Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5500 Sport


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mhpws boreite na mou peite pou borw na vrw antiviotika kai antiika

gia nokia?????????

αν δε κανω λαθος δεν υπαρχει καποιος ιος για αυτη τη γενια symbian οποτε μαλλον αχρηστο θα ειναι...

Πως ξεχωριζουμε την σπορτ απο την μιουζικ εντισιον?

εχει αλλο χρωμα και μεγαλυτερη καρτα μνημης...:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 502
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως ξεχωριζουμε την σπορτ απο την μιουζικ εντισιον? ζητησα και πηρα σημερα την σπορτ αλλα μεσα στο κουτι ειχε τα παντα! μνημη 512, την θηκη για το μπρατσο, το cd rom και αλλα πολλα! εγω αλλα διαβασα εδω μεσα! και ειναι ενα πολυ ομορφο πορτοκαλι μαυρο χρωμα!

 

Fotis αυτη ειναι η Μusic version. Προφανώς έγινε λάθος. Σου πουλησαν την music και ή στο πλάσαραν με την αναλογη χρεωση (-350ε) ή είσαι τυχερός και έκαναν λάθος αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Fotis αυτη ειναι η Μusic version. Προφανώς έγινε λάθος. Σου πουλησαν την music και ή στο πλάσαραν με την αναλογη χρεωση (-350ε) ή είσαι τυχερός και έκαναν λάθος αυτοί.

 

μαλλον κανανε λαθος! 317 ευρω ειχε η συσκευη πριν την αναβαθμηση! την πηρα με 196 ευρω και μου εδωσαν την music κατα λαθος! να την παω πισω λετε?:D

Link to comment
Share on other sites

Ιδού το περίφημο "αποσπώμενο" πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω για των υπολοίπων αλλά το δικό μου ξεκόλησε όπως το βλέπετε.

 

http://img440.imageshack.us/img440/9094/0146xn.jpg

 

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά έχω την εντύπωση οτι ξεκόλησε όχι τόσο επειδή δεν ήταν καλής ποιότητας η συγκόληση αλλά γιατί το πληκτρολόγιο είναι λίγο (λιγότερο από ένα χιλιοστό) μεγαλύτερο από όσο έπρεπε να είναι!

 

Για του λόγου το αληθές οι δύο παρακάτω (άθλιες μεν, ενδεικτικές δε) φωτογραφίες.

 

http://img440.imageshack.us/img440/421/0150xi.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/7447/0167eq.jpg

 

Στην πρώτη, η κάτω άκρη του πληκτρολογίου ακουμπάει... εκεί που πρέπει να ακουμπάει αλλά το υπόλοιπο είναι στο αέρα.

Η δεύτερη δεν φαίνεται καλά, αλλά δείχνει οτι αν "στρώσεις" το πληκτρολόγιο ωστε να εφάπτεται όλη η επιφάνειά του στο κινητό... κάτι περισσεύει(φαίνεται καθαρά αν το δει κανεις live)

Link to comment
Share on other sites

πραγματι...:X

κατασκευαστικο λαθος, επρεπε να σου δινουν 2-3 δωρο οταν το πας για αλλαγη. ελπιζω να το αλλαξουν στις επομενες παραγωγες.

Link to comment
Share on other sites

 

ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ!!!ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ DEMO, ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ S60 3rd EDITION..!!!!:wacko: :wacko:

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ:

1.ΗΧΟΓΡΑΦΙΣΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ ΚΛΗΣΗΣ

2.ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΦΩΤΟ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ,ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ??:( :(

 

Οι Symbian 3rd Edition εφαρμογές είναι εκείνες που λειτουργούν στο 5500.

 

Το παρακάτω πρόγραμμα σού δίνει τη δυνατότητα να ηχογραφείς κλήσεις:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Το αναβάθμισες...υποστηρίζει η Νοκια το 5500 για remote sw upgrade??

Που??

Το 2ο πληκτρολογιο δειχνει καλά ακόμα...αν και αυτες τις μέρες χρησιμοποιώ το 6230i οποτε δεν το ταλαιπωρώ.

03.55...εχει βρει κανεις τι βελτιώνει?!?

 

 

ναι εκανα αναβαθμιση το ν73

και βαζω τυχαια να δω εαν βρισκει αναβαθμιση για το 5500 και την εκανε...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ιδού το περίφημο "αποσπώμενο" πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω για των υπολοίπων αλλά το δικό μου ξεκόλησε όπως το βλέπετε.

 

http://img440.imageshack.us/img440/9094/0146xn.jpg

 

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά έχω την εντύπωση οτι ξεκόλησε όχι τόσο επειδή δεν ήταν καλής ποιότητας η συγκόληση αλλά γιατί το πληκτρολόγιο είναι λίγο (λιγότερο από ένα χιλιοστό) μεγαλύτερο από όσο έπρεπε να είναι!

 

Για του λόγου το αληθές οι δύο παρακάτω (άθλιες μεν, ενδεικτικές δε) φωτογραφίες.

 

http://img440.imageshack.us/img440/421/0150xi.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/7447/0167eq.jpg

 

Στην πρώτη, η κάτω άκρη του πληκτρολογίου ακουμπάει... εκεί που πρέπει να ακουμπάει αλλά το υπόλοιπο είναι στο αέρα.

Η δεύτερη δεν φαίνεται καλά, αλλά δείχνει οτι αν "στρώσεις" το πληκτρολόγιο ωστε να εφάπτεται όλη η επιφάνειά του στο κινητό... κάτι περισσεύει(φαίνεται καθαρά αν το δει κανεις live)

 

Ω, ναι...αυτό είναι το πρόβλημα μάλλον...δε φταιει η...κόλλα!

Κι εμένα έτσι είναι....και αυτές τις μέρες αρχισε να ξεκολλάει και το 2ο πληκτρολόγιο!!

 

Κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάπου δυο εβδομάδες. Στις πόσες περίπου να υπολογίζω ότι θα με εγκαταλείψει το πληκτρολόγιο;; Γενικά φαίνεται κάπως προχειροκατασκευή το πληκτρολόγιο μόνο και μόνο από τους ήχους που κάνει όταν πατάω κάποιο πλήκτρο

Πριν μερικές σελίδες κάποιοι λένε ότι η Nokia το καλύπτει στην εγγύηση. Ισχύει;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάπου δυο εβδομάδες. Στις πόσες περίπου να υπολογίζω ότι θα με εγκαταλείψει το πληκτρολόγιο;; Γενικά φαίνεται κάπως προχειροκατασκευή το πληκτρολόγιο μόνο και μόνο από τους ήχους που κάνει όταν πατάω κάποιο πλήκτρο

Πριν μερικές σελίδες κάποιοι λένε ότι η Nokia το καλύπτει στην εγγύηση. Ισχύει;

δεν τιθεται θεμα εγγυησης, ειναι παραλογο να ζηταει χρηματα οταν σε εγκαταλειπει τοσο συντομα, πολλες φορες και κυριως οταν συμβαινει το ιδιο και σε αλλους. ειναι εμφανες προβλημα της συσκευης...απαιτηστε το εν τελει..

Link to comment
Share on other sites

Ιδού το περίφημο "αποσπώμενο" πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω για των υπολοίπων αλλά το δικό μου ξεκόλησε όπως το βλέπετε.

 

http://img440.imageshack.us/img440/9094/0146xn.jpg

 

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά έχω την εντύπωση οτι ξεκόλησε όχι τόσο επειδή δεν ήταν καλής ποιότητας η συγκόληση αλλά γιατί το πληκτρολόγιο είναι λίγο (λιγότερο από ένα χιλιοστό) μεγαλύτερο από όσο έπρεπε να είναι!

 

Για του λόγου το αληθές οι δύο παρακάτω (άθλιες μεν, ενδεικτικές δε) φωτογραφίες.

 

http://img440.imageshack.us/img440/421/0150xi.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/7447/0167eq.jpg

 

Στην πρώτη, η κάτω άκρη του πληκτρολογίου ακουμπάει... εκεί που πρέπει να ακουμπάει αλλά το υπόλοιπο είναι στο αέρα.

Η δεύτερη δεν φαίνεται καλά, αλλά δείχνει οτι αν "στρώσεις" το πληκτρολόγιο ωστε να εφάπτεται όλη η επιφάνειά του στο κινητό... κάτι περισσεύει(φαίνεται καθαρά αν το δει κανεις live)

 

Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα!

Και εμενα ειχε ξεκολλησει για δευτερη φορα σε σχεδον 1,5 μηνα και ειδα αυτο το προβλημα με αποτελεσμα να κατσω να το κοψω λιγο με 1 ξυραφακι και να ηρεμισω απ'αυτο!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα!

Και εμενα ειχε ξεκολλησει για δευτερη φορα σε σχεδον 1,5 μηνα και ειδα αυτο το προβλημα με αποτελεσμα να κατσω να το κοψω λιγο με 1 ξυραφακι και να ηρεμισω απ'αυτο!

 

...και ηρέμησες; Τα πλήκτρα της τελευταίας σειράς πατιούνται χωρίς πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ

ΕΜΕΝΑ ΤΟ NOKIA CLUB ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΜΕ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ!ΕΤΣΙ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ..ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ-ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙ..

:X :X :X :X

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!!

ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΦΘΟΡΑ!!!

:wacko: :wacko: :wacko:

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 4ο ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ!!

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΙΛΑΕΙ.....:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ

ΕΜΕΝΑ ΤΟ NOKIA CLUB ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΜΕ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ!ΕΤΣΙ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ..ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ-ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙ..

:X :X :X :X

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!!

ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΦΘΟΡΑ!!!

:wacko: :wacko: :wacko:

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 4ο ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ!!

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΙΛΑΕΙ.....:lol: :lol:

τσιμεντο ειναι και φουσκωνει ετσι;; :blink:

απιστευτοι...

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑ Κ ΑΚΥΡΩΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ!!!!ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΟΣΟ ΔΕΙΧΝΕΙ!!!ΠΟΛΥ ΠΑΠΑΤΖΑ ΤΕΛΙΚΑ!!ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ Κ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ....ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ...ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΕΓΡΑΦΕ!!!!ΒΡΕ ΕΤΡΕΧΑ ΞΑΝΑΤΡΕΧΑ ΜΠΑΣ Κ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΑΛΛΑ.....!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΞΕΚΟΛΥΜΕΝΟ Κ ΤΟ ΤΗΛ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΑ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΣΤΑ ΑΝΑΦΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΜΠΑΜΠΟΥΙΝΩΝ!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥ ΛΕΦΤΑΚΙΑ Κ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ!!!!Κ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ!!!:ninja: :ninja: :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ok...σε καμια βδομάδα το κόβω να πηγαίνω για το 2ο πληκτρολόγιο και την 3.55...έχει ήδη φουσκώσει και είναι θέμα ημερών...

Απο ανθεκτικότητα όμως πολύ καλό!

 

Η μόνη λύση να φτιάξει το πληκτρολόγιο είναι να βελτιώσει η Νοκια την κόλλα της?!?!? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχει κάνει κανείς αναβάθμιση στην 3.55; Εμένα μου συνέβει το εξής παράξενο. Το πήγα στα κεντρικά της Θεσ/νίκης για αλλαγή πληκτρολογίου και αναβάθμιση και μετά όχι μόνο χάθηκαν όλα αυτά που είχα περάεσει εγώ(πράγμα που γνωρίζω οτι γίνεται με την αναβάθμιση και γι'αυτό έκανα buckup)αλλά και ότι είχε προεγκατεστημένο το τηλ όταν το αγόρασα!!!Το πιο κουφό και τρελό είναι οτι δεν δέχεται και την επαναφορά απο την κάρτα μνήμης και κάνει restart.....Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί πάω να τρελαθώ;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχει κάνει κανείς αναβάθμιση στην 3.55; Εμένα μου συνέβει το εξής παράξενο. Το πήγα στα κεντρικά της Θεσ/νίκης για αλλαγή πληκτρολογίου και αναβάθμιση και μετά όχι μόνο χάθηκαν όλα αυτά που είχα περάεσει εγώ(πράγμα που γνωρίζω οτι γίνεται με την αναβάθμιση και γι'αυτό έκανα buckup)αλλά και ότι είχε προεγκατεστημένο το τηλ όταν το αγόρασα!!!Το πιο κουφό και τρελό είναι οτι δεν δέχεται και την επαναφορά απο την κάρτα μνήμης και κάνει restart.....Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί πάω να τρελαθώ;;;

 

Eχω το ιδιο προβλημα...f***nokia:angry: :angry: :angry:

ANY HELP???:help:

Link to comment
Share on other sites

Eχω το ιδιο προβλημα...f***nokia:angry: :angry: :angry:

ANY HELP???:help:

 

To anava8misa sto spiti stin 3.55 xoris provlimata. Kai to restore egine kai h karta mnimhs ok. Apo pliktrologio eimai sto 2o.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

To anava8misa sto spiti stin 3.55 xoris provlimata. Kai to restore egine kai h karta mnimhs ok. Apo pliktrologio eimai sto 2o.

 

Τι βελτιωνει η αναβαθμηση αυτη? πως βλεπουμε πιο software εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;

 

για ποιο λογο το θες?

με ενα προγραμματακι μπορεις να ηχογραφησεις σε διαφορετικες ποιοτητες και τυπους αρχειων.;)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έκανα την αναβάθμιση στο σπίτι χωρίς κάποιο πρόβλημα. Επίσης δεν έχω αλλάξει πληκτρολόγιο ακόμα. Να αρχίσω να ανησυχώ;

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...