Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

nomizw exei point o chamelaion.. to d900i nomizw den exei to pixel viewer... etsi exw katalabei toulaxiston-en antithesei me to d900. tespa...

...as pw k egw ta dika mou... prin treis meres to pira telika... arxika ksenerwsa otan mou eipan apo ti wind oti den yparxei to i se mauro, mono se asimi-inox... telika den itan toso gyalistero.. einai panemorfo k teleio san aisthisi sto xeri sou...

ta kaka pou exw dei egw.. ektos k ap to teleutaio pou anaferei o chamelaion gia ypostiriksi apo pc.. einai i kaki poiotita synomilias... den kserw giati... k mou kanei entypwsi giati den to eixa ksanakousei apo kanena san paraponooo...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά, Πήρα πριν από 5 μερούλες το D900i, και έχω μια απορία... Συγχωρέστε με αν έχει ξαναειπωθεί αλλά στις σελίδες που κατάφερα να διαβάσω δεν το βρήκα.

1) Πως μπορώ να ορίσω στο κινητό να αποθηκεύει τα εισερχόμενα μηνύματα στην συσκευή κ όχι στην κάρτα? Κάθε μήνυμα που λαμβάνω πηγαίνει στην κάρτα κ όχι στην συσκευή μου!

2)Κόμμα δεν υπάρχει στα Samsung? Όπως δεν υπήρχε τελικό σίγμα στα παλιά Ericsson? Ούτε ερωτηματικό ελληνικό έχω βρει..Αν υπάρχουν κάπου αυτά πείτε μου!

3)Ξενέρωσα επίσης με την έλλειψη πίνακα ειδικών χαρακτήρων κ με την έλλειψη επιλογής αποθήκευσης των μην που στέλνω στα απεσταλμένα αυτόματα, χωρίς να κάθομαι να του λέω εγώ κάθε φόρα να τα αποθηκεύει.

4)Υπάρχουν κ άλλα μείον που έχει το κινητάκι σε σχέση με ευκολίες άλλων, αλλά υπάρχουν κ ευκολίες που δεν έχουν τα άλλα, αλλά ας μείνουμε μόνο στα μηνύματα προς το παρών. όποιος ξέρει ας με βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, Πήρα πριν από 5 μερούλες το D900i, και έχω μια απορία... Συγχωρέστε με αν έχει ξαναειπωθεί αλλά στις σελίδες που κατάφερα να διαβάσω δεν το βρήκα.

1) Πως μπορώ να ορίσω στο κινητό να αποθηκεύει τα εισερχόμενα μηνύματα στην συσκευή κ όχι στην κάρτα? Κάθε μήνυμα που λαμβάνω πηγαίνει στην κάρτα κ όχι στην συσκευή μου!

2)Κόμμα δεν υπάρχει στα Samsung? Όπως δεν υπήρχε τελικό σίγμα στα παλιά Ericsson? Ούτε ερωτηματικό ελληνικό έχω βρει..Αν υπάρχουν κάπου αυτά πείτε μου!

3)Ξενέρωσα επίσης με την έλλειψη πίνακα ειδικών χαρακτήρων κ με την έλλειψη επιλογής αποθήκευσης των μην που στέλνω στα απεσταλμένα αυτόματα, χωρίς να κάθομαι να του λέω εγώ κάθε φόρα να τα αποθηκεύει.

4)Υπάρχουν κ άλλα μείον που έχει το κινητάκι σε σχέση με ευκολίες άλλων, αλλά υπάρχουν κ ευκολίες που δεν έχουν τα άλλα, αλλά ας μείνουμε μόνο στα μηνύματα προς το παρών. όποιος ξέρει ας με βοηθήσει!

 

To D900i δεν το έχω αλλά είχα το D900, οπότε κατά 99% δεν αλλάζει κάτι. Έχουμε και λέμε, λοιπόν:

 

1) Δεν μπορείς! Η συσκευή by default αποθηκεύει τα μηνύματα στην κάρτα και όταν αυτή είναι πλήρης τότε αυτόματα αποθηκεύει τα μηνύματα στο τηλ. Αν θέλεις οπωσδήποτε να πηγαίνουν τα εισερχόμενα σου στο τηλ. το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να δημιουργήσεις εσύ όσα μηνύματα χρειάζονται για να γεμίσει η κάρτα, οπότε τα νέα να σου τα πάει στο τηλ.

 

2) Φυσικά και υπάρχει! Και κόμμα και όλοι οι ειδικοί χαρακτήρες! Πατάς παρατεταμένα τη δίεση(#) και σου τα εμφανίζει.

 

3) Για το α) μέρος της ερώτησης σου απάντησα! Για το β) όντως δεν υπάρχει επιλογή! Πρέπει να το κάνεις εσύ!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

To D900i δεν το έχω αλλά είχα το D900, οπότε κατά 99% δεν αλλάζει κάτι. Έχουμε και λέμε, λοιπόν:

 

1) Δεν μπορείς! Η συσκευή by default αποθηκεύει τα μηνύματα στην κάρτα και όταν αυτή είναι πλήρης τότε αυτόματα αποθηκεύει τα μηνύματα στο τηλ. Αν θέλεις οπωσδήποτε να πηγαίνουν τα εισερχόμενα σου στο τηλ. το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να δημιουργήσεις εσύ όσα μηνύματα χρειάζονται για να γεμίσει η κάρτα, οπότε τα νέα να σου τα πάει στο τηλ.

 

2) Φυσικά και υπάρχει! Και κόμμα και όλοι οι ειδικοί χαρακτήρες! Πατάς παρατεταμένα τη δίεση(#) και σου τα εμφανίζει.

 

3) Για το α) μέρος της ερώτησης σου απάντησα! Για το β) όντως δεν υπάρχει επιλογή! Πρέπει να το κάνεις εσύ!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα!

Χίλια ευχαριστώ!Ομολογώ ότι δεν είχα δοκιμάσει να πατήσω την δίεση παρατεταμένα,αν και είναι κοινή συνήθεια σε κάτι τέτοια πλήκτα να κρύβουν επιλογές! Έχω συνηθίσει από τα ericsson που με # αλλάζεις γλώσσα, οπότε δεν τα συνδύασα! Και πάλι ευχαριστώ! Πολύτιμη η βοήθεια σου! :D

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! Να 'σαι καλά! Καλορίζικο και να το χαρείς! Αφού προέρχεσαι από SE θα σου φανούν μερικά πράγματα λίγο περίεργα γιατί η φιλοσοφία στα Samsung είναι εντελώς διαφορετική αλλά μόλις το συνηθίσεις θα το καταευχαριστηθείς!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous, egw apektisa to d900 prin mia evdomada ola kala perasa apo to palio mou to kin ta videos tis fotos mexri extes ..... arxise na svinei mono tou!! na anavei opote thelei kai genika exw trelathei. Tha hthela thn gnwmi sas prin to paw pisw... giati einai poli wraio kinitaki

 

thnax

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω αντιμετωπίσει σε κανένα Samsung από όσοα είχα... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι... Μάλλον για αντικατάσταση συσκευής πας ή για service....

 

Υ.Γ: Δεν προσπάθησες να φορτώσεις τίποτα περίργο?? Ήταν σφραγισμένο όταν το πήρες?? Μήπως παίζει τίποτα με τη μπαταρία...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την αναβάθμιση... Τι να σου πω... Δεν βγάζει συνήθως αναβαθμίσεις η Samsung αλλά αν έχεις απόδειξη αγοράς και είσαι εντός εγγύησης πήγαινε μια βόλτα στο service....

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ΄όλα γειά σας.

Είμαι κι εγώ κάτοχος του D900i από προχτές.

Προσπάθησα να επεξεργαστώ τις τηλεφωνικές μου επαφές στον υπολογιστή. Ετσι αφού εγκατέστησα το PC Studio κι αφού το ενημέρωσα με όλα τα υπάρχοντα updates , προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ότι δεν κατανοεί την Ελληνική γλώσσα κατά την επεξεργασία/τροποποίηση της επαφής (δεν δέχεται την αλλαγή τπου πληκτρολογίου στα Ελληνικά).

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ή κάνω κάποιο λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Μόλις αγόρασα το D900i και θα ήθελα να σας παραθέσω μερικές απορίες μου, μιας και είναι και το πρώτο samsung που είχα ποτέ, μήπως μπορείτε να μου τις απαντήσετε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

1)Τι γίνεται με το Τ9 όταν κάνω Add την λέξη ναι μέν μου την παραθέτει μέσα στο κείμενο αλλά δεν την αποθηκεύει...Δηλαδή την επόμενη φορά που πάω να την βάλω δεν την βρίσκει...Χμμ

 

2)Είναι όντως κρίμα που δεν υπάρχει το Piscel viewer στο (d900i), αλλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να το κατεβάσουμε και να το κάνουμε install ??

 

3)Πώς θα μπορούσα να προσθέσω παιχνιδάκια? Άκουσα μόνο WAP, αλλά και έτσι να είναι μήπως ξέρεται πόσο πάει το WAP στην Vodafone...και σε ποιές σελίδες πρέπει να πάω...Γενικά είμαι λίγο άσχετος με το WAP

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

mono me wap dystixos

kane to exeis ......

katebase paixnidia ston sklhrosoy apo edw http://www.esnips.com/web/WizardSGames kai edw http://rapidshare.com/files/64844142/Java_Games___Apps_240x320.rar

(320x240 othonh)

meta pigene http://euploader.com/index.php kai kane upload opoio game theleis , tha soy dosei kapoio id kai kwdiko.

mpes me to kinhto soy (wap) http://euploader.com/wap/index

Link to comment
Share on other sites

kai kati allo pou diabasa se kapia post ligo pio pron gia tin bataria.loipon ego to ebala se fotinotita1 kai tora mou krataei 3,5 meres akougontas mousiki anixto bluetoth.otan ixa to idio me fotinotita 5 kai akouga musiki kai alla mia mera kratouse mono.
Link to comment
Share on other sites

kai kati allo pou diabasa se kapia post ligo pio pron gia tin bataria.loipon ego to ebala se fotinotita1 kai tora mou krataei 3,5 meres akougontas mousiki anixto bluetoth.otan ixa to idio me fotinotita 5 kai akouga musiki kai alla mia mera kratouse mono.
και οχι μόνο αυτο αλλα και αν ρυθμησεις και το πληκτρολογιο να αναβει ενα συγκεκριμενο ωραριο παλι κερδος θα έχεις στην μπαταρια
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

mono me wap dystixos

kane to exeis ......

katebase paixnidia ston sklhrosoy apo edw http://www.esnips.com/web/WizardSGames kai edw http://rapidshare.com/files/64844142/Java_Games___Apps_240x320.rar

(320x240 othonh)

meta pigene http://euploader.com/index.php kai kane upload opoio game theleis , tha soy dosei kapoio id kai kwdiko.

mpes me to kinhto soy (wap) http://euploader.com/wap/index

 

Το pixel viewer το έχει κανένας για να το βάλω μέσω wap?

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

mporei na mou pei kapoios ena to kinito exei tous idious periorismous opos to d600 pou pernei 4 playlist ton 30 tragoudion = 120 tragoudia ?? ..mou espage ta neura na exw 1 gb karta mnimis kai na blepei mono 120 tragoudia tin stigmi pou eixa 300

 

 

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

mporei na mou pei kapoios ena to kinito exei tous idious periorismous opos to d600 pou pernei 4 playlist ton 30 tragoudion = 120 tragoudia ?? ..mou espage ta neura na exw 1 gb karta mnimis kai na blepei mono 120 tragoudia tin stigmi pou eixa 300

 

 

euxaristw

Ναι φιλε μου ισχυει αυτο με τις Playlists
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα και εγώ το τηλέφωνο το περασμένο σάββατο και έχω δυο απορίες να εκφράσω.

Δεν ξέρω αν έχουν απαντηθεί ξανά γιατί οι σελίδες του thread είναι πάρα πολλές για να τις διαβάσω όλες.

Πρώτα από όλα θέλω να μάθω αν μπορούμε να σβήσουμε το σύμβολο του G που εμφανίζεται στην οθόνη αναμονής.Το οποίο λογικά υποδηλώνει ότι λειτουργεί το δίκτυο GPRS.

Και το δεύτερο που θέλω είναι αν γνωρίζει κάποιος πως ακριβώς λειτουργεί το Τ9.Σε ένα Sony που είχα παλαιότερα όταν έγραφα μια λέξη αυτόματα μου έβγαζε ένα παραθυράκι που μου παρέθετε και άλλες λέξεις κάτι όμως που δεν ξέρω πως γίνεται τώρα.Και πως μπορώ να βάλω μόνο τα Ελληνικά σαν γλώσσα γραφής στο κινητό.

Ελπίζω να μην κουράζω.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To πως βγαζεις το G εχει αναφερθει πολλες φορες εδω και με μια αναζητηση μπορεις να το βρεις.Στο D900 το Τ9 δ εν αποθηκευει νεες λεξεις,ειναι ανεπιδεκτο μαθησεως.Την γλωσσα στα μηνυματα μπορεις να την αλλαξεις απο το μενου γλωσσα εισαγωγης
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθουσα να περασω κατι παιχνιδια .jar στο D900, αλλά δεν τα εκτελεί. Γράφει "Μη υποστηριζόμενη μορφή αρχείου". Υπάρχει καποιος τρόπος να γίνει κάτι...??

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...