Jump to content

Ζinedine Zidane - Tο αντίο ενός μεγάλου άσου


haris84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως αν το "τυχερος" αναφερεται στη συζυγο, τοτε δηλαδη ο Buffon η o Totti τι ειναι?? Γκαστονε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 344
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως ελαφρυντικά του δίνουν και εδώ και σε άλλα forums που διαβάζω, άτομα που όταν βλέπουν μπάλα την πανε στο τμήμα για βόμβα. Άτομα που δεν ξέρουν εαν η μπάλα έχει μέσα αέρα η πανιά.

Όσοι έχουν παίξει ποδόσφαιρο σε ομαδούλα η και επαγγελματικά, γνωρίζουν πως πρέπει να φέρεται ενας ποδοσφαιριστής σε προκλήσεις.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης δεν κατάλαβα γιατι αν μας πει τι του είπε ο Ματεράτσι θα πρέπει να τον πιστέψουμε..Πως είμαστε σίγουροι ότι θα πει όλη την αλήθεια?
http://img419.imageshack.us/img419/6291/hewill26yy.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pantos paidia me tin energeia tou zidane katalabame oti ektos apo theos(me ta fobera kolpa tou mesa sto ghpedo)einai kai antrwpos ara den prepei na ton katakrinoume!!!!!!htan mia antrwpinh sumperifora!!!allwste to podosfairo einai paixnidi gia antres kai ola auta einai mesa sto programma!!akoma pisteuw oti an den ypirxan ola auta den tha mas arese toso!ti lete????
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ελαφρυντικά του δίνουν και εδώ και σε άλλα forums που διαβάζω, άτομα που όταν βλέπουν μπάλα την πανε στο τμήμα για βόμβα. Άτομα που δεν ξέρουν εαν η μπάλα έχει μέσα αέρα η πανιά.

Όσοι έχουν παίξει ποδόσφαιρο σε ομαδούλα η και επαγγελματικά, γνωρίζουν πως πρέπει να φέρεται ενας ποδοσφαιριστής σε προκλήσεις.

 

Δεν είναι έτσι. Προσωπικά δεν τον δικαιολογώ για το προχθεσινό, αλίμονο, αλλά εκνευρίζομαι με όλη την ασέβεια που μόνο άτομα άσχετα με το ποδόσφαιρο θα μπορούσαν να δείχνουν. Ωραία, έκανε ένα μεγάλο λάθος - από εκεί και περα το να βγαίνει κάθε κομπλεξικός και να βγάζει χολή επειδή υποστήριζε άλλη ομάδα ή δεν έχει ξαναδεί το Ζινταν ποτέ στη ζωή του είναι τελείως άλλο πράγμα.

 

Η ιστορία με το οτι ο Ματεράτσι τον αποκάλεσε "Αλγερινό τρομοκράτη" ξεκίνησε από τη γαλλική οργάνωση SOS-Racisme και όχι τον Guardian. Πώς όλα τα ελληνικά αθλητικά sites το βρήκαν στον Guardian (που χθες δεν έλεγε τίποτα σχετικό) μόνο εκείνα το ξέρουν.

Παρεμπιπτόντως Ιταλός "αναγνώστης χειλιών" ισχυρίζεται ότι ο Ματεράτσι του είπε "Εύχομαι άσχημο θάνατο σε εσένα και την οικογένειά σου" και "άντε γ.....ου". Λεπτομέρειες εδώ

Νομίζω ότι το πρώτο ξεφεύγει πάρα πολύ από το συνηθισμένο και αποδεκτό στα σπορ trash talking. Ο Ζιντάν ήταν προφανώς φορτισμένος εκείνη τη στιγμή (δέκα λεπτά πριν τελειώσει η καριέρα του, σε τελικό Μουντιάλ) και τρελάθηκε. Δεν τον δικαιολογώ, δεν έπρεπε να το κάνει αλλά αν ο Ματεράτσι πραγματικά το είπε αυτό καλά να πάθει.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ελαφρυντικά του δίνουν και εδώ και σε άλλα forums που διαβάζω, άτομα που όταν βλέπουν μπάλα την πανε στο τμήμα για βόμβα. Άτομα που δεν ξέρουν εαν η μπάλα έχει μέσα αέρα η πανιά.

Όσοι έχουν παίξει ποδόσφαιρο σε ομαδούλα η και επαγγελματικά, γνωρίζουν πως πρέπει να φέρεται ενας ποδοσφαιριστής σε προκλήσεις.

 

 

Δεν πειράζει ρε μεγάλε, θα ακούμε εσένα που έχεις παίξει τελικούς Μουντιάλ με το κουτάλι..

Ισώς να έχασες και κανέναν επειδή έδινες για το master ψυχολογίας αφού μπορείς να καταλάβεις το ποιόν του καθενός και την σχέση που έχει με το ποδόσφαιρο από τα γραφόμενα του.

..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πάντως ότι ότι και να του είπε ο Ιταλός η συμπεριφορά του ήταν λάθος..Ασχετα με τα ελαφρυντικά που μπορεί να έχει..Ηταν λάθος..
http://img419.imageshack.us/img419/6291/hewill26yy.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ελαφρυντικά του δίνουν και εδώ και σε άλλα forums που διαβάζω, άτομα που όταν βλέπουν μπάλα την πανε στο τμήμα για βόμβα. Άτομα που δεν ξέρουν εαν η μπάλα έχει μέσα αέρα η πανιά.

Όσοι έχουν παίξει ποδόσφαιρο σε ομαδούλα η και επαγγελματικά, γνωρίζουν πως πρέπει να φέρεται ενας ποδοσφαιριστής σε προκλήσεις.

νομιζω οτι συμβαινει το εντελως αντιθετο. οταν εχεις παιξει και κυνηγας αποτελεσματα ξερεις πως γινονται τα νευρα. σκεψου να σε βριζουν κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Pantos paidia me tin energeia tou zidane katalabame oti ektos apo theos(me ta fobera kolpa tou mesa sto ghpedo)einai kai antrwpos ara den prepei na ton katakrinoume!!!!!!htan mia antrwpinh sumperifora!!!allwste to podosfairo einai paixnidi gia antres kai ola auta einai mesa sto programma!!akoma pisteuw oti an den ypirxan ola auta den tha mas arese toso!ti lete????

:lol: :lol: :lol: :lol:

Fantastite na to ekane o Koltsidas px... Pali anthrwpini simperifora tha itan!??!?

Mipws prepei na vgaloume tis paropides!?!?!

H xeironomia tou Zidane einai Antiathlitikotati!!

To oti o Zidane einai FOVEROS podosfairistis den mporei na anairesei ton xaraktirismo tis kinisis tou pros enan antipalo!

 

K na kserete pws se kathe agwna peftei polu vrisidi, kathws einai k auti mia taktiki, na neuriaseis ton antipalo k na min mporei na paiksei mpala...

Twra gia tin energeia tou Zidane egw tha pw ena megalo KRIMA....

Ofeile oti k na tou elege o kathe Materazi na min endwsei!!(afiste pou o Zidane ksekinaei...)

 

Argonath k opws les to podosfairo einai paixnidi gia antres...opote den xwran oute epipoleotites oute egwismoi oute anarmostes sumperifores pou katadikazoun tou simpaiktes sou...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ρε μεγάλε, θα ακούμε εσένα που έχεις παίξει τελικούς Μουντιάλ με το κουτάλι..

Ισώς να έχασες και κανέναν επειδή έδινες για το master ψυχολογίας αφού μπορείς να καταλάβεις το ποιόν του καθενός και την σχέση που έχει με το ποδόσφαιρο από τα γραφόμενα του.

Ωχχχ, μου την έπαισε αυτός.:lol:

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ, μου την έπαισε αυτός.:lol:

 

Κατσε κολλητά με την οθόνη για να σε πιάσει η κουτουλία μου :cool:

 

Απλώς δεν μου αρέσουν οι γενικότητες και οι ομαδικές κρίσεις, η καθένας δικαιούται να έχει την άποψή του, that's all

..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Στην υπερβολική αλαζονεία του Ζιντάν απέδωσε ο Ματεράτσι τα όσα του είπε στην επίμαχη φάση του τελικού. Ο Ιταλός αμυντικός έλυσε την σιωπή του, παραδέχτηκε ότι πρόσβαλε τον Γάλλο σταρ, αλλά διέψευσε ότι έβρισε τη μητέρα του ή την καταγωγή του.

 

«Τον κράτησα από τη φανέλα μόνο για λίγα δευτερόλεπτα. Γύρισε προς το μέρος μου, μου μίλησε με χλευαστικό τρόπο, με κοίταξε με υπερβολική αλαζονεία από πάνω μέχρι κάτω και μου είπε: ‘Εάν θέλεις πραγματικά τη φανέλα μου, θα σου τη δώσω μετά τον αγώνα’. Του απάντησα με μια προσβολή, είναι αλήθεια» τόνισε χαρακτηριστικά ο Ιταλός διεθνής, με δηλώσεις του, τις οποίες δημοσιεύει η «Gazzetta dello Sport».

 

Ερωτηθείς αν η προσβολή προς τον Ζιντάν είχε στόχο την αδελφή του Γάλλου άσου, όπως αναφέρουν συγκεκριμένα διεθνή ΜΜΕ, ο οπισθοφύλακας της Ιντερ υπογράμμισε: «Ηταν μια προσβολή από εκείνες, τις οποίες κάποιος σκοπεύει να πει δεκάδες φορές και οι οποίες μας ξεφεύγουν συχνά μέσα στον αγωνιστικό χώρο.»

 

«Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι δεν τον αποκάλεσα τρομοκράτη. Δεν είμαι καλλιεργημένος, δεν ξέρω τι είναι ένας ισλαμιστής τρομοκράτης και ο μοναδικός τρομοκράτης μου είναι αυτή», είπε στη συνέχεια ο Ιταλός διεθνής, γυρνώντας προς τη 10 μηνών κόρη του, η οποία κοιμόταν στο πλευρό του στο αεροπλάνο, κατά την επιστροφή της «σκουάντρα ατζούρα» στη Ρώμη, και κατέληξε: «Σίγουρα δεν έβρισα ούτε τη μητέρα του Ζιντάν. Για μένα η μητέρα είναι ιερό πρόσωπο.»

 

Από’ κει και πέρα οι Αγγλοι ανέθεσαν την υπόθεση σε ειδικούς που μπορούν να «διαβάζουν» τα χείλη κι έτσι οι

«Times», η «Sun» και η «Daily Mail» καταλήγουν στο ίδιο συμπέρασμα. Πως όταν ο Ζιντάν απομακρύνεται, ο Ματεράτσι του λέει: «Ολοι ξέρουν ότι είσαι γιός πόρνης τρομοκράτισσας.» Αποτέλεσμα αυτής της προσβολής ήταν ο εκνευρισμός του Γάλλου και η απώλεια της ψυχραιμίας του με τα γνωστά αποτελέσματα...

 

Από το ethnosport.gr

Link to comment
Share on other sites

Sumfwnw me auta pou les lefterian den paw na ton dikaiologisw(fusika kai einai antiathlitiko)akoma sumfwnw oti an to ekane o koltsidas pou les mporei twra na min xanaepaize mpala.alla to xanalew einai antrwpos kai autos kai panw sta neura tou entedrase etsi!!den einai kai to kalytero paidi o materazi
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το έχουμε ψιλοκουράσει το θέμα.

Εντελώς απαράδεκτη η ενέργεια του Zidane και πόσο μάλλον όταν αυτή γίνεται στον τελικό ενός μουντιάλ και στον τελευταίο αγώνα του.Κρέμασε μια ολόκληρη χώρα και κατάφερε να γίνει το αρνητικό πρόσωπο της βραδιάς.Οτι μα ότι και αν του είπε ο Materazzi δεν δικαιολογεί αυτό που έκανε.Μην τρελαθούμε κιόλας.Αν ένας Zidane δεν μπορεί να κρατηθεί τότε τι να περιμένουμε απο μικρότερους σε ηλικία και αξία παίκτες;Να βγάλουν κανά σουγιά απο το σορτσάκι;

 

Απο κει και πέρα δεν είναι δυνατόν να μηδενίσουμε την αξία ενός τόσο μεγάλου παίκτη απο μια συγκεκριμένη ενέργεια.Έχει προσφέρει τόσα και τόσα στο ποδόσφαιρο και η απουσία του θα είναι μεγάλη.Απλά έτυχε η κακιά στιγμή στο τελευταίο του παιχνίδι να γίνει αυτό.Παιχνίδι της μοίρας ίσως..

Link to comment
Share on other sites

Οσο απαραδεκτι ειναι η κουτουλια,αλλο τοσο ειναι και η ενεργεια που την προκαλεσε,την οποια δεν βλεπω να κατακρινει κανεις.Μια και την 8εωρειτε σαν κατι φυσιολογικο :wacko:

 

Εγώ πάντως θα τον κουτουλαγα χαμηλότερα,έτσι δεν θα μπορούσε να πει κανένας στο παιδί του ότι έχει μπαμπά τρομοκράτη.Γιατί μετά την κουτουλιά αμφιβάλλω αν θα μπορούσε να κάνει και παιδί :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Οσο απαραδεκτι ειναι η κουτουλια,αλλο τοσο ειναι και η ενεργεια που προκαλεσε την κουτουλια,την οποια δεν βλεπω να κατακρινει κανεις.Μια και την 8εωρειτε σαν κατι φυσιολογικο :wacko:

 

Εγώ πάντως θα τον κουτουλαγα χαμηλότερα,έτσι δεν θα μπορούσε να πει κανένας στο παιδί του ότι έχει μπαμπά τρομοκράτη.Γιατί μετά την κουτουλιά αμφιβάλλω αν δεν θα μπορούσε να κάνει και παιδί :lol:

:blink: :worry: :confused:

Den to epiasa...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Xm από ότι είδα έγραψα μια λέξη παραπάνω,με τόσες διορθώσεις που κάνω φυσικό είναι να μου ξεφύγει...Τέλος πάντων τώρα διορθώθηκε ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανε ο Zidane και επραξε οπως επραξε... και λιγες του εριξε!

Στην ζωη υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα πραγματα απο εναν αγωνα ποδοσφαιρου εστω και αν αυτος ειναι τελικος του μουντιαλ!! Ειναι πασιφανες οτι ο,τι του ειπε ο Ματερατσι ηταν παρα πολυ χοντρο. Αν δεν ηταν θα μπορουσε ο κυριος αυτος να το πει και στην δημοσιοτητα αλλα δεν...

 

Οσο για τον "κυριο" που εφαγε την κουτουλια και οντας σωριασμενος στο εδαφος χειροκροτουσε ειρωνικα για το "επιπεδο" του Ζιζου παρτε μια γευση απο τα ποδοσφαιρικα του... δημιουργηματα!!

http://www.youtube.com/watch?v=rKGcUr0S-FU

 

Τον καναμε και μαγκα τον ψευτομαγκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανε ο Zidane και επραξε οπως επραξε...

Στην ζωη υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα πραγματα απο εναν αγωνα ποδοσφαιρου εστω και αν αυτος ειναι τελικος του μουντιαλ!! Ειναι πασιφανες οτι ο,τι του ειπε ο Ματερατσι ηταν παρα πολυ χοντρο. Αν δεν ηταν θα μπορουσε ο κυριος αυτος να το πει και στην δημοσιοτητα αλλα δεν...

Οσο για τον κυριο που εφαγε την κουτουλια και οντας σωριασμενος στο εδαφος χειροκροτουσε ειρωνικα για το "επιπεδο" του Ζιζου παρτε μια γευση απο τα ποδοσφαιρικα του... δημιουργηματα!!

http://www.youtube.com/watch?v=rKGcUr0S-FU

 

+1 amelidis

 

Ακριβώς το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Όπως έγραψα και στο προηγούμενό μου post, ο Materazzi δεν είχε καν τα @@ να πεί δημοσίως τι είπε στον Zizou. Ορίστε και η επίμαχη φάση (από τη στιγμή που τραβάει ο Μ. τη φανέλα του Ζ. μέχρι και την κουτουλιά), καθώς και η κουτουλιά του Zizou σε αργή κίνηση:

 

Zizou vs Materazzi (~16,8MB) & Slow Motion (~6,5MB)

"Στη γνωστή ιταλική αθλητική εφημερίδα Gazzetta dello Sport μίλησε ο Μάρκο Ματεράτσι για την επίμαχη φάση της διένεξής του με τον Ζινεντίν Ζιντάν, την κεφαλιά που δέχθηκε από τον Γάλλο άσο και τη συνεπακόλουθη αποβολή του τελευταίου. «Ναι, τον πρόσβαλα, γιατί ήταν υπερβολικά αλαζόνας» παραδέχθηκε, δίχως όμως να αποκαλύψει ποια ήταν η επίμαχη φράση που εξόργισε τον «Ζιζού».

 

«Τον κράτησα από τη φανέλα μόνο για λίγα δευτερόλεπτα. Γύρισε προς το μέρος μου, μου μίλησε με χλευαστικό τρόπο, με κοίταξε με υπερβολική αλαζονεία από πάνω μέχρι κάτω και μου είπε: 'Εάν θέλεις πραγματικά τη φανέλα μου, θα σου τη δώσω μετά τον αγώνα'. Του απάντησα με μια προσβολή, είναι αλήθεια» εξομολογείται ο Ιταλός αμυντικός στην εφημερίδα.

 

(Σχόλιο: τώρα, πως γίνεται να είναι αλλαζόνας αφού από το βίντεο φαίνεται ότι στην αρχή της φάσης ο Zidane του μιλάει γελώντας! Συνεπώς, μπορεί να του το είπε και χαριτολογώντας αυτό.)

 

Ερωτηθείς εάν η προσβολή προς τον Ζιντάν είχε στόχο την αδελφή του Γάλλου άσου, όπως αναφέρουν αρκετά διεθνή μέσα ενημέρωσης, ο οπισθοφύλακας της Ίντερ υπογράμμισε: «Ήταν μια προσβολή από εκείνες, τις οποίες κάποιος σκοπεύει να πει δεκάδες φορές και οι οποίες μας ξεφεύγουν συχνά μέσα στον αγωνιστικό χώρο».

 

«Αυτό που είναι σίγουρο, είναι ότι δεν τον αποκάλεσα τρομοκράτη. Δεν είμαι καλλιεργημένος, δεν ξέρω τι είναι ένας ισλαμιστής τρομοκράτης και ο μοναδικός τρομοκράτης μου είναι αυτή» είπε στη συνέχεια ο Ιταλός διεθνής, γυρνώντας προς τη 10 μηνών κόρη του, η οποία κοιμόταν στο πλευρό του στο αεροπλάνο, κατά την επιστροφή της «σκουάντρα ατζούρα» στη Ρώμη, και κατέληξε: «Σίγουρα δεν έβρισα ούτε τη μητέρα του Ζιντάν. Για μένα η μητέρα είναι ιερό πρόσωπο».

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Corriere della Sera αναφέρει σε άρθρο της για τη διένεξη των δύο παικτών πως ο Ματεράτσι έχασε τη μητέρα του σε ηλικία 14 ετών και πως σίγουρα δεν θα πρόσβαλε αυτή του Ζιντάν.

 

Πάντως, σύμφωνα με δημοσιεύματα αρκετών βρετανικών εφημερίδων, την «έκρηξη» του Ζιντάν προκάλεσε το γεγονός ότι ο Ματεράτσι τον αποκάλεσε «γιο πόρνης τρομοκράτισσας», με αποτέλεσμα ο Γάλλος να του ρίξει... κουτουλιά στο στέρνο.

 

(Σχόλιο: πέρα από μαφιόζος ο Materazzi είναι και ψεύτης.)

 

Αφού συμβουλεύθηκαν ειδικούς, οι οποίοι μπορούν να «διαβάζουν» τα χείλη, οι Times, η Sun και η Daily Mail καταλήγουν στο ίδιο συμπέρασμα. Όταν ο Ζιντάν απομακρύνεται, ο Ματεράτσι του λέει: «Όλοι ξέρουν ότι είσαι γιος πόρνης τρομοκράτισσας». Αποτέλεσμα αυτής της προσβολής ήταν ο εκνευρισμός του Γάλλου και η απώλεια της ψυχραιμίας του, με τα γνωστά αποτελέσματα..."

 

Πηγή: www.in.gr

 

Επίσης, άλλα 2 videos αφιέρωμα σε έναν από τους πιο βρώμικους παίκτες:

 

Materazzi 1 &

http://www.smileyhut.com/smileys/blob6.gif
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και ενα αρθρο για τον ψευτομαγκα...

http://www.sportime.gr/football_inside.asp?article_id=23750

 

Ειναι ντροπη να συγκρινουμε τετοιους παιχτες με τον Ζιζου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανε ο Zidane και επραξε οπως επραξε... και λιγες του εριξε!

Στην ζωη υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα πραγματα απο εναν αγωνα ποδοσφαιρου εστω και αν αυτος ειναι τελικος του μουντιαλ!! Ειναι πασιφανες οτι ο,τι του ειπε ο Ματερατσι ηταν παρα πολυ χοντρο. Αν δεν ηταν θα μπορουσε ο κυριος αυτος να το πει και στην δημοσιοτητα αλλα δεν...

 

Οσο για τον "κυριο" που εφαγε την κουτουλια και οντας σωριασμενος στο εδαφος χειροκροτουσε ειρωνικα για το "επιπεδο" του Ζιζου παρτε μια γευση απο τα ποδοσφαιρικα του... δημιουργηματα!!

http://www.youtube.com/watch?v=rKGcUr0S-FU

 

Τον καναμε και μαγκα τον ψευτομαγκα...

 

Μπράβο ρε παιδιά....πείτε τα!!!Και λίγα του έκανε ο Ζιζού...την καταευχαριστήθηκα την κεφαλιά!!Όλοι ξέρουμε πόσο "βρωμιάρηδες" είναι στο παιχνίδι τους οι Ιταλοί!!Ο Ματεράτζι δεν είχε καν τα κότσια να το παραδεχτεί...αλλά έκανε το μέγα λάθος και έβρισε όχι μόνο τον Zidane, αλλά πρόσβαλλε εκατομμύρια μουσουλμάνους!!Μουσουλμανικά sites έγραφαν ότι ο Ζιντάν αντέδρασε σαν πραγματικός μουσουλμάνος και ότι ο Ματεράτζι θα το πληρώσει ακριβά!!Και στην τελική ο Ζιντάν είναι άνθρωπος δεν είναι θεός...ο καθένας μπορούσε να αντιδράσει έτσι...γιατί όταν είσαι έξω απ'τον χορό μπορείς να λες ότι θες....

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον λέει ότι καλά έκανε ο Ζιζού, να πάει να το πει στους Γάλλους καθώς κρέμασε ολόκληρο έθνος και πρόδωσε όλη την ομάδα που έφτυσε αίμα για να πάει στον τελικό. Άμα τον Ζιντάν δεν τον ενδιέφερε ο τίτλος, γιατί ήδη έχει πολλούς, σίγουρα ενδιέφερε τους συμπαίχτες του που δεν έχουν διεθνείς κατακτήσεις. Άμα ο Ζιντάν ήθελε να λύσει προσωπικούς λογαριασμούς με τον Ματεράτσι καλύτερα θα έκανε να τον περίμενε μετά το τέλος του αγώνα ή, ακόμα καλύτερα, να βοηθούσε την Γαλλία να κερδίσει. Αυτή θα ήταν η καλύτερη τιμωρία για τον Ματεράτσι ενώ αντιθέτως τώρα ο Ιταλός είναι παγκόσμιος πρωταθλητής.

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...