Jump to content

Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας


pininfarina
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 238
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω περσι εδωσα Β1 και Β2 κρατικα Ιταλικων.Μια χαρα μου φανηκε αλλα πολλοι παραπονεθηκαν οτι τα θεματα ηταν πολλα και ο χρονος λιγος!Φετος αφαιρεσαν πολλα!Γιατι δεν περιμενα εναν χρονο ακομα...?:lol:
Link to comment
Share on other sites

Για το TOIEC θα βρεις πληροφοριες στο http://www.hau.gr/hau/el/exams_toeic.html

Hγουμενιτσα δεν μπορεις να δωσεις!

Μονο Κερκυρα αρα πρεπει να κανεις ενα μικρο ταξιδι!

Για δες και αυτο http://www.hau.gr/sitecontent/INSTRUCTION%20KERKYRA%20GR1111111.pdf

 

Οκ φίλε μου.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω να σε βοήθησα!

 

Αρκετά και σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ Γ1 ΤΟΥ ΚΠΓ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ!ΤΟ LISTENING ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΣΕ ΕΝΤΑΣΗ ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΑΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ!ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟΙ ΥΠΕΚΥΨΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΚΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΙΑ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΕ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΠΙΑ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΤΟΥΣ! ΟΠΟΤΕ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΑΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΥ ΥΠΕΥΘΗΝΟΥΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ Γ1 ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΟΤΑΝ ΔΩΣΑΝ ΕΙΧΑΝΕ ΠΑΙΞΕΙ ΛΟΤΟ! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ;ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ ΤΗ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ. ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΘΑ ΓΕΝΝΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ηρεμησε,

Αν εξεταζοσουνα με καποιν φιλο/φιλη σου ρωτησε τον αν ειχες το ίδιο προβλημα. Οσους περισσοτερους βρεις με αυτο το προβλημα τοσο καλυτερα. Απευθυνσου στην επιτροπη των εξετασεων ή ακομα και στο υπουργειο παιδειας. Μπορεις ακομα και να τους μυνησεις για την αδιαφορια που σου επεδιξαν.Ζητα αναπροσαρμογη της βάσης ή ακομα καλυτερα επανεξεταση. Αλλα αυτο πρεοει να ειχε γινει μαζικα και εκεινη την στιγμη.

Απαιτησε τα δικαιωματα σου.

Δεν μπορουν να μας κοροιδευεουν!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ. Στο σύνολο βρήκα 4 άτομα ακόμα από το ίδιο τμήμα. Θα στείλουμε καταγγελία στην Κεντρική Επιτροπή. Κατά τα άλλα, από τον διευθυντή της 2βάθμιας Θεσσαλονίκης, Γ. Κωνσταντινίδη, βρήκαμε μόνο θράσος και προκλητικότητα. Το κυριότερο είναι να υπενθυμίζουμε στον κόσμο, όσοι περισσότεροι μπορούμε, ότι το ΚΠΓ είναι μια εξευτελιστική απάτη και ότι καλύτερα να απευθύνονται σε ιδιωτικούς οργανισμούς, που με λίγο υψηλότερο κόστος, σου παρέχουν πτυχία με κάποια σοβαρότητα.
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα!

Το Michigan/Cambridge/Edexcel μπορει να ειναι πανακριβα σε εξεταστρα (Ανω των 120 ευρω) αλλα διαθετουν κυρος!Ακόμα και τα Listening ακουγονται απο αριστης ποιοτητα CD και αν υπάρξει καποιο προβλημα υπάρχει και εφεδρικο CD και το κυρος ειναι παγκοσμιο και οχι μονο στην Ελλαδα σε σχεση με το Κρατικο. Ακομα και τα φυλλαδια της εξετασης ειναι ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ!!!Κοιταξε την φτωχια του υπουργειο που τσιγγουνευεται!

 

Για κινήσου εναντίων τους και παρε το αιμα σου πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για ποιά γλώσσα μιλάμε; αγγλικά;

Από το τμήμα που δημιουργήθηκε το ζήτημα βρέθηκαν μόνο 4; Οι υπόλοιποι τι έγιναν; το άκουσαν κανονικά;

Ποιοί ήταν αυτοί οι υπεύθυνοι που είχαν δώσει και αυτοί εξετάσεις στο Γ1 παλιότερα; Οι υπεύθυνοι δεν ήταν επιτηρητές ή μέλη της επιτροπής εξέτασης;

 

Θα διαφωνήσω με το ζήτημα του κύρους, επειδή το ΚΠΓ είναι πιστοποιητικό (και όχι πτυχίο) που εκδίδεται από επίσημο φορέα (Υπουργείο) κράτους-μέλους της ΕΟΚ και εξ ορισμού αναγνωρίζεται από τα υπόλοιπα Κράτη Μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Τς,τς,τς.

Το Υπουργειο ακομα προσπαθει να πεισει ξενες χωρες να δεχτει το Κρατικο,αλλα ματαια. Επισης δεν το αναγνωριζει ΣΧΕΔΟΝ κανενα πανεπιστημιο στο εξωτερικα,παρα ελαχιστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ego tha doso kratiko ton maio kai oso na nai exo arketo agxos. tha doso episis kai to michigan pou oso periergo kai na fenaite exo ligotero aghos. ta proforika sto kratiko pos einai?? exei kanenas prosopiki empiria pou mporei na mou anaferei??? oi ektheseis vates???
Link to comment
Share on other sites

ego tha doso kratiko ton maio kai oso na nai exo arketo agxos. tha doso episis kai to michigan pou oso periergo kai na fenaite exo ligotero aghos. ta proforika sto kratiko pos einai?? exei kanenas prosopiki empiria pou mporei na mou anaferei??? oi ektheseis vates???

 

Ειχα δωσει κι εγω πριν κανα δυο χρονια και το πηρα. Λοιπον, τα προφορικα ειναι γελοια και οι εκθεσεις δεν εχουν τιποτα το ιδιαιτερο για να φοβασαι. Α και το michigan ειναι δυσκολοτερο απο το Κρατικο(για μενα).

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

tom12 να ενημερωσω οτι δεν θα ειναι καλο να δωσεις και Κρατικο και Michigan καθως τα προφορικα του ΚΠΓ ειναι ιδια μερα με τα γραπτα του Michigan.Θες να χασεις ενα απο τα δυο πτυχια για τετοια βλακεια?Μαλλον οχι!

Σχετικα με τη δυσκολια δες και μερικα past papers του Kρατικου και θα αποφασισεις alone!That's it!

Link to comment
Share on other sites

καθως τα προφορικα του ΚΠΓ ειναι ιδια μερα με τα γραπτα του Michigan

 

Είναι την ίδια μέρα για όλους; Πώς γίνεται αυτό; :worry:

 

(Προσωπικά, μέχρι να αποφασίσουν τα "μεγάλα κεφάλια" να οργανώσουν σωστά τις εξετάσεις του ΚΠΓ, αρνούμαι να στείλω μαθητές μου να περάσουν τέτοια δοκιμασία!)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως fleckles θες να δεις και το προγραμμα που αναφερει το ΥΠΕΠΘ αμα θες το εχεις και σε pm ταχιστα ή και δημοσίως.Δεν θα ηταν καλό να χασει μια απο τις δυο εξετασεις!Σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Δε σε αμφισβητώ. Απλά μου φάνηκε πολύ παράξενο πώς μπορούν να χωρέσουν τόσοι υποψήφιοι σε μια μέρα. Κι επίσης το βρίσκω αρκετά ..ποταπό να πω; το ότι τα έβαλαν την ίδια ημέρα με το Michigan. Με τη σωστή και υπεύθυνη οργάνωση κερδίζεις υποψηφίους, όχι έτσι.

 

ΥΓ. Περιττό να πω πως προσωπικά ψηφίζω Michigan.

Link to comment
Share on other sites

Το κρατικο Γ1 ειναι καλυτερο και πιο πανω κατηγοριακα απο το λοουερ το αγγλικο κι αμερικανικο.???Ειναι να δωσει ο αδερφος μου.Ποιο προτεινεται γενιικα??
Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω να δινεις μόνο το Κρατικο και όχι και Michigan,εεε?Αν ναι, διαβασε το δικο ποστ(#192) Σχετικα με την δυσκολια ας σου απαντησει η fleckles που γνωρίζει καλύτερα το θέμα!!
Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω να δινεις μόνο το Κρατικο και όχι και Michigan,εεε?Αν ναι, διαβασε το δικο ποστ(#192) Σχετικα με την δυσκολια ας σου απαντησει η fleckles που γνωρίζει καλύτερα το θέμα!!

Εγώ είχα δώσει από κρατικά το Β1 ή Β2 δε θυμάμαι πώς το λένε το lower εννοώ και το Γ2(το advance) και τα πήρα.Το Γ2 με τη δεύτερη φορά.Έδωσα και το michigan advance και το πήρα και νομίζω ότι τελικά το κρατικό όχι μόνο δεν αξίζει η διαδικασία των εξετάσεων αλλά και το ίδιο το πτυχίο.Μόνο στην ελλάδα αναγνωρίζεται και πάλι θα προτιμήσουν αυτόν του michigan ή cambridge.Στο Β2 όταν έδινα ήτανε μάλιστα 2 επιτηρήτριες και είχανε στήσει πάνω στην έδρα ολόκληρο τσιμπούσι και τρώγανε!!Αν είναι δυνατόν!Μετανιώνω για τον ελάχιστο χρόνο που αφιέρωσα για αυτά τα πτυχία.Το επίπεδο πάντως όντως δεν είναι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω να δινεις μόνο το Κρατικο και όχι και Michigan,εεε?Αν ναι, διαβασε το δικο ποστ(#192) Σχετικα με την δυσκολια ας σου απαντησει η fleckles που γνωρίζει καλύτερα το θέμα!!

 

το κρατικο θα δωσω μονο. δλδ δεν πολυ αξιζει? απο το δημοσιο ομως φανταζομαι οτι αναγνωριζετε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑΑΑΑΑΑΑ...αν δεν εχεις σκοπο να βγεις εξω εδω θα εισαι αρχοντας....σε οτι αφορα το δημοσιο βεβαια

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...