Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή μετά την αναβάθμιση το κινητό μου έχει ελεύθερη μνήμη μόνο 25 ΜΒ - σκέφτηκα να κάνω hard reset για να ελευθερώσω τη μνήμη και να ξαναπεράσω μετά τις εφαρμογές χειροκίνητα.

Θέλω να ρωτήσω όμως:

To Quickoffice μπορούμε να το πάρουμε από τη Νοκια από που μπορούμε όμως να βρούμε τα Adobe PDF Reader και FSecure antivirus ?

Π.χ. στην adobe δεν έχει κάποιο link για το Reader της (έχει κάποια links για το 6680 και το communicator των οποίων οι εκδόσεις δεν είναι συμβατές νομίζω με το Ν80) ...

des edw xxxxxxxxxxxxxxxx kai edw xxxxxxxxxxxxxxxxx tha ta breis sigoura opws kai polla alla.h ama theleis rwta edw http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pedia exo ena problima me to kinito mou. Agorasa kenouria karta mnimis gia to kinito 1GB.Prin bgalo tin karta tin prohgoumeni ta ekana ola format. Ebala tin ali karta tin kenouria k tin ekana k afti format gia na min exo kanena problima. Ola entaksi alla otan pao na kano install ena theme eno oloklironi to install mexri telos mou leh meta "unable to install". Ta apps mou ta pernah kanonika. Mipos iparxi kanena fakelos sti mnimi tou tilefonou k blepi oti ine perasmena ta idia 8emata ke to termatizi?To leo afto giati otan pernao ta apps mou leh oti ine perasmena eno den ine. Mipos to tilefono kratah kanena back up? to autolock to ixa perasi stin prohgoumeni karta mnimis k tora pou ebala tin ali karta to autolock akoma douleuh kanonika! Eimai standar sigouros oti den ta exo perasi ta prohgoumena sto tilefono giati den ta blepi ka8olou. Oti pernao to pernao sti karta mnimis. Please doste mia boh8ia.

 

 

to idio provlima eixa kai ego.lithike os eksis: pigene stis rithmiseis>>Diaxirisi efermogon. to kinito krataei ekei oles tis efarmoges pou eite exeis steilei sto kinito(px meso usb) eite exeis egatastisi. dialekse mia efarmogi pata epiloges kai aferesi. mono etsi svini entelos asxeta me to an einai egatestimeni sto kinito i sti karta.(oi efarmoges pou lene mi egatestimeni apla pianoun xoro sti mnimi tou kinitou-svistes)

Link to comment
Share on other sites

Μετά το format *#7370# παρατήρησα ότι το κινητό ξεκινάει με καθαρά 29ΜΒ ελεύθερα μνήμης - τα Adobe και Quickoffice κτλ παραμένουν εγκατεστημένα στο τηλέφωνα (τζάμπα έψαχνα πως θα τα ξαναπεράσω ...).

Φαντάζομαι ότι μπορώ να τα σβήσω από τη διαχείριση εφαρμογών όπως λέει ο Driver παραπάνω - αλλά αξίζει τον κόπο για 3 -4 ΜΒ παραπάνω ?

Πριν το αναβαθμίσω πάντως θυμάμαι ότι ήμουν γύρω στα 38 ΜΒ free ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία, παρακαλώ την βοήθεια σας !

 

Πως θα αντιγράψω τα μηνύματα από το Ν70 στο Ν80 ???

 

PLS HELP !!!

 

αντέγραψα όλα τα περιεχόμενα του φακέλου Mail από το Ν70 στον αντίστοιχο φάκελο στο Ν80 (εκεί δεν έχει φάκελο mail) πάντα στην κάρτα μνήμης, αλλά δεν τα βλέπει τα μηνύματα το Ν80 !!!

Link to comment
Share on other sites

εκανα κεγώ την αναβάθμιση και προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα,δείχνει κα΄πως πιο ενδυναμωμένο σήμα.

μια ερώτηση: στην έκθεση που τα πετάει ολα χυμα στο κύμα με τι τρόπο τα ταξινομήτε???ή τα παρατάτε έτσι?

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

φιλε ilka71 μου ειπαν οτι στα 3Gτηλεφωνα δεν μπορουν να κανουν τιποτα απο το να τα στειλουν εξω, απευθειας αντικατασταση δεν προβλεπεται εφοσον λειτουργει και ειναι και 3μηνων .:ninja:

εμενα μου το αλλαξαν εφοσον απλα αποδειχτηκε οτι δεν φτιαχνεται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία, παρακαλώ την βοήθεια σας !

 

Πως θα αντιγράψω τα μηνύματα από το Ν70 στο Ν80 ???

 

PLS HELP !!!

 

αντέγραψα όλα τα περιεχόμενα του φακέλου Mail από το Ν70 στον αντίστοιχο φάκελο στο Ν80 (εκεί δεν έχει φάκελο mail) πάντα στην κάρτα μνήμης, αλλά δεν τα βλέπει τα μηνύματα το Ν80 !!!

 

Α.) Δοκιμασες με τον Nokia Phone Manager

 

Β.) τα δύο αυτά κινητά έχουν διαφορές στο Directory Structure

απλά θέσε στο Ν80 χώρο αποθήκευσης μνμ την κάρτα μνήμης στείλε ένα αρχείο με ΒΤ που δεν υπάρχει στη κάρτα και αστο να μείνει στο Inbox

βγάλε τη κάρτα και κάνε search για το αρχείο

(αυτός είναι ο πιο εύκολος τρόπος να βρείς το location,

έτσι βρήκα που εγκαθίστανται πλέον τα themes)

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

εκανα κεγώ την αναβάθμιση και προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα,δείχνει κα΄πως πιο ενδυναμωμένο σήμα.

μια ερώτηση: στην έκθεση που τα πετάει ολα χυμα στο κύμα με τι τρόπο τα ταξινομήτε???ή τα παρατάτε έτσι?

 

καλώς όρισες στον "όμορφο" κόσμο των Ν series

φυσικά και όχι :( %^%$^*%##%^&$^^$#^@&%^*

κατατη γνώμη μου ήταν πολύ καλύτερα ο παλιός τρόπος

customary κατηγοριοποιημένος, με τα φακελάκια του, με τα χύμα του, αχχχχχχ :O

ο μόνος τρόπος είναι να φτιάξεις συλλογές (αμα έχεις κ εσυ καμιά 200+ εικόνες χαράς το κουράγιο σου!!! :p )

 

:!: Να και μια ερώτηση που είχα κ τη θυμήθηκα και αφορά όλου τους Ν80 κατόχους :!:

έστω οτι έχετε ενα θέμα σωσμένο στη κάρτα και το εφαρμόζετε...

ωραίο θέμα χρώματα, εικονίδια, με λίγα λόγια απαιχτο...

τωρα κλείστε το κινητό σας και ξανανοίχτε το,

το κινητό επανεκκινεί με το θέμα που είχατε επιλέξει ή επαναφέρει το default? :wacko:

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Μετά το format *#7370# παρατήρησα ότι το κινητό ξεκινάει με καθαρά 29ΜΒ ελεύθερα μνήμης - τα Adobe και Quickoffice κτλ παραμένουν εγκατεστημένα στο τηλέφωνα (τζάμπα έψαχνα πως θα τα ξαναπεράσω ...).

Φαντάζομαι ότι μπορώ να τα σβήσω από τη διαχείριση εφαρμογών όπως λέει ο Driver παραπάνω - αλλά αξίζει τον κόπο για 3 -4 ΜΒ παραπάνω ?

Πριν το αναβαθμίσω πάντως θυμάμαι ότι ήμουν γύρω στα 38 ΜΒ free ...

 

φίλε σελίδες πιο πίσω έχω πεί τρόπο για hard format με το οποίο έχεις 40+ ΜΒ

εγώ με εφαρμογές και θέματα έχω ελέυθερα περίπου 42ΜΒ :cool:

με το hard format Όλα τα έξτρα προεγκατεστημένα προγράμματα πάνε περίπατο... :whistle:

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα έξτρα προεγκατεστημένα προγράμματα πάνε περίπατο... :whistle:

Μαζι με τις επαφες σου φυσικα και τις εικονες σου και τους ηχους σου,εφοσον ολα αυτα τα εχεις αποθηκευμενα στο τηλεφωνο;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:!: Να και μια ερώτηση που είχα κ τη θυμήθηκα και αφορά όλου τους Ν80 κατόχους :!:

έστω οτι έχετε ενα θέμα σωσμένο στη κάρτα και το εφαρμόζετε...

ωραίο θέμα χρώματα, εικονίδια, με λίγα λόγια απαιχτο...

τωρα κλείστε το κινητό σας και ξανανοίχτε το,

το κινητό επανεκκινεί με το θέμα που είχατε επιλέξει ή επαναφέρει το default? :wacko:

Το theme που χρησιμοποιώ εδώ και λίγο καιρό είναι εγκατεστημένο στην minisd και δεν χρειάζεται να το επιλέξω όταν ανοίγω το κινητό. Αρκεί ότι το είχα επιλέξει πριν.
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια μου έφτιαξες την ημέρα :p

τι να έχει άραγε το ^%#$%*(@*%(@#%

μήπως τα γνωστά προβλήματα με 256ΜΒ κάρτες ΔΕΝ λύθηκαν εντελλώς

πρίν το flash μου έκανε corrupt τη κάρτα και άλλες φορές με το που την έκανα access, απλά κολλούσε

Μετά το FirmUpgrade δεν έχω κανένα από τα προηγούμενα προβλήματα αλλά έχω το πρόβλημα των θεμάτων..... :(

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

to idio provlima eixa kai ego.lithike os eksis: pigene stis rithmiseis>>Diaxirisi efermogon. to kinito krataei ekei oles tis efarmoges pou eite exeis steilei sto kinito(px meso usb) eite exeis egatastisi. dialekse mia efarmogi pata epiloges kai aferesi. mono etsi svini entelos asxeta me to an einai egatestimeni sto kinito i sti karta.(oi efarmoges pou lene mi egatestimeni apla pianoun xoro sti mnimi tou kinitou-svistes)

 

Tipota. Mpeno eki pou mou les k den iparxoun ka8olou oi efarmoges. Eno iparxoun!!! Apisteuto!!!

Please help!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia sas efxaristo olous para poli gia tis plirofories!!

 

ego milao 40 lepta ti mera peripou kai stelno 3-5 sms alla to vradi to klino opote me klisto 3g pistevo oti tha krataei arketa.e?

 

to ixio ti leei?

akous ikanopoiitika music?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!!

 

Ρε παιδια πηρα το Nokia Shop που κανω τις αναβαθμισεις μου και μου ειπε οτι η τελευταια αναβαθμιση ειναι μια 3.6 κατι. Δεν εχει βγει αλλη. Τι γινεται? Καποιος που εχει κανει την καινουργια σε Nokia Shop μπορει να μου πει τι γραφει ακριβως η εκδοση, οχι απο το σπιτι ομως, απο Nokia Shop. Αν ειναι να μην παω να την κανω.

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

i kainouria anavathmisi einai V.40623.0.41

26-07-2006

RM-92

N80 (07)

tin ekana xthes se nokia shop tis thessalonikis.

SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα χθες την αναβάθμιση σε 4.0623.0.41 στη Θεσσαλονίκη, στο Nokia Shop της Βασ. Όλγας. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα Nokia Shops της πόλης και μπορώ να πω ότι στη Βασ. Όλγας είναι οι πιο εξυπηρετικοί και οι πιο κατατοπισμένοι απ' όλους. Ευτυχώς υπάρχουν και εξαιρέσεις στη γενική αχρηστοσύνη των Nokia Shops.
Link to comment
Share on other sites

ετσι ετσι..πεστα φιλε μου...γραψε και στο αναλογο τοπικ με τα sercvice για να βοηθησεις και τα αλλα τα μελη του φορουμ..κ εγω εκει πηγαινω ΠΑΝΤΑ!!εξυπηρετικοτατοι!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω δεν εχω αναβαθμίσει καθόλου το κινητό απο τον Μάϊο που το αγόρασα.Διαβάζω που λετε για αναβαθμίσεις αλλα δεν καταλαβαινω.Έχω να ρωτήσω τα εξής:

1)Τι βελτιώνεται με τις αναβαθμίσεις?

2)Είναι δωρεάν οι αναβαθμίσεις ή πρέπει να πληρώσω κάτι(και πόσο)?

3)Που μπορώ να κατεβάσω κανένα δωρεάν Antivirus?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω δεν εχω αναβαθμίσει καθόλου το κινητό απο τον Μάϊο που το αγόρασα.Διαβάζω που λετε για αναβαθμίσεις αλλα δεν καταλαβαινω.Έχω να ρωτήσω τα εξής:

1)Τι βελτιώνεται με τις αναβαθμίσεις?

2)Είναι δωρεάν οι αναβαθμίσεις ή πρέπει να πληρώσω κάτι(και πόσο)?

3)Που μπορώ να κατεβάσω κανένα δωρεάν Antivirus?

1)Βελτιώνονται κάποια προβλήματα της πρώτης έκδοσης του λογισμικού της συσκευής,όπως διάφορα κολλήματα και δυσλειτουργίες.

 

2)Οι αναβαθμίσεις γίνονται δωρεάν στα καταστήματα της Νόκια,εφόσον ισχύει η εγγύηση του μοντέλου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω δεν εχω αναβαθμίσει καθόλου το κινητό απο τον Μάϊο που το αγόρασα.Διαβάζω που λετε για αναβαθμίσεις αλλα δεν καταλαβαινω.Έχω να ρωτήσω τα εξής:

1)Τι βελτιώνεται με τις αναβαθμίσεις?

2)Είναι δωρεάν οι αναβαθμίσεις ή πρέπει να πληρώσω κάτι(και πόσο)?

3)Που μπορώ να κατεβάσω κανένα δωρεάν Antivirus?

 

1) Η τελευταία αναβάθμιση διορθώνει πολλά bugs του λειτουργικού. Η ταχύτητα του τηλεφώνου μου έχει αυξηθεί αισθητά μετά από αυτήν. Για παράδειγμα, στις Επαφές αργούσε υπερβολικά να δείξει τα στοιχεία κάποιας από αυτές όταν την επέλεγες. Μετά την αναβάθμιση, για το συγκεκριμένο παράδειγμα, η αύξηση της ταχύτητας είναι πολύ μεγάλη.

 

2) Είναι δωρεάν όσο ισχύει η εγγύηση.

 

3) Τα μόνα που έχω υπ' όψη μου είναι το F-Secure και το Symantec. Και τα δύο είναι επί πληρωμή. Στη νέα έκδοση του λειτουργικού περιέχεται το F-Secure, αλλά μόνο η trial έκδοση (για 15 μέρες νομίζω). Πάντως εγώ το αγόρασα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Προσοχή, πριν την αναβάθμιση να έχεις κάνει backup του τηλεφώνου σου γιατί σβήνονται τα πάντα. Το backup που περιέχεται στο Nokia PC Suite ΔΕΝ κάνει πλήρες backup, αλλά μόνο τα αρχεία που βρίσκονται στη μνήμη του τηλεφώνου (και όλα τα εγκατεστημένα σε αυτήν προγράμματα, φυσικά). Για να κάνεις backup τον τηλεφωνικό σου κατάλογο, πρέπει μέσα από τις Επαφές να τις επιλέξεις όλες και μετά να τις αντιγράψεις στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

pedia exei allaksei kaneis kalimata sto n80? an nai

1. ta allazoun authimeron se nokia shop i to stelnoun sta kentrika?

2. poso peripou kostizoun?

 

to nokia shop stin akadimias k solonos eida oti einai ston katalogo ton <kalon> katastimaton. na to protimiso apo auto tis omonias?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...