Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.Είχα ένα Ν80 και την περιοδο των διακοπών μου έπεσε στη θάλασσα. Προσπαθησα να το καθαρισω με W40 και με ισοπροπυλική αλκοόλη αλλα οταν το ανοιξα μετα απο μερικές μέρες η πλακέτα είχε λίγα σημάδια υγρασίας και οξείδωσης. Το πήγα στη nokia και μου παν ότι λόγω υγρασίας η εγγυηση προφανώς δεν ισχύει και ότι δεν γίνεται τιποτα..

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να φύγει η υγρασία από την πλακέτα και να μην φαίνονται τα σημάδια οξείδωσης ώστε να το ξαναστείλω πίσω και να μου το αντικαταστήσουν?

 

Ευχαριστώ

 

Εχω μια φωτο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181956

Link to comment
Share on other sites

to proto pragma pou tha eprepe na kaneis afou to evgales apo tin thalasa itan na to kseplineis me gliko nero (gia na figei to alati) ,kai meta tha to eplenes me kathari venzini ! gia dokimase tora na to plineis me kathari venzini me ena pinelaki mporei na figoun ta simadia !!
Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: μαζί με τα σημάδια μπορεί να φύγουν και διάφορα πλαστικά τμήματα με τη βενζίνη.

Οσο για να καθαρίσει και να στο αλλάξουν απλα ξέχνα το δεν πρόκειτε να γίνει. Η διάβρωση είναι τετοια που δεν επαναφέρεται πλέον στην αρχική κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πρόβλημα με το σήμα μετά την τελευταία αναβάθμιση?Είχα την 4.0707 και πέρασα την καινούρια πριν 2 μέρες.Από τότε όσα τηλέφωνα έχω πάρει (εκτός από ένα) είχε χάλια ποιότητα στο ακουστικό αυτού που μιλούσα σα να μην είχα καλό σήμα,ενώ εγώ άκουγα πεντακάθαρα.Γνωρίζω οτι το κινητό μας πάσχει στον τομέα αυτόν,αλλά αναρωτιέμα αν όντως άλλαξε κάτι με την τελευταία αναβάθμιση ή απλά ήταν τυχαίο.

 

ΥΓ:Στις κλήσεις είχα μέγιστο σήμα όταν μιλούσα..

Link to comment
Share on other sites

ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΟ Ν80 ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ?

ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΥΠΟΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν σας ξαφνικα η μπαταρια του Ν80 να κραταει μονο 5-6 ωρες?!!

Κραταγε κανονικα γυρω στη μιαμιση μερα, αλλα τωρα ουτε 5-6 ωρες. Αφαιρεσα οτι εφαρμογες και θεματα ειχα βαλει τελευταια, κοιταξα τα tasks που τρεχουν, δεν βλεπω τιποτα.

Μηπως απλα τα επαιξε η μπαταρια?

Μετα απο διαφορα πειραματα, διαπιστωσα οτι αυτη η πτωση της μπαταριας συμβαινει ΜΟΝΟ οταν ειμαι σπιτι! Πουθενα αλλου.

Το πλεον πιθανο ειναι οτι οφειλεται στο νεο WiFi Access Point (χρησιμοποιω TruVoip). Ισως στο Firewall του ΑΡ. Αν εχει τυχει και σε κανεναν αλλο ενημερωστε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το TruVoip με εχει νευριασει!! Ενω ολα ΟΚ με τα τηλεφωνα, δεν εχω καταφερει να το αποσυνδεω οταν ειμαι σπιτι.. και εχω δοκιμασει ττα παντα.. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση:Μπορώ να μεταφέρω παιχνίδια ''flash'' ή να αναπαράγω βιντεάκια ''flash'' στο κινητό?Υπάρχει flash player το έχω δει,έχω μεταφέρει και τα αρχεία αυτά αλλά δεν κατόρθωσα να τα παίξω δεν τα ''βλέπει'' η συσκευή στον browser που βγάζει.Ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι... μ ενδιαφερει καποιο κινητο για gps , και βρηκα το nokia n80 σε καλη τιμη (metaxeirismeno).

Αξιζουν τα δικα του accesories για gps ?

Ειναι αξιοπιστα και γρηγορα?

Εχει δοκιμασε κανεις το N80 με GPS ?

Eυχαριστω.

 

 

εγω το δοκιμασα με το fortuna slim gps και δουλευε αψογα .:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι κουφό... Ενώ χθές άκουγα κανονικά μουσική στο κινητό μου με τα ακουστικά, σήμερα βάζω τα ακουστικά και λέει μη υποστηριζόμενο εξάρτημα... Τι μπορεί να φταίει πριν το κάνω αναβάθμιση?:worry:
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να προτιμησω το fortuna απο to original της Nokia GPS Module LD-3W (το εχω βρει 95 ευρω)?

Eιναι καλυτερο ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να προτιμησω το fortuna απο to original της Nokia GPS Module LD-3W (το εχω βρει 95 ευρω)?

Eιναι καλυτερο ή οχι ?

 

Οποιο και να προτιμησεις ,και τα 2 ειναι εξισου καλα & δοκιμασμενα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

εκανα αναβαθμιση και απο τοτε οποτε ανοιγω το κινητο περιμενω αρκετη ωρα να κανει μια εγκατασταση η οποια ειναι ανεπιτυχης....

Μου βγαζει μηνυμα να την κανω απο την διαχειριση εφαρμογων γιατι ειναι αδυνατη απο την καρτα μνημης...

 

Καποια ιδεα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

εκανα αναβαθμιση και απο τοτε οποτε ανοιγω το κινητο περιμενω αρκετη ωρα να κανει μια εγκατασταση η οποια ειναι ανεπιτυχης....

Μου βγαζει μηνυμα να την κανω απο την διαχειριση εφαρμογων γιατι ειναι αδυνατη απο την καρτα μνημης...

 

Καποια ιδεα;

Ευχαριστω

Προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση τις εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει πριν την αναβάθμιση στη κάρτα μνήμης.

Σ’ αυτή τη περίπτωση πάρε ο,τι δεδομένα θέλεις από τη κάρτα μνήμης (εικόνες, βίντεο, μουσική κλπ) και κάνε της format.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

φίλε cloud δεν είναι θέμα αναβάθμισεις απλώς προσπάθησε να καθαρισεις τους ακροδέκτες του κινητού!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

hi. please help!!! πως να κανω format στο n80?

:wacko::blink::worry::cry::X:O:(

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

hi. please help!!! πως να κανω format στο n80?

:wacko::blink::worry::cry::X:O:(

Hard format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#. Επίσης όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σας ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

 

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Hard format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#. Επίσης όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σας ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

 

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε!

 

 

ευχαριστω πολυ το εκανα και επιασε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» :)

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν εχει ξαναειπωθει...ποιο ειναι το τελευταιο firmware για το N80??ποιο ειναι επισης το product code του (απλο Ν80)?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν εχει ξαναειπωθει...ποιο ειναι το τελευταιο firmware για το N80??ποιο ειναι επισης το product code του (απλο Ν80)?

Τελευταία έκδοση: V 5.0719.0.2 (24-05-2007)

Product code: 0526974 GREECE, CYPRUS Smooth Stainless / 0527481 GREECE, CYPRUS Pearl Black

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έκδοση: V 5.0719.0.2 (24-05-2007)

Product code: 0526974 GREECE, CYPRUS Smooth Stainless / 0527481 GREECE, CYPRUS Pearl Black

 

Ωραιος!! Ευχαριστω!!!

 

 

Το "Smooth Stainless" ειναι το λευκο και το "Pearl Black" ειναι το μαυρο ετσι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!! Ευχαριστω!!!

 

Το "Smooth Stainless" ειναι το λευκο και το "Pearl Black" ειναι το μαυρο ετσι?

Ναι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια hardware διαφορά ανάμεσα στο λευκό και το μαύρο?

 

Γενικά ισχύει ότι το λευκό είναι καλύτερο από το μαύρο ή το αντίστροφο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...