Jump to content

Δωρεάν Πρόγραμμα Ελληνικών Ονομαστικών Εορτών!


dipapadi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

 

Καταρχήν να ευχαριστήσω όλους όσους κατέβασαν την πρώτη έκδοση του προγράμματος. Μόλις οκολήρωσα την αναβάθμιση του Hellenic Calendar. Η νέα έκδοση ανοίγει πιο γρήγορα από την προηγούμενη, διορθώνει μερικά μικρά λάθη και περιλαμβάνει μια επιπλέον προβολή των Σημαντικών Ημερομηνιών του έτους.

 

Στη σχετική λίστα μπορείτε να δείτε συγκεντρωμένες τις σημαντικότερες κινητές και ακίνητες γιορτές καθώς και τις ημέρες που πέφτουν! Μπορείτε να κατεβάσετε την νέα έκδοση από τη διεύθυνση http://www.papadi.gr.

Στείλτε τα σχόλιά σας στο σχετικό blog entry (http://www.papadi.gr/Default.aspx?tabid=70&EntryID=17) ή σε αυτό το forum. Παρακαλώ μαζί με τα σχόλια ή τα ερωτήματά σας σημειώστε και την συσκευή που χρησιμοποιείτε, έτσι ώστε να μπορέσω να συγκεντρώσω μια λίστα με τις συμβατές συσκευές.

 

Δυστηχώς θα απογοητεύσω τους φίλους που χρησιμοποιούν Windows Mobile Smartphone Edition, μια που οι ιδιοτροπίες που υπάρχουν τόσο στην ανάπτυξη και κυρίως στην εγκατάσταση μιας εφαρμογής σε αυτό το λειτουργικό σύστημα με ανάγκασαν να παραιτηθώ από αυτή την προσπάθεια. Στη σελίδα από την οποία μπορείτε να κατεβάσετε το πρόγραμμα μπορείτε να διαβάσετε σχετικά σχόλια.

 

Φιλικά,

Δημήτρης Παπαδημητρίου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file dimitri euxaristo gia to programa einai poli kalo to xrisimopiisa kai leitourgi awoga se s-100 me leitourgiko windows 03 se kai se s-200 me leitourgiko windows 05 an einai eukolo fisika gia esena kai fisika dinato na mporousame na prosthesoume kai emeis oi xristes epetious,genethlia kai oti mas volevi os pros ipenthimisi tha itan oti kalitero!!!
Link to comment
Share on other sites

an einai eukolo fisika gia esena kai fisika dinato na mporousame na prosthesoume kai emeis oi xristes epetious,genethlia kai oti mas volevi os pros ipenthimisi tha itan oti kalitero!!!

Σκέφτηκα να ενσωματώσω αυτή την λειτουργία κάποια στιγμή. Αλλά σίγουρα θα είναι για να συμπληρώσει κανείς ονόματα που δεν υπάρχουν και όχι γενέθλια και υπενθυμίσεις. Αυτά μπορείς να τα καταχωρήσεις στις επαφές και το ημερολόγιο των Windows. Το Hellenic Calendar είναι ένα εορτολόγιο, όχι αντικαταστάσεις του ημερολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη thanks.Πολυ καλο και χρησιμο.

Το χρησιμοποιω απροβληματιστα σε mio A701 (windows mobile 5);)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Άψογο προγραμματάκι και πολύ χρήσιμη η προσθήκη των σημαντικών ημερών! :up:

 

Το χρησιμοποιώ στο S200 μου χωρίς πρόβλημα. Έχω το Phone Alarm για να αλλάζω προφίλ και το βράδυ στις 00:05 το έχω να μπαίνει μόνο του σε Night Mode (γείωση των πάντων χωρίς ήχο ή δόνηση) και παράλληλα του είπα να τρέχει το πρόγραμμα αυτό, οπότε το πρωί με το που ανάβω το S200 βλέπω ποιος γιορτάζει! Πολύ καλό εργαλείο! :)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από εμένα!

Μια χάρη μόνο, αν μπορούσες να το βγάλεις στο Today Screen, κατά το πρότυπο του Birthdays θα ήταν ακόμα περισσότερο λειτουργικό!

 

ευχαριστούμε!!

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

συγχαρητηρια και απο μενα λειτουργει αψογα στο s100.

δυστηχως οχι ομως και στο qtek 8100

:lol: :lol:

υ.γ. περιμενουμε κι αλλα απο σενα οπως καταλαβες ειμαστε πλεονεκτες.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικο το προγραμματακι συνχαριτηρια!!!

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος:X πως μπορουμε να εχουμε ειδοποιησεις για τις γιορτες στο ημερολογιο του ppc ή εστω να τις βλεπουμε καθημερινα?

Εχω FS N520 WM5.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να εχουμε ειδοποιησεις για τις γιορτες στο ημερολογιο του ppc ή εστω να τις βλεπουμε καθημερινα?

Δυστηχώς δεν μπορείς. Διάβασε αν θέλεις σχετικά με το today-srcreen στο τέλος της σελίδας: http://www.papadi.gr/projects/helleniccalendar.aspx

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια ιδέα να μου πεις αν είναι υλοποιήσιμη.

Αφού δεν γίνεται να υπάρχει κάποιο today plug-in θα ήταν εξίσου χρήσιμο να μπορεί το παράθυρο του προγράμματος να ανοίγει αυτόματα κάθε μέρα σε προκαθορισμένο schedule ώστε να ενημερώνεσαι για τις σημερινές και αυριανές εορτές.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Παιδια, μιας και το ααναφέρετε αρκετές φορές σε αυτό το topic, έχει κανεις κάποιο link για τη λίσστα των εορτών σε xls ωστε να μπορεί να γίνει import στο outlook; Η αναζήτηση δε μου δίνει κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει ένα αρχείο .xls που περιλαμβάνει όλες τις γιορτές κινητές και ακίνητες απο το 2006 έως και το 2020.

Καντε τις import στο outlook

http://rapidshare.de/files/35070039/eortologio2006-2020.xls

Link to comment
Share on other sites

για δειτε και αυτο εδω ειναι και αυτο ελληνικο και free

γινεται εγκατασταση στον υπολογιστη και σε αφηνει να κανεις import οτι θες στο outlook, μετα ενας συγχρονισμος και εισαι ετοιμος ;)

http://www.grbytes.com/index.php?option=com_weblinks&catid=5&Itemid=13

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ καλή και επιμελημένη δουλειά. Θεωρώ όμως ότι είναι αναγκαίο να μπορούμε να το έχουμε στην επιφάνεια εργασίας του ppc για λόγους ευχρηστίας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εναμεγαλο μπραβο και απο μενα.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...