Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο παντως που μου εχει φανεί ιδιαιτερα χρησιμο στο προφίλ, ειναι η "Εκφωνηση ονοματος καλούντος" που δεν το εχω ξανασυναντησει. Ειδικα εγω που στην δουλεια μου δεν μπορω να ακουγεται ο ηχος και το ειχα παντα στο αθορυβο τωρα εχω επιλεξει μονο αυτο χωρις ringtone και ειναι τελειοοοο.

Έχει αυτη τη δυνατότηα το N80 και κατ επέκτηαση το symbian 9.1;! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Να καταλάβεις το έκανε το ...Τ39 μου! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)οταν φορτιζεται κανει ενα τικ τικ συνεχεια ο φορτιστης κ αν το βγαλεις απο μπριζα κανει συνεχομενο?

2)οταν φορτιζεται γιατι παλετε ο φωτισμος ?

αν δεν σας κανει τιποτα απο αυτα μαλλον θα κοιταξω μπας κ το ξαποστειλω να παρω αλλο κινητο,φαινεται δεν ηταν ετοιμη η νοκια να βγαλει το κινητο αυτο...(αλλιως ενδιαφερεται κανεις? με ζελατινες το χω.)

3)κατι software βγαλαν μετατροπη για games δεν μπορουσαν να κανουν?

4)μπορει καποιος να μ πει αν υπαρχει wifi tv k leei sumbates tv για να στειλεις εικονες?

5)2 καλωδια π χει η συσκευη μεσα κοντα...το ενα ειναι για παλιους φορτιστες μετατροπη?,δεν ειδα πουθενα να λεει τι περιεχει το κουτι κ τι κανουν αυτα τα 2 καλωδιακια(δεν μιλαω για usb)?

Link to comment
Share on other sites

1)οταν φορτιζεται κανει ενα τικ τικ συνεχεια ο φορτιστης κ αν το βγαλεις απο μπριζα κανει συνεχομενο?

2)οταν φορτιζεται γιατι παλετε ο φωτισμος ?

αν δεν σας κανει τιποτα απο αυτα μαλλον θα κοιταξω μπας κ το ξαποστειλω να παρω αλλο κινητο,φαινεται δεν ηταν ετοιμη η νοκια να βγαλει το κινητο αυτο...(αλλιως ενδιαφερεται κανεις? με ζελατινες το χω.)

3)κατι software βγαλαν μετατροπη για games δεν μπορουσαν να κανουν?

4)μπορει καποιος να μ πει αν υπαρχει wifi tv k leei sumbates tv για να στειλεις εικονες?

5)2 καλωδια π χει η συσκευη μεσα κοντα...το ενα ειναι για παλιους φορτιστες μετατροπη?,δεν ειδα πουθενα να λεει τι περιεχει το κουτι κ τι κανουν αυτα τα 2 καλωδιακια(δεν μιλαω για usb)?

 

Έχεις πρόβλημα 1) 2)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το θέμα τις μπαταρίας πως πάμε; Πόσο κρατάει; Όσοι κάνατε αναβάθμιση είδατε καμία διαφορά; Πόσο πιστεύετε ότι θα μου κρατάει εάν το αγοράσω; Μιλάω γύρω στα είκοσι λεπτά την ημέρα και αντε να στειλω και 2-3 sms.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτη τη δυνατότηα το N80 και κατ επέκτηαση το symbian 9.1;! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Να καταλάβεις το έκανε το ...Τ39 μου! :)

ναι...μονο που στο Ν80 δεν ηχογραφεις εσυ τη φωνη σου αλλα το κινητο διαβαζει απο μονο του τις επαφες σου και τις εκφωνει:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρήκα πως γίνεται στο Ν80 το encoding σε Mp4!!!!! Χρειάζεσαι 2 προγράμματα. Οπωσδήποτε χρειάζεσαι το Quicktime Professional και ένα άλλο. Εγώ χρησιμοποίησα το Total Video Converter. Πρώτα λοιπόν μετατρέπεις το video σε Quicktime Mov ή Quicktime Avi και μετα με το quicktime το κανεις export σε mp4. Αυτο ήταν μεταφέρεις το video στο Ν80 και εισαι ετοιμος!!!!!

μπραβο ρε φιλε asavvopoulos!!!

επιτελους!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο διαθεσιμοτητα τι λεει αθηνα η αλλες πολεις??εγω στο ηρακλειο κρητης το εχω παραγγειλει 1 εβδομαδα στην alpha copy και δεν ξερουν ακομα..
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το θέμα τις μπαταρίας πως πάμε; Πόσο κρατάει; Όσοι κάνατε αναβάθμιση είδατε καμία διαφορά; Πόσο πιστεύετε ότι θα μου κρατάει εάν το αγοράσω; Μιλάω γύρω στα είκοσι λεπτά την ημέρα και αντε να στειλω και 2-3 sms.

emena pantws pou milaw k kamposo,mou krataei 2 meres.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα στο bluetooth; Όσες φορές κι αν προσπάθησα (ακόμα και με το καινούριο sw) να στείλω κάποιο αρχείο στον υπολογιστή δεν κατάφερε να ξεπεράσει τα 14kb/s. Υποτείθεται ότι έχει Bt 2.0 αλλά η ταχύτητα του δεν ξεπερνάει αυτή του 7610. Το Ν70 παρεπιπτόντως στέλνει με 85kb/s και το 6280 με 100 και... Άσε που σε Macintosh κολλάει στη μέση η αποστολή! Πρώτη φορά για Nokia!!! :mad:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα στο bluetooth; Όσες φορές κι αν προσπάθησα (ακόμα και με το καινούριο sw) να στείλω κάποιο αρχείο στον υπολογιστή δεν κατάφερε να ξεπεράσει τα 14kb/s. Υποτείθεται ότι έχει Bt 2.0 αλλά η ταχύτητα του δεν ξεπερνάει αυτή του 7610. Το Ν70 παρεπιπτόντως στέλνει με 85kb/s και το 6280 με 100 και... Άσε που σε Macintosh κολλάει στη μέση η αποστολή! Πρώτη φορά για Nokia!!! :mad:

 

Δεν νομίζω ότι έχει bluetooth 2. στον δικό μου υπολογιστή η αποστολή γίνεται ταχύτατα. πολύ πιο γρηγορα και απο το 3230 και από το 6600

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει bluetooth 2. στον δικό μου υπολογιστή η αποστολή γίνεται ταχύτατα. πολύ πιο γρηγορα και απο το 3230 και από το 6600

 

Bluetooth 2.0 έχει σίγουρα! Αλλά για μέτρα την ταχύτητα...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο διαθεσιμοτητα τι λεει αθηνα η αλλες πολεις??εγω στο ηρακλειο κρητης το εχω παραγγειλει 1 εβδομαδα στην alpha copy και δεν ξερουν ακομα..

oute edw exei erthei eipe h nokia deutera kai tipota,aurio tha paw germano eipe tha to ferei,katalabes giati den to paraggelnw kapoios tha to ferei poio grhgora.pantws elpizw na mou bgei kalo akouw sunexeia apo olous kai kati kako.ti ginete??:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα τι γινεται? Υποτιθεται οτι εχει ξεκινησει η διαθεση εδω και περιπου τρεις βδομαδες και ακομα δεν υπαρχει πουθενα. Στην Cosmote μου λενε παραλαβαμε τελειωσανε μεσα σε ωρες και τωρα περιμενουμε.

 

Και περιμενουνε εδω και 2 βδομαδες περιπου. Τι συστημα ειναι αυτο. Παραδοσιακα αγοραζω μονο Νοκια. Δεν θυμαμαι αυτο να εχει ξαναγινει. Παντα οταν εβγαινε κατι υπηρχε παντου, Τωρα βγηκε και δεν υπαρχει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

ναι...μονο που στο Ν80 δεν ηχογραφεις εσυ τη φωνη σου αλλα το κινητο διαβαζει απο μονο του τις επαφες σου και τις εκφωνει:lol:

Και ξέρει κάτι ελληνικά τό άτιμο...άλλο πράμα :p

Ξέρει κανείς κανα γρήγορο τρόπο να εναλλάσω γλώσσες κατά την πληκτρολόγηση?

NickBoss
Link to comment
Share on other sites

Και ξέρει κάτι ελληνικά τό άτιμο...άλλο πράμα :p

Opos ameriki :lol:

 

Ξέρει κανείς κανα γρήγορο τρόπο να εναλλάσω γλώσσες κατά την πληκτρολόγηση?

 

Οταν πχ εισαι ετοιμος για νεο sms

Πατας το μολυβακι και στην συνεχεια διαλεγεις Γλωσσα Γραφης .:)

(το ιδιο ισχυει και για αλλες επιλογες )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε φιλε asavvopoulos!!!

επιτελους!!!

εγω τα φτιαχνω μονο με το Total Video Converter.

μορφή πρεπει να επιλέξετε την "Η264 mpeg4"

τα fps πρεπει να ειναι 15.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πχ εισαι ετοιμος για νεο sms

Πατας το μολυβακι και στην συνεχεια διαλεγεις Γλωσσα Γραφης .:)

(το ιδιο ισχυει και για αλλες επιλογες )

 

ΤΗΑΝΧ φίλε μου nervous, να κάτι πολύ χρήσιμο που δεν ήξερα ότι υπήρχε !!! Υπάρχει και στο Ν70 !!! :up: :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΑΝΧ φίλε μου nervous, να κάτι πολύ χρήσιμο που δεν ήξερα ότι υπήρχε !!! Υπάρχει και στο Ν70 !!! :up: :up:

 

τόσα χρόνια χρήστης symbian είσαι και δεν ήξερες αυτό το απλό πράγμα??

τουλάχιστον αντιγραφή - επικόλληση κειμένου κάνεις με το μολιβάκι;; :worry:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

τόσα χρόνια χρήστης symbian είσαι και δεν ήξερες αυτό το απλό πράγμα??

τουλάχιστον αντιγραφή - επικόλληση κειμένου κάνεις με το μολιβάκι;; :worry:

 

Μπα... μόνο κανα δυο τρεις εκατοντάδες φορές συνολικά !!!! :p :p

 

Πω πω ντροπή !!! :lol: :lol:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μπα... μόνο κανα δυο τρεις εκατοντάδες φορές συνολικά !!!! :p :p

 

Πω πω ντροπή !!! :lol: :lol:

ontos..nick ntropi....po po,tha trelatho tora!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα στο bluetooth; Όσες φορές κι αν προσπάθησα (ακόμα και με το καινούριο sw) να στείλω κάποιο αρχείο στον υπολογιστή δεν κατάφερε να ξεπεράσει τα 14kb/s. Υποτείθεται ότι έχει Bt 2.0 αλλά η ταχύτητα του δεν ξεπερνάει αυτή του 7610. Το Ν70 παρεπιπτόντως στέλνει με 85kb/s και το 6280 με 100 και... Άσε που σε Macintosh κολλάει στη μέση η αποστολή! Πρώτη φορά για Nokia!!! :mad:

 

Και πηγα να τρελαθω! και στα δικα μου μακ κολλαει στη μεση η ανταλλαγη με bluetooth. Μονο αν βγαζω 2mpix φωτο "προλαβαινουν" να ανεβουν στο κομπιουτερ. θα παω να κανω την αναβαθμιση μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

Καταρχήν το κινητό ΔΕΝ έχει bluetooth 2.0 αλλά 1.2 EDR (ή τουλάχιστον έτσι λένε όλα τα reviews που έχω διαβάσει).

Τα wallpapers είναι ανάλυσης 352 x 288.

Τώρα σχετικά με το βίντεο, εγώ πάντως χρησιμοποίω τις ακόλουθες παραμέτρους στο QuickTime και παίζουν καταπληκτικά :

Video : Mpeg-4

File format : MP4 (ISMA)

Video format : MPEG-4 Improved

Data rate : 600 kbps

Image size : 352 x 288 Cif

Frame rate : 25 fps

Audio format : AAC-LC Music

Data rate 56 kbps

Channels : Mono

Sample rate : 24 khz

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .Χθες το απογευμα αγορασα και εγω το ν80 και τωρα ετοιμαζομαι να αρχισω να το μαθαινω διαβαζοντας λιγο στο φορουμ ειδα οτι υπαρχει ζητηση ,να σας πω λοιπον οποιος ενδιαφερεται να το παρει υπαρχει ενα κομματι μαυρο στο nokia shop ελληνικο εκει που το πηρα και εγω 625 ευρω..... προλαβετε;)
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...