Jump to content

Ζinedine Zidane - Tο αντίο ενός μεγάλου άσου


haris84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω ενα παράδειγμα βρε αρφι εκτός ποδοσφαίρου για να καταλάβεις; Που η εκτός γηπέδου συμπεριφορά τιμωρείται ποιό αυστηρά.

Εαν εγώ σου "κατεβάσω κανα σπίτι" μπορείς νομικά να μου κάνεις κάτι; Να με μηνύσεις; Οχι.

Μόνο με μάρτυρες μπορείς.

Εαν χειροδικήσεις, θα πάρεις ανάλογη απάντηση φυσικά.

Στο γήπεδο λοιπόν, εαν ο Ματεράτσι έβριζε δίπλα στον διαιτητή, θα τους απέβαλε και τους 2, πρίν καν προλάβει να ρίξει κουτουλιά ο Ζιντάν.

Γιατι και τους 2; Διοτι και οι 2 αλληλοβρίστηκαν.

Μην το ξεχνάμε αυτό και τα ρίχνουμε μόνο στον εναν.

Στην περίπτωσή μας λοιπόν, οι 2 παίκτες έκαναν ότι έκαναν μοναχοί τους.

Ποσες φορές θα πρέπει επιτέλους να το αναφέρουμε;

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 344
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως ο Mατεράτσι δεν είπε ότι ο Ζιντάν τον έβρισε. Είπε απλά ότι ήταν υπερόπτης.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

EDIT:Aν και τώρα που το ξαναβλέπω θα μπορούσε να τον αποβάλει,γιατί πέφτοντας προσπάθησε να χτυπήσει τον ziddane με το πόδι.Μπορεί την βρισιά να μην την άκουσε όμως αυτό πρέπει να το είδε.

ΑΕΚάρα,δε βλέπω κάτι τέτοιο.

Δε νομίζω πέφτοντας να σκάει κλωτσιές.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χωρίς δράση υπάρχει αντίδραση;Αυτό πόσες φορες πρέπει να το πω για να το καταλάβετε; :worry: Εξ αλλου εγώ ήμουν αυτός που είπα ότι πρέπει να τιμωρηθούν και οι δυο.

 

Φιλε bomber για κοίτα το λίγο καλύτερα,φαίνεται και από το πάτημα του ziddane που προσπαθεί να αποφύγει.(το πόδι του κόντεψε να φτάσει ως το κεφάλι,πόσους έχει δει να πέφτουν και να σηκώνουν το πόδι :lol:)Λίγο όμως μετράει τώρα ότι έγινε έγινε.Αυτό που ελπίζω είναι να τιμωρηθούν και η δυο.Όχι μονο ο ένας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Mατεράτσι δεν είπε ότι ο Ζιντάν τον έβρισε. Είπε απλά ότι ήταν υπερόπτης.

Αυτό δείχνει πάντως, το πόσο "αλήτης" είναι όπως κάποιοι έσπευσαν να τον "βαπτίσουν". Θα μπορούσε για να υσχιροποιήση την θέση του, να έλεγε άλλα πράγματα.

Άσε που παίζει και το ενδεχόμενο να έχει αποκρύψει κιόλας διάφορα απο τα οποία του είπε ο Ζιντάν. Οι δηλώσεις του πάντως δείχνουν αν μη τι άλλο οτι δεν είναι ρουφιανάκος και λασπολόγος.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε την αλήθεια,ο Ματεράτσι είναι γνωστός αληταράς.

Άμα δε πιστεύετε,ρωτήστε το Σεβτσένκο! :p

 

Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το περιστατικό.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι βρε bober; Σε τροπο παιχνιδιού; Τι σχέση έχει;

Και για τον Καλιτζάκη τα χειρώτερα λέγαν όσοι τον έβλεπαν στο γήπεδο αλλα οι έξω, όσοι τον ξέρουν προσωπικά, μιλάνε για "χρυσό" χαρακτήρα.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι o ματεράζι εκανε ρατσιστικο σχόλιο...και μετά από ότι ακούστηκε στο διαδίκτυο για τις διαφορες οργανώσεις.Έχω την εντύπωση ότι ψιλοχεστικε λίγο,για αυτό και ομολόγησε,(κάτι για το οποιο μπορεί; και να τιμωρηθεί) ελπίζοντας ότι ziddan δεν θα μιλήσει..

 

Για αυτό νομίζω ότι δεν διευκρίνισε και ο ziddane,το τι ειπώθηκε.(Παρόλο που στην αρχή είχε πει ότι θα μιλήσει...).Που το στηρίζω αυτό..μετά τα καλά λόγια που είχε να πει για τον ziddane,και ειδικά όταν άκουσα τον ziddane να λέει ότι δεν ειπώθηκαν ρατσιστικά σχολεια..και ότι ήταν τόσο πια προσωπικό που δεν μπορούσε να το πει..E όλα αυτά μαζί σε βάζουν σε υποψίες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

To antio tou Zinedine htan to deytero pio idaniko pou tha mporouse na exei.

H tha epaize mpalara sto teliko kai tha paramilousame (gia mia akoma fora) pragma to opoio den htan se thesh na to kanei, h' tha ta kane po**ana.

Einai h deyterh fora sthn istoria tou podosfairou, opws eipe kai o Karpet poy enas paikths stathike, egine pio shmantikos kai apo ton idio to thesmo tou mundial (h prwth htan to 86 me ton maradona). Kaneis den asxoleitai me thn italia (kai an den htan kai to skandalo, tha asxolountan akoma ligoteroi).

H timwria tou Materazzi einai varytath... H pio sklhrh pou tha mporouse na fantastei. Tha meinei sthn istoria ws "o paikths pou efage kefalia apo ton megalo ZIZOU"... Kseftila pou apo apopsh podosfairikwn ikanothtwn den thn aksizei o Mate...

Perastika tou.

Link to comment
Share on other sites

Ας πρόσεχε όταν έβριζε :lol: Δεν έχεις και άδικο πάντως..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ο Materazzi ειναι (η μαλλον ηταν) λιγο κλαδευτηρι, στο forum για το Μουντιαλ ειχε ποσταρει καποιος ενα video απο τον αγωνα Inter-Milan οπου ο καημενος ο Shevchenko θα ειχε φαει γονατιες σε ολο του το σωμα. Παντως στο φετινο Μουντιαλ μια χαρα παικτης μου φανηκε (μη μου πειτε για την κοκκινη που εφαγε... Μαρκαρισμα για ουτε καν κιτρινη...). Τωρα, δε νομιζω να υπαρχει παικτης στον κοσμο που να μην εχει βρισει σε αγωνα ποδοσφαιρου. Αν ο Zidane επινε πολλους καφεδες και τον ειχαν πεοραξει στα νευρα δεν φταιει ο Materazzi. Οτι και να του ειπε.

Συμφωνω απολυτα με την αποψη που ειπωθηκε παραπανω... Αν ειχε ριξει κουτουλια ο Materazzi η ο Gattuso, θα ειχε γινει χαμος.

Link to comment
Share on other sites

Πάει ξεφτιλίσαμε και τον αθλητισμό πια...άντε να δω τι άλλο θα ανεχτούμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Η κάθε χώρα έχει την δική της άποψη για το χτύπημα του Zidane

 

http://ps.prototypo.gr/zidane.htm :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε χώρα έχει την δική της άποψη για το χτύπημα του Zidane

 

http://ps.prototypo.gr/zidane.htm :lol: :lol:

 

Οι... Ελληνάρες, πώς το είδαν; :lol: :p

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Σε τι βρε bober; Σε τροπο παιχνιδιού; Τι σχέση έχει;

Και για τον Καλιτζάκη τα χειρώτερα λέγαν όσοι τον έβλεπαν στο γήπεδο αλλα οι έξω, όσοι τον ξέρουν προσωπικά, μιλάνε για "χρυσό" χαρακτήρα.

 

Ο Καλλιτζακης καμια σχεση.Ουτε βρωμικος ηταν ουτε αντιαθλητικος.

Και παντα παραδεχοταν το λαθος του.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

GIA TON KALLITZAKH(POU TON PIGAINA TRELA) RWTA TON PANCEV TOU ERYTHROU ASTERA POU EXEI AKOMA TIS TAPES TOU STHN PLATH:lol:

DOKIM.CHAMP.LEAGUE 1993 NOMIZW 2-0 EIXE XASEI O PAO

OSO GIA TON ZIZOU EDEIKSE AYTO POU EINAI. PAIXTARAS

OSO GIA TA NEYRA TOU TI NA KANOUME KAMIA FORA DEN TA SYGKRATEI

KAI STH TELIKI GIA MENA TO WC DIKO MAS EINAI;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρωτακουστο αυτο για τον Ζινταν..!!!Μονο 12 αποβολες ειχε στην καριερα του.. :lol:

Λογικός αριθμός είναι.

Μία περίπου αποβολή για την κάθε σεζόν που έπαιξε ποδόσφαιρο...

Link to comment
Share on other sites

Λογικός αριθμός είναι.

Μία περίπου αποβολή για την κάθε σεζόν που έπαιξε ποδόσφαιρο...

Εγω το λεω ποιο πολυ για εκεινους που νομιζουν οτι εχει δυο τρεις φορες αυτο,ακομα..δεν ειναι η πρωτη ''κεφαλια'' που κανει. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...