Jump to content

Σε ποιο νησί να πάω διακοπές;


haris2121
 Κοινοποίηση

Ποιο νησί προτείνετε;  

197 members have voted

  1. 1. Ποιο νησί προτείνετε;

    • Αμοργός
      11
    • Νάξος
      12
    • Ρόδος
      46
    • Αλλόνησος
      6
    • Ζάκυνθος
      32
    • Κέρκυρα
      28
    • Σαντορίνη
      14
    • Μήλος
      14
    • Χίος
      8
    • Σύρος
      3
    • Μύκονος
      1
    • Ιος
      11
    • Πάρος
      11


Recommended Posts

giati to xeimwna spoudazw,alla kai diakopes = kalokairi,magiw thalassa,frapes,to vrady gia poto,ksypnima stis 2 meta pali thalassa ktl.oti vlepw kathimerina na kanoun oi pelates mou kai egw doulevw.twra na valw to poulover mou na paw sta xionia mporei n aresei se pollous alla emena den mou aresei,exw skeftei mexri kai ti lysi ekswterikou se aystralia vrazilia ktl pou exoun kalokairi otan exoume xeimwna alla polydapani.to skeftika kai egw gia ti tzia,esy pou exeis paei yper kata?.sporades den tis proteinei kaneis?

 

entaksei den thelw ti treli nyxterini zwi alla ama thes na pas kapou na yparxei.ydra den mou exoun pei kai ta kalytera oti den exei paralies ktl

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

'Οντως από παραλίες δεν έχει πολύ καλές, αλλά πολλά θες και συ βρε παιδί μου!

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για Αγκίστρι αλλά δεν έχω πάει, αν έχει πάει κανείς ας πει περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λές να εννοεί δηλαδή?

ξέρεις εσύ κανα αεροπλάνο που να πηγαίνει σε ελληνικό νησί και να θέλει 3 με 4 ώρες να φτάσει? ..ή μήπως πάς και με λεωφορεία τώρα στα νησιά???:wacko:

τα σκέφτεσαι πρίν τα γράψεις ή απλά γράφεις για να ανεβάσεις τα ποστ σου?

δεν ειμαι υποχερωμενη να ξερω αν μενει αθηνα η πατρα!

γιατι τοττε θελει εξτρα χρονο για μετακινηση προς το αεροδρομιο.

εσυ γιατι δε βαζεις λιγο μπρος το μυαλουδακι σου?

με εκδρομικα ξερεις πας μια χαρα και με λεωφορειο σε νησι.σε βαζουν σε ενα μεγαααααααααλο τουτου και αυτο μετα οταν φτασει στο λιμανι μπαινει μεσα στο πλοιο.

αμε!!!;)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εσυ γιατι δε βαζεις λιγο μπρος το μυαλουδακι σου?

με εκδρομικα ξερεις πας μια χαρα και με λεωφορειο σε νησι.σε βαζουν σε ενα μεγαααααααααλο τουτου και αυτο μετα οταν φτασει στο λιμανι μπαινει μεσα στο πλοιο.

αμε!!!;)

δηλαδή εσύ αν θές να πάς σε ένα νησί και πάς με γκρούπ όπως λες μέσα σε λεωφορείο που μπένετε μετά μέσα στο πλοίο, αργότερα όταν φτάσεις πιά, τι λές?

"ξέρεις κάναμε με λεωφορείο 4 ώρες να φτάσουμε!" :O ??

δεν στέκει αλλά περί ορέξεος ο καθένας, αφου σε βολεύει εσένα λέγε το έτσι :D

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν πας Σαντορίνη? πολύ ωραίο νησί και ότι πρέπει να ζευγαράκια.θα σας αρέσει πολύ!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν πας Σαντορίνη? πολύ ωραίο νησί και ότι πρέπει να ζευγαράκια.θα σας αρέσει πολύ!

 

Πολύ ωραίο νησί η Σαντορίνη και ό,τι πρέπει για μπακουροπαρέα. Είναι πήχτρα στις τουρίστριες, δε λέει να πάει κάποιος με την κοπέλα του (παθώς και μαθώς).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

αν επερνες μια εφημεριδα το χειμωνα π.χ. χρυση ευκαιρια,ή τις κυριακατικες π μερικες εχουν φυλλαδιο travels κτλ θα εκπλαγωσουν απο τις τιμες τους..

αλλα οπως διαβαζω ποιο πολυ το προβλημα σ ειναι οτι τα βαριεσαι τα ταξιδια κτλ γιατι 2 μερες δεν ειναι διακοπες καποιου π εχει να κανει χρονια διακοπες.

τεσπα σκιαθο υδρα σπετσες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα Μύλο με ολυμπιακή το εισιτήριο είναι γύρω στα 40 ευρώ για πήγαινε...μετά αν δε βρείς γιατί δεν πάει και κάθε μέρα αεροπλάνο εκεί...με ένα highspeed είναι 5 ώρες. Είναι πολύ όμορφο νησί με πολλά και ωραία μαγαζάκια και για ζευγάρι είναι σουπερ. Τώρα σαν 2η επιλογή θα σου έλεγα Σαντορίνη Περίσσα (γιατί Φηρά είναι πανάκριβα) αλλά είναι λίγο ποιό μακρυά, Άνδρο δε την πολυπροτείνω γιατί όπως είπαν και παραπάνω όντως έχει μεγάλες αποστάσεις και δε παίζει και τπτ για βράδυ...Πάντως αν θές πολύ κοντά κλασικά Αίγινα (Αγία Μαρίνα) είναι πολύ όμορφα ξεφεύγεις αμέσως αλλά μιας και δεν έχεις πάει ποτέ δοκίμασε κάτι ποιο μακρινό...

 

ελπίζω να βοήθησα

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε pasalimani σε νιώθω καθώς είμαι στον ίδιο κλάδο με σένα και οι καλοκαιρινές διακοπές θεωρούνται είδος πολυτελείας.Θα έλεγα επειδή είναι ακόμα σχετικά νωρίς για την τουριστική σεζόν να προτιμήσεις κάποιο μεγάλο νησί και να αποφύγεις τα "μικρά" λόγω του ότι δεν θα έχουν καθόλου κίνηση και τα περισσότερα μαγαζιά θα είναι κλειστά.Προτείνω και γω Σαντορίνη με κλειστά μάτια,αυτή είναι η καλύτερη περίοδος καθώς από Ιούνιο μέχρι Σεπτέμβρη είναι πήχτρα στον κόσμο και δεν μπορείς να το χαρείς καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Σαντορινη εμαθα θα ειναι καλα θα οργανωσουνε και υποβρυχια ξεναγηση στο διαμαντι της θαλασσας(πλακα κανω) εγω θα συμφωνησω μαζι σου ο κλαδος του τουρισμου ειναι δυσκολος.κανεις αναγκαστικα διακοπες οταν οι αλλοι δεν κανουνε.

μπορω με βεβαιοτητανα πω οτι οι κλαδοι της φωτογραφιας/δημοσιογραφιας ειναι ακομα πιο δυσκολοι μιας και δν κανεις ποτε διακοπες

 

και για να ειμαι ιν τοπικ ψηφιζω μικρα νησακια ειτε χάι ειτε λόου σίζον :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

You are Beautiful Its True...

Link to comment
Share on other sites

evxaristw gia ti voitheia,ti mykono lew na ti vgalw ektos,logika tha einai kai oi sxoles tote sti mykono den mou kanei to katalilo perivalon gia zeygari.santorini mylo kerdizoun pollous vathmous,kai zakyntho epeidi exw akousei poly kala logia gia tis paralies.ayta ta 3 einai ta prwta kai meta pane tzia andro skiatho elafoniso.tha dw kai ton kairo tha dw kai ksenodoxeia kai times kai analoga tha vgei apofasi,pantws exete dikio oti se mikro nisi toso nwris tha einai i apolyti erimia.edw sti paro arxes iouniou kai einai nekra.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδιά βοήθεια!

Είμαστε μια μεγάλη παρέα που θα πάμε φέτος το καλοκαίρι διακοπές όλοι μαζί.

Πέρυσι πήγαμε Πάρο, ποιό άλλο νησί έχει πολύ πολύ κόσμο, που γίνετε βασικά χαμός ιούλιο μήνα?:)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ελεγα να παω μαλτα αλλα λογω εξεταστικης δεν παιζει και μαλλον θα παω μετα το καλοκαιρι!! κατα τ αλλα must ειναι η ζαχαρω!!! zacharo city rulezzz!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας από τους γνωρίζοντες.

Έχω σπουδάσει στη Σερβία. Και Σέρβος είναι ο καλύτερός μου φίλος και έρχεται φέτος για πρώτη φορά στην Ελλάδα.

Έχουμε αποφασίσει να πάμε στην Κέρκυρα. Επειδή θα μείνει περίπου 15 μέρες και θέλω να φύγει με τις καλύτερες εντυπώσεις από εδώ, τι μου προτείνετε στην Κέρκυρα;

Επίσης, πολλές δεν είναι 15 μέρες να είμαστε μόνο στην Κέρκυρα. Πού αλλού προτείνετε να πάμε. Αλλά σχετικά κοντά. Να μην πηγαίνουμε τώρα από την Κέρκυρα στη Ρόδο.

Και οτιδήποτε έχετε υπόψη σας για σπίτι στην Κέρκυρα ή πουθενά αλλού, θα σας παρακαλούσα να μου το αναφέρετε.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειμαστε σχετικα μεγαλη παρεα που μολις τελειωσε πανελλήνιες και θελουμε να παμε διακοπες μεσα στον Ιουλιο σε ενα απο τα 2 αυτα νησια.Το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε ποιο να επιλεξουμε.Ποιο απο τα 2 εχει περισσοτερο κοσμο 17-20 χρονων?Ποια ειναι η γνωμη σας γενικοτερα?

Ξερω οτι υπαρχουν topics για διακοπες απλα ηθελα μια συγκριση αναμεσα σε αυτα τα 2 νησια.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παει Ιο αρα δε θα σου πω πολλα μονο οτι ξερω απο φιλους.Κ στα δυο νησια το μεγαλυτερο ποσοστο του κοσμου ειναι στην ηλικια σας(στην Ιο ισως περισσοτερο) απλα η Παρος εχει πιο πολλα clubακια ενω η Ιος υποτιθεται οτι ειναι για πιο ροκ καταστασεις.
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω την γνωμη μου . περσι που ειχα θεωρητικα τελειωσει και εγω ειχα παει με την παρεα παρο . ειναι πολυ καλα για καταστασεις του στυλ χαλαρωση καφριλες και τετοια πραγματα . στα club καλα ηταν απλα δεν ειχε καλη αναλογια αγοριων κοριτσιων αν με πιανεις... ! αν και στην παρο δεν πας για γκομενες ουτε για ματι !
Link to comment
Share on other sites

Ιο να πατε! ειναι Νησι πιο "νεολαιας".η Παρος ασε που ειναι πιο μεγαλο...και θα χρειαστει μηχανακι/αμαξι..και επιπλεον παιζει πολυ Ελληνικουρα...και απο κοσμο και απο μουσικη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...