Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει κολλήσει με το παλιό πολλές φορές :!:

*Προβλήματα αναπαράγωγής WMA, eAAC+ σαν Ringtones

*Προβλήματα με πολλές κάρτες μνήμης 256ΜΒ

 

Απλά το νέο φιρμ ειναι

*Κατα πολύ ΤΑΧΥΤΕΡΟ,

*Εχει κάποιες όχι τόσο χρήσιμες εφαρμογές (μωρέ χρησιμες είναι σε λάθος μέρος όμως τις εγκατέστησαν και τρώνε από τα 42+ MB user memory αφήνοντας υπόλοιπο ~34+ ΜΒ)

Μπορείς να τις απεγκαταστήσεις είται χειροκίνητα (αλλά θα σου μείνουν remnants)

είται με hard-reset (περιγραφή 2-3 σελίδες πίσω)

*Εξαλείφονται προβλήματα με διάφορες κάρτες 256MB (εγώ είχα τέτοια προβλήματα)

*Κατα πολύ καλύτερη αναπαραγωγή WMA, eAAC+ σαν ringtones

*Πλέον ακόμη και τα .3gp μπορούν να τεθούν σαν ringtones

 

:respect: Καλά άσε το Wifi του το έχω ευχαριστηθεί απόλυτα

σταθερό, γρήγορο, πολύ καλή ανίχνευση, δυνατό σημα, τo λατρεύω όσο και το M600 μου.

 

Μόνη παραφωνία τα themes

στα παλιά Νοκια δλδ γενιά πριν την 3 (Ν90, Ν70, 6260, 6660 κτλ)

αν είχες εγκατεστημένα κάποια themes απλά από τον theme manager

όποιο θέμα δεν σου άρεσε το στόχευες και πατούες το C και το έσβηνες

τώρα τα πράγματα άλλαξαν άρδην, δλδ μόνο μέσα από το add remove

:chair: ΕΙΝΑΙ καθ'όλα ΣΠΑΣΤΙΚΟ! :stupid:

 

diladi an katalava kala me to neo firmware linontai ta provlimata pou exei...(ta vasika toulaxiston)

 

me metria xrisi kata ti diarkeia tis imeras kai xoris 3g poso pistevete oti krataei h mpataria?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

diladi an katalava kala me to neo firmware linontai ta provlimata pou exei...(ta vasika toulaxiston)

 

me metria xrisi kata ti diarkeia tis imeras kai xoris 3g poso pistevete oti krataei h mpataria?

 

thanx

 

Eμένα σε μέτρια χρήση μου κρατάει η μπαταρία τουλάχιστον 4 ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Eμένα σε μέτρια χρήση μου κρατάει η μπαταρία τουλάχιστον 4 ημέρες!

 

Να υποθέσω ότι έχεις κλείσει το 3G και δουλεύεις μόνο GSM-GPRS;

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κλειστό 3g και χρήση του σχεδόν αποκλειστικά ως τηλέφωνο (επειδή αυτές τις μέρες δεν έχω χρόνο να παίζω μαζί του) με 40 λεπτά περίπου κλήσεις τη μέρα με το ζόρι φτάνει τις 2 μέρες...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα 3 με μετρια χρηση!

 

+1 Κι από μένα! Με αρκετή χρήση και ανοιχτό το 3g (αλλά όχι το wi-fi) κρατάει 2,5 με 3 μέρες!:)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

+1 Κι από μένα! Με αρκετή χρήση και ανοιχτό το 3g (αλλά όχι το wi-fi) κρατάει 2,5 με 3 μέρες!:)

 

Χμ...

Παρατηρώ σημαντικές αποκλίσεις από συσκευή σε συσκευή.

Μήπως παίζει σημαντικό ρόλο το firmware?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις κλείσει το 3G και δουλεύεις μόνο GSM-GPRS;

 

Nαι, δεν λειτουργώ το 3G και κρατάει τουλάχιστον 4 ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Χμ...

Παρατηρώ σημαντικές αποκλίσεις από συσκευή σε συσκευή.

Μήπως παίζει σημαντικό ρόλο το firmware?

Δε νομίζω... Το ίδιο δεν έχουμε όλοι;;

Μάλλον παίζουν οι ρυθμίσεις ενέργειας (φωτισμός οθόνης κλπ) και το πως εννοεί ο καθένας τη μέτρια χρήση! :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί που λένε 3+ ημέρες μήπως εννοούν με κλειστό το κινητό μεσημέρια και βράδια ???

 

Εμένα πάντως - χωρίς 3G -την δεύτερη ημέρα η μπαταρία τελειώνει (χρήση μόνο ως τηλέφωνο 30 λεπτά την ημέρα, 5-6 SMS) ...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφυγε το 80αρι μου γερμανια,για το κολλημα που εφαγε στην αναβαθμιση,και ορισμενα οπως γραφω και πριν μικρα προβληματακια οπως το οθονης οταν ειναι κλειδωμενο και μπει το s/saver, η συσκευη δουλευει κανονικα κατα τα αλλα,το στειλαμε για καλο και κακο ομως .αντικατασταση ποτε προβλεπεται?? το εχω 3μηνες .αυτα 15-20 μερες αναμονη ..:( παντως τα παιδια στην alpha copy στο ηρακλειο ηταν πολυ εξυπηρετικοι και ηθελαν να βρεθει λυση.

συγνωμη αλλα εμενα κρατουσε 19 ωρες max τους ξεχεσα και μετα βεβαια απο δυο επισκεψεις στα κεντρικα της νοκια αθηνα μου το αλλαξαν.τι ευγενικοι και ******ες,ποια γερμανια?????να στο αλλαξουν επρεπε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα εμενα κρατουσε 19 ωρες max τους ξεχεσα και μετα βεβαια απο δυο επισκεψεις στα κεντρικα της νοκια αθηνα μου το αλλαξαν.τι ευγενικοι και ******ες,ποια γερμανια?????να στο αλλαξουν επρεπε!!!!!!!

 

Αλήθεια, τι δουλειά έχει η Γερμανία??:dizzy:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί που λένε 3+ ημέρες μήπως εννοούν με κλειστό το κινητό μεσημέρια και βράδια ???

 

Εμένα πάντως - χωρίς 3G -την δεύτερη ημέρα η μπαταρία τελειώνει (χρήση μόνο ως τηλέφωνο 30 λεπτά την ημέρα, 5-6 SMS) ...

Εμένα μου κρατάει 2,5 - 3 μέρες και δεν το κλείνω ποτέ (καμια φορά μπορεί να το κλείσω το βράδυ, αλλά όχι πάντα).

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μετά την αναβάθμιση το κινητό μου έχει ελεύθερη μνήμη μόνο 25 ΜΒ - σκέφτηκα να κάνω hard reset για να ελευθερώσω τη μνήμη και να ξαναπεράσω μετά τις εφαρμογές χειροκίνητα.

Θέλω να ρωτήσω όμως:

To Quickoffice μπορούμε να το πάρουμε από τη Νοκια από που μπορούμε όμως να βρούμε τα Adobe PDF Reader και FSecure antivirus ?

Π.χ. στην adobe δεν έχει κάποιο link για το Reader της (έχει κάποια links για το 6680 και το communicator των οποίων οι εκδόσεις δεν είναι συμβατές νομίζω με το Ν80) ...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, τι δουλειά έχει η Γερμανία??:dizzy:

 

χαχαχαχαχα διάβασε προσεκτικά όλο το ποστ και θα καταλάβεις

(Tip: έχει παράθεση στην οποία απαντα)

 

 

---

Πίσω στο θέμα μας εμένα με ανοικτό το 3G, βασική χρήση (την ημέρα): 30' τηλεφωνήματα,τουλάχιστον 3 sms, εναλλαγή 5 θεμάτων, αποστολή 2-3 ήχων/βίντεο 400ΚΒ με ΒΤ, ακρόαση όλων των ringtones, φωτεινότητα 50%

 

Μου κρατά 2 κ μεταβίας 3 ημέρες

για να μου κρατήσει 3~4 πρέπει κάθε βράδυ να του κλείνω πομποδεκτη

 

Δέν το συζητώ γα WiFi εκεί ούτε με το Μ600 δεν τολμώ να κάνω σύγκριση

το WiFi ρουφά μπαταρία με το μπουρί! :lol:

 

Επειδή μετά την αναβάθμιση το κινητό μου έχει ελεύθερη μνήμη μόνο 25 ΜΒ - σκέφτηκα να κάνω hard reset για να ελευθερώσω τη μνήμη και να ξαναπεράσω μετά τις εφαρμογές χειροκίνητα.

Θέλω να ρωτήσω όμως:

To Quickoffice μπορούμε να το πάρουμε από τη Νοκια από που μπορούμε όμως να βρούμε τα Adobe PDF Reader και FSecure antivirus ?

Π.χ. στην adobe δεν έχει κάποιο link για το Reader της (έχει κάποια links για το 6680 και το communicator των οποίων οι εκδόσεις δεν είναι συμβατές νομίζω με το Ν80) ...

 

Το λοιπόν άν ψάξεις Internet στη σελίδα N80 software νομίζω θα τα βρείς

 

Στανταρ θα το βρείς αυτό καθώς και τα υπόλοιπα που ζητάς από τον browser του κινητού σου

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρρε παιδια?γιατι στο σαιτ της νοκια υποστηριζει αναβαθμιση επισημα μονο το ν70,6680,6681 κλπ και δεν υποστηριζει το ν80??μιλαω για επισημα παντα και οχι με πατεντες off the record ασε που δεν εχω καταλαβει και πως γινεται αυτη η αναβαθμιση και τι ακριβως ειναι ο φοινικας...

εγω το πηρα εχθες απο την νοκια και μου εκαναν αναβαθμιση....την 3,0617,0,6!! αν ειναι δυνατον!τοσο βλακες ειναι??μου ειπαν δεν υπαρχει αλλη!

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν άν ψάξεις Internet στη σελίδα N80 software νομίζω θα τα βρείς

 

Στανταρ θα το βρείς αυτό καθώς και τα υπόλοιπα που ζητάς από τον browser του κινητού σου

 

Εννοείται ότι πρώτα από όλα στη σελίδα του Ν80 έψαξα αλλά Adobe δεν βρήκα ...

Τώρα όσο για τον browser του κινητού δεν ξέρω σε πιο link αναφέρεσαι ακριβώς αλλά φυσικά και δεν συμφέρει να μπεις μέσω π.χ. ΤΙΜ Ιντερνετ για να κατεβάσεις κάποια ΜΒ πρόγραμμα και

2ον ούτε να τρέξω στο κοντινότερο starbucks, να αγοράσω κάρτα σύνδεσης και να το περάσω έτσι φανταζόμουν ..:worry:

Link to comment
Share on other sites

frogus ψαξε σε ολεσ τισ software σελιδες των νεων νοκια με 9.1

κ θα βρεις οτι σου λειπει

 

ε, μη το παρατραβάμε σχεδόν.....

δεν τρέχουν κ ΟΛΑ! :lol:

άρχισε απο εδώ να πάρεις μια ιδέα

πως δε το σκεφτηκα πριν.. στάμ, μπράβο ρε φίλε! :D

 

Υ.Γ.

Adobe @ Adobe.com

Fsecure @ Fsecure.com

Η built-in σελίδα Nseries στον browser του κινητού σου έχει και adobe και fsecure κτλ κτλ

εγώ έχω σπίτι WLAN...... ;)

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

φιλε ilka71 μου ειπαν οτι στα 3Gτηλεφωνα δεν μπορουν να κανουν τιποτα απο το να τα στειλουν εξω, απευθειας αντικατασταση δεν προβλεπεται εφοσον λειτουργει και ειναι και 3μηνων .:ninja:
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

re pedia leo na pao to n80 se nokia shop na mou perasoun ta maura kalimata kai na mou anavathmisoun to firmware..alla den exei kanena provlima mexri tora kai fovame mipos pao gureuontas na apoktisei!:wacko:

akoma exo paratirisei oti polloi anaferoun triksimo sti donisi kai ena mikro keno sto slide(to opoio exo kai ego). to exei pai kaneis gia episkevi?prepei na paei stin alhpa copy i ginete se nokia shop?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω σπίτι WLAN...... ;)

 

Όντως - το βρήκα στη σελίδα του Ε61 - thanxs sugardad & stamatis3133 ! :)

 

Υ.Γ. εγώ όμως δεν έχω WLAN σπίτι μου ! - Θα έρθω στο δικό σου να το συνδέσω :p

Link to comment
Share on other sites

Όντως - το βρήκα στη σελίδα του Ε61 - thanxs sugardad & stamatis3133 ! :)

 

Υ.Γ. εγώ όμως δεν έχω WLAN σπίτι μου ! - Θα έρθω στο δικό σου να το συνδέσω :p

 

έλα παραπονιάρη.... :lol:

δές και εδώ specifically for N80

 

re pedia leo na pao to n80 se nokia shop na mou perasoun ta maura kalimata kai na mou anavathmisoun to firmware..alla den exei kanena provlima mexri tora kai fovame mipos pao gureuontas na apoktisei! :worry:

akoma exo paratirisei oti polloi anaferoun triksimo sti donisi kai ena mikro keno sto slide(to opoio exo kai ego). to exei pai kaneis gia episkevi?prepei na paei stin alhpa copy i ginete se nokia shop?

 

Είναι τριζάτο με δόνηση όντως...

τα μαύρα είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ!!!

Πρόβλημα ΔΕΝ θα αποκτήσει αν κάνουν σωστά τη δουλειά τους

αλλα και να του κάνουν (ω, μη γέννετω) μη φοβάσαι όταν είναι να το παραλάβεις κάνε ένα check πριν το παραλάβεις ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΕΓΡΑΨΕ

εγώ το αγόρασα ΜΑΥΡΟ!

κενό στο slide ΔΕΝ έχω....

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Είναι τριζάτο με δόνηση όντως...

τα μαύρα είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ!!!

Πρόβλημα ΔΕΝ θα αποκτήσει αν κάνουν σωστά τη δουλειά τους

αλλα και να του κάνουν (ω, μη γέννετω) μη φοβάσαι όταν είναι να το παραλάβεις κάνε ένα check πριν το παραλάβεις ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΕΓΡΑΨΕ

εγώ το αγόρασα ΜΑΥΡΟ!

κενό στο slide ΔΕΝ έχω....

 

 

logika allagi kalimaton kai anavathmisi firmware tha ginei mesa se mia mera(elpizo)!etsi tha mou minei i asimi prosopsi p tin allazo opote varetho:D alla an anafero kai to trksimo kai tous po na mou sfiksoun to slide fovame mi prepei na to steiloun stin alpha copy....kai mino meres xoris kinito!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Pedia exo ena problima me to kinito mou. Agorasa kenouria karta mnimis gia to kinito 1GB.Prin bgalo tin karta tin prohgoumeni ta ekana ola format. Ebala tin ali karta tin kenouria k tin ekana k afti format gia na min exo kanena problima. Ola entaksi alla otan pao na kano install ena theme eno oloklironi to install mexri telos mou leh meta "unable to install". Ta apps mou ta pernah kanonika. Mipos iparxi kanena fakelos sti mnimi tou tilefonou k blepi oti ine perasmena ta idia 8emata ke to termatizi?To leo afto giati otan pernao ta apps mou leh oti ine perasmena eno den ine. Mipos to tilefono kratah kanena back up? to autolock to ixa perasi stin prohgoumeni karta mnimis k tora pou ebala tin ali karta to autolock akoma douleuh kanonika! Eimai standar sigouros oti den ta exo perasi ta prohgoumena sto tilefono giati den ta blepi ka8olou. Oti pernao to pernao sti karta mnimis. Please doste mia boh8ia.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...