Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι γίνεται,

πρέπει να βρεις το πρόγραμμα (search στο thread με τις εφαρμογές) που εγκαθιστάς στο κινητό και το αντίστοιχο πρόγραμμα διαχείρησης για τον υπολογιστή. Με παλαιότερο symbian κινητό το είχα καταφέρει και απο οτι ξέρω και στο συγκεκριμένο μοντέλο γίνεται.

 

 

Φιλοι μου το programma είναι το blueStreamer. Κάνεις Connect me bluetooth.

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από costaorf

Είναι πραγματικά η ΙΕ και εγκαθίσταται χωρίς κανένα πρόβλημα. Επανεκκίνηση. Αντίο Ν80! Καλωσόρισες Ν80 ΙΕ!

 

και ναι οντως ειναι γεγονος...την εβαλα σημερα κι εγω...

δε μπορουσα να περιμενω αλλο και πηγα σε νετ καφε με τα καλωδιακια μου κτλ..κτλ..

για να μπουμε λοιπον παλι στο παιχνιδι

 

Πάντως σε εμενα εξακολουθει να δειχνει οτι με την ..42 ειναι η τελευταια και ειναι ενημερη η συσκευη. Παρολα αυτα σε ενα τοπο οπου παρακολουθει τις αναβαθμισεις δειχνει οτι η ...38 του ΙΕ ειναι η τελευταια διαθεσιμη και σε απλα Ν80. Περιεργα πραγματα.....

Τουλαχιστον απεκατασταθη η λειτουργια φωνητικων κλησεων που ειχε μπλοκαριστει μεχρι τωρα ???

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πια η διαφορά του απλού με το ΙΕ Edition ακόμα δεν έχω καταλάβει.

 

το έχω εδώ και μία εβδομάδα (το απλό ) και σερφάρω κανονικά μέσω του Acces Point με dsl.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή το είχα παρατηρήσει κι εγώ αυτό όταν είχα αγοράσει το n80,θυμάμαι ότι αυτό γίνεται όταν απενεργοποιούμε τους ήχους του πληκτρολογίου :wacko: Αν θέλετε να ακούγεται η κάμερα, ενεργοποιήστε τους ήχους πληκτρολογίου! :)

ΑΝ θελουμε να μην ακουγεται ο ηχος της καμερας,απενεργοποιουμε τους ηχους προειδοποιησης,οχι πληκτρολογιου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ θελουμε να μην ακουγεται ο ηχος της καμερας,απενεργοποιουμε τους ηχους προειδοποιησης,οχι πληκτρολογιου.

 

Ή δεν έχουμε το ίδιο κινητό, ή λέμε άλλα πράγματα...

Εγώ με ενεργοποιημένους τους ήχους προειδοποίησης και απενεργοποιημένους τους ήχους πληκτρολογίου δεν ακούω να κάνει κάποιον θόρυβο η κάμερα ;) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

N80 IE....πια και εγω.:) :) :)

Νομιζω οτι η κυριωτερη διαφορα ειναι η δυνατοτητα κλησεων μεσω Internet. Εχουν βρεθει αληθεια ηδη τροποι συνδεσης για δωρεαν κλησεις (σε σταθερα η κινητα) μεσω Internet???

Οποιος γνωριζει κατι σχετικα ας αναφερει.

Ειδα και καποια καινουργια πραγματα οπως το podcasting, που απο την μια δεν πολυκαταλαβα τι ακριβως κανουν απο την αλλη δεν νομιζω οτι με πολυαφορουν.

Σε καθε περιπτωση παντως ειναι μακραν οποιου αλλου τηλεφωνου κυκλοφορει.:!: :!: :!:

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πια η διαφορά του απλού με το ΙΕ Edition ακόμα δεν έχω καταλάβει.

 

το έχω εδώ και μία εβδομάδα (το απλό ) και σερφάρω κανονικά μέσω του Acces Point με dsl.

 

To VoIP.... κανε ενα search να μαθεις τι είναι και θα καταλάβεις πως η διαφορά είναι τεράστια...;)

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

To VoIP.... κανε ενα search να μαθεις τι είναι και θα καταλάβεις πως η διαφορά είναι τεράστια...;)

 

Εγώ πάλι που ξέρω τί είναι, έχω περάσει αρκετές ώρες ψάχνοντας στο ιντερνετ και δοκιμάζοντας διάφορες ρυθμίσεις, αλλά δεν έχω καταφέρει ποτέ να το κάνω να λειτουργήσει. Έχει κανένας υπόψη του κανέναν πολύ αναλυτικό οδηγό ρυθμίσεων για voip με το N80ie; Έχω λογαριασμό στο voipdiscount, αλλα ρυθμίσεις και για οποιαδήποτε άλλη εταιρεία ευπρόσδεκτες.

 

Ευχαριστώ

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

To VoIP.... κανε ενα search να μαθεις τι είναι και θα καταλάβεις πως η διαφορά είναι τεράστια...;)

 

ξέρω τι είναι VoIP

το κάνει όμως και το απλό Ν80 που έχω.

 

δεν το έχω δοκιμάσει πάντως .

 

μήπως το ΙΕ έχει περισότερη μνήμη ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει καποιος να βοηθησει? Ενας φιλος πηρε τον Ιανουαριο το Ν80 και σε λιγες μερες το τηλεφωνο οταν ακουγες μουσικη η τους ηχους κλησης στο προφιλ απο το ηχειο, οι ηχοι ακουγοτανε παραμορφωμενοι αρκετα θα ελεγα. Το πηγε στο καταστημα της COSMOTE από όπου το πηρε και σε λιγες μερες τον ειδοποιησαν ότι τό τηλέφωνο έχει πάρει υγρασια και πώς έχει προβλημα ή πλακέτα καί πώς ευθύνεται ό ίδιος καί γιά νά τού το φτιάξουν πρέπει νά πληρώσει 400 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει καποιος να βοηθησει? Ενας φιλος πηρε τον Ιανουαριο το Ν80 και σε λιγες μερες το τηλεφωνο οταν ακουγες μουσικη η τους ηχους κλησης στο προφιλ απο το ηχειο, οι ηχοι ακουγοτανε παραμορφωμενοι αρκετα θα ελεγα. Το πηγε στο καταστημα της COSMOTE από όπου το πηρε και σε λιγες μερες τον ειδοποιησαν ότι τό τηλέφωνο έχει πάρει υγρασια και πώς έχει προβλημα ή πλακέτα καί πώς ευθύνεται ό ίδιος καί γιά νά τού το φτιάξουν πρέπει νά πληρώσει 400 ευρώ

Α ρε ξύλο που θέλουν αυτοί εκεί!!!!!!!:mad: Μα και βέβαια να μ η ν τους πει να το φτιάξουν σε καμιά περίπτωση.Είναι κοροιδία.Εάν θέλει να μην παραμορφώνονται οι ήχοι να επιλέξει στις ρυθμίσεις δικτύου την επιλογή GSM και όλα θα είναι τέλεια και με 400E παραπάνω.:)

Link to comment
Share on other sites

Α ρε ξύλο που θέλουν αυτοί εκεί!!!!!!!:mad: Μα και βέβαια να μ η ν τους πει να το φτιάξουν σε καμιά περίπτωση.Είναι κοροιδία.Εάν θέλει να μην παραμορφώνονται οι ήχοι να επιλέξει στις ρυθμίσεις δικτύου την επιλογή GSM και όλα θα είναι τέλεια και με 400E παραπάνω.:)

 

μα ο φιλος λεει οταν ακουει μουσικη ακουγεται ο ηχος χαλια..η οταν ακουει αυτος τους ηχους

και οχι οταν το παιρνουνε τηλ.να παραμορφωνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα ο φιλος λεει οταν ακουει μουσικη ακουγεται ο ηχος χαλια..η οταν ακουει αυτος τους ηχους

και οχι οταν το παιρνουνε τηλ.να παραμορφωνεται.

 

ΟΥΠΣ Ναι σωστός γράψτε λάθος συγγνώμη:(

Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou dwsei to route 66 gia to N80 me xartes gia ellada? as mou to dwsei kapoios giati to psaxnw kai den mporw na to vrw kai kapoio arxeiaki pou na leei pws na to egatastisoume sto kinhto giati tha ta kanw salata.

 

Euxaristw ek ton proterwn kai sorry pou zhtaw tosa polla...

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

paidia μια ερωτηση επειδη ψαχνομαι τελευταια για μεταχειρισμενο N80.

μεχρι ποσα ευρω θεωρειται καλη τιμη για το συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

paidia μια ερωτηση επειδη ψαχνομαι τελευταια για μεταχειρισμενο N80.

μεχρι ποσα ευρω θεωρειται καλη τιμη για το συγκεκριμενο?

 

αμα ειναι σε καλη κατασταση και εχει και εγγυηση.

300/350Ε ειναι καλα πιστευω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο που κατεβενη αυτο το αρχειο ακρηβος? να δοκιμασω απο το δικο μου pc και αν ειναι στο ανεβαζω καπου αλου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αυτο το αρχειο; στο http://www.nokia.com.gr δεν το κατεβαζει:(

 

κατεβασε αυτο,λογικα ειναι ιδιο

http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_N80_Internet_Edition_WMP10_driver.inf

ή αυτο

http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_N80_WMP10_driver.inf

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nokia_n80ie_wmp10_driver.inf

 

δες εδω http://www.nokia.com.gr/nokia/A4252228.html :) δεν το εχει

 

thanks nervous :)

 

εκει οντως υπαρχει. μου φενεται πως το http://www.nokia.com.gr ειναι μαπα

Link to comment
Share on other sites

nokia_n80ie_wmp10_driver.inf

 

δες εδω http://www.nokia.com.gr/nokia/A4252228.html :)

 

δεν κατεβαινει

εχει προβλημα η σελιδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nokia_n80ie_wmp10_driver.inf

 

δες εδω http://www.nokia.com.gr/nokia/A4252228.html :)

 

Λειπει το αρχειο . Εδωσα εναλλακτικες ...

Σου εχω απαντησει ,6 λεπτα πριν απο το τελευταιο μηνυμα σου ,.,...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Έχει κάποιος κατορθώσει να συνδέσει το Ν80 του με το PC ή το Laptop του wireless???Έχω φτιάξει ένα τοπικό δικτυάκι στο σπίτι με ένα wireless modem/router (με παροχή aDSL) όπου έχω συνδέσει τον desktop με καλώδιο και το Lap ασύρματα.Με το Ν80 σερφάρω κανονικότατα μέσω του δικτύου αυτού αλλά δεν μπορώ να ''δω'' τους προαναφερθέντες υπολογιστές ή το αντίστροφο ή και ακόμα να εκτυπώσω (ο printer είναι shared όπως και όλα τα αρχεία απο Ν80,lap,desktop).Υπάρχει περίπτωση να γίνεται ή πρέπει να παίξω με MAC Adresses και τέτοια κινέζικα για μένα?Εαν γνωρίζει κάποιος.......:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...