Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5500 Sport


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά

Θέλω να πάρω σύντομα κινητό και ζητώ απελπισμένα συσκευή με Series 60.Φαίνεται οτι το 5500 ειναι το φτηνότερο στον τομέα και προσανατολίζομαι εκει.Έχω όμως δυο ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να απάντήσει.

1.Πως συμπεριφέρεται σε εφαρμογές .Sis και .jar; εγκαθηστά και τις παλιές και τις καινούριες

2.Οι εφαρμογές αποικονίζονται εντάξει;απο οτι το έκοψα έχει περίεργη οθόνη και μπορεί να δημιουργεί προβλήματα....

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 502
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε εγκαθηστά μόνο τις καινούργιες εφαρμογές,η οθόνη του έχει ανάλυση 208x208 δηλ οθόνη σαν το 6230i
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις απεκτησα και εγω το 5500!! μολις το εβαλα να φορτιζει και θελω να ρωτησω... ποσες ωρες χρειαζεται πρωτη-δευτερη φορτηση??:worry: ......

κατι που δεν μου αρεσε.... τα ακουστικα που εχει μπαινουν δυσκολα στο αυτι και δεν εφαρμοζουν 100% οσο και αν τα πιεσω! εσεις εχετε αναλογο προβλημα? ...μαλλον θα παρω σφουγγαρακια..:p και κατι ακομα γιατι η nοkia δεν εχει βαλει στην συσκευασια cd??? πρεπει να κατεβασω εγω καποια εκδοση απο το internet?? την βοηθεια σας παρακαλω..:worry:

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

φίλε τις πρώτες 4 φορες αφησε το να κλείσει και φόρτισε το απο 4 ώρες την φόρα,η νοκία δν έχει βάλει cd γιάτι μολις βαλεις το usb το διαβάζει σαν σκλήρο δίσκο,τα ακούστικα πρόσαρμοζουν δίαφορετικα στο καθέ αυτί οποτε καλύτερα να παρεις διάφορετικα αν δεν σε βόλευουν
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

φίλε τις πρώτες 4 φορες αφησε το να κλείσει και φόρτισε το απο 4 ώρες την φόρα,η νοκία δν έχει βάλει cd γιάτι μολις βαλεις το usb το διαβάζει σαν σκλήρο δίσκο,τα ακούστικα πρόσαρμοζουν δίαφορετικα στο καθέ αυτί οποτε καλύτερα να παρεις διάφορετικα αν δεν σε βόλευουν

 

ευχαριστω φιλε μου!:) για τα ακουστικα μαλλον αυτο θα κανω!

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω φιλε,να μην περιμενεις οτι παιζουν και δυνατα,μετρια παιζουν,οτι αλλη απορια εχεις εκτος απο προγραμματα(διοτι δν ασχολουμε) πες μου
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

μεχρι ποσα Gb μνημης υποστηριζει το 5500? ξερετε? βρηκα μια με 39 ευρο το media markt και λεω νατην χτηπησω!:p
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου ξερω οτι μεχρι ενα giga περνει σιγουρα τωρα για παραπανω δεν ξερω,χτυπα την ειναι καλη τιμη
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

ok.... γιατι ειδα και αλλου κατι παλαβα... 256mb με 40 ευρο...

Παντως οσο αφορα το κινητο τωρα, μετα απο μια μερα χρησης, αρκετα καλο μου φαινεται. Εκεινο που δεν μου πολυαρεσε παντως ειναι οτι στην φωτογραφια, δινει μια εμφαση στο πρασινο χρωμα.... ακομα και το σκουρο μπλε δειχνει σκουρο λαδι...καποιες φορες... επισεις ο ηχος απο τα ακουστικα, ειναι αρκετα ποιοτικος, αλλα οχι παραπολυ δυνατος.. δεν ξερω αν συμφωνειτε..??.... τωρα ψαχνω να βαλω καμια εφαρμογη για mp3, φωτογραφιες, και video. εσεις εχετε να προτεινεται κατι? καποιο λινκ?

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα τυχαινει να το εχω πανω μου,το mp3 του καλο ειναι αλλα απο τα ακουστικα ειναι για κλαμματα,τωρα ψαχνω να το πουλησω γιατι το χω βαρεθει:/
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να σας αναφέρω ένα πρόβλημα που έχω με το 5500 και το Bluetooth Handsfree ΒΗ-200 Της ΝΟΚΙΑ που έχω και να μου πείτε εάν έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει.. πολλές φορές όταν δέχομαι η πραγματοποιώ μια κλήση η ένταση του ακουστικού είναι πολύ χαμηλή:!: ενώ στην οθόνη του κινητού φαίνεται ότι είναι τέρμα ανεβασμένη:!: για να ακούσω τον συνομιλητή μου λοιπόν πρέπει να κατεβάσω την θεωρητικά τέρμα ανεβασμένη ένταση και να την ξανανεβάσω:mad: κάτι που φαίνεται στην ένδειξη της οθόνης και μετά ακούω κανονικά..:confused: επίσης όταν ανεβάζω την ένταση από το ακουστικό ποτέ δεν γεμίζει μέχρι επάνω η ένδειξη στην οθόνη(ένα επίπεδο χαμηλότερα από το τέρμα πάει) παρά μόνο εάν το κάνω από τα πλάγια κουμπάκια του κινητού!:mad: Γενικά η σύνδεση του 5500 και του ΒΗ-200 είναι άμεση και δείχνει ότι έχει άριστη συμβατότητα αν εξαιρέσουμε βέβαια το παραπάνω πρόβλημα που αναφέρω:p το οποίο σε 2 χρόνια χρήσης Bluetooth Handsfree της ΜΟΤΟΡΟΛΑ κυρίως.. δεν το παρατήρησα ποτέ.. κάθε βοήθεια δεκτή γιατί είμαι στα πρόθυρα να το επιστρέψω καθώς έχει 6μηνες εγγύηση νομίζω.. ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την αυτονομία??? Την μπαταρία BL-5B δεν παίρνει???

Ρωτάω επειδή την ίδια μπαταρία παίρνει και το 3230 και το Ν80 και όντως σε αυτές τις συσκευές υπάρχει πρόβλημα αυτονομίας (τουλάχιστον για το 3230 μιλάω εκ πείρας).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!

 

ΟΛΑ ΚΑΛΑ??ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ.ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΑ ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ CLUB ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΕΝΑΝΤΙ 12 ΕΥΡΩ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΚΕΝΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΚΟΛΛΑ..

ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΑΝΕ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΤΟΥ..

ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ!!!ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ????

ΠΟΛΛΑ ΑΡΧΕΙΑ *.SIS ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΓΙΑ 5500???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!

ΠΑΝΤΩΣ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΓΑΛΕ ΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ...!!!:ninja: :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε φιλε σπανια τυχαινει εμενα που το χω αρκετο καιρο δεν εχει παθει τιποτα,απλα ησουν ατυχος,περνει αρχεια .sis απλα ειναι η καινουργια πλατφορμα η οποια περνει νεες εφαρμογες

 

Τι παίζει με την αυτονομία??? Την μπαταρία BL-5B δεν παίρνει???

Ρωτάω επειδή την ίδια μπαταρία παίρνει και το 3230 και το Ν80 και όντως σε αυτές τις συσκευές υπάρχει πρόβλημα αυτονομίας (τουλάχιστον για το 3230 μιλάω εκ πείρας).

κοιτα το κινητο βγαζει 2 μερες με χρηση ανετα γενικα δεν ειναι και εντελως μαπα η μπαταρια του,κραταει πιο πολυ απο νοκια n80 και απο το 3230 να εισαι σιγουρος γι αυτο

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ποιο κατω απο το 6600 ομως!!!

3 μερες παει αυτο οταν το 6600 παει χαλαρα 4+ μερες!!!

 

το 3230 και το Ν80 εχουν μεγαλυτερες οθονες και μαλλον απο εκει χανουν!!!

jordan
Link to comment
Share on other sites

το 3230 εχει την ιδια οθονη με το 6600 απλα το 6600 εχει πιο καλη μπαταρια απο το 3230 απλο,τωρα για 4 μερες μου φαινεται καπως τρελο
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ειδα καπου οτι εχει βγει νεο firmware v3.18

 

"Nokia Firmware upgrade

Νέα έκδοση λογισμικού για Nokia 5500 v3.18

Νέα έκδοση λογισμικού για Nokia 6230i v3.88"

 

Την εχει καποιος ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 ερωτιση το ραδιοφονω πιανει καλα σε εσας? εγω πρεπει να κανω διαφορα τρελα :wacko: :lol: για να πιασει. Ροταω να ξερω αν ειναι να τους το παω πισω 2 μερες το εχω
Link to comment
Share on other sites

1 ερωτιση το ραδιοφονω πιανει καλα σε εσας? εγω πρεπει να κανω διαφορα τρελα :wacko: :lol: για να πιασει. Ροταω να ξερω αν ειναι να τους το παω πισω 2 μερες το εχω
Μέτρια θα ελεγα..:music:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει το irRemote για το κινητο μας η καποιο αλλο αντιστοιχο?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , αφου λειτουργει μονο σαν σκληρος σε συνδεση με τον υπολογιστη , πως θα περασω εγω τις επαφες μου??? και αν τελικα υπαρχει περιπτωση να συνδεθει για συγχρονισμο, ποιο pc suite να κατεβασω?
:up:
Link to comment
Share on other sites

ναι παιρνει, αυτο ηταν απο τις ευχαριστες εκπληξεις του κινητου...
:up:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , αφου λειτουργει μονο σαν σκληρος σε συνδεση με τον υπολογιστη , πως θα περασω εγω τις επαφες μου??? και αν τελικα υπαρχει περιπτωση να συνδεθει για συγχρονισμο, ποιο pc suite να κατεβασω?

 

Με το που συνδεεις την συσκευη ,εχει επιλογη να διαλεξεις και για connection με pc suite .

http://img167.imageshack.us/img167/5417/1bn5.jpg

Κατεβαζεις την τελευταια εκδοση http://europe.nokia.com/A4144905

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...