Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας και απο μένα, εδω και 3 μήνες που έχω το δ900 μπορω να πω οτι η μπαταρία μου κρατά 2 μερες και την 3 το φορτίζω. καλη αποδοση για κινητο και τις λειτουργίες που τα φορτώνουν πλεον. η χρηση που του κανω μπορω να πω οτι ειναι αρκετα απαιτητική. Το χρησιμοποιώ ως επαγγέλματικο εργαλείο. Και θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο για τις φωτογραφικές του ικανότητες. ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, οχι φωτογραφική μηχανή. Πως είναι δυνατό να εχει τις δυνατότητες που ζητάτε

όταν εχει πανω του εναν τόσο μικρό φακο που στο κατω κατω εχουν όλα τα ΚΙΝΗΤΑ τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο για τις φωτογραφικές του ικανότητες. ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, οχι φωτογραφική μηχανή. Πως είναι δυνατό να εχει τις δυνατότητες που ζητάτε

όταν εχει πανω του εναν τόσο μικρό φακο που στο κατω κατω εχουν όλα τα ΚΙΝΗΤΑ τηλέφωνα.

 

 

Τις φωτογραφικές του ικανότητες τις συγκρίνουμε με αυτές άλλων κινητών τηλεφώνων, όχι με κανονικές ψηφιακές μηχανές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω, το κινητό πλέον έχει και πολύ καλή τιμούλα:):)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=878820

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μετα απο χρονια χρησης κινητων Νοκια αποφασισα να παρω μια συσκευη με αποκληστικο κριτηριο την εμφανηση.ετσι πηρα το d900.τελικα δεν ειναι καθολου μα καθολου κακο,ισα-ισα πολυ καλυτερο απ'οτι περιμενα.εχει βεβαια ελλατωματα αλλα αν δεν ειχε με τι θα ασχολουμασταν...το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι σε χωρους οπου ειχα σημα με αλλα κινητα με το d900 δεν εχω.Εχει κανεις παρατηρησει κατι αναλογο;αν ναι υπαρχει λυση;

 

kai ego exo to idio problima!!

me anabathmisi lete na ftiaksi?

allithia mporo na tin kano monos mou apo to usb kalodio i prepi na pao se servise tis eterias?

Link to comment
Share on other sites

mporo na apanergopoiiso to gprs sto til?

enoo to ikonidio pou fenete stin othoni apo tin mera pou to pira!!!

 

Αν κάνεις μια μικρή και εύκολη αναζήτηση θα βρεις κάτι τέτοιο που εξηγεί πως γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν που θα βρεθούμε για να δούμε ποιος λέει αλήθεια;εγώ είμαι μέσα.

.

 

 

Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ μπορεί στο 99% των χρηστών να κρατά Χ ώρες η μπαταρία και σε άλλους να κρατά Χ+3 μέρες πχ με την ίδια χρήση...για να μην πω με λιγότερη χρήση ότι κρατά και λιγότερο!

Και εγώ μέσα είμαι αλλά με την προϋπόθεση λοιπόν ότι θα ανταλλάξουμε μπαταρίες, θα κρατήσουμε στοιχεία ο ένας του άλλου και αν μετά από 3-4 μέρες η μπαταρία σου κρατά όσο λες θα σου δώσω και 100 ευρώ ΕΞΤΡΑ (φυσικά έχεις κρατήσει τη δικιά μου ήδη)...Δε νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος διαπίστωσης αφού αν κρατά ο καθένας τη δική του μπορεί να φορτίζεται σπίτι στα ενδιάμεσα πχ...περιμένω απάντηση.

 

 

ΕΞΤΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:

Στο φίλο supertsik....αν φίλε μου πρέπει να ψάχνουμε κεραία κινητής πχ. να παίρνουμε τηλέφωνο για να μην πέφτει το σήμα ή η μπαταρία ζήτω που καήκαμε...ΟΧΙ ότι δε μπορεί να παίζει ρόλο αλλά τότε καήκαμε...Εξάλλου άλλα τηλέφωνα ή σε άλλα δίκτυα γιατί να μην έχουν ίδια προβλήματα?

 

Στο φίλο charrisss όντως ΔΕ συγκρίνουμε κινητά με ψηφιακές αλλά με άλλα τηλέφωνα...και με τηλέφωνα μάλιστα ίδιας αξίας ή δήθεν ίδιας περιεκτικότητας σε καλούδια (πχ φακός 3ΜΡ)

 

Φίλε zerow πιστεύω ότι η κουβέντα που είπες για την προέλευση της μπαταρίας είναι η ΜΟΝΗ ΑΠΟΔΕΚΤΗ άποψη για το θέμα...Με βάζεις σε υποψίες και μόνο για αυτό στο φίλο Ninja κρατάω επιφύλαξη...αλλά και έτσι να είναι θέλω την μπαταρία του Ninja ή των άλλων που κρατάει μέρες, νύχτες, βδομάδες!!!

 

Φίλε andrebreton σε άφησα τελευταίο...όχι για κακό λόγο!!! Αν πράγματι έχεις τέτοια μπαταρία (σούπερ) τη θέλω...πήρα το κινητό αυτό για λόγους που ανέφεραν και άλλοι (σχεδιασμό, ελαφρό, κτλ) αλλά και γιατί είχα αφηνιάσει με το παλιό έρικσον και το νόκια που είχα πριν καιρό...ΔΕΝ οφείλει κανένας να πείσει τους άλλους για το κινητό και τις δυνατότητές του αλλά πρόσεξε δεν οφείλει και να πείσει τον εαυτό του ότι έχει αγοράσει το ΥΠΕΡ-κινητό...και εγώ ΔΕ θα μπω στη διαδικασία να υπερασπίζομαι κινητά ή άλλα τεχνολογικά προϊόντα όποιας προέλευσης και να είναι ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ (ή που έχουν οι άλλοι αγοραστές).

 

Φιλικά πρός όλους...τα λέμε...Παρεπιπτόντως τριήμερο για να μη μείνω χωρίς κινητό, πήρα φορτιστή, πήρα USB καλώδιο (δεν ήξερα που θα μπορέσω να βρεθώ να φορτίσω) και πήρα και ένα παλιό Τ65...Παρασκευή βράδυ φουλ φόρτιση και στα 2 τηλέφωνα...Δευτέρα τώρα που σας γράφω το D900 έχει μπαταρία που αναβοσβήνει (χωρίς BT, με 8 sms σύνολο, 3 photos, 14:46 χρόνο ομιλίας). Αντίστοιχα στο ίδιο δίκτυο στην απέναντι τσέπη μου το Τ65 είχε 24sms (test με δωρεάν αριθμό μηνυμάτων στο D900), κλησεις στη φίλη μου 67:18 (ήξερε το τεστάρισμα) και η μπαταρία του τώρα που σας γράφω είναι ακόμα φουλ....

Αααα...το D900 είναι μαύρο χρώμα και το Τ65 είναι κίτρινο...αν παίζει κάποιο ρόλο...:p

Link to comment
Share on other sites

Paides,phra ta bluetooth ths ericsson ta ds970,alla to d900 den ta blepei! th ginete? exw dokimasei ta panta! oute to bluetooth den blepei to d900..den kserw th na spasw twra...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΑΡΧΕΙΟΥ <ΤΗΜ>ΣΕ JPEG ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟ SAMSUNG D900

 

Αυτό δεν γίνεται νομίζω:blink:

Το αρχείο .thm είναι εικόνα??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια *.thm ειναι νομιζω τα αρχεια που περιεχουν τα θεματα για τα σονυ ερικσον(μπορει κ για τα νοκια σμαρτφοουνς δεν ειμαι σιγουρος) οποτε δεν νομιζω να υπαρχει προγραμμα που να απομονωνει την εικονα του μπακγκραουντ(αν αυτο θες)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν νομιζω να υπαρχει προγραμμα που να απομονωνει την εικονα του μπακγκραουντ(αν αυτο θες)

Ναι, έτσι είναι.:) Δεν γίνεται να απομονωθεί η εικόνα, γιατί το αρχείο δεν είναι αρχείο εικόνας.Είναι κάτι σαν εκτελέσιμο αρχείο για συγκεκριμένα κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και να καταθεσω και μια απορια,minimize sto mp3 player γινεται;:O

 

Αν την ώρα που παίζει η μουσική πατήσεις το κόκκινο τηλεφωνάκι θα βγεις στην οθόνη αναμονής και θα παρατηρήσεις ότι παίζει ακόμα η μουσική σου. Γενικά μονο με stop σταματάει. ;)

 

Ναι, έτσι είναι.:) Δεν γίνεται να απομονωθεί η εικόνα, γιατί το αρχείο δεν είναι αρχείο εικόνας.Είναι κάτι σαν εκτελέσιμο αρχείο για συγκεκριμένα κινητά.

 

Αν είναι θέμα για SE, αν το ανοίξεις προς editting στο Theme Studio δεν μπορείς να κάνεις κάποιου είδους extract? Δεν το ξέρω προσωπικά, μια ιδέα ρίχνω...Νομίζω στα Nokia themes για S60 γίνεται αν δεν είναι κλειδωμένο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως καθε φορα που παταω το ΝΟ(κοκκινο τηλεφωνακι) σταματαει η αναπαραγωγη μουσικης και βγαινω σε κατασταση αναμονης.κανω κατι λαθος;μηπως φταιει η εκδοση λογισμικου που εχω ή εχω πειραξει τιποτα στις ρυθμισεις;:blink:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως καθε φορα που παταω το ΝΟ(κοκκινο τηλεφωνακι) σταματαει η αναπαραγωγη μουσικης και βγαινω σε κατασταση αναμονης.κανω κατι λαθος;μηπως φταιει η εκδοση λογισμικου που εχω ή εχω πειραξει τιποτα στις ρυθμισεις;:blink:

Οχι απλά αυτό που λένε οι προηγούμενοι γίνεται 'οταν ακούς μουσική από το media player και όχι ακούγοντας π.χ. ένα mp3 από την μνήμη του κινητού.

Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει ολα μου τα τραγουδια στην καρτα μνημης.εχω φτιαξει δυο τρεις λιστες αναπαραγωγης.οποτε παω στις εφαρμογες,στον οργανοπαιχτη(mp3),ξεκιναω τη λιστα,αρχιζει να παιζει,παταω ΝΟ και τερμα.finito la musica,passato la fiesta:p

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το D900 και όποτε πάω να πάρω τηλέφωνο βγάζει ένα μύνημα "προώθηση υπό όρους" και μετά παίρνει κανονικά τηλέφωνο.

Από ότι είδα σε ξένα φόρουμς έχει να κάνει με τις εκτροπές.

Έκανα στις εκτροπές ΑΚΥΡΩΣΗ ΟΛΩΝ αλλά πάλι μου βγάζει το μήνυμα.

Είπα μήπως είναι απο τον τηλεφωνητή. Πάω στο τηλεφωνητή το κάνω ανενεργό αλλά όταν μπαίνω πάλι στο μενού υπάρχει το νούμερο του τηλεφωνητή.

Έχω Cosmote.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το D900 και όποτε πάω να πάρω τηλέφωνο βγάζει ένα μύνημα "προώθηση υπό όρους" και μετά παίρνει κανονικά τηλέφωνο.

Από ότι είδα σε ξένα φόρουμς έχει να κάνει με τις εκτροπές.

Έκανα στις εκτροπές ΑΚΥΡΩΣΗ ΟΛΩΝ αλλά πάλι μου βγάζει το μήνυμα.

Είπα μήπως είναι απο τον τηλεφωνητή. Πάω στο τηλεφωνητή το κάνω ανενεργό αλλά όταν μπαίνω πάλι στο μενού υπάρχει το νούμερο του τηλεφωνητή.

Έχω Cosmote.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ακυρώνοντας όλες τις προωθήσεις, μπαίνουν αυτόματα οι προωθήσεις του δικτύου

(προς τηλεφωνητή κλπ).Οπότε το μήνυμα δεν το γλιτώνεις.

Δεν φταίει το κινητό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

EXONTAS DIABASEI PANO APO 30 SELIDES TOY FORUM ENHMEROTHIKA GIA ARKETA PRAGMATA GIA TO SYGKKRIMENO KINITO ALLA DIATYRO TIS EKSIS AMFIBOLIES: 1) TO KINHTO OTAN DEXETAI FOTOGRFIES H BINTEO MPOREI NA TA EPEKSERGASTEI? 2)EI FOTOGRAFIES POY BGAZEI EINAI POLY XALIA, THA MPOROYSE KAPOIOS NA ANEBASEI MIA TRABHGMENH THN NYXTA KAI MIA THN HMERA?

EIMAI METAKSY THS AGORAS ENOS D900 H ENOS K800, TO OPOIO TO EXEI O PATERAS MOY KAI THELO NA SYGKRINO TIS FOTOGRAFIES.

PLEASE HELP AS SOON AS POSSIBLE!!!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω μερικές φωτογραφίες που τράβηξα με το D900. Η μόνη σκοτεινή είναι σε μια έκθεση γλυπτών πάγου με χαμηλό φωτισμό για αν δεν έχει καθόλου φωτισμό φυσικά οι φωτογραφίες βγαίνουν χάλια.

 

Ομολογώ οτι πρέπει να έχεις πολύ σταθερό χέρι αλλιώς βγαίνουν πολύ εύκολα θολές, οπότε αν θές να βγάλεις ένα αντικείμενο εν κίνηση πάντοτε θα είναι θολές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...