Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω εγκαταστήσει τις τελευταίες εκδόσεις από την νοκια στο Ν80 και το ΠΣ, το Nokia Lifeblog 2.0, στο τηλ. Δουλεύει κανονικά αλλά στον υπολογιστή δεν μεταφέρονται εικόνες, βίντεο, και μηνύματα από το Ν80!!!!!!!!

Τι λέτε να φταίει?

:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπα... μόνο κανα δυο τρεις εκατοντάδες φορές συνολικά !!!! :p :p

 

Πω πω ντροπή !!! :lol: :lol:

Καλα, αυτό και εγω πριν ένα μήνα το έμαθα κατα τύχη! :D

Κρατούσα πάντα πατημένο το μολύβι για μαρκάρισμα κειμένου και δεν είχα παρατηρήσει ότι το μολύβι πατιέται και απο μόνο του! Να καταλάβετε το θεωρούσα απο τις μεγαλύτερες ελλείψεις των s60! lol

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είμαι και εγω κάτοχος του Ν80. Μετά από 2 χρόνια απόφάσησα να επιστρέψω σε Symbian κινητό και δεν μπορώ να πω οτι το μετάνιωσα. Ερώτηση: Εχω ενεργοποιήσει και απενεργοποιήσει την λειτουργία νάρκης αρκετές φορες στο κινητό χρησημοποιόντας το θεμα που έχει προεγκατεστημένο μέσα το κινητό αλλα το LED δεν το έχω δει ακόμη να ανάβει όσο και αν περιμένω. Το Led βρίσκεται εκει που είναι ο αισθητήρας φωτός; Θέλει κάποια άλλη ρύθμιση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγγνωμη να ρωτησω κατι. Χτες πηγα στη Νοκια Παλαιου Φαληρου για αναβαθμιση. Αφου περιμενα κανα 20λεπτο βγαινει εξω ο τεχνικος και μου λεει τα εξης με εντονο υφος: ¨Ειδα οτι εχεις βαλει μια καρτα Sandisk στο κινητο. Καλο ειναι να βαζουμε μονο Νοκια καρτες μνημης στο κινητο γιατι αλλιως αν χαλασει θα χασεις την εγγυηση. Αυτη τη φορα κανω πως δεν το ειδα!!!¨ Η ερωτηση ειναι η εξης, οταν βαλεις μια καρτα μνημης αλλης μαρκας σε ενα κινητο της Νοκια χανεις την εγγυηση. Δηλαδη θα τρελαθουμε τελειως :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι ετσι..την αλλη φορα οταν πας..βαλε της νοκια για εκεινη τη στιγμη..και καλα οτι την ειχες παντα..σιγα μην το καταλαβει..:)

παντως εμενα ποτε δεν μου παν τιποτα για την μνημη..(την εχω αλλαξει κ εγω στο ν70 μου)

Link to comment
Share on other sites

* Συνδεσιμότητα: με ταλαιπώρησε μέχρι να συνεργαστεί με το BT handsfree της Sony Ericsson, χωρίς να καταλάβω το γιατί.

 

@costasp

Πως κατάφερες τελικα να το συνδεσεις γιατί έχω ένα HBH-660 και δεν τα έχω καταφέρει ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Ν80 φορτιζει με το usb ??????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγγνωμη να ρωτησω κατι. Χτες πηγα στη Νοκια Παλαιου Φαληρου για αναβαθμιση. Αφου περιμενα κανα 20λεπτο βγαινει εξω ο τεχνικος και μου λεει τα εξης με εντονο υφος: ¨Ειδα οτι εχεις βαλει μια καρτα Sandisk στο κινητο. Καλο ειναι να βαζουμε μονο Νοκια καρτες μνημης στο κινητο γιατι αλλιως αν χαλασει θα χασεις την εγγυηση. Αυτη τη φορα κανω πως δεν το ειδα!!!¨ Η ερωτηση ειναι η εξης, οταν βαλεις μια καρτα μνημης αλλης μαρκας σε ενα κινητο της Νοκια χανεις την εγγυηση. Δηλαδη θα τρελαθουμε τελειως :mad:

 

Καλά, μερικοί τεχνικοί έχουν τρελαθεί τελείως. Νομίζουν ότι μιλάνε σε τίποτα χτεσινούς ή γιαγιάδες που δεν ξέρουν να χρησιμοποιήσουν ούτε τηλεκοντρόλ. Σε λίγο θα σου πουν "βάζεις το κινητό σε οποιαδήποτε τσέπη; :scared: Να το βάζεις μόνο σε τσέπες Nokia, γιατί αλλιώς θα χάσεις την εγγύηση..." :blink:

 

Εγώ πάντως αν το πάω για αναβάθμιση, θα το πάω με τη δική του κάρτα ή πολύ απλά χωρίς καθόλου κάρτα μέσα, για να αποφύγω να ακούσω τέτοιες θεωρίες (όχι τίποτα άλλο, για τον τεχνικό θα είναι καλό, που θα γλιτώσει το μπινελίκι αν μου πει τέτοιες αηδίες :ninja: ).

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω kostakiss και ng78. Παρολα αυτα βλεπω οτι η Ελλαδα ποτε δεν θα διορθωθει!

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγγνωμη να ρωτησω κατι. Χτες πηγα στη Νοκια Παλαιου Φαληρου για αναβαθμιση. Αφου περιμενα κανα 20λεπτο βγαινει εξω ο τεχνικος και μου λεει τα εξης με εντονο υφος: ¨Ειδα οτι εχεις βαλει μια καρτα Sandisk στο κινητο. Καλο ειναι να βαζουμε μονο Νοκια καρτες μνημης στο κινητο γιατι αλλιως αν χαλασει θα χασεις την εγγυηση. Αυτη τη φορα κανω πως δεν το ειδα!!!¨ Η ερωτηση ειναι η εξης, οταν βαλεις μια καρτα μνημης αλλης μαρκας σε ενα κινητο της Νοκια χανεις την εγγυηση. Δηλαδη θα τρελαθουμε τελειως :mad:

 

Εγώ πάντως θα του έριχνα μια ωραιότατη σφαλιάρα μπάς και κάνει reset ο εγκεφαλός του και ξυπνήσει, αλλά μόνο με το δεξί χέρι που φοράει το δαχτυλίδι Nokia.

Φαντάσου ότι αυτός μπόρει να θεωρείται και το καμάρι της εταιρίας.

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Α και μην ακουσω οτι πριν χρησημοποιησετε το κινητο δεν πλυνατε τα χερια σας με Dettol γιατι ακουσα οτι χανεται η εγγυηση.

Sorry για το ot αλλα δεν αντεξα.

 

Λες και τα τσιπακια που εχουνε οι καρτες δεν ειναι ιδια με αυτα που βαζει η Νοκια στις δικες της.

Αν θυμαμαι καλα 2-3 εταιρειες σε ολο τον κοσμο βγαζουνε τσιπακια μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα του έριχνα μια ωραιότατη σφαλιάρα μπάς και κάνει reset ο εγκεφαλός του και ξυπνήσει, αλλά μόνο με το δεξί χέρι που φοράει το δαχτυλίδι Nokia.

Φαντάσου ότι αυτός μπόρει να θεωρείται και το καμάρι της εταιρίας.

Πιστέυω πως ο εν λόγω υπάλληλος πρέπει να πάει για αναβάθμιση, καθώς το λειτουργικό του εγκέφαλού τού έχει πάθει ζημιά απο τα απανωτά restarts!:lol: :p :p

Αφήστε τους τα να λένε και να τα ακούν ΜΟΝΟΙ τους!:p

Διαβάστε προσεχτικά τους όρους της εγγύησης απο το βιβλιαράκι του κινητού και μην ακούτε τις @@λακίες του κάθε "έξυπνου".

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είμαι και εγω κάτοχος του Ν80. Μετά από 2 χρόνια απόφάσησα να επιστρέψω σε Symbian κινητό και δεν μπορώ να πω οτι το μετάνιωσα. Ερώτηση: Εχω ενεργοποιήσει και απενεργοποιήσει την λειτουργία νάρκης αρκετές φορες στο κινητό χρησημοποιόντας το θεμα που έχει προεγκατεστημένο μέσα το κινητό αλλα το LED δεν το έχω δει ακόμη να ανάβει όσο και αν περιμένω. Το Led βρίσκεται εκει που είναι ο αισθητήρας φωτός; Θέλει κάποια άλλη ρύθμιση; Ευχαριστώ

 

Καλοριζικο φιλε μου :)

Ναι το Λεντακι εκει βρισκεται,ενεργοποιειται μετα απο 20 λεπτα .

http://img208.imageshack.us/img208/2315/capture1nf.jpg

 

γινετε να συνδεσεις bt ericsson σε νοκια κινητο??

πως?????

 

Γιατι να μην γινεται ?

Γινεται συνδεση οπως με οποιοδηποτε αλλο bt hf

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Thnx για το Ledακι το βρήκα. Το πρόβλημα είναι με το Handsfree(SonyEricsson Akono 660) που δουλεύει κανονικά με το V800 μου αλλά το Ν80 δεν το "βλέπει". Είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα γιατι δεν βγάζω άκρη;
Link to comment
Share on other sites

Thnx για το Ledακι το βρήκα. Το πρόβλημα είναι με το Handsfree(SonyEricsson Akono 660) που δουλεύει κανονικά με το V800 μου αλλά το Ν80 δεν το "βλέπει". Είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα γιατι δεν βγάζω άκρη;

 

Αν και δεν ειναι αμεσα το θεμα μας εδω για το Akono 660,δοκιμασες να το θεσεις

σε “Pairing mode” το 660?

 

. To manually set the Headset in paring mode press the VOLUME BUTTONS, (+) and (-), at the same time for approximately 5 seconds until your hear a long high frequent beep and three symbols: a headset, two rotating arrows and a phone are shown in the headset display. The headset is now in “Pairing mode”.

 

Στην συνεχεια ξεκινησε το ψαξιμο με το Ν80 .

Ελπιζω να βοηθησα φιλε μου :)

 

(Την παραπανω διαδικασια ,θα πρεπει να την κανεις καθε φορα που θες να κανεις pair το 660 με καποια αλλη συσκευη)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Τα κατάφερα και το συνέδεσα. Μου έκανε φοβερή εντύπωση το γεγονός οτι χώρις να έχω ηχογραφήσει φωνητικές κλησεις στο κινητό αυτό αναγνώριζε την φωνή μου και καλούσε το όνομα που έλεγα!!!! Δηλαδή εκτός του ότι όπως προανέφερε και κάποιος άλλος κάνει εκφώνηση του ονόματος που σε καλεί, έχει και φωνητική αναγνωρηση!!!! Απίστευτο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Τα κατάφερα και το συνέδεσα. Μου έκανε φοβερή εντύπωση το γεγονός οτι χώρις να έχω ηχογραφήσει φωνητικές κλησεις στο κινητό αυτό αναγνώριζε την φωνή μου και καλούσε το όνομα που έλεγα!!!! Δηλαδή εκτός του ότι όπως προανέφερε και κάποιος άλλος κάνει εκφώνηση του ονόματος που σε καλεί, έχει και φωνητική αναγνωρηση!!!! Απίστευτο

ρε φιλε...πες μου πως κανει φωνητικες κλησεις γιατι το ψαχνω εδω κ βδομαδες κ δε το βρισκω.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε...πες μου πως κανει φωνητικες κλησεις γιατι το ψαχνω εδω κ βδομαδες κ δε το βρισκω.ευχαριστω

Για να κάνεις φωνητική κληση από το τηλέφωνο συνεχόμενα το δεξί πλήκτρο κάτω από την οθόνη και κάνεις φωνητική κλήση. Αυτό νομίζω ισχύει για όλα τα κινητά της Νοκια.

Εγώ εκανα φωνητική κλήση μόνο μέσω του Handsfree. Επλίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και εγώ ψάχνω την φωνητική κλήση αλλά δεν μπορώ να την βρώ. Μπορώ να κάνω φωνητικές εντολές αλλα όχι φωνητικη κληση. Το Ν80 του φίλου μου στο τηλεφωνικό κατάλογο δίπλα από κάθε τηλεφωνο έχει ένα προσωπάκι και αν πατησεις επιλογές>αναπαραγωγή φράσης ακους την φράση για το κάθε ονομα. Σε εμενα δεν εχει αυτη τη λειτουργια και το εχω ψαξει πολυ. Ειναι πολυ περιεργο αυτο....Αν ξέρει κάποιος τον λόγο η αν αντιμετωπιζει το ιδιο πρόβλημα ας απαντησει :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και εγώ ψάχνω την φωνητική κλήση αλλά δεν μπορώ να την βρώ. Μπορώ να κάνω φωνητικές εντολές αλλα όχι φωνητικη κληση. Το Ν80 του φίλου μου στο τηλεφωνικό κατάλογο δίπλα από κάθε τηλεφωνο έχει ένα προσωπάκι και αν πατησεις επιλογές>αναπαραγωγή φράσης ακους την φράση για το κάθε ονομα. Σε εμενα δεν εχει αυτη τη λειτουργια και το εχω ψαξει πολυ. Ειναι πολυ περιεργο αυτο....Αν ξέρει κάποιος τον λόγο η αν αντιμετωπιζει το ιδιο πρόβλημα ας απαντησει :worry:

 

 

Πρέπει πρώτα να ανοίξεις την εφαρμογή voice commands (συγνώμη αλλά το έχω στα αγγλικά και δεν θυμάμαι το αντίστοιχο στα ελληνικά) και μετά να πας στο options>new application>contacts.

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να ανοίξεις την εφαρμογή voice commands (συγνώμη αλλά το έχω στα αγγλικά και δεν θυμάμαι το αντίστοιχο στα ελληνικά) και μετά να πας στο options>new application>contacts.

 

Φίλε το έχω κάνει αυτό...το μόνο που γίνεται είναι απλά να προσθέτεται μια ακόμα φωνητική εντολή και όταν λες "επαφές" μπαίνει στον τηλεφωνικό κατάλογο. Δεν γίνεται φωνητική κλήση :(

Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera eimai neopas kai psinomai gia to N80.... eyxaristo prota apo ola gia ta info sas , eimai sigouros oti oi 53 kai pleon elides tha mou xreiastoun kapoia stigmi... :D sorry alla prepei na to po...mou tin spaei pou den exei anoixti akroasi... arxisa na glykokoitazo to N73 kai thelo na mou peite tin gnomi sas...tha mou leipsei to Unpn ? na xero an einai oste na to paro telika to N80 pou me exei trelanei... :D
Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera eimai neopas kai psinomai gia to N80.... eyxaristo prota apo ola gia ta info sas , eimai sigouros oti oi 53 kai pleon elides tha mou xreiastoun kapoia stigmi... :D sorry alla prepei na to po...mou tin spaei pou den exei anoixti akroasi... arxisa na glykokoitazo to N73 kai thelo na mou peite tin gnomi sas...tha mou leipsei to Unpn ? na xero an einai oste na to paro telika to N80 pou me exei trelanei... :D

 

Ποιο δεν έχει ανοικτή ακρόαση; :worry: To Ν80;

 

Φυσικά και έχει...

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...