Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από την κλασική φόρτιση(με τον φορτιστή) πώς αλλιώς μπορώ να το φορτίσω; Mου έχει χαλάσει το βύσμα για τον φορτιστή και δεν θέλω να δώσω λεφτά για να το φτιάξω αφού έχω LG GT505 και LG KP500.

Αν έχεις κάποιο παλιό φορτιστή nokia αγόρασε ένα βύσμα σαν αυτό με 5€ και θα το φορτίζεις κανονικά. Ή μπορείς να πάρεις αυτό και να το φορτίζεις από usb μέσω του pc σου. Δεν υπάρχει άλλη λύση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν έχεις κάποιο παλιό φορτιστή nokia αγόρασε ένα βύσμα σαν αυτό με 5€ και θα το φορτίζεις κανονικά. Ή μπορείς να πάρεις αυτό και να το φορτίζεις από usb μέσω του pc σου. Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Το πρώτο το έχω.

Άμα προσέξετε στην υποδοχή για φορτιστή υπάρχει στην μέση ένα σιδεράκι.Αυτό κάποιος μου κόπηκε και δεν μπορεί να φορτίσει.:(:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οπως εκανα αναβαθμιση στο Ν80 μου κατα λαθος βγηκε το usb απο το laptop μου και απο εκεινη την ωρα το κινητο ουτε αναβει ουτε τιποτα για να την ξανακανω απο την αρχη.

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω??

 

Ευχαριστω..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη μπαταρία για 10 λεπτά και μετά δοκίμασε ξανά να το ανοίξεις.

Αν δεν τα καταφέρεις δοκίμασε να κάνεις hard format (δες το FAQ πως), αλλά να ξέρεις πως θα χάσεις όλα τα δεδομένα από τη μνήμη της συσκευής.

Αν και πάλι δεν γίνει κάτι, πας σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μετα απο αρκετο καιρο ξαναεπεσε στα χερια μου ενα N80 το οποιο αγορασα απο το eBay (αφου το παλιο μου το κλεψανε) αλλα εχει δυστυχως simlock της "3 network". Υπαρχει κανενας τροπος να το ξεκλειδωσω οριστικα χωρις να βαλω μεσα Χ-sim?

Διοτι διαβασα σε καποιο ποστ ποιο πανω οτι μετα απο αναβαθμισεις σταματα να δουλευει με την x-sim.

 

Ευχαριστω!

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γειά σας.....Λοιπόν έχω πάθει το εξής.Απο τον Οκτώβριο του 2006 εώς και τον Σεπτέμβριο του 2008 χρησιμοποιούσα το Ν80.Σε όλο αυτό το διάστημα έκανα τα update του έβαζα ωραία προγραμματάκια κτλ...Με την υπόνοια οτι θα το πουλούσα έκανα ένα hard format και καθάρισαν όλα.Πρόσφατα,το έφερα ξανά στην ενέργεια και παρατήρησα οτι ενώ έχει το τελευταίο firmware (5.719.0.2) δεν μου βγάζει στην ενεργή αναμονή την επιλογή για το wlan όπως το θυμόμουν και το οποίο ήταν πάρα πολύ βολικό.Έχω κατεβάσει τις τελευταίες εκδόσεις suite και software updater.Το product code μου είναι 0529380.Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει????Ευχαριστώ:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γειά σας.....Λοιπόν έχω πάθει το εξής.Απο τον Οκτώβριο του 2006 εώς και τον Σεπτέμβριο του 2008 χρησιμοποιούσα το Ν80.Σε όλο αυτό το διάστημα έκανα τα update του έβαζα ωραία προγραμματάκια κτλ...Με την υπόνοια οτι θα το πουλούσα έκανα ένα hard format και καθάρισαν όλα.Πρόσφατα,το έφερα ξανά στην ενέργεια και παρατήρησα οτι ενώ έχει το τελευταίο firmware (5.719.0.2) δεν μου βγάζει στην ενεργή αναμονή την επιλογή για το wlan όπως το θυμόμουν και το οποίο ήταν πάρα πολύ βολικό.Έχω κατεβάσει τις τελευταίες εκδόσεις suite και software updater.Το product code μου είναι 0529380.Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει????Ευχαριστώ:D:D:D

 

Εισαι σιγουρος οτι το θυμασαι σωστα?

Διοτι απο οτι ξερω τα Ελληνικα product codes για το N80 internet edition ειναι τα εξης:

0542814 GREECE, CYPRUS Patina Bronze Internet Edition

0542816 GREECE, CYPRUS Pearl Black Internet

οποτε αλλαξε το product code σου με καποιο απο αυτα, κανε update και λογικα θα εισαι ΟΚ...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι το θυμασαι σωστα?

Διοτι απο οτι ξερω τα Ελληνικα product codes για το N80 internet edition ειναι τα εξης:

0542814 GREECE, CYPRUS Patina Bronze Internet Edition

0542816 GREECE, CYPRUS Pearl Black Internet

οποτε αλλαξε το product code σου με καποιο απο αυτα, κανε update και λογικα θα εισαι ΟΚ...

 

Όλα οκ ευχαριστώ τελικά άλλαξα το product code με το nemesis και επανεγκατέστησα το λογισμικό (πολύ σπαστικό ρε παιδιά το καλώδιο.......μου πιάστηκε το δάχτυλο:wacko::wacko::wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ ευχαριστώ τελικά άλλαξα το product code με το nemesis και επανεγκατέστησα το λογισμικό (πολύ σπαστικό ρε παιδιά το καλώδιο.......μου πιάστηκε το δάχτυλο:wacko::wacko::wacko:)

 

Αν εννοεις οτι δε κανει καλή επαφη με το κινητο, μπορεις να δοκιμασεις να καθαρισεις τις επαφες με μια μπατονετα και λιγη βενζινη...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις οτι δε κανει καλή επαφη με το κινητο, μπορεις να δοκιμασεις να καθαρισεις τις επαφες με μια μπατονετα και λιγη βενζινη...

 

Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω...Πάντως είναι περίεργο γιατί με τα ακουστικά είναι οκ:(:(

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις οτι δε κανει καλή επαφη με το κινητο, μπορεις να δοκιμασεις να καθαρισεις τις επαφες με μια μπατονετα και λιγη βενζινη...

 

Σωστός!!!!!Δούλεψε σαν καινούριο μιλάμε σ' ευχαριστώ πολύ:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θελω να ρωτησω και για το συγκεκριμενο κινητο,βρηκα ενα καινουριο απο Γερμανια και εχει Γερμανικά, Αγγλικά ,español ,français ,português ,Italiano :mad::mad:

χαθηκε ο κοσμος να εχει και ελληνικα??????:wacko:

μπορω να του βαλω εγω ή να μην το παρω καθολου????????

Link to comment
Share on other sites

Καλσησπέρα.

 

Αν το πάρεις από Γερμανία εννοείτε ότι δεν θα έχει Ελληνικά.

Για να περάσεις Ελληνικά θα πρέπει να κάνεις το παρακάτω, Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code).

 

Η κάθε συσκευή παράγεται για διαφορετικές αγορές χωρών και έχουν ξεχωριστά πακέτα γλωσσών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οταν ερχονται μηνυματα δεν ερχεται ουτε ειδοποιηση ουτε εχει το φακελακι πανω δεξια...ουτε δονειται ουτε χτυπαει...ετσι ξαφνικα..ξερει κανεις τι γινεται?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες τίποτα τελευταία που να σε κάνει να πιστεύεις πως ίσως να οφείλεται σε αυτό το πρόβλημα;

Αν όχι, έλεγξε τις ρυθμίσεις στα προφίλ μήπως και έχει γίνει κάτι εκεί.

Επίσης δοκίμασε να στείλεις ένα μήνυμα ενώ έχεις βγάλει τη κάρτα μνήμης.

Αν δεν γίνει κάτι, κάνε hard format.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια

κατεβασα ξανα το pc suite και το ovi player και δεν μπορει να συνδεθη το ν80 για να μεταφερω τα τραγουδια απο το κινητο στο pc μου και αντιστροφα . μεταφερω κανονικα τα βιντεο και γινετε κανονικα ο συνχρονισμος ,,,,ξερετε τι πρεπει να κανω ???

παλια με το nokia music δουλευε μια χαρα η μεταφορα των τραγουδιων

και μου βγαζει αυτο το σφαλμα :

Νοκια PC Suite

το νοκια ν80 συνδεθηκε σε μη συμβατη λειτουργια USB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα! Χθές αγόρασα το παραπάνω Bluetooth, μιάς και το προηγούμενο έκανε μπλούμ στον υπόνομο:mad:! Υπάρχει επάνω ενα κουμπί-συντόμευση, την οποία ορίζεις με την εγκατάσταση στο κινητό της εφαρμογής Accessory Setup Application for Symbian 3.1 devices (Οδηγός Εξαρτημάτων). Έχω κατευάσει το αρχείο sis απο το αγγλικό site της nokia αλλά όταν προσπαθώ να κάνω την εγκατάσταση μου εμφανίζει "Σφάλμα πιστοποιητικού. Επικοινωνίστε με τον προμηθευτή της εφαρμογής". Αυτό γίνεται γιατί το Ν80 δεν είναι Feature Pack 1... Μήπως υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω τελικά την εφαρμογή; Ευχαριστώ:happy:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει λήξει το πιστοποιητικό της εν λόγω εφαρμογής.

Στο S60 3rd Edition Platform FAQ υπάρχει απάντηση για τέτοιες περιπτώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα παιδια.πηρα απο φιλο σημερα το n80 το απλο και σε λειτουργια βιντεο διαπιστωσα οτι δεν χρησιμοποιει το φλασ.ισχυει η κανω κατι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.πηρα απο φιλο σημερα το n80 το απλο και σε λειτουργια βιντεο διαπιστωσα οτι δεν χρησιμοποιει το φλασ.ισχυει η κανω κατι λαθος;

Αν δεν κάνω λάθος και αν θυμάμαι σωστά δεν χρησιμοποιεί το led σε λειτουργία εγγραφής βίντεο.

 

Ας θεσω ακομα ενα ερωτημα.Πως μπορω να περασω την εκδοση 5**;

Για το πως κάνεις αναβάθμιση διάβασε το παρακάτω link http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

επεσε στα χερια μου ενα n80 και το ακουστικο του ακουγεται πολυ χαμηλα...αλλαξα το ακουστικο αλλα ο ηχος παραμενει το ιδιο χαμηλος.

μαλλον το προβλημα ειναι ποιο μεσα.

τι αλλο μπορει να ειναι?

 

υ.γ. την ενταση την εχω στο max και μολις βαζω το ηχειο ακουγεται ΔΥΝΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω , ΠΟΥ το θυμηθηκες το Nokia N80 ? Tελευταιο ποστ γραφτηκε εδω τον Αυγουστο του 2010 ! :) Παντως ηταν (για την εποχη του) , πραγματικά αξιόλογο κινητό . Το ειχα και εγω και το χαρηκα πολυ . ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...