Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τραβηξα μερικα βιντεο με το Ν80 και μου φανηκαν τραγικα μπροστα στο Ν70. Εχει δει καποιος αλλος διαφορα γιατι μου φαινεται περιεργο πιο καινουργιο κινητο και με μεγαλυτερη μηχανη να τραβαει πιο χαλια βιντεο.

Ηταν ολη η εικονα frames.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι έχω το εξής πρόβλημα και δεν έχω βρει λύση μέχρι στιγμής....

Έχω ένα bluetooth handsfree που δουλεύει μια χαρά με το Ν80.Όταν με παίρνουν όμως τηλέφωνο, η ένταση της φωνής είναι πάρα πολύ χαμηλά.Την πρώτη φορά την δυνάμωσα, αλλά δεν κρατάει την ρύθμιση με τίποτα.Στο προφίλ ο κανονικός ήχος είναι στο φουλ.Ξέρει κανείς τι να κάνω να μου κρατήσει την ένταση εκεί που θέλω!?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πολύ ωραία ..

Αγοράστε 3G κινητό αλλά απενεργοποιήστε το για να μην τελειώνει η μπαταρία.

Επίσης απενεργοποιήστε και το bluetooth και πάρτε κανονικά (ενσύρματα) ακουστικά,

μπορείτε δε και την ομολογουμένως πανέμορφη οθόνη να μην την 'ανάβετε' συχνά γιατί τρώει πολλή μπαταρία ...

 

Στην τελική γιατί πήραμε αυτό το κινητό εάν πρόκειται να τα βγάλουμε όλα off.

Το πρόβλημα δεν είναι στην επιλογή 3G, Wifi, bluetooth του κινητού.

Το πρόβλημα είναι ο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ χρόνος αναμονής που έχει.

Εγώ το φορτίζω καθημερινά αναγκαστικά - νόμιζα ότι οι εποχές που το κάναμε αυτό είχαν περάσει ανεπιστρεπτί, αλλά φευ ...

συμφωνω απολυτα!600 ευρω και η μπαταρια ειναι η ιδια με του 3230!μας δουλευουν κανονικα μαλλον.τριτου κατασκευαστη μπαταρια μεγαλυτερη δεν υπαρχει?ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις πως αλλαζει το operator logo;

 

Πρεπει να εχεις προσβαση στα αρχεια του συστηματος, οποτε προς το παρων το ξεχναμε..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τραβηξα μερικα βιντεο με το Ν80 και μου φανηκαν τραγικα μπροστα στο Ν70. Εχει δει καποιος αλλος διαφορα γιατι μου φαινεται περιεργο πιο καινουργιο κινητο και με μεγαλυτερη μηχανη να τραβαει πιο χαλια βιντεο.

Ηταν ολη η εικονα frames.

Ναι,το παθαινει αυτο κ σερνεται το Ν80 οταν βγαζεις βιντεο με νυχτερινη λειτουργια.Προς το παρον μην ενεργοποιεις τη νυχτερινη.Μπορεις αντι αυτου να αυξησεις λιγο τη φωτεινοτητα αλλα μην περιμενεις πολλα.Ας ελπισουμε οτι οι ηλιθιοι στη ΝΟΚΙΑ θα το φτιαξουν σε επομενη αναβαθμιση...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα βαλει καν νυχτερινη ληψη! Μπορει να φτιαχτει η ποιοτητα του βιντεο με αναβαθμιση? δεν μου φαινεται εφικτο!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φτιαχτει η ποιοτητα του βιντεο με αναβαθμιση? δεν μου φαινεται εφικτο!

 

Λογικα ναι , με αναβαθμιση μπορει να βελτιωθει και να φτασει στο επιπεδο

του Ν70 .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

KALHMERA

 

telika filoi moy exei kapoios kamia patenta(ayth h nokia ...olo leo oti den 8a ksanaparo kai olo ta idia kano)gia na mhn mpoykonei h klhsh otan eimaste se 3g ektos apo to na to gyrname sto gsm (ean einai dynaton dosame 600 + eyro kai olo bugs exei)......

 

eyxaristo

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω το εξής πρόβλημα και δεν έχω βρει λύση μέχρι στιγμής....

Έχω ένα bluetooth handsfree που δουλεύει μια χαρά με το Ν80.Όταν με παίρνουν όμως τηλέφωνο, η ένταση της φωνής είναι πάρα πολύ χαμηλά.Την πρώτη φορά την δυνάμωσα, αλλά δεν κρατάει την ρύθμιση με τίποτα.Στο προφίλ ο κανονικός ήχος είναι στο φουλ.Ξέρει κανείς τι να κάνω να μου κρατήσει την ένταση εκεί που θέλω!?

 

Ακριβώς το ίδιο το κάνει και σε μένα. Λύση δεν έχω καταφέρει να βρω. Καμιά ιδέα κανείς;

 

Επίσης, το άλλο «πρόβλημα» που έχω με το Bluetooth σχετίζεται με τη φωνητική κλήση. Ενεργοποιείται πολύ εύκολα από το handsfree που έχω (HS-36W), με αποτέλεσμα να παίρνει τηλέφωνα τυχαία από μόνο του! Το έχω μία βδομάδα και με έχει κάνει ρόμπα άπειρες φορές! Και στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για απενεργοποίηση της φωνητικής κλήσης. SmartPhone αλλά όχι και τόσο smart, όπως φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάστηκε κάτι παράξενο. Σε 2 μυνήματα που μου έχουν στείλει από το Sony Ericson K750i, συμβαίνει το εξής, διαβάζω το μύνημα κανονικά και σε κάποια φάση που κάνω scroll down "χάνονται" οι πρώτοι χαρακτήρες από κάποιες γραμμές!!!

Στην αρχή είπα πως θα φταίει το κινητό που μου έστειλε το sms, πήγα όμως να κάνω επεξεργασία στο μήνυμα και διαπίστωσα πως διαγράφοντας κάποιους χαρακτήρες το μήνυμα "στρώνει". Δεν κάνει καλό "align" δλδ το κινητό και δεν του φτάνει η οθόνη για να δείξει τους πρώτους χαρακτήρες!!!

Αν είναι δυνατόν!!!:X :!: :mad:

Μπορεί να βάλω και κανά screenshot πιο ύστερα να το δείτε!:wacko:

Έχει συμβεί σε κανένα?:this: :worry: :blink: :shock: :dizzy: :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσιάστηκε κάτι παράξενο. Σε 2 μυνήματα που μου έχουν στείλει από το Sony Ericson K750i, συμβαίνει το εξής, διαβάζω το μύνημα κανονικά και σε κάποια φάση που κάνω scroll down "χάνονται" οι πρώτοι χαρακτήρες από κάποιες γραμμές!!!

Στην αρχή είπα πως θα φταίει το κινητό που μου έστειλε το sms, πήγα όμως να κάνω επεξεργασία στο μήνυμα και διαπίστωσα πως διαγράφοντας κάποιους χαρακτήρες το μήνυμα "στρώνει". Δεν κάνει καλό "align" δλδ το κινητό και δεν του φτάνει η οθόνη για να δείξει τους πρώτους χαρακτήρες!!!

Αν είναι δυνατόν!!!:X :!: :mad:

Μπορεί να βάλω και κανά screenshot πιο ύστερα να το δείτε!:wacko:

Έχει συμβεί σε κανένα?:this: :worry: :blink: :shock: :dizzy: :hunter:

Ναι, σε εμένα...

Δύο φορές συνέβει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε εμένα...

Δύο φορές συνέβει...

Ωραία, καλή φάση. Θα πρέπει να λέω σε αυτόν που μου στέλνει sms και πως να το γράφει για να το βλέπω ολόκληρο!

Γεια σου ρε Nokia με τα 600€ κόστος και με πρόβλημα που δεν το είχα ποτε άλλοτε σε οποιαδήποτε συσκευή, ακόμη και στις πιο φτηνές.

:lol: :w00t: :tease: :kill: :chair: :rocket: :protest:

Link to comment
Share on other sites

nai,den steei to diko soy kinito,alla o paraliptis.eidika an einai sharp den pernei parapanw mono mexri

99kb

 

Ευχαριστω πολυ νασαι καλα!

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα βαλει καν νυχτερινη ληψη! Μπορει να φτιαχτει η ποιοτητα του βιντεο με αναβαθμιση? δεν μου φαινεται εφικτο!

Τι να σου πω εμενα παντως το βιντεο αν δεν βαλω νυχτερινη κ καταπληκτικη ποιοτητα εχει κ πολλα καρε το δευτερολεπτο βγαζει...

Εχω την εκδοση 3.0614.0.3 (11-04-2006).Αν εχεις πιο καινουρια πες μου να μην το αναβαθμισω.Αν εχεις πιο παλια (που δεν νομιζω) αναβαθμισε εσυ...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

KALHMERA

 

telika filoi moy exei kapoios kamia patenta(ayth h nokia ...olo leo oti den 8a ksanaparo kai olo ta idia kano)gia na mhn mpoykonei h klhsh otan eimaste se 3g ektos apo to na to gyrname sto gsm (ean einai dynaton dosame 600 + eyro kai olo bugs exei)......

 

eyxaristo

Μα τι εννοειτε ρε παιδια "μπουκωνει η κληση"?Εγω γιατι δεν εχω τετοιο προβλημα?Αν ειναι να αρχισουν τα προβληματα καλυτερα να μην το αναβαθμισω.Εχω την εκδοση 3.0614.0.3 (11-04-2006) οπως προειπα...

Α, κ με 3G δικτυο εχω αναμονη 2 μερες με μετρια χρηση.Γιατι αλλοι λενε οτι εχουν 12 ωρες?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω παθων....βγαλε το 3g απο το μενου ρυθμισεις στο δικτυο...
mpa ayto to ekana apo tin 1 mera.... parakoloutho to forum apo tin dimiourgia tou.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να βρω μέσω Search αν έχει καλυφθεί παρόμοιο θέμα, γι'αυτλο ρωτάω: μήπως ξέρει κανείς αν το κινητό έχει ή μπορεί να αποκτήσει χρονόμετρο? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, καλή φάση. Θα πρέπει να λέω σε αυτόν που μου στέλνει sms και πως να το γράφει για να το βλέπω ολόκληρο!

Γεια σου ρε Nokia με τα 600€ κόστος και με πρόβλημα που δεν το είχα ποτε άλλοτε σε οποιαδήποτε συσκευή, ακόμη και στις πιο φτηνές.

ριξε κι ενα screenshot να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να βρω μέσω Search αν έχει καλυφθεί παρόμοιο θέμα, γι'αυτλο ρωτάω: μήπως ξέρει κανείς αν το κινητό έχει ή μπορεί να αποκτήσει χρονόμετρο? Ευχαριστώ.

 

Χρονομετρο μπορει να αποκτησει με την εφαρμογη Handy Clock

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1371079#post1371079

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χρονομετρο μπορει να αποκτησει με την εφαρμογη Handy Clock

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1371079#post1371079

Άραγε να υπάρχει πουθενά για κατέβασμα πιο "τζάμπα" ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

kalispera... den ksero an mporei na me voithisei kapoios.. prin liges meres apektisa to nokia n80 ... tha ithela na matho an iparxei to fullscreen caller gia to n80 ... prospathousa na to vro kai sta paliotera kinita s60 pou eixa... to exo vrei tora alla den paizei sto n80 .. mipos kserei kaneis tipota ?? :S
They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

kalispera... den ksero an mporei na me voithisei kapoios.. prin liges meres apektisa to nokia n80 ... tha ithela na matho an iparxei to fullscreen caller gia to n80 ... prospathousa na to vro kai sta paliotera kinita s60 pou eixa... to exo vrei tora alla den paizei sto n80 .. mipos kserei kaneis tipota ?? :S

 

Καταρχην καλως ηρθες και καλοριζικο το Ν80. :)

Δεν εχει κυκλοφορησει ακομα αναλογη εκδοση για symbian 9.1

 

Συνεχεια στα αναλογο θεμα των εφαρμογων 9.1 που βρισκεις απο εδω:

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=78

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες και καλοριζικο το Ν80. :)

Δεν εχει κυκλοφορησει ακομα αναλογη εκδοση για symbian 9.1

 

Συνεχεια στα αναλογο θεμα των εφαρμογων 9.1 που βρισκεις απο εδω:

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=78

nervous thanks... metaferomai sto link pou edoses kai kano ekei post gia neotera ??? (eimai ligo asxetos apo forumm :P:P )

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

nervous thanks... metaferomai sto link pou edoses kai kano ekei post gia neotera ??? (eimai ligo asxetos apo forumm :P:P )

 

Ακριβως φιλε μου :)

Κανεις κλικ στο θεμα των εφαρμογων ,δηλ εδω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

Κατα τα αλλα ,Μην ανησυχεις ,κανεις δεν τα ηξερε απο την αρχη,τα μαθαμε

στην συνεχεια :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...