Jump to content

Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας


pininfarina
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρισι έδωσα για lower Michigan και το πέρασα :happy: Τα γραπτά τα έδωσα σε ενα σχολείο της γειτονιάς (απαίσια η ακουστική της αίθουσας) και τα προφορικά στο κτήριο της Αμερικάνικης ένωσης. Αγόρασα ενα βιβλίο με θέματα που δίνει η Αμερικάνικη ένωση, ωστόσο αυτά που μου έτυχαν μου φάνηκαν ποιό δύσκολα, οχι τόσο ως προς το περιεχόμενο αλλά προς την ώρα που έχεις διαθέσιμη για γράψημο (δεν έμεινε ούτε ένα δευτερόλεπτο της ώρας ανεκμετάλευτο).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 238
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως ειδα και πιο πανω κατα καιρους καποιοι θελουν να δωσουν στιο κρατικο για να παρουν ενα πτυχιο γλωσσας. Υπαρχει καποιο βιβλιο και πως μπορει καποιος εκτος απο μαθηματα να προετοιμαστει για να δωσει; Π.Χ Αγγλικα Β2

μπορει με παλια θεματα να ειναι ετοιμος;

ποσο χρονο περιπου;

κλπ....

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παίδες έχω ακούσει και γω τα χειρότερα για το ακουστικό κομμάτι της εξέτασης.Άραγε για να προετοιμαστεί κανείς τι ακριβώς χρειάζεται ; Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω !

Αν κάποιος ξέρει που μπορούμε να βρούμε απο το internet ή να αγοράσουμε καλό είναι να ενημερώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θα μπω κατευθειαν στο θέμα για να μην κουραζω .

Εκανα ιδιαιτερα στα ιταλικα για διαστημα 16μηνών ωστε να δωσω εξετασεις για το κρατικο πιστοποιητικο γλωσσομαθειας(ΚΠΓ).

 

Λογω γριππης , εχασα την εξεταση .

 

Σταματησα τα ιδιαιτερα γιατι δεν καναμε εκθεσεις και listening

τα δε βιβλια ηταν ολοκληρωτικα στα ιταλικα χωρις μια λεξη ελληνικης επεξηγησης κατι που με δυσκολεψε παρα πολυ .

 

Θελω να δώσω εξετασεις για το ΚΠΓ το συντομοτερο δυνατο

 

Τι προτεινετε;

1- Ιδιαιτερα και παλι

2- Φροντιστηριο (καποιο καλο υπ οψη;)

3-ατομικο διαβασμα αυτοδιδασκαλια και οτι γίνει ;

4-κατι αλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Kapoio entaniko idaitero h fronthsthrio pisteyw 8a tan to taxytero kai apodotikotero.. Asxeto, egw 8a endiaferomoun gia ma8hma mesw email (pws legame mesw allhlografias?:p)? 3ereis pou mporw na vrw kanena site gia kati sxetiko? Opoios gelasei 8a valw mod na ton malwsei :p

Link to comment
Share on other sites

Idiaitera prepei na xanakaneis man..

To frodisthrio den vadizei lamvanontas up' opsi tou tis dikes sou gnwseis alla oloklhrou tou tmhmatos kai auto den tha se vohthisei.

Apo thn allh sta idaitera den mporeis na asxolitheis toso polu oute me thn ekthesh pou pairnei polu wra(ara kai polu xrima)oute me listening giati endexomenos na mhn uparxoun ta mesa(cd,vivlia,cd players)

 

H lush einai afou to thes polu kaneis idiaitera kai pairneis xexwrista vivlia gia listening kai composition gia na ta kaneis monos sou(eidika sto listening den thes kai megalh voitheia)..

Link to comment
Share on other sites

[ Το θέμα «ΙΤΑΛΙΚΑ -ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ - ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ» του qsl_wifi

συνενώθηκε με το παρόν μιας και όσοι έχουν απορίες/γνώμες σχετικά με το κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας τις εκθέτουν εδώ. ]

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχουν βγει τα αποτελέσματα απο το Κρατικο;

Πως ήταν γενικα τα θεματα και οι εξετάσεις;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γνωρίζει κανείς που θα βρώ πληροφορίες απο επίσημο δικτυακό τόπο για τα ελληνικά πτυχία γλωσσομάθειας στην αγγλική;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που θα βρώ πληροφορίες απο επίσημο δικτυακό τόπο για τα ελληνικά πτυχία γλωσσομάθειας στην αγγλική;;;

 

Aν και καπου παραπανω πρεπει να εχει αναφερθει...εδω (το πρωτο αποτελεσμα που μου εβγαλε το google)

 

...μην το ανοιξεις σε Firefox μιας και τα 'αστερια' εχουν ξεχασει tags και ο Firefox το ανοιγει σαν text :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Αν και λιγο αργα γνωριζει κανεις ποια η αντιστοιχία των πτυχιων του ΚΠΓ: Β1,Β2,Γ1 με αυτην των αγγλικων πτυχίων Lower,Proficiency...κλπ;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Παιδιά για αγγλικά για επίπεδο Γ1 υπάρχει κάποιο βιβλίο για προετοιμασία με ασκήσεις; Γιατί στο ιντερνετ που έψαξα έχουν βγει μόνο για Β1 με Β2.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Θέλω να ξεκινήσω κανά φροντιστήριο πάλι για Αγγλικά.Να πάω το lower έστω...Είχα δώσει παλιά μια φορά και δεν το πήρα.Τα έχω σχεδόν ξεχάσει...Ποιό είναι το πιο εύκολο?Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει?Τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι απλό θέλω.Να το πάρω να τελειώνω με τα Αγγλικά...Να είναι αναγνωρισμένο από το κράτος.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι απλό θέλω.Να το πάρω να τελειώνω με τα Αγγλικά...Να είναι αναγνωρισμένο από το κράτος.

 

to kratiko

Link to comment
Share on other sites

toeic...ειναι γρηγορο και πρακτικο και εγω εδωσα:)..

 

Φίλε μου στο Toeic τι ενότητες δίνεις?Που μπορώ να βρω πληροφορίες?Ισχύει το γεγονός ότι είναι μόνο για 2 χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

Για το TOIEC θα βρεις πληροφοριες στο http://www.hau.gr/hau/el/exams_toeic.html

Hγουμενιτσα δεν μπορεις να δωσεις!

Μονο Κερκυρα αρα πρεπει να κανεις ενα μικρο ταξιδι!

Για δες και αυτο http://www.hau.gr/sitecontent/INSTRUCTION%20KERKYRA%20GR1111111.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...