Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tora to eho k ego sta heria m.molis tetliose to fortisma.. 4h to fortiza..1h entiposi teleio...Sorry for the greeklish...den me volevei sta ellinika..
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου καλορίζικο σε όσους το απέκτησαν.Μακάρι να λαμβάνουν πάντα ευχάριστες κλήσεις.

Υπομονή, σ' αυτούς που το θέλουν και προσπαθούν να συγκεντώσουν το ποσό (καταραμένα euros),

ή περιμένουν να ξεκαθαρίσει το τοπίο, με το θέμα "εφαρμογές",

ή απλά είναι σε θέση να περιμένουν το επόμενο τέλειο all in one symbian κινητό (το οποίο πιστέψτε με δεν θα αργήσει να εμφανιστεί).:)

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες μνήμης που παίρνει , τι επεκτασιμότητα έχουν.

Μέχρι 1 G , ή περισσότερο;

Oι κάρτες MiniSD που κυκλοφορούν φτάνουν μέχρι και τα 2GB.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το ειδα και ειναι τελειο.σε σχεση με το 6680 μου ειναι πανεμορφο,δεν ξερω γιατι σε καποιους φαινεται παχυ!!για εμενα ειναι πιο λεπτο και απο οσο θα ηθελα,εαν αντεξω θα περιμενω το μαυρο..σημερα πηγα στην tim ηρακλειο κρητης και ειχαν το ασημι για μαυρο δεν ξερουν καν οτι υπαρχει..
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις εαν υπαρχει ρυθμιση της συρομενης πορτας ωστε οταν την ανοιγεις να μη γινεται απαντηση ή και το αναποδο?
Link to comment
Share on other sites

εκεινο το κουμπι απο την μια ακρη εχει το εικονιδιο του μενου και απο την αλλη το multimedia key πως λειτουργει; το πατας ειτε προς τα αριστερα, ειτε προς τα δεξια;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κουκλι.

Καθε φορα που το κοιταω το ερωτευομαι και πιο πολυ.

 

Εγω παντως λεω να περιμενω λιγο και θα δω αργοτερα αν το παρω...

 

Πάντως ανταποκριση απο mall σημερα...

 

δεν υπηρχε σε κανενα καταστημα , ουτε για δειγμα...

:X
Link to comment
Share on other sites

telika einai kalytero apo to 3250 sta mp3 h xeirotero?

Έκανα τις εξής δοκιμές:

Το ίδιο κομμάτι έπαιξε και στις 2 συσκευές, στην μεγαλύτερη έντση με τον ισοσταθμιστή στην ίδια ρύθμιση.

Επανέλαβα το ίδιο με άλλο κομμάτι.

Έπαιξαν και τα δύο το ίδιο κομμάτι, με τις ίδιες ρυθμίσεις, αλλά και τα 2 χρησιμοποιουσαν τα ακουστικά του 3250.

Έκανα το ίδιο αυτή την φορά όμως με τα ακουστικ΄ατου Ν80.

 

Σε όλες τις περιπτώσεις, το 3250 σάρωσε. Και το τονίζω αυτό καθώς είχα διαδώσει την φήμη οτι το 3250 δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα ήχου. Κάτι που ακόμα πιστύω αλλά.... Δεν παύει να αποτελεί μια απο τις καλύτερες συσκευές στον συγκεκριμένο τομέα. Το μόνο που θα μπορούσε να συγκριθεί μαζί του είναι το 6270 και φυσικά το Ν91 (το οποίο δεν έχω καταφέρει να τεστάρω ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω κι εγώ μια ερώτηση αλλά μη με πάρετε με τις ντομάτες.

 

Σε σύγκριση με το Sx1 πώς είναι σε ποιότητα και ένταση αναπαραγωγής mp3 πάντα από τα ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

σε συγκριση με το N70, οσο αφορα τον ηχο, πως τα παει;

περιπου στα ιδια...

kostas_pav μου δειχνεις σε παρακαλω τι πρεπει να πατησω για να κανω screen shot?Εχω κανει κανονικα την εγκατασταση του προγραμματος στο κινητο μου...
λοιπον, θα το ανοιξεις, πας options>settings και διαλεγεις τις ρυθμισεις που θες οπως τις θες. μετα πατας save και hide και για να βγαλεις ενα screenshot πατας τα κουμπια πο ρυθμισες πριν στο Shortcut key στις ρυθμισεις :)

μετα για να δεις τις φωτο πας στην εκθεση και στις εικονες θα δεις τον φακελο που ειχες ρυθμισει να τις βαζει.

λογικα ετσι θα δουλευει σε ολα τα κινητα.

Σε σύγκριση με το Sx1 πώς είναι σε ποιότητα και ένταση αναπαραγωγής mp3 πάντα από τα ακουστικά;
το SX1 το εχεις συγκρινει με Ν70;
Link to comment
Share on other sites

περιπου στα ιδια...

Βέβαια αυτό δεν είναι τίποτα παραπάνω απο υπόθεση. Δε νομίζω οτι ανάμεσά τους θα παρατηρείται κάποια σημαντική διαφορά, όμως το Ν80 έχει το πλεονέκτημα της ύπαρξης του ισοσταθμιστή ο οποίος μας δίνει την δυνατότητα να φέρουμε τον ήχο στα μέτρα μας. Τουλάχιστον για αυτούς που θέλουν να ασχοληθούν περισσότερο.

 

Δυστυχώς είχαμε το Ν80 για ελάχιστο χρονικό διάστημα στα χέρια μας (ο Κώστας αποχώρησε νωρίς, Α ρε Κώστα) και δεν μπορέσαμε να διεξάγουμε περισσότερα τέστ που θα επιβεβαίωναν την παραπάνω υπόθεση (με την οποία συμφωνώ βέβαια).

 

Κώστα, όταν λές οτι ο εντοπισμός θα ενσωματωθέι σε επόμενο firmware, τι εννοείς; Πως το ξέρεις αυτό; Γιατί έχω την εντύπωση οτι δεν είναι τίποτα περισσότερο απο μία εφαρμογή. Και διατηρώ τις επιφυλάξεις μου το κατά πόσο χρήσιμη θα φανεί στην πλειοψηφία των χρηστών.

Ήσουνα πολύ ενθουσιασμένος με την εν λόγω εφαρμογή. Την είδες κάπου να δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, όταν λές οτι ο εντοπισμός θα ενσωματωθέι σε επόμενο firmware, τι εννοείς; Πως το ξέρεις αυτό; Γιατί έχω την εντύπωση οτι δεν είναι τίποτα περισσότερο απο μία εφαρμογή. Και διατηρώ τις επιφυλάξεις μου το κατά πόσο χρήσιμη θα φανεί στην πλειοψηφία των χρηστών.

Ήσουνα πολύ ενθουσιασμένος με την εν λόγω εφαρμογή. Την είδες κάπου να δουλεύει;

Ti einai autos o entopismos re paidia???ti akrivos kanei????????????

 

Pros mirror: eixes pei kati gia sigritiko tou n80 me diafora alla kinita.ti ginetai me auto to thema???genika review tou n80 tha ginei????

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...

...Ήσουνα πολύ ενθουσιασμένος με την εν λόγω εφαρμογή. Την είδες κάπου να δουλεύει;

 

Λειτουργεί... Όμως δεν έχει επιλογές... Πιστεύω ότι βρίσκετε μέσα στο firmware και είναι απενεργοποιημένη....:shifty:

 

 

 

Αν θες να βρεθούμε να το δείς περισσότερο δεν έχω κανένα απολύτος πρόβλημα ;) (τώρα και με 2GΒ miniSD)

Link to comment
Share on other sites

ομολογω πως πρεπει να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον nikoskat

διοτι ηταν πολυ κατατοπιστικος και λεπτομερης στις οδηγιες του σχετικα με το screenshot του Ν80.

Να'σαι καλα κι εσυ κ ολοι οσοι θελουν να δινουν απλοχερα τη βοηθεια τους για κατι καλυτερο!!!

καλα...εγραψε ε...!!!;)

Link to comment
Share on other sites

ομολογω πως πρεπει να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον nikoskat

διοτι ηταν πολυ κατατοπιστικος και λεπτομερης στις οδηγιες του σχετικα με το screenshot του Ν80.

Να'σαι καλα κι εσυ κ ολοι οσοι θελουν να δινουν απλοχερα τη βοηθεια τους για κατι καλυτερο!!!

καλα...εγραψε ε...!!!;)

:p

για οσους το ψαχνουν, το edit που λεει στις ρυθμισεις στο screenshots ειναι το μολυβακι, διπλα απο το πληκτρο του μενου :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις εξής δοκιμές:

Το ίδιο κομμάτι έπαιξε και στις 2 συσκευές, στην μεγαλύτερη έντση με τον ισοσταθμιστή στην ίδια ρύθμιση.

Επανέλαβα το ίδιο με άλλο κομμάτι.

Έπαιξαν και τα δύο το ίδιο κομμάτι, με τις ίδιες ρυθμίσεις, αλλά και τα 2 χρησιμοποιουσαν τα ακουστικά του 3250.

Έκανα το ίδιο αυτή την φορά όμως με τα ακουστικα του Ν80

Σε όλες τις περιπτώσεις, το 3250 σάρωσε. .

δε μου δινεις να καταλαβω τι ακριβως εκανες κ τι ακριβως συγκρινες κ πως βγαζεις τα συμπερασματα σου

δηλαδη τα ακουστικα του 3250 ειναι καλυτερα απο το Ν80 ή εβαζες τ'ακουστικα του Ν80 στο 3250 και το αναποδο?

Και το τονίζω αυτό καθώς είχα διαδώσει την φήμη οτι το 3250 δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα ήχου. Κάτι που ακόμα πιστύω αλλά.... Δεν παύει να αποτελεί μια απο τις καλύτερες συσκευές στον συγκεκριμένο τομέα. Το μόνο που θα μπορούσε να συγκριθεί μαζί του είναι το 6270 και φυσικά το Ν91 (το οποίο δεν έχω καταφέρει να τεστάρω ακόμα).

θα μου επιτρεψεις εδω να διαφωνισω μαζι σου με καρατσεκαρισμενες αποδειξεις ...αν θελεις βαζουμε και analyzer..ειχα το Ν70 και το 6270.Σε καμια περιπτωση δεν ηταν ο ηχος στα ακουστικα τους ιδιος.Σαφως ανωτερο το Ν70 αρα σαφως ανωτερο και το Ν80 σε σχεση με το 6270.Τωρα για το 3250 δε θα σου πω διοτι δεν το ακουσα...Εδω μπορει να εχεις δικιο,δεν εχω γνωμη!!!
Link to comment
Share on other sites

σημερα το αποκτησα κι εγω απο πλαισιο.οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι θετικες αν κι ακομα δεν εχω δοκιμασει να του περασω εφαρμογες λογω δουλειας.πολυ καλο παντως δειχνει και πανεμορφο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δε μου δινεις να καταλαβω τι ακριβως εκανες κ τι ακριβως συγκρινες κ πως βγαζεις τα συμπερασματα σου

δηλαδη τα ακουστικα του 3250 ειναι καλυτερα απο το Ν80 ή εβαζες τ'ακουστικα του Ν80 στο 3250 και το αναποδο?θα μου επιτρεψεις εδω να διαφωνισω μαζι σου με καρατσεκαρισμενες αποδειξεις ...αν θελεις βαζουμε και analyzer..ειχα το Ν70 και το 6270.Σε καμια περιπτωση δεν ηταν ο ηχος στα ακουστικα τους ιδιος.Σαφως ανωτερο το Ν70 αρα σαφως ανωτερο και το Ν80 σε σχεση με το 6270.Τωρα για το 3250 δε θα σου πω διοτι δεν το ακουσα...Εδω μπορει να εχεις δικιο,δεν εχω γνωμη!!!

δοκιμη:

ιδιο τραγουδι, ιδια ακουστικα, ιδιες ρυθμισεις ισοσταθμιστη, ιδια ενταση

αποτελεσμα:

καλυτερη ποιοτητα ηχου απο το 3250.

 

το ιδιο ειχε γινει και με το 6270 και επετρεψε μου να συμφωνησω με τον mirrorofsorrow :)

Link to comment
Share on other sites

σημερα το αποκτησα κι εγω απο πλαισιο.οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι θετικες αν κι ακομα δεν εχω δοκιμασει να του περασω εφαρμογες λογω δουλειας.πολυ καλο παντως δειχνει και πανεμορφο.

 

έλεγα και 'γω

ποιός δε το πήρε, ποιός δε το πήρε;;:lol:

 

και πολύ άργησες my friend, περιμένουμε εντυπώσεις σου μιας και η γνώμη σου μετράει.

Καλορίζικο...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...