Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και συγνώμη αν πιθανώς το ερωτημά μου είναι off topic.

Μπορεί κανείς να μου πει που βρισκονται τα Nokia Club στην περιοχή Γλυφάδας-Βούλας-Βουλιαγμένης?Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω software update στο Ν80.

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/storeLocator_main.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι σχετικά νέος κάτοχος του Ν80.Εχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές όταν κάποιος με καλεί αλλοιώνεται ο ήχος του ring tone. Χρησιμοποιώ παλιά version (v.3.0617.0.6) και ήθελα να ρωτήσω αν το πρόβλημα διορθώνεται με κάποια μεταγενέστερη version και ποια ειναι αυτή

 

Καλημέρα σε όλους. Είμαι καινούργια στο forum και όχι και τόσο σχετική με την τεχνολογία οπότε επιτρέψτε μου τυχόν λάθη.

Είμαι κάτοχος ενός Ν90 και εδώ κι ένα χρόνο που έχω τη συσκευή η λήψη είναι τόσο χάλια που ψάχνεις γωνία για να μιλήσεις. Αρχικά έβριζα τη VODAFONE μέχρι που έκανα δοκιμή με ΤΙΜ και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Απευθύνθηκα στη ΝΟΚΙΑ και μου πήραν το κινητό για έλεγχο. Το κράτησαν δύο μήνες γιατί το έστειλαν λέει στο εξωτερικό και όταν επέστρεψε τίποτα δεν είχε αλλάξει. Κοντολογίς το έχω αποσύρει εδώ κι ένα μήνα και έχω ένα V3i motorola. Να σημειώσω ότι κι ο συνέταιρός μου που έχει την ίδια συσκευή έχει ακριβώς τα ίδια προβλήματα και η επικοινωνία είναι αίσχος.

Ακουσα ότι το Ν91 αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα και τώρα διαβάζω το ίδιο και για το Ν80. Αναρωτιέμαι τελικά μήπως όλη η σειρά Ν έχει πρόβλημα γιατί σε τελική ανάλυση, τί να τα κάνεις τα καλούδια στο κινητό, αν δεν μπορεί να εξυπηρετήσει το βασικό του σκοπό, ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ δηλαδή.

Σκέφτομαι να πάρω το Ν 80 ή το Ν95-Ν75 που θα κυκλοφορήσουν σύντομα, αλλά πραγματικά προβληματίζομαι και φοβάμαι πως θα έχω πάλι τα ίδια προβλήματα.

Από την εμπειρία σας στην δοκιμή και αγορά διαφόρων συσκευών τί θα μου προτείνατε ως μια καλή λύση?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδια απο τοτε που του εκανα την αναβαθμιση μου εχει κανει 2 φορες restart απο μονο του.Δεν ξερω αν εχει συμβει και σε αλλον αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι καινούργια στο forum και όχι και τόσο σχετική με την τεχνολογία οπότε επιτρέψτε μου τυχόν λάθη.

Είμαι κάτοχος ενός Ν90 και εδώ κι ένα χρόνο που έχω τη συσκευή η λήψη είναι τόσο χάλια που ψάχνεις γωνία για να μιλήσεις. Αρχικά έβριζα τη VODAFONE μέχρι που έκανα δοκιμή με ΤΙΜ και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Απευθύνθηκα στη ΝΟΚΙΑ και μου πήραν το κινητό για έλεγχο. Το κράτησαν δύο μήνες γιατί το έστειλαν λέει στο εξωτερικό και όταν επέστρεψε τίποτα δεν είχε αλλάξει. Κοντολογίς το έχω αποσύρει εδώ κι ένα μήνα και έχω ένα V3i motorola. Να σημειώσω ότι κι ο συνέταιρός μου που έχει την ίδια συσκευή έχει ακριβώς τα ίδια προβλήματα και η επικοινωνία είναι αίσχος.

Ακουσα ότι το Ν91 αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα και τώρα διαβάζω το ίδιο και για το Ν80. Αναρωτιέμαι τελικά μήπως όλη η σειρά Ν έχει πρόβλημα γιατί σε τελική ανάλυση, τί να τα κάνεις τα καλούδια στο κινητό, αν δεν μπορεί να εξυπηρετήσει το βασικό του σκοπό, ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ δηλαδή.

Σκέφτομαι να πάρω το Ν 80 ή το Ν95-Ν75 που θα κυκλοφορήσουν σύντομα, αλλά πραγματικά προβληματίζομαι και φοβάμαι πως θα έχω πάλι τα ίδια προβλήματα.

Από την εμπειρία σας στην δοκιμή και αγορά διαφόρων συσκευών τί θα μου προτείνατε ως μια καλή λύση?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

 

καλως ηρθες στο forum!!ο φιλος παραπανω αναφερει προβλημα στον ηχο κλισης και οχι σην ποιοτητα σηματος.εγω δεν ειχα προβλημα με το σημα οταν μιλουσα με το ν80 και με το ν93.απλως επειδη αλλαζε η συχνοτητα απο 3g σε gsm επειδη το ειχα αυτοματο ακουγοτανε βραχνα ο ηχος κλισης.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν ορίζουμε μια φωτογριφία ως background να την δείχνει full screen?

 

Σας ευχαριστώ!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν ορίζουμε μια φωτογριφία ως background να την δείχνει full screen?

 

Σας ευχαριστώ!

Δεν γίνεται.:X

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στο forum!!ο φιλος παραπανω αναφερει προβλημα στον ηχο κλισης και οχι σην ποιοτητα σηματος.εγω δεν ειχα προβλημα με το σημα οταν μιλουσα με το ν80 και με το ν93.απλως επειδη αλλαζε η συχνοτητα απο 3g σε gsm επειδη το ειχα αυτοματο ακουγοτανε βραχνα ο ηχος κλισης.;)

 

Το κατάλαβα αυτό, απλά ρώτησα τί γίνεται και με την ποιότητα σήματος. Αυτό με την αλλαγή από 3g σε gsm το είχα αντιμετωπίσει στο 6680 και μόλις το άλλαξα σε gsm είχε σήμα καμπάνα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες,

 

εχω το εξής πρόβλημα ..... το N80 μου δεν συνδέεται παρά μόνο με καλώδιο με το laptop μου. Infrared & BT για κάποιον λόγο ΔΕΝ.

 

Έχω φάει ώρες στο laptop, αλλά τίποτα. Πέταξτε καμιά ιδέα γιατί οι δικές μου στέρεψαν :p

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες,

 

εχω το εξής πρόβλημα ..... το N80 μου δεν συνδέεται παρά μόνο με καλώδιο με το laptop μου. Infrared & BT για κάποιον λόγο ΔΕΝ.

 

Έχω φάει ώρες στο laptop, αλλά τίποτα. Πέταξτε καμιά ιδέα γιατί οι δικές μου στέρεψαν :p

Απο την διαχείριση συνδέσεων του PC Suite το επέλεξες να συνδέεται και μεσω IR ή BT;

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνδεω κανονικα με BT στο pc αλλα μολις παταω συγχρονισμος απο το pc στην οθονη του κινητου εμφανιζεται Σφαλμα Συστηματος!

 

Το εχει αντιμετωπισει/δει καποιος αλλος?

 

help.....!

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia.poso xrwno pernei mia anaba8misi se ena nokia club?prepei na tous afisoume to kinito diladi ekei kai na to paroume meta apo kamia ebdomada?

 

Η αναβαθμιση διαρκει ενα τεταρτο με 20 λεπτα . Αναλογα με την δουλεια και

την ορεξη που εχουν ομως ,μπορεις να το παρεις και σε καμμια ωρα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχουν ολα αλλα το δικο μου Ν80 τραβαει πολυ μαπα βιντεο ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.το προβλημα δεν ειναι ουτε απο ρυθμιση ουτε απο αναβαθμιση μηπωσ γνωριζει καποιοσ κατι?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχουν ολα αλλα το δικο μου Ν80 τραβαει πολυ μαπα βιντεο ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.το προβλημα δεν ειναι ουτε απο ρυθμιση ουτε απο αναβαθμιση μηπωσ γνωριζει καποιοσ κατι?

Θα σου πω κατι να γελασεις,το ΑΤΟΥ του κινητου(Ν80) ειναι η φωτογραφια,οχι το βιντεο.Ακομα και το 6233 τραβαει καλυτερο βιντεο απο το δικο μας.Οποτε συμβιβασου με την ιδεα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μηπως γνωριζεται αν εχει βγει κανενα iremote για το n80;

Και μηπως μπορειτε να μου πειτε πως να κανω "format" το n80 μου; Το ειχα κανει μια φορα αλλα δε θυμαμαι που ειναι το σχετικο θεμα. Μπορει καποιος να μου δωσει καποιο link; Αν θυμαμαι καλα παταγαμαι *#3 και το πρασινο κοθμπι ενο ειναι κλειστο το κινιτο και μετα το αναβουμαι παντοντας αυτα τα κουμπια;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μηπως γνωριζεται αν εχει βγει κανενα iremote για το n80;

Και μηπως μπορειτε να μου πειτε πως να κανω "format" το n80 μου; Το ειχα κανει μια φορα αλλα δε θυμαμαι που ειναι το σχετικο θεμα. Μπορει καποιος να μου δωσει καποιο link; Αν θυμαμαι καλα παταγαμαι *#3 και το πρασινο κοθμπι ενο ειναι κλειστο το κινιτο και μετα το αναβουμαι παντοντας αυτα τα κουμπια;

 

 

*#7370# σε κατάσταση αναμονής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μηπως γνωριζεται αν εχει βγει κανενα iremote για το n80;

Και μηπως μπορειτε να μου πειτε πως να κανω "format" το n80 μου; Το ειχα κανει μια φορα αλλα δε θυμαμαι που ειναι το σχετικο θεμα. Μπορει καποιος να μου δωσει καποιο link; Αν θυμαμαι καλα παταγαμαι *#3 και το πρασινο κοθμπι ενο ειναι κλειστο το κινιτο και μετα το αναβουμαι παντοντας αυτα τα κουμπια;

Αυτό ο τρόπος είναι το hard reset και γίνεται με τα κουμπιά πράσινο κουμπι - * - 3 .

 

Το *#7370# λέγεται soft reset και γίνεται σε κατάσταση αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ο τρόπος είναι το hard reset και γίνεται με τα κουμπιά πράσινο κουμπι - * - 3 .

 

Το *#7370# λέγεται soft reset και γίνεται σε κατάσταση αναμονής.

 

kwsta παυλα αστερακι παυλα 3?ποια ειναι η παυλα?

ρε παιδια το κινητο εκλεισε και δεν ξανα ανοιγει!γαμωτο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μια φορα μου το αλλαξαν για την μικρη αναμονη και τωρα δεν ανοιγει η μαλ.....ια!!!!!!!!!ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!το hard format δεν βλεπω ουτε αυτο να δουλευει!με ποια σειρα ακριβως παταμε και ποια κουμπια???

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση διαρκει ενα τεταρτο με 20 λεπτα . Αναλογα με την δουλεια και

την ορεξη που εχουν ομως ,μπορεις να το παρεις και σε καμμια ωρα.[/quote

 

 

μηπως ξερεις και ποσο κοστιζει η αναβαθμιση γιατι εχω χασει την αποδειξη.

Link to comment
Share on other sites

14 euros

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ ΠΑΙΔΙΑ!!HARD RESET ΜΕ ΠΟΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΑΤΑΜΕ ΠΟΙΑ ΚΟΥΜΠΙΑ?πατω 3,αστερακι,πρασινο και μετα?δεν ανοιγει το κινητο!!!HELP!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ ΠΑΙΔΙΑ!!HARD RESET ΜΕ ΠΟΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΑΤΑΜΕ ΠΟΙΑ ΚΟΥΜΠΙΑ?πατω 3,αστερακι,πρασινο και μετα?δεν ανοιγει το κινητο!!!HELP!!!!

Πατάς και κρατάς πατημένα το πράσινο, το αστέρι (*) και το 3 και ενώ τα πατάς ενεργοποιείς τη συσκευή συνεχίζοντας να τα πατάς μέχρι να ζητήσει PIN.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς και κρατάς πατημένα το πράσινο, το αστέρι (*) και το 3 και ενώ τα πατάς ενεργοποιείς τη συσκευή συνεχίζοντας να τα πατάς μέχρι να ζητήσει PIN.

δεν κανει τιποτα!!δεν ανοιγει!ουτε ετσι!!οχι ρε γαμωτο αν ξαναπαω στα κεντρικα θα τους πλακωσω στο ξυλο δεν τους αντεχω!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει τιποτα!!δεν ανοιγει!ουτε ετσι!!οχι ρε γαμωτο αν ξαναπαω στα κεντρικα θα τους πλακωσω στο ξυλο δεν τους αντεχω!!!

 

Δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια για λιγο διαστημα και δοκιμασε παλι .

(Επισης,αν το βαλεις στον φορτιστη μηπως γινει κατι ?)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια για λιγο διαστημα και δοκιμασε παλι .

(Επισης,αν το βαλεις στον φορτιστη μηπως γινει κατι ?)

τα εκανα και τα δυο ..τιποτα!!!τα ξανα κανω τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...