Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζονται ρυθμίσεις φίλε! Στα starbucks που έχει hot spot απλά ανοίγεις μια σελίδα. οποιαδήποτε. Αμέσως σου κάνει redirect στην σελίδα της forthnet. Εκεί κάνεις login με username και passwd που θα βρεις σε μια κάρτα προπληρωμένου χρόνου για wireless internet η στέλνεις ένα sms που στοιχίζει περίπου 1 ευρό, σε έναν αριθμό που γράφει στην σελίδα της forthnet και σου στέλνουν με sms τον κωδικό για να συνδεθείς.

ok,tha to dokimaso,se efxaristo poli.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζονται ρυθμίσεις φίλε! Στα starbucks που έχει hot spot απλά ανοίγεις μια σελίδα. οποιαδήποτε. Αμέσως σου κάνει redirect στην σελίδα της forthnet. Εκεί κάνεις login με username και passwd που θα βρεις σε μια κάρτα προπληρωμένου χρόνου για wireless internet η στέλνεις ένα sms που στοιχίζει περίπου 1 ευρό, σε έναν αριθμό που γράφει στην σελίδα της forthnet και σου στέλνουν με sms τον κωδικό για να συνδεθείς.

 

Και μετα εχεις απεριοριστη προσβαση σε χρονο ή για καποιο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα;

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω οτι ειναι προβλημα της συσκευης!

 

Settings->Network(8o tab)->Network Mode(1o)

 

Ευχαριστω για την πληροφοριση!!

 

Ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο, καποιος ειχε μιλησει στην αρχη για μπαταρια 1700 mAh που ειχε βρει. Αυτο ισχυει ή ειναι ψεμματα και αν ισχυει που μπορουμε να τη βρουμε;

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Κάνει μια απειροελάχιστη κίνηση 0,1 χιλιοστού (και ούτε), αν βάλω πολλή δύναμη μόνο. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τρομερό αυτό, για το οποίο το κινητό θα πρέπει να θεωρείται για πέταμα.

 

Den ipa kati tetio.apla rotisa...:)

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Και μετα εχεις απεριοριστη προσβαση σε χρονο ή για καποιο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα;

 

Αν θυμάμαι καλά ο χρόνος που σου δίνουν είναι 20 λεπτά από την στιγμή που θα συνδεθείς. Να τονίσω για όσους δεν έχουν δοκιμάσει ακόμα ότι όταν προσπαθήσουν να μπούν σε μια οποιαδήποτε σελίδα πρέπει να επιλέξουν από τα διαθέσιμα σημεία πρόσβασης την επιλογή Αναζήτηση WLAN για να βρουν και να συνδεθούν με το hot spot της καφετεριας ;) αμέσως μόλισ συνδθούν θα γίνει το redirect στην σελίδα του παροχέα και εκέι έχει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεστε. Τουλάχιστον αυτό ισχύει στις καφετεριες Starbucks :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε με gprs δεν κατάφερα να ενωθώ, ούτε mms να στείλω και θα συνδεθώ με wifi??Δεν υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει με το gprs/mms?Καλά είμαι ο μόνος στην Κύπρο που το πήρε?
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε με gprs δεν κατάφερα να ενωθώ, ούτε mms να στείλω και θα συνδεθώ με wifi??Δεν υπάρχει κάποιος να με βοηθήσει με το gprs/mms?Καλά είμαι ο μόνος στην Κύπρο που το πήρε?

file rota thn eteria pou eisai sindromotis einai diko tous thema afto.apo ellada diskolo na matheis giati kathe eteria exei dikes tis ritmiseis. h apo to site tis nokia ekei pou enai to support

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με αλλά ούτε η εταιρεία ξέρει!!!Είχα PocketPC και ούτε για αυτό ήξεραν για τις ρυθμίσεις...δεν μπορούν να μου τις στείλουν αυτόματα...έψαξα στο site της νόκια αλλά δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις...
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου καπάκι κουνιέται χωρίς να βάλω δύναμη. μάλλον πρέπει να είναι μισό χιλιοστό πιο μεγάλη η εγκοπή που έχει για να κουμπώνει. θα το αλλάξω αργότερα γιατί προς το παρών δεν υπάρχουν ανταλλακτικά. Έβαλα πάνω από την μπαταρία ένα χαρτάκι και τώρα δεν κουνιέται καθόλου! :shifty:

 

 

Δώσαμε 600 κατι ευρώ για να βάλουμε χαρτάκι να μην κουνιέται το πορτάκι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αχ αχ....Δεν ειμαστε καλά μου φαίνεται....

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην δευτερη μερα απο την τελευταια φορτιση και ακομα δεν εχει φυγει καμια φετα απο την μπαταρια(δικτυο gsm).

το πισω πορτακι κουνιεται λιγο.

restart μονο μια φορα.

γιατι μερικα που γραφονται εδω μεσα συμβαινουν μονο σε μερικους χρηστες?

η μπαταρια με κανονικη χρηση κρατα 4 μερες!!!!!

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν το τηλεφωνο δεχεται καποιο προγραμμα Instant Messaging(MSN π.χ)?

Δοκίμασε λίγο αυτό.

Papla.jar

Ρίξε όμως και μια ματιά εδώ.

iphone-forum.org

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τοσο καιρο καταφερα να μαζεψω τα 630,και να πουλησω κ το 6680,παρα τα οσα ακουγονται νομιζω οτι δεν θα μετανιωσω την αγορα του.αν και ξερω οτι σε 8-10 μηνες θα το αντικαταστησω,1φωτο(απο εμας, οχι επισημη) ασημι-μαυρο πλαι πλαι υπαρχει?
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

Σκοπεύω να αγοράσω το Ν 80 και θα ήθελα κάποιος να μου πεί αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον Opera (ή τον Opera mini)

με wap settings ( δηλ gwap.b-online .gr) της ΤΙΜ.

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ Θα παρακαλούσα για μια σίγουρη απάντηση

 

Mήπως ξέρει κάποιος ?:help:

Link to comment
Share on other sites

Mήπως ξέρει κάποιος ?:help:

 

Οχι ,θελει internet over gprs ,οχι απλο wap.

 

μετα απο τοσο καιρο καταφερα να μαζεψω τα 630,και να πουλησω κ το 6680,παρα τα οσα ακουγονται νομιζω οτι δεν θα μετανιωσω την αγορα του.αν και ξερω οτι σε 8-10 μηνες θα το αντικαταστησω,1φωτο(απο εμας, οχι επισημη) ασημι-μαυρο πλαι πλαι υπαρχει?

 

Βρηκα 2 φωτο ,οχι δικες μας ομως .Δεν ξερω κατα ποσο

θα βοηθησει.

http://img205.imageshack.us/img205/4678/n80previewstandingopenedclosed.th.jpg http://img151.imageshack.us/img151/2730/01nmcn80low5ja.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχει ακούσει κάνεις ποτε θα έχουν σε διαθεσιμότητα το κινητό στα Vodafone Shops?

 

Και επισης θα το φέρουν χωρις live menu ή θα το έχουν μόνο με live (Θελω να το παρω απο εκεί γιατι έχω την αναβάθμισει και θα γλιτώσω περίπου 150 €.)

Link to comment
Share on other sites

εγω με την σειρα μου κατοχος ακριβως μιας εβδομαδας

του χω πεταξει τα ματια.

1,5 μερα μπαταρια μηνυματα τηλεφωνα συνδεμενο bt ακουστικο ολα καλα!

μονο χθες εκανε ενα restart κι αυτο γιατι εστελνα ενα mp3 και μου ηρθε και μια κληση.

το πορτακι δεν τριζει ουτε της μπαταριας ειναι χρωμα μαυρο και δεν εχω προβλημα με γρατζουνιες.

τωρα ψαχνω καμια θηκη pocket και καμια μπαταριουλα καλη.

 

το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι το φως απο το πληκτρολογιο οταν γραφω μηνυμα ειναι σβηστο αναβει που και που αλλα δεν ξερω τι γινεται.

αισθητηρα φωτος δεν εχει ε?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εγω με την σειρα μου κατοχος ακριβως μιας εβδομαδας

του χω πεταξει τα ματια.

1,5 μερα μπαταρια μηνυματα τηλεφωνα συνδεμενο bt ακουστικο ολα καλα!

μονο χθες εκανε ενα restart κι αυτο γιατι εστελνα ενα mp3 και μου ηρθε και μια κληση.

το πορτακι δεν τριζει ουτε της μπαταριας ειναι χρωμα μαυρο και δεν εχω προβλημα με γρατζουνιες.

τωρα ψαχνω καμια θηκη pocket και καμια μπαταριουλα καλη.

 

το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι το φως απο το πληκτρολογιο οταν γραφω μηνυμα ειναι σβηστο αναβει που και που αλλα δεν ξερω τι γινεται.

αισθητηρα φωτος δεν εχει ε?

Σβήνει και ανάβει γιατί αλλάζουν οι συνθήκες φωτεινότητας στον αισθητήρα φωτός. Κάτω από εκεί που λέει Ν80!!

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει και ανάβει γιατί αλλάζουν οι συνθήκες φωτεινότητας στο αισθητήρα φωτός. Κάτω από εκεί που λέει Ν80!!

ειχα την εντυπωση οτι ηταν απλα ενα led

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν 10 μέρες (σχεδόν...)

Πραγματικά, μπορώ πια να πω ότι έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από την αγορά του Ν80. Ειδικότερα:

* Καπάκι μπαταρίας: ΟΚ, δεν τρίζει καθόλου

* Μπαταρία: μετά από 2 πλήρεις κύκλους φόρτισης/αποφόρτισης, μία χαρά. Πιάνω 2 με 2,5 μέρες άνετα με χρήση ΒΤ σε ανταλλαγή αρχείων και τουλάχιστον 20 λεπτά daily WiFi web browsing

* Οθόνη: κανένα πρόβλημα, δεν σβήνει, δεν "σκουραίνει", έχει συνολικά φοβερή ποιότητα απεικόνισης. Τα νέα "N-Style" fonts δεν κουράζουν, δεν κάνουν "δοντάκια"/pixels στις γωνίες τους και γενικά αποπνέουν έναν αέρα PC και όχι κινητού

* "Συρτάρι" slide: μέχρι στιγμής τουλάχιστον, no problem. Το έχω ξαναπεί ότι δεν είναι στα επίπεδα των Samsung, αλλά με ικανοποιεί

* Κάμερα: το έχω επίσης ξαναπεί, προσωπικά είμαι more than ΟΚ with it. Δεν περίμενα να αντικαταστήσει το Ν80 την ψηφιακή μου και σε αυτό το πλαίσιο μου κάνει τη δουλειά μου μία χαρά. Ειδικότερα μάλιστα αν κρίνετε το αποτέλεσμα σε τυπωμένο χαρτί και όχι στην οθόνη του PC σας

* Συνδεσιμότητα: με ταλαιπώρησε μέχρι να συνεργαστεί με το BT handsfree της Sony Ericsson, χωρίς να καταλάβω το γιατί. Τελικά δούλεψε και τώρα είναι ΟΚ. Σε επίπεδο ταχύτητας web browsing (μέσω GPRS) σε σχέση με το Ρ900 που είχα είναι η μέρα με τη νύχτα (άλλωστε, μην ξεχνάμε ότι έχουν περάσει και 2 χρόνια έκτοτε).

* Εργονομικές ατέλειες:

- Διαδρομές πλήκτρων: θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη διαδρομή και καλύτερη εργονομία από τους σχεδιαστές της Nokia. Αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα, ε?

- Θα ήθελα να μην χρειάζεται να πατήσω το main operation key για να κλιεδώσω τα πλήκτρα με το slide κλειστό. Ένας συνδυασμός πλήκτρων θα μου έλυνε τα χέρια, τώρα βλέπετε χρειάζεται να χρησιμοποιήσω και τα 2 κουλά μου για να το κλειδώσω

- Έχοντας ζήσει με το Ν80 και το 3230, ακόμα παλεύω να καταλάβω γιατί η Nokia στριμώχνει το πλήκτρο που ενεργοποιεί το main menu σε... "κάποιο" σημείο του τηλεφώνου και όχι στο πάτημα του navigation, όπως θα ανέμενε κάθε μέσος χρήστης!

- Για να γράψεις σταθερά κεφαλαία στο sms (cals lock δλδ) χρειάζεται να έχεις γράψει πρώτα με πεζο-κεφαλαία και μετά να πατήσεις το κάτω δεξιά πλήκτρο για να ενεργοποιήσεις τα μόνιμα κεφαλαία. Κουφό, ε?

- Είναι υπέρ του δέοντος ευαίσθητη η φωνητική κλήση. Πυκνά-συχνά μου "ανακοινώνει" ότι το όνομα δεν υπάρχει στις φωνητικές κλήσεις. Χρειάζεται δλδ ησυχία και πιστή αναπαραγωγή της αρχικής ηχογράφησης.

- Για μία συσκευή smartphone εξακοσίων plus €, αναμένεις ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΜΑ ΦΑΚΟΥ ΚΑΜΕΡΑΣ! Ήμαρτον, ο φακός είναι εκτεθειμένος σε οποιαδήποτε σαγρέ και όχι μόνο επιφάνεια. Είναι τόσο απλό να μπει ένα κάλυμα, ή έστω να σχεδιασθεί έτσι το καπάκι της μπαταρίας ώστε να αποτρέπει την επαφή του φακού με την επιφάνεια που βρίσκεται από κάτω του

- Τουλάχιστον (κατά τη γνώμη μου) άχρηστη η προβολή της Έκθεσης σε landscape mode! Γιατί κύριοι σχεδιαστές? Επίσης, για ποιο λόγο το S60-9.1 (ή και τα παλαιότερα? δεν θυμάμαι...) προβάλλον όλες τις εικόνες μαζί? Γιατί δεν μπορείς να ορίσεις ποιες εικόνες θα ανήκουν σε folder, ώστε να μην προβάλλονται χύμα στην Έκθεση, μαζί με τον υπόλοιπο σωρό???

Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να μην σας κούρασα φίλοι μου

Καλημέρα :)

 

ΟΥΠΣ! δεν κατάλαβα πως έγινε το double post. Παρακαλώ ας το σβήσει κάποιος φίλος Mod

Ευχαριστώ παιδιά!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

- Έχοντας ζήσει με το Ν80 και το 3230, ακόμα παλεύω να καταλάβω γιατί η Nokia στριμώχνει το πλήκτρο που ενεργοποιεί το main menu σε... "κάποιο" σημείο του τηλεφώνου και όχι στο πάτημα του navigation, όπως θα ανέμενε κάθε μέσος χρήστης!
νομιζω η απαντηση ειναι το multitasking, δε γινεται αλλιως :O
ευχαριστω nervous,ελπιζω να διαλεξω 1 απο τα 2 καποια στιγμη.φοβαμαι το μαυρο για τις γρατζουνιες,αλλιως..
καλυτερα να τα δεις και τα δυο χρωματα απο κοντα γιατι εγω την πατησα απο την αισθηση που ειχα απο τις φωτο, το ασημι μου αρεσε περισσοτερο γιατι οπως ειχε πει ενα παιδι, αναδεικνυει τα χαρακτηριστικα του :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι εκανα μαλλον και στην εκκινηση δεν ακουγεται ο χαρακτηριστικος ηχος της Nokia εκει με τα χερακια ...:mad: :mad: :mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...