρειάζεται κάποιο service.

Για δες και αυτή την επιλογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι πολυ ομορφο, με καλη καμερα κ οθονη.το μονο ουσιαστικο μελανο σημειο ειναι οντως ειναι η διαχειριση της καρτας.κ το προβλημα υπαρχει κ σε αλλα κινητα της εταιριας.προσωπικα εχω παρατηρησει οτι προβλημα δεν υπαρχει τοσο με τα videos κ τα mp3 της καρτας αλλα με της φωτογραφιες.ανεξαρτητα με το αν εχεις πολλες ή λιγες μεσα :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας παιδιά, ο αδερφός μου έχει το εν λόγω κινητό και είναι φαντάρος. Έχασε λοιπόν τα τιτλοφορούμενα αξεσουάρ. Ξέρει κάποιος που μπορεί να τα βρεί σε καλή τιμή?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

hello ....exw to d900...ektos apo to pc studio poy dinei i samsung...xerete kapoio allo programma gia diaxeirisi sto pc??ektos apo to floAt's...giati me ayto den sindeetai me tipota...exw kanei back up minimatwn apo to palio kinito kai den mporo na ta perasw ...tha ithela ena programa kai gia sms manager...thanx pantws
angeldust
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.σκοπευω να αγορασω το d900/d900i.

ποια ειναι η διαφορα μεταξυ των 2 μοντελων?

επισης σε ενα review(http://www.gsmarena.com/samsung_d900-review-108p4.php) διαβασα οτι παρολο που στις επαφες μπορουμε να τις κατηγοριοποιησουμε(φιλοι,vip,συναδελφοι),δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την κατηγοριοποιηση αυτη ως φιλτρο στι κλησεις.δηλαδη για παραδειγμα δεν μπορουμε να ορισουμε να δεχομαστε κλησεις μονο απο τους φιλους μας.ισχυει κατι τετοιο??

ελπιαω να εγινα κατανοητος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά. Αν θέλετε να χρησιμοποιείτε το κινητό ως usb mass storage device ή αλλιώς αν θέλετε να βλέπετε την κάρτα μνήμης χωρίς card reader (και αφού δε το παρέχει το πρόγραμμα της samsung) μπορείτε να κάνετε την εξής ρύθμιση.

phone settings /usb settings/ mass storage.

 

Έτσι δε χρειαζόμαστε card reader;)

Ο δρόμος του αύριο οδηγεί στη χώρα του ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να περασουμε παιχνιδια απο το pc μεσω usb?:blink:

ΚΟΥΒΑΝΟΙ!!Κάθε Παρασκευή 19:00-21:00,για στοίχημα και όχι μόνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Oι προτασεις μας στο betradio.dom.gr

football-manager.gr

blog-->koubanoiradio.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.σκοπευω να αγορασω το d900/d900i.

ποια ειναι η διαφορα μεταξυ των 2 μοντελων?

επισης σε ενα review(http://www.gsmarena.com/samsung_d900-review-108p4.php) διαβασα οτι παρολο που στις επαφες μπορουμε να τις κατηγοριοποιησουμε(φιλοι,vip,συναδελφοι),δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την κατηγοριοποιηση αυτη ως φιλτρο στι κλησεις.δηλαδη για παραδειγμα δεν μπορουμε να ορισουμε να δεχομαστε κλησεις μονο απο τους φιλους μας.ισχυει κατι τετοιο??

ελπιαω να εγινα κατανοητος

Καλησπερα. Αργοπορημενη η απαντηση στην ερωτηση σου, αλλα σημερα την ειδα.. Λοιπον. Ναι μπορεις να κανεις τετοια ρυθμιση. Πρωτα πρωτα, ηχογραφεις ενα ''κενο'' ηχο σε συνθηκες απολυτης σιωπης.. Μετα, τον χρησιμοποιεις ως ηχο κλησης για την γενικη κατηγορια του τηλ. καταλογου σου. Για τις ομαδες που εσυ θες να εχεις ειδοποιηση, οριζεις εναν κανονικο ηχο κλησης.. Ετσι μ'αυτον τον τροπο, θα γλιτωσεις απο ανεπιθυμητα κουδουνισματα σε ακαταλληλες ωρες, και θα χτυπαει μονο για τις ομαδες που θες εσυ..! Εγω τουλαχιστον αυτο εκανα με το d900 που ειχα περυσι, και ηταν ολα μια χαρα.. Ελπιζω να ημουν κατατοπιστικος.. :-)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σημερα το πρωι χωρις να κανω κατι, μου ενεργοποιηθηκε ενα σηματακι πανω απο εκει που δειχνει την ωρα , με το γραμμα : "G". Απ'οτι ειδα στο manual ειναι το GPRS.Πως εγινε αυτο;Υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω;Χρεωνομαι κατι;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το έχεις αγοράσει από Ελλάδα.

Πας "Μενού > Ρυθμήσεις > Ρυθμήσεις Τηλεφώνου > Γλώσσα > Ελληνικά "

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι θυμαμαι όταν το είχα αυτο το κινητό όντως οταν ειχε πολυ ήλιο δεν μπορουσα να δω καθαρα την οθονη
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...